Jump to content

Dindar dostum, neden bu kadar tahammülsüzsün ?

Recommended Posts

Seni rahatsız eden kısmı dile getirirken, "işte islam budur, şöyledir, böyledir" diyip "bizi rahatsız ettiğiniz" zaman, yani Bizim inancımızı aptala çıkarıp, eğlendiğiniz zaman, Müsade edin de, bizde boş durmayalım "hah haaay öyle değil, öyle değil.. mesele böyledir" diyip izah edelim. alay varsa biz gülelim vs. vs. vs.

Türkiyede kimse senin hayat tarzına karışmıyor, hatta şapka takmazsan sana ceza verirlerdi bile, (ki güzel dinimizin emrini riayetendir. şapka kanunu. neyse konumuza dönelim)

Sen suriyede olanlara bakıp islamı eleştiriyorsun. Ama burasıda bir islam ülkesi, hepimiz müslümanız ve biz suriyede ki islamı kabul etmiyoruz ve bunu dile getiriyoruz

Türkiyede Müslümanlar kimsenin hayat tarzına karışmıyor. cahiller kendi çocuklarını örtüyor kapıyorlar ama 21. yüzyılda bve özellikle cumhuriyeti idrak edenler arasında yapılan baskı sıfıra iniyor. o çocuklar büyüdüğünde, isyan edip açılıyorlar çünkü ebeveynler yaşlanıyor. ve cumhuriyeti idark edenler arasında yaşıyorlar yada bazıları kapanmaya devam ediyor. sebebi ise: din değil!!!! kendini diğer kızlardan güzel görmediği için!!! hatta bu psikoloji küçük kızlarda bile var!!!

İşinize gelince dünyadaki milyarlarca müslümanı örnek gösterirsiniz, ama gelmeyince efendim Türkiyede durum öyle değilmiş.

Bana göre Türkiyedeki de, Orta doğudaki de, Asyadaki de ve Afrikadaki de müslümandır. Birinin diğerinden üstünlüğü yoktur.

Ayrica Siz Türkiyeyi sadece Eğe bölgesinden ibaret zannediyorsunuz galiba. Türkiyenin çoğu bölgesinde mahalle baskısı vardır ve sebepleri İslamın insanlara dayattığı yaşam tarzıdır. Bunu inkar edemezsiniz.

hem kapanmak hayat tarzına karışmak bize hıristiyanlardan geldi, onlarda ruhban sınıfı var kafayı yemiş onlardan bizi bulaştı..

tanzimatla beraber onların dinini de aldık, din denilince İslam, kilise dini ile karıştırılmaya başlandı...

güzel dinimizden kaynaklanan bir durum değil.. eğer senin maksadın cahillerin aydınlantılması ise: Onlara din denilince kilise dini ile karıştırlmamaları gerektiğini izah etmeli dinlerine geri dönmelerine sağlanmalıdır. güzel dinimiz kimsenin ninja kaplumbağ olmasını istemez

Din kardeşlerinizi karalamaya utanmıyormusunuz ?.

İnsan uydurması diye bilirsin. ama "delili, şudur, budur, ayetlerdir" vs. diyerek bunu herkesle, başka insanlarla paylaşırsan,

biz Türk müslümanları, işin aslını araştırmaya zamanı olmayan, insanlar arasında rezil ettin demektir. bizi cevap vermeye mesul edersin!!

"Biz senin, gördüğün ayetleri, okumadık mı? Okuduk da, görmezden gelip, körü körüne mi. kabul ettik?!" der

"bakar mısınız? Hu huu Siz yanılıyorsunuz. hah haa. haa öyle değil. bak mesele böyledir" der. Bizi O insanlar içinde, soktuğun duruma sokarız

Hălă anlatamadık galiba. Kaba kuvvete baş vurulmadığı müddetçe herkes fikirlerini söylemekte özgürdür diyoruz. Dininizin eleştilirmesini hakaret olarak ve dalga geçmek olarak algılamanızın hiçbir gerekçesi yoktur diyoruz. Sizde de dininizi savunmakta özgürsünüz diyoruz, ama kaba kuvvete başvurmamak kaydıyla. Anlamak bu kadar mı zor ?.

Bi kere Biz Hakiki Müslüman Türkler. Sizlerin cezalandırılmasını asla ve asla istemeyiz, Gerçek müslümanlar herkese karşı kalbleri şefkatle ve merhametle atar

hatta gaylara bile. Hz. İbrahim atesit gaylara azab etmeyin diye azab melekleri ile mücadele etmiştir. Bize de milleti ibrahim denir.

Her dindar sadece kendisinin doğru yolda olduğu zanneder. Gerçek dindarlar din kardeşlerine (hrıstiyanlara ve yahudilere) ve kendinden olmayanlara düşmanlık beslemez. Bunun böyle olmadığını biliyoruz, yukarıdaki din kardeşlerinizle ilgili mesajınız bunun ispatı.

Allah, her kendi hukukuna, tecavüz edeni cezalandırsaydı. O zaman iman denilen, bir şey olmazdı. cebir olurdu. Kafir, zalim, atesit ve anadan babandan görme müslüman taşıyanlara bakardın.. kuzu gibi olurdu.. meee

öyle olunca : Onların serbestliği, yani kendilerini, serbest hissettikleri zaman ki, durumları, halleri, açığa çıkmazdı. Saf, Temiz ve Samimi müslümanların arasına karışırlardı. Sonra Cennette, bir bakardın, İt ahırı olmuş ::Dasubeasubeasa

Yani uzun lafın kısası Tanrınız beceriksiz. Şu müritleri olmasa, hiç kimse onun varlığından haberi olmayacak. Yani bir hiç uğruna bütün yaygarayı çıkaranlar, ona fikrini hiç sormayan müritleri.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 106
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İşinize gelince dünyadaki milyarlarca müslümanı örnek gösterirsiniz, ama gelmeyince efendim Türkiyede durum öyle değilmiş.

Bana göre Türkiyedeki de, Orta doğudaki de, Asyadaki de ve Afrikadaki de müslümandır. Birinin diğerinden üstünlüğü yoktur.

Ayrica Siz Türkiyeyi sadece Eğe bölgesinden ibaret zannediyorsunuz galiba. Türkiyenin çoğu bölgesinde mahalle baskısı vardır ve sebepleri İslamın insanlara dayattığı yaşam tarzıdır. Bunu inkar edemezsiniz.

Mahalle baskısında kastın nedir küçük kızların baş örtüsü takması ise!

bence bu baskıyı ciddi şekilde yapanlar tek tüktür. Küçük kızların kapanmlarının ana sebebi, okulda diğer kızlardan kendilerini güzel görmemesidir. Bence böyle! sen hayır baskıdır desende ben bunu kabul etmiyorum ben süzdüm baktım bunu gördüm

yani böyle sevgili canım arkadaşım :):D

Din kardeşlerinizi karalamaya utanmıyormusunuz ?.

Ayet meali: Size Sevgi bakımdan en yakın olarak biz hıristiyanız diyenleri bulursunuz. Çünkü bunun sebebi onların içimde gaddar ulema papazlar keşişler katı ruhban sınıfı vardır..

Hălă anlatamadık galiba. Kaba kuvvete baş vurulmadığı müddetçe herkes fikirlerini söylemekte özgürdür diyoruz. Dininizin eleştilirmesini hakaret olarak ve dalga geçmek olarak algılamanızın hiçbir gerekçesi yoktur diyoruz. Sizde de dininizi savunmakta özgürsünüz diyoruz, ama kaba kuvvete başvurmamak kaydıyla. Anlamak bu kadar mı zor ?.

Dini eleştirmekle alay etmekle. dine inanları, toplum içinde aptala çıkarmış oluyorsun..

bizde bu durumdan rahatsız oluyoruz cevap veriyoruz.. dedikleri doğru değil. islam bu değil! biz aptal değiliz. işte cevabı gibi..

anladın mı canım arkadaşım..

ha kaba kuvvetle cevap verenler. cahiller aptallar öküzler.. onların değil dinini. başka bir şeyinide eleştirsen. baya alay etse. sana yine kaba kuvvetle cevap verecek..

bizi o gibi kimselerle karıştırmayınız saygılar sevgiler arkadaşım

Her dindar sadece kendisinin doğru yolda olduğu zanneder. Gerçek dindarlar din kardeşlerine (hrıstiyanlara ve yahudilere) ve kendinden olmayanlara düşmanlık beslemez. Bunun böyle olmadığını biliyoruz, yukarıdaki din kardeşlerinizle ilgili mesajınız bunun ispatı.

Biz kimseye iyi insanlara düşmanlık beslemiyoruz. hıristiyan ve yahudilerden ve meşriklerden kafir olanlara karşı bugz ediyoruz..

ayet var: Ehli kitaptan ve müşriklerden kafir olanlar cehenneme girecek diye..

Yani uzun lafın kısası Tanrınız beceriksiz. Şu müritleri olmasa, hiç kimse onun varlığından haberi olmayacak. Yani bir hiç uğruna bütün yaygarayı çıkaranlar, ona fikrini hiç sormayan müritleri.

Kuranda Allahın fikirleri gayet açıktır. onlar öyle dediğinde deki der.. onlar öyle dediğinde deki der vs.

yani sen diyorsun ki. Ben senin dininle alay ederim dalgamı geçerim. Seni insanlar içinde acaip bir hale sokarım. Senin aptalca şeylere inandığını herkesin gözünün önüne sererim. Senin cevap verme hakkın yok! dinlenme hakkın yok!

bırak Allahın cevap versin..

Allah cevap vermiş işte Büyük kitabında. deki deki deki diyerekten.

İşin aslını araştırmaya zamanı olmayan insanlar içinde. inanları rezil ettiğin zaman. "hah haa haa ayy diyerek gülüp sana cevap verdiğinde

sen sus Allahın cevap versin demek. çocukçadır ben oynamıyorum demektir

bak Allah kuranda deki deki deki demiş :D

neyse ben çıkıyorum işlerim var iyi günler dünyalar tatlısı sevimlisi arkadaşım

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Mahalle baskısında kastın nedir küçük kızların baş örtüsü takması ise!

Dini eleştirmekle alay etmekle. dine inanları, toplum içinde aptala çıkarmış oluyorsun..

bizde bu durumdan rahatsız oluyoruz cevap veriyoruz.. dedikleri doğru değil. islam bu değil! biz aptal değiliz. işte cevabı gibi..

Mahalle baskısı derken:

Müslüman mahallesinde salyangoz yiyemezsiniz. O küçük kızların hiçbirisi kendi isdedikleri için kafaları kapatmıyorlar.

O yaşlarda onlar böyle işlerle uğraşmazlar. Ebeveynlerinin halt yemesi.

Dinler hiç bir zaman insanlarla alay etmek için eleştirilmezler. Eleştirilmeyi hak ettiklerini içindir, en azından ben böyle görüyorum.

Bu yüzden itirazınız tutarsız.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mahalle baskısı derken:

Müslüman mahallesinde salyangoz yiyemezsiniz. O küçük kızların hiçbirisi kendi isdedikleri için kafaları kapatmıyorlar.

O yaşlarda onlar böyle işlerle uğraşmazlar. Ebeveynlerinin halt yemesi.

Dinler hiç bir zaman insanlarla alay etmek için eleştirilmezler. Eleştirilmeyi hak ettiklerini içindir, en azından ben böyle görüyorum.

Bu yüzden itirazınız tutarsız.

Senin eleştirilerin alaycı olmasa da, bazılarının eleştirileri eleştiriden daha çok eşelemeleridir diye ben cevap veriyorum :P

aay çok güldüm democrossion aklıma geldi. eşeleme diyince :Dasasas

Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...

Müslüman tahammülsüzlüğüne şu Facebook paylaşımından açık ve net bir şekilde şahit olabilirsiniz. Adamların tek yaptığı ücretsiz İncil dağıtmak ve dinlerinin propagandasını yapmak. Altındaki yorumlarda Müslüman hazımsızlığının tipik örnekleri var. "Müslüman mahallesinde salyangoz sattırmayız," minvalinde yorumlar var.

Ücretsiz İncil - KUTSALKİTAP.ORG

Sitelerde Paylaş

Dindar bir yakınımın Whatsapp'tan bana gönderdiği "Namaz kılmayan uğursuzdur" temalı hikâye:

Şahsın biri İmam Sadık' ın yanına geldi ve şöyle dedi : ey efendim ben bir bahçe satın aldım her yönüyle verimli ve güzel bir bahçe olmasına rağmen tüm işlerim tersine döndü ve evimin düzenini bozdu sebebi ne olabilir?

İmam Sadık şahsa; acaba bahçe seni meşgul etti de namazını hafife mi aldın?

Adam; Hayır efendim, aksine Allah a şükür etmek için daha çok özen gösteriyorum.

İmam; Peki ailenden namazı hafife alan var mı?

Şahıs; Efendim onlar benden daha çok bu konuya hassaslar dedi.

İmam; Bahçede çalışan işçilerin içinde namaz kılmayan veya namazı hafife alan var mı?

Şahıs; yok efendim bahçede çalışan işçiler de iman ehli kimseler dedi.

İmam elini başına koydu gözlerini kapatıp bir müddet sükût etti. Başını aniden kaldırdı ve şöyle buyurdu : " Bahçenin sonunda kurumaya yüz tutmuş bir ağaç var o ağaçta bir karganın yuvası var o yuvada bir kemik var o kemiği al ve bahçen den uzaklaştır.

Adam yerinden kalktı ve İmâm ın buyurduğu yere doğru hızla hareket etti ve haber verdiği gibi ağaçtaki yuvaya çıktı ve kemiği buldu aldığı gibi hemen bahçeden çıkardı ve uzak bir yere attı. İmam Sadık' ın yanına döndü kemiğin ne olduğunu sordu. İmam gitmesini daha sonra gelmesini istedi.

Adam gitti hergün işleri daha da güzelleşiyordu. Bir müddet sonra tekrar imamın yanına geldi ve o kemiği sordu.

İmam şöyle buyurdu : " O namaz kılmayan bir insanın kemiği idi şiddetli yağmur mezarını tahrip etmiş kemikleri dışarı çıkmıştı. Karga yuvasını yaparken onu bulup yuvasına getirmişti. O kemik senin bahçen de olduğu için işlerin ters gidiyordu."

Sevgili kardeşlerim namaz kılmayan insanın kemiği tüm işleri alt üst ediyor, insan hayatının düzenini bozabiliyorsa varın siz bir düşünün insanın evinde namaz kılmayan bir insan olursa o evin hali ne olur.

Rabbim sen bizleri namazı ikame edenlerden eyle.

Amin..... ?Rasûlullah (sav) buyurdular:

“Bolluk ve rahat içinde iken Allah’ı tanı ki zorluk ve sıkıntı zamanında O da seni tanısın.” (Ahmed, Müsned, I, 307; Aclûnî, I, 366).

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...