Jump to content

19 mucizesi ile ilgili

Recommended Posts

Ayetlerimi yalanlayanı görmedin bu bu kafayla gidersen onun üzerine 69' u musallat edeceğim. Sen 69' un ne olduğun bilir misin ondan tavşan yapılır.  (Rakı suresi ayet 35)

Seninle 69 bir pozisyonun adıdır diye dalga geçiyorlar deki “ ben sizin dediklerinizden uzağım” pozisyonların  en iyisini bilen ve gören tanrıdır  o gafurdur rahimdir. (Rakı suresi ayet 70)

Sana rakı şişelerinin ölçülerini (35'lik 70 'lik ) kullanarak ayet numarası verip milleti kandırıyor diyorlar. Hayatında tekel bayinin önünden geçmemiş, meyhaneye gitmemiş şişenin ağzını dahi açmamış birisi rakı şişesinin ölçülerini nerden bilsin. Apaçık bir mucize ile ayet numarası verdiğimizi akıl edemiyorlar mı. Onların varacağı yer çılgın bir ateşten başkası değildir. (Rakı suresi ayet 71 ) 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 230
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 21.05.2017 at 18:22, ANTİATEİST said:

19 konusundaki eleştiriler gülünç o ayrı bir konu ama benim dikkatimi çeken başka bir şey var. Bunu çok sık görüyorum.

Alıntı yaptığın sitenin sahibi gerek bu forumda gerekse başka platformlarda Kuran'ın hak din olduğunu anlatan bir arkadaş. (10 yıllık arkadaşımdır kendisi)

.................

Geçmiş zaman olur ki, şöyle bir lakırdı etmişsin:

Standartı yok.

Ama bazı ayetler 19 sayısına denk getirebilmek için ayrılmış diyebilirim. 

Hangi ayet hatırlamıyorum, tek bir ayet gibi görünüyor ama dikkat çekmek ve 19a uyulması amacıyla ayet alakasız bir yerden bölünmüş. 

Sadece ayet sayısı değil. Allah ismini barındıran ayetlerin koordinatları (sure ve ayet sayıları) 19'u tamamlamakta. 

Bu büyük ve önemli bir veri. Ayetlerin yerlerinin dahi değiştirilmediğini bu şekilde anlıyoruz.

1-)Standartı yok. Şablon yok, gerçek anlamda bir formül, formülasyon yok. Bu mudur?

2-) Alakasız bir yerden bölünmüş. 19'a uyulmak amacıyla..

Nasıl yani.....................?

Yani tanrı zorlanmış mı? Uğraşmış mı? Mecbur ya da çaresiz mi kalmış?

Kitabı 19'a uydurmak için feragat mı etmiş?

Anlamdan, bütünlükten, şekilden..vb..Her ne olursa olsun. Ama bir şeyden?

Kadir-i mutlak olduğunu iddia ettiğin bir tanrı ve 19 sistemin için nasıl böyle bir cümle kurabilirsin?

Bahsettiğin şey resmen acizlik, eksiklik, zorlanma..

Kuran da bir konu ve akış bütünlüğü olmadığı ise bilinen bir gerçek.

Bu tek bir şeye işaret edebilir: kitabı yazan kişi ya da şey her ne ise; kadir-i mutlak değil.

Bir şey daha var: Bu 19 sistemi 1973'de bulunup, 1974'de açıklanmıştı. Yanlış mı hatırlıyorum..?

...............

Ne zamandır aklımdaydı. Kısmet bugüne imiş.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, teflon said:

Geçmiş zaman olur ki, şöyle bir lakırdı etmişsin:

1-)Standartı yok. Şablon yok, gerçek anlamda bir formül, formülasyon yok. Bu mudur?

2-) Alakasız bir yerden bölünmüş. 19'a uyulmak amacıyla..

Nasıl yani.....................?

Yani tanrı zorlanmış mı? Uğraşmış mı? Mecbur ya da çaresiz mi kalmış?

Kitabı 19'a uydurmak için feragat mı etmiş?

Anlamdan, bütünlükten, şekilden..vb..Her ne olursa olsun. Ama bir şeyden?

Kadir-i mutlak olduğunu iddia ettiğin bir tanrı ve 19 sistemin için nasıl böyle bir cümle kurabilirsin?

Bahsettiğin şey resmen acizlik, eksiklik, zorlanma..

Kuran da bir konu ve akış bütünlüğü olmadığı ise bilinen bir gerçek.

Bu tek bir şeye işaret edebilir: kitabı yazan kişi ya da şey her ne ise; kadir-i mutlak değil.

Bir şey daha var: Bu 19 sistemi 1973'de bulunup, 1974'de açıklanmıştı. Yanlış mı hatırlıyorum..?

...............

Ne zamandır aklımdaydı. Kısmet bugüne imiş.

Standart derken ne kastettiğimi hatırlamıyorum ama bu konuyla ilgilenmen güzel. 

Alakasız bir yerden bölünmüş. 19'a uyulmak amacıyla..

Nasıl yani.

Şöyle ki 19un bilinçli bir tasarım olduğunu, yani kitap yazarının bunu kasıtlı ve bilinçli bir şekilde kurguladığını gözümüze gözümüze sokmak için tasarlanan bazı kelime oyunları mevcut.

Bir cümleyi pat diye ikiye bölmek bunlardan biri. Bu örneği yukarıda vermişim.

Bir başka örnek: Kuran'da "Kavmi Lut" olarak geçen ifadenin sadece KAF (K HARFİ) suresinde "İHVANU LUT" şeklinde geçmesi. Kasıtlı olarak K harfi kullanılmıyor.

Bu sure K ile başlıyor ve 57 (19x3) adet K harfi geçiyor. Allah kasıtlı olarak K harfini kullanmıyor. K harfini 19a tamamlamak için Kavmi Lut ifadesini kullanmaya ihtiyacım yok demek istiyor gibi.

Yine M harfi ile başlayan Ali İmran Suresinde MEKKE ifadesinin BEKKE olarak geçmesi. 

Nuh'un kavmi arasında kaldığı yıllar söylenirken 1000 yılın 950 + 50 olarak söylenmesi. Yine 19la alakalı. Kuranda geçen sayıların toplamı 19un katı oluyor.

Yine İSİM kelimesinin 96. sure 1. ayette  kasıtlı olarak ELİF ile yazılması. Normalde ELİF ile yazılmaması gerek. Fakat 19 adet isim için kasıtlı yazılıyor.

19u tasarlayanın bunu bilinçli bir şekilde yaptığını göstermek amacıyla kurguladığı bir iki show olarak görüyorum ben. Bunu bir insan yapsaydı eminim böyle işlere girişmezdi.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, ANTİATEİST said:

Yine İSİM kelimesinin 96. sure 1. ayette  kasıtlı olarak ELİF ile yazılması. Normalde ELİF ile yazılmaması gerek. Fakat 19 adet isim için kasıtlı yazılıyor

Yani şu olayı türkçe anlatayım anlaşılması için. 

Normalde "Allah'ın İSMİYLE" yazmak var iken 96:1'de "Allah'ın İSİM İLE" yazılıyor. 

Böylece İSİM kelimesi yalın halde 19 defa geçmiş oluyor.

İsim kelimesini 19a tamamlamak isteyen bir insan böyle bir şeye girişmek yerine başka bir ayette göze batmayacak şekilde "isim" kelimesini kullanır ve olayı bitirirdi. 

Fakat bunu tasarlayan Allah olduğu için böyle bir anomaliye sebep olacak şekilde yazıyor. Çünkü bir amacı var. 

Benim tahminim yukarıda belirtiğim gibi 19a dikkat çekmek.

Ayrıca -bence en önemli sebep bu-  ileride bu yazım şeklini açıklayacak tek mantıklı şeyin 19 sistemi olmasını sağlamak.  

Sitelerde Paylaş

Reformist müslümanları her zaman sevdim, saygı duydum. 19'cu kesim, Kur'an da matematiksel bir kod olduğunu ileri sürmelerinin yanısıra Sünnilik, Şiilik gibi mezhepleri de reddediyorlar. İslamda şiddetin yalnızca saldırgana uygulanabileceğini, kimsenin inanmak hususunda zorlanamayacağını, ayetlerin sunnilik bakış açısına göre anlaşıldığını ve aslında daha rasyonel bir içeriğe sahip olduğunu... iddia ediyorlar. Bugün "ramazanda niye sokakta su içemiyorum ben kardeşim?" diye soran adamın hoşuna gitmesi gereken şeyler bunlar. Radikal inançlara sahip olanlardan bıkmış kimselerin sempati göstermesi lazım buna.

Kur'an'daki 19 koduna gelince... Benim kafam almıyor. Tamam ayet var 19 ile ilgili, besmele 19 sayılı, yok sureleri toplamı 19'un katı... İyi, güzel. Ama bana bunu anlatmaları benim için bir şey ifade etmiyor zira matematikçi değilim. Bilimsel bir eleştiri getiremiyorum. Bir ara Edip Yüksel, Ali Nesin'e "ben para toplatıp sana vereceğim, sırf 19 sistemini öğren ve hakkında bilimsel eleştiri" yaz dedi, Ali Nesin ben bunlarla uğraşmam dedi. Daha sonra veya önce, katıldığı bir programda "para verseler alırım istedikleri bir kitabı, bana bir de sayı versinler, her türlü yaparım" dedi ama yapmadı.

İhtisası matematik üzerine olan bilim adamları konu hakkında araştırma yapmıyor, yapmaya layık görmüyorlar konuyu. Zira bunu bir tür "istediğini seç, seçtiğini bulmak için istediğin parametreleri yarat sonra içinden onu kısalt, bunu uzat, kendi ürettiğin denklem de bulmak istediğin sayıyı bul..." olayı olarak görüyorlar. 

Bu konuda 19'cuların atılım yapması lazım. Gidecekler başka matematikçiler bulacaklar, objektif bilim adamları, verecekler parasını bilimsel eleştiri yazdıracaklar sonra da tartışacaklar biz de o tartışmaları izleyip izlenim edineceğiz. 

Sitelerde Paylaş
On 30.05.2017 at 16:52, Tengiz said:

Reformist müslümanları her zaman sevdim, saygı duydum. 19'cu kesim, Kur'an da matematiksel bir kod olduğunu ileri sürmelerinin yanısıra Sünnilik, Şiilik gibi mezhepleri de reddediyorlar. İslamda şiddetin yalnızca saldırgana uygulanabileceğini, kimsenin inanmak hususunda zorlanamayacağını, ayetlerin sunnilik bakış açısına göre anlaşıldığını ve aslında daha rasyonel bir içeriğe sahip olduğunu... iddia ediyorlar. Bugün "ramazanda niye sokakta su içemiyorum ben kardeşim?" diye soran adamın hoşuna gitmesi gereken şeyler bunlar. Radikal inançlara sahip olanlardan bıkmış kimselerin sempati göstermesi lazım buna.

Kur'an'daki 19 koduna gelince... Benim kafam almıyor. Tamam ayet var 19 ile ilgili, besmele 19 sayılı, yok sureleri toplamı 19'un katı... İyi, güzel. Ama bana bunu anlatmaları benim için bir şey ifade etmiyor zira matematikçi değilim. Bilimsel bir eleştiri getiremiyorum. Bir ara Edip Yüksel, Ali Nesin'e "ben para toplatıp sana vereceğim, sırf 19 sistemini öğren ve hakkında bilimsel eleştiri" yaz dedi, Ali Nesin ben bunlarla uğraşmam dedi. Daha sonra veya önce, katıldığı bir programda "para verseler alırım istedikleri bir kitabı, bana bir de sayı versinler, her türlü yaparım" dedi ama yapmadı.

İhtisası matematik üzerine olan bilim adamları konu hakkında araştırma yapmıyor, yapmaya layık görmüyorlar konuyu. Zira bunu bir tür "istediğini seç, seçtiğini bulmak için istediğin parametreleri yarat sonra içinden onu kısalt, bunu uzat, kendi ürettiğin denklem de bulmak istediğin sayıyı bul..." olayı olarak görüyorlar. 

Bu konuda 19'cuların atılım yapması lazım. Gidecekler başka matematikçiler bulacaklar, objektif bilim adamları, verecekler parasını bilimsel eleştiri yazdıracaklar sonra da tartışacaklar biz de o tartışmaları izleyip izlenim edineceğiz. 

Aslını sorarsan öyle bir şey var.

Yabancı bir matematikçi Ha*Mim tablosunun formülünü çıkartmıştı. İncelediği sistemin Kuran olduğunu söylenmedi kendisine. 

Formül: 9(R3) = (R1 + R4) + 2(R2 + R5)

R: Rakam.

Ha-Mim tablosu ne diyorsan şu videoda anlatılıyor.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, ANTİATEİST said:

Aslını sorarsan öyle bir şey var.

Yabancı bir matematikçi Ha*Mim tablosunun formülünü çıkartmıştı. İncelediği sistemin Kuran olduğunu söylenmedi kendisine. 

Formül: 9(R3) = (R1 + R4) + 2(R2 + R5)

R: Rakam.

Ha-Mim tablosu ne diyorsan şu videoda anlatılıyor.

İlginç.

Sitelerde Paylaş

boş beleş zırvalar. bunlar için matematikçi olmak gerekmiyor. olay aritmetik işlemlerle ortaya konulabilir. işlemlerin bir mantığı bulunmuyor. bir yerden 19uh katı tutana kadar her yol deneniyor.  bu büyük mucizenin ne kadar sıradışı olduğunu şu şekilde görebiliriz

kabaca, sonsuza uzanan her tamsayı dizisi içindeki her sayının 19a bölünebilme olasılığı 1/19dur. işte bu kadar büyük bir mucize. yani yaklaşık olarak %5 olasılıkla aritmetik işlemler sonucu 19 katına ulaşmak olası. işlemler 19a bölünen bir şey çıkartmıyorsa, başka işlem denenir. o 19 mutlaka çıkacak!!1

koca koca insanlar, uyduruk ve pislik dolu kitabın kendisini bir türlü kabul edemedikleri için, mucizeler uydurup aha allahtan bu kitap deyip rahatlıyorlar.

daha önce 1 mucizesini önermiştim. olası tüm işlemler sonucunda -üstelik de 19cuların yaptığı gibi, ayet reddetmek bile gerektirmeksizin- kurandan çıkacak tüm sayılar 1in tam katıdır. işte 1 mucizesi!! allah var! allakbar!

Sitelerde Paylaş

daha önce 1 mucizesini önermiştim. olası tüm işlemler sonucunda -üstelik de 19cuların yaptığı gibi, ayet reddetmek bile gerektirmeksizin- kurandan çıkacak tüm sayılar 1in tam katıdır. işte 1 mucizesi!! allah var! allakbar!

Bence sıfır mucizesini önermeliydin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...