Jump to content

TÜM ATEİSTLERE DERS OLSUN

Recommended Posts

Benim tam bir müslüman.......başlığında konunun tartışılma seviyesi tüm ateist arkadaşlara ders niteliğindedir.

İhtar arkadaşımızın benim sorularımı yanıtlayacağını idddaa etmesiyle başlayan sohbet risaleden alıntı yapmasının sonucunda atılmasıyla birlikte

tekrar sırf benim sorularımı yanıtlama amaçlı katıldığını(ki pes ettiği ve başka bir amacı kalmadığına göre bunu açıklamakta ahlaksızlık görmüyorum)

sehervakti olarak devam etti hiçbir zaman dalga geçmeden inançlarına hakaret etmeden sonuç olarak sorularıma cevap veremiyeceğini kabul etmesiyle

noktalandı.Bu da gösteriyorki saygıyla ve sabırla tartışılan her konu haklı olanın ortaya çıkmasına yardımcı oluyor.

Karşı taraf sizin gibi düşünemiyor sizin baktığınız pencereden bakamıyor.

Onunla alay edip inançlarına hakaret ettikçe hırs yapıp kendi dünyasına çekiliyor ve gerçeği göreceği varsada ona engel oluyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
Benim tam bir müslüman.......başlığında konunun tartışılma seviyesi tüm ateist arkadaşlara ders niteliğindedir.

İhtar arkadaşımızın benim sorularımı yanıtlayacağını idddaa etmesiyle başlayan sohbet risaleden alıntı yapmasının sonucunda atılmasıyla birlikte

tekrar sırf benim sorularımı yanıtlama amaçlı katıldığını(ki pes ettiği ve başka bir amacı kalmadığına göre bunu açıklamakta ahlaksızlık görmüyorum)

sehervakti olarak devam etti hiçbir zaman dalga geçmeden inançlarına hakaret etmeden sonuç olarak sorularıma cevap veremiyeceğini kabul etmesiyle

noktalandı.Bu da gösteriyorki saygıyla ve sabırla tartışılan her konu haklı olanın ortaya çıkmasına yardımcı oluyor.

Onunla alay edip inançlarına hakaret ettikçe hırs yapıp kendi dünyasına çekiliyor ve gerçeği göreceği varsada ona engel oluyorsunuz.

Sakin olmak ve hakaret etmemek, sadece gerçekleri açıklamak ve öğütlemek çok önemli... Bu dinden ve bu dinden geçinenlerden başka türlü kurtulmamız çok zor millet olarak; sabırlı olmalıyız... Ateizm hareketi çığ gibi büyüyor ülkemizde... Herkes artık yavaş yavaş farkına varıyor nasıl sömürüldüğünün ve dini kullanan kesimlerin onların sırtlarından çocuklarını nasıl zengin ettlklerinin... Sokaklara bakmaları bile kafi bunu anlamak için...

Sitelerde Paylaş
Bir örgütlenebilsek çok iyi olur.

Ama ne yazıkki masum dinci kardeşler birden canavara dönüşüyor.

hepsi değil.mesela kuran şiddete teşvik edermi konusunu tartışıyoruz diyelim.bir kişi geliyo bu ayetler asla savaşa teşvik etmez,savunma amaçlıdır diyor.ısrarla bunu kanıtlamaya çalışıyor.ben bunu takdir ederim.bir insan kurandaki bütün çelişkileri ve şiddeti ve ilkelliği ve muhammedin sex hayatıyla ilgili saçmalıkları görsede inancından vazgeçemeye bilir.inançtan vazgeçmek çok çok zor bişeydir.hakaret etmeye,aşağılamaya hiç gerek yok.bir çoğu çok iyi insanlar aslında.

Sitelerde Paylaş

ateizm bi gerçek değildir.bu nedenle bu sözün geçersiz.ateizm sadece bi felsefedir.belli bi kural a dayanmaz.ateistler yaşam kurallarını kendileri belirler.kimi ahlaksız olur kimi ahlaklı.kimi küfürbaz olur,kimide adam gibi adam<burda görüldüğü gibi>

çok güzel bi noktaya değinmişsin.

örnek veriyorum: bi adam müslümanlıktan çıkacak kafata yakmış ve ateist olacak.bu nedenle bu foruma geliyor ve araştırıyor.önce bi ön araştırma yapıyor.bu forumdaki ateistlerin karakterini öğrenmek istiyor.bakıyorki ateizm bunlara ne kazandırmış,adammı olmuşlar yada tam tersimi?_

ve burayı inceleyen bu adam ateistlerin<genel konuşmuyorum,herkes kendini biliyor> ne kadar küfürbaz,nekadar saldırgan ve insanlıkatan çıkmış olduklarını görüyor ve ulan diyor ateizm cidden doğru bi yol değil görüşüne varıyor.

matrix:sende tahmin ediyorum yukarda örnek verdiğim adamlardan birisin.burda hem ateistleri hemde müslümanları inceledin.ve şu kanıya vardın:ateizm yanlış bir yoldur ve tek doğru yol islamdır.

benimki senin hakkında bi tahmin.yanılıyormuyum acaba?

Sitelerde Paylaş

Onunla alay edip inançlarına hakaret ettikçe hırs yapıp kendi dünyasına çekiliyor ve gerçeği göreceği varsada ona engel oluyorsunuz

istisnalar hariç çoğu İnançlı kesimin allah kitap ve peygamberin eleştirilmesine tahammülü yok

çok aşırı tepki veriyorlar yinede mümkün olduğunca seviyeyi koruyarak

bu arkadaşlarla fikir tartışmasında bulunmaya çalışmalıyız ateistleri

öcü gibi değilde düşünen sorgulayan araştıran insanlar olarak görmeli

ve diğer teistlere bizleri öyle anlatmaları bence önemli.

Sitelerde Paylaş

Herkes artık yavaş yavaş farkına varıyor nasıl sömürüldüğünün ve dini kullanan kesimlerin onların sırtlarından çocuklarını nasıl zengin ettlklerinin...Sokaklara bakmaları bile kafi bunu anlamak için...
Sevgili Andromeda,özellikle senin yazından alıntıladığım bu cümle çok ama çok önemli.Bence buraya gelen tüm din mensubu arkadaşlar bu cümleyi çok iyi düşünsün istiyorum!!
Sitelerde Paylaş
ateizm bi gerçek değildir.bu nedenle bu sözün geçersiz.ateizm sadece bi felsefedir.belli bi kural a dayanmaz.ateistler yaşam kurallarını kendileri belirler.kimi ahlaksız olur kimi ahlaklı.kimi küfürbaz olur,kimide adam gibi adam<burda görüldüğü gibi>

örnek veriyorum: bi adam müslümanlıktan çıkacak kafata yakmış ve ateist olacak.bu nedenle bu foruma geliyor ve araştırıyor.önce bi ön araştırma yapıyor.bu forumdaki ateistlerin karakterini öğrenmek istiyor.bakıyorki ateizm bunlara ne kazandırmış,adammı olmuşlar yada tam tersimi?_

ve burayı inceleyen bu adam ateistlerin<genel konuşmuyorum,herkes kendini biliyor> ne kadar küfürbaz,nekadar saldırgan ve insanlıkatan çıkmış olduklarını görüyor ve ulan diyor ateizm cidden doğru bi yol değil görüşüne varıyor.

matrix:sende tahmin ediyorum yukarda örnek verdiğim adamlardan birisin.burda hem ateistleri hemde müslümanları inceledin.ve şu kanıya vardın:ateizm yanlış bir yoldur ve tek doğru yol islamdır.

BEN İKİSİNİN TAM ORTASINDAYIM NE DİNİN MANTIKSIZLIKLARINI ÇÖZÜP TAM YAŞAYABİLİYORUM NEDE HER ŞEYİN SONU OLDUĞUNU KABULLENİP ATEİST OLABİLİYORUM

buradaki ateistlerin öfke ve nefretlerini anlayabiliyorum azınlık olmak kimliklerini açıklayamamak gördükleri adaletsiz dünya modeli onları bu noktaya getiriyor

Sitelerde Paylaş

işin ilginç tarafı ne biliyormusunuz?

bu küfürbazların çoğu ülkücü burda.bu sapık ideoloji<ülkücülük> burdada pisliğini gösteriyor.

Sitelerde Paylaş
işin ilginç tarafı ne biliyormusunuz?

bu küfürbazların çoğu ülkücü burda.bu sapık ideoloji<ülkücülük> burdada pisliğini gösteriyor.

Bu ne demek simdi konuyla ne alakası var senin ülkücülerle sorununmu var?

Ülkücülük farklı, islam farklı, müslüman ülkücülerde var ateist ülkücülerde var.

Bende şimdi sana sen sapık pkk ideoloji pisliğini burda gösteriyorsun diyebilirmiyim.

Sitelerde Paylaş
Bu ne demek simdi konuyla ne alakası var senin ülkücülerle sorununmu var?

Ülkücülük farklı, islam farklı, müslüman ülkücülerde var ateist ülkücülerde var.

Bende şimdi sana sen sapık pkk ideoloji pisliğini burda gösteriyorsun diyebilirmiyim.

ben pkklı değilim bikere.kürtte değilm.türküm.erzurumluyum vede dadaşım

fakat ülkücüler ister müslüman olsun ister ateist, bu sapık ideolojiye bağlı oldukları için sapkınlılta ön sıradadıırlar.

ülkücüler müslümanda olsa sevmiyorum abi ben bu adamları zorla değilya.

Allah mı emretmiş ülkücüleri seveceksin diye.

sevmiyorummmmmmmmmmmmmm

bu sapık ideolojiye bağlı ülkü ocaklarındaki pislikleri biliyorum.çeteleşme,geceleri alkol alıp öküz gibi bağırma,karı kız peşine koşma,tehtit,darp, mafya özentisi vs herşey var bu sapıklarda.

bu ideolojinin ülkemize zarar verdiği kanısındayım.

Sitelerde Paylaş

Şiddet üzerine

" Allah şüphesiz, Allah yolunda savaşıp öldüren ve öldürülen mü'minlerin canlarını ve mallarını cennete karşılık satın almıştır. Verdiği sözü , Allah'tan daha çok tutan kim vardır? Öyleyse yaptığınız alışverişe sevinin! Bu , büyük başarıdır" ( Tevbe Suresi , ayet 111.)

Hadis : " Kafir ile öldüreni , Cehennemde birlikte bulunmaz" ( Müslim , imaret /130-131 , hadis no .1891 ; Ebu Davud, Cihad/11 , hadis no , 2495)

Yorum şudur ki ; Yani "kafir" kesinlikle cehenneme gideceğine göre , onu öldüren Müslüman da kesinlikle cehenneme değil, cennete gidecektir.Öylseyse , Müslüman , "Kafir Öldürme" ye bakmalıdır sürekli!!

Şiddet kelimesi Dinlere özgür bir tanımdır. Anlaşılacağı üzere..

tarihinde ezogelincorbasi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ben pkklı değilim bikere.kürtte değilm.türküm.erzurumluyum vede dadaşım

fakat ülkücüler ister müslüman olsun ister ateist, bu sapık ideolojiye bağlı oldukları için sapkınlılta ön sıradadıırlar.

ülkücüler müslümanda olsa sevmiyorum abi ben bu adamları zorla değilya.

Allah mı emretmiş ülkücüleri seveceksin diye.

sevmiyorummmmmmmmmmmmmm

bu sapık ideolojiye bağlı ülkü ocaklarındaki pislikleri biliyorum.çeteleşme,geceleri alkol alıp öküz gibi bağırma,karı kız peşine koşma,tehtit,darp, mafya özentisi vs herşey var bu sapıklarda.

bu ideolojinin ülkemize zarar verdiği kanısındayım.

Kötü kimseleri kimse sevmez arkadaşım.

Merak etme onlar zaten cezasını çekiyor MHP bile bağnaz ülkücülere sırtını çevirmiştir.

Neyse konuyu dağıtmayalım.

KAHROLSUN KÖTÜLÜK.

Sitelerde Paylaş

Bu yazinin neyine cevap vereyim, neresini duzelteyim bilemedim.

"Ateist olacagim ben!" diyerek adam kafaya takmaz!...

Inancli bir kisi sonradan ateist (veya agnostik, deist, vs, vs...) olmussa, bu bir secim filan degildir.

Dinden cikmak bir secim olamaz!

Bir sonuctur bu. Hatta kacinilmaz bir sonuc.

Bu siteye gelen muslumanlarin "kufurbaz, saldirgan ateistlerle karsilastigi" iddiasina gelince....

Siteyi bosverin genel duruma bir goz atalim isterseniz.

Getireceginiz her 1 "kufur eden, tehdit eden, saldirgan" ateiste karsi ben size 10 tane musluman getirecegim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...