Jump to content

Dindar dostum, neden bu kadar tahammülsüzsün ?

Recommended Posts

• İleti 106
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

kuranda bu ayet dururken....

islamcıların HOŞGÖRÜLÜ olması beklenemez !!!

ahzab-27: Allah, sizi onların topraklarına, yurtlarına, mallarına ve henüz ayak basmadığınız topraklara varis kıldı. Allah, her şeye hakkıyla gücü yetendir.

islamcıya göre islam dışı olanların toprakları - karıları - malları HELALDİR !!!

allahları bunu derken...islamcının hoşgörülü olması beklenemez !!!

Sitelerde Paylaş

ahzab-27: Allah, sizi onların topraklarına, yurtlarına, mallarına ve henüz ayak basmadığınız topraklara varis kıldı. Allah, her şeye hakkıyla gücü yetendir.

islamcıya göre islam dışı olanların toprakları - karıları - malları HELALDİR !!!

Siz ayetleri çarpıtıyorsunuz, oradan öyle bir anlam çıkarmak yanlıș. Eğer çıkıyorsa, o zaman kıtabın tümüne bakmak gerek.

O da yeterli gelmiyorsa, mutlaka tanrının bildiği vardır. Tabii ki en doğrusunu uçan spagetti canavarı bilir. :D

Şaka bir yana, her șeye gücü yeten bir tanrının, bu șekilde taraf tutmasını ve insanları ötekileștirmesini izahat etmek, sadece bir șekilde mümkün. Ortada tanrı falan yok, dindarlar kendileri çalıp kendileri oynuyorlar.

Tamam oynasınlar da, ötekilerinin de inanç ve yașam haklarına tecavüz etmeseler fena olmaz yani.

Benim bu isteğimin pek gerçekçi olmadığının farkındayım. İslamın önünde geçilmesi neredeyse imkansız bir duvar var. Bu duvar kitaplarındaki söylemlerin bizzat tanrının sözlerinin olduğu inancı. Halbuki o söylemlerin sadece peygamberlerinin yorumları olduğunu daha bașından itibaren lanse edebilselerdi, müslümanlar bugün çok farklı yerde olabilirlerdi.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türkiye çoğunluğun müslüman olduğu laik bir ülke. Buna rağmen ramazan ayında sigara içtiği için darp edilen adam haberleri artık alışılagelmiştir, kültleşmiştir. İslam şeriatı ile yönetilen ülkelere bakmamıza gerek bile yok, mezhep farklılığı bile ölmene sebep, bırak dinsizliği. Yani sen Norveç'te ya da Kanada'da dinini özgürce yaşayabilirken, ateist adam islam coğrafyasında kabul görülmüyor. Küfür yediğinde ağlama bu yüzden.

Abi dini ona bir nevi ceza vermiş içmiyceksin demiş... şimdi adamın gözü önünde sigara içersen adamda açlıktan afaganlar basmışsa.. sana uyuz olur.. onun seni dövmesi dini için değil sana uyuz olduğu için... ki din bunu yasak etmiştir.

norveçliler bir ay oruç tutuyorlar mı? :D ne sigara ne içki. her gün içiyorlar..

norveçin nufus 6 milyon yüz ölçümü 335.000 kişi başına düşen 70.000 bin dolar ohh dünya norveç halkına çalışıyor...

ne etliye karşıyor ne sütlüye para bol dünya insanları, bir avuç norveçliye çalışıyor

hem din oruçluyken daha titiz olucan kimseyi ne sözle ne elle incitmiycen. diyor.

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dostum, bu konuyu açtığımda forumda daha yeni doğmuștunuz . O nedenle sahiplenmeniz yersiz. :D

Buraya damlamıșken, din kardeșlerinizin așırı tahammülsüzlüklerine dair bir açıklamanız var mı ?

Nedir bu, neredeyse diken üstünde hazır ol vaziyetteki duruș ?

Halbuki dindar insanların dinsizlerden daha çok rahat olmalı gerekir. Ne de olsa inançlarına göre doğru taraftalar ve tanrılarının desteği de yanlarında. Bu nedenle dinlerine ve kitaplarına karșı olan söylemleri ve eylemleri hakaret olarak algılayacaklarına, tanrılarına neden havale etmiyorlar ?

Artı inandığınız dinin ve kitabın sahibi tanrınız olduğuna göre, Sizlere ne hacet ?.

Bırakınız, tanrınız kendisini kaale almayanları bizzat kendisi cezalandırsın !

Din kardeşlerimiz Kuranın ve Cİhanın ve İnsanın cahililer.

gerçek dindarlar ise O kadar rahat ki

mesela ben dikkat edersen çook rahatım gülüp eğleniyorum

.....

Artı inandığınız dinin ve kitabın sahibi tanrınız olduğuna göre, Sizlere ne hacet ?.

Bırakınız, tanrınız kendisini kaale almayanları bizzat kendisi cezalandırsın !

C=Ulu Tanrımız diyor ki ben bana yapılan tecavüzlere ceza vericem onu bana bırakın

bizim tepkimiz ise İnançımıza ait bir meseleyi getirip bak böyle böyle diyip eleştirip güldükleri zaman

hahah ahhaha Aaaay hahah :D kamon yanlış anlamışsın, canım mesele öyle değil böyledir diyerek bize yapılan haksızlığı kınamak ve eleştirmek ve gülüp dalga geçmektir

Sitelerde Paylaş

Enbiya-105: Andolsun, Zikir’den (Tevrat’tan) sonra Zebûr’da da, “Yeryüzüne muhakkak benim salih kullarım varis olacaktır diye yazmıştık.
mesela Allah: 20 milyon müslümanı kovdu orayı Yahudilere verdi..

hahah ahahah ahhahahah Aaaaaay kamhıir

Sitelerde Paylaş

Din kardeşlerimiz Kuranın ve Cİhanın ve İnsanın cahililer.

gerçek dindarlar ise O kadar rahat ki

mesela ben dikkat edersen çook rahatım gülüp eğleniyorum

Keșke bütün din kardeșleriniz de Sizin gibi esprili olabilseler. Ama gel gör ki, durum pek iç açıcı değil.

Dinsizleri bir kenara bıraktım, kendi din kardeșlerini bile katletmekten geri kalmıyorlar, çünkü aynı tarafta olmalarına rağmen tahammülsüzlük diz boyu. Neymiș efendim; en doğrusu benim uyguladığım din. İyi de, her iki tarafta bunu iddia ediyor.

Kim haklı șimdi ?. İki dindar tarafta ta aynı zamanda haklı olamayacağına göre, ne yapmalı acaba ?

bizim tepkimiz ise İnançımıza ait bir meseleyi getirip bak böyle böyle diyip eleştirip güldükleri zaman

hahah ahhaha Aaaay hahah :D kamon yanlış anlamışsın, canım mesele öyle değil böyledir diyerek bize yapılan haksızlığı kınamak ve eleştirmek ve gülüp dalga geçmektir

Ben de tam bunu diyorum. Yapıcı bir eleștiriyi geçtim, onlar gülünce veya dalga geçince Siz inanırlar neden bu kadar üstünüze alınıyorsunuz ve hakaret olarak algılıyorsunuz?.

Mesela inancınızın zayıf olduğundan olmasın, baksanıza tanrınızın bizzat bir müdahalesi var mı ? Yok.

Daha bir çok sebep sayabilirim (birinci iletime bakabilirsiniz).

Kaldı ki dinlere olan eleștiriler ne zamandan beri haksızlık oluyormuș ?

Bu arada konu bașlığındaki sorunun muhatabı, Sizin gibi olanlar değil, diken üstünde duranlar. Maalesef onların sayıları da bir hayli kabarık.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Abi dini ona bir nevi ceza vermiş içmiyceksin demiş... şimdi adamın gözü önünde sigara içersen adamda açlıktan afaganlar basmışsa.. sana uyuz olur.. onun seni dövmesi dini için değil sana uyuz olduğu için... ki din bunu yasak etmiştir.

norveçliler bir ay oruç tutuyorlar mı? :D ne sigara ne içki. her gün içiyorlar..

norveçin nufus 6 milyon yüz ölçümü 335.000 kişi başına düşen 70.000 bin dolar ohh dünya norveç halkına çalışıyor...

ne etliye karşıyor ne sütlüye para bol dünya insanları, bir avuç norveçliye çalışıyor

hem din oruçluyken daha titiz olucan kimseyi ne sözle ne elle incitmiycen. diyor.

Aç adamın önünde yemek yersen uyuz olurmuş, dövermiş. ama yasakmış bunu yapmak.

Madem böyle kontrolsüz davarlara dönüşeceksiniz allah hiç oruç tutturmasın.
Ondan sonra suç dinde değil, müslümanda.
Koşulu din yaratıyor arkadaşım. Müslüman değil.
Sitelerde Paylaş
Enbiya-105: Andolsun, Zikir’den (Tevrat’tan) sonra Zebûr’da da, “Yeryüzüne muhakkak benim salih kullarım varis olacaktır diye yazmıştık.
mesela Allah: 20 milyon müslümanı kovdu orayı Yahudilere verdi..

hahah ahahah ahhahahah Aaaaaay kamhıir

,

senin allahın kararsız ise biz ne yapalım....

bi yahudinin tarafını tutuyor...bi arabın tarafını tutuyor...

bi böyle DER: ahzab-27: Allah, sizi onların topraklarına, yurtlarına, mallarına ve henüz ayak basmadığınız topraklara varis kıldı. Allah, her şeye hakkıyla gücü yetendir.

bi de böyle DER : Enbiya-105: Andolsun, Zikir’den (Tevrat’tan) sonra Zebûr’da da, “Yeryüzüne muhakkak benim salih kullarım varis olacaktır diye yazmıştık.

karar verememiş...YAHUDİLER mi hakim olacak - araplar mı ??? !!!!!

muuahauhauha

ayrıca ne dediğini BİLMEYEN bir allah bu...

tevrat mı önce indi - zebur mu önce indi ? :D :D

ayete bakarsak tevrat önce inmiş zeburdan ?? !!!

puauhauhauhauh :D

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Keșke bütün din kardeșleriniz de Sizin gibi esprili olabilseler. Ama gel gör ki, durum pek iç açıcı değil.

Dinsizleri bir kenara bıraktım, kendi din kardeșlerini bile katletmekten geri kalmıyorlar, çünkü aynı tarafta olmalarına rağmen tahammülsüzlük diz boyu. Neymiș efendim; en doğrusu benim uyguladığım din. İyi de, her iki tarafta bunu iddia ediyor.

Kim haklı șimdi ?. İki dindar tarafta ta aynı zamanda haklı olamayacağına göre, ne yapmalı acaba ?

Ben de tam bunu diyorum. Yapıcı bir eleștiriyi geçtim, onlar gülünce veya dalga geçince Siz inanırlar neden bu kadar üstünüze alınıyorsunuz ve hakaret olarak algılıyorsunuz?.

Mesela inancınızın zayıf olduğundan olmasın, baksanıza tanrınızın bizzat bir müdahalesi var mı ? Yok.

Daha bir çok sebep sayabilirim (birinci iletime bakabilirsiniz).

Kaldı ki dinlere olan eleștiriler ne zamandan beri haksızlık oluyormuș ?

Bu arada konu bașlığındaki sorunun muhatabı, Sizin gibi olanlar değil, diken üstünde duranlar. Maalesef onların sayıları da bir hayli kabarık.

ne yapmalı acaba? Atatürk bunların kökünü kazımak istemiş ama kazıyamadan gitmiştir..

Atatürkün bütün demeçlerinde din vardır ve inkılaplarımız devrimlerimiz yüce dinimizin istediği gibidir islam bunları ister demiştir.

ama islamı gidip yanlış öğrenirseniz atatürke dinsiz de dersiniz deistte dersiniz. neyse kavaklım

diğer söylediğine gelince:

dermason :D demakrosyon demiş ki:"Hayır var ya ben müslüm olacağım, bir forumda ateistler dinime cahil çöl yağmacılarının uydurduğu saçma sapan tutarsız çelişkili, bilime, insan haklarına, evrensel hukuka temelden aykırı karman çorman bir safsata diyecekler...

Benim rahatım huzurum kalmaz"

Evet valla Hakiki bir müslüman Türk olarak rahatsız oluyoruz çünkü böyle demekle bizi aptala çıkarıyorsunuz

yani bizler: insan haklarına evrensel hukuka aykırı safsatalara, şaçma sapan tutarsızlıklara çelişkilere mi inanıyoruz? Qu ha ha :D Quu ha ha :D

sen bizi aptal mı sanıyorsun diyerekten hah haaay hevri badi... al işte cevabı.. bak gördün mü mesele böyledir naber hah haaaay diyoruz

böylelikle islama dil uzatmanın kendi aptallığı ve akılsızlığından kaynaklandığını göstermiş bulunuyoruz

yoksa eğer aklına yatmamış inanmıyorsa bananee..ama sen bak böyle diyerek benim inancımı aptala çıkarırsan. müsade edinde cevap vereyim diyerekten yazıyorum ben sevgili kavaklım kavak kardeşim arkadaşım. canım, canımım

Sitelerde Paylaş

Aç adamın önünde yemek yersen uyuz olurmuş, dövermiş. ama yasakmış bunu yapmak.

Madem böyle kontrolsüz davarlara dönüşeceksiniz allah hiç oruç tutturmasın.
Ondan sonra suç dinde değil, müslümanda.
Koşulu din yaratıyor arkadaşım. Müslüman değil.

Allahın emirlerinde nehylerinde hem kabul hem tahsin şarttır.

yani ne yapalım allah emretmiş diyerekten yapmışta olsanız allaha layık kul olamazsınız

Allah emretmiş ne güzel emretmiş eğer emretmeseydi veya nehyetmezseydi ben ne ibtilalara maruz kalıcaktım hayatı huzursuz yapşıycaktım iyiki de emretmiş diyerek bunu duyarak kabul etmek şarttır..

yoksa oruç tutmak dolayısıyla bir insan kalbi kırılıcaksa öyle bir taat öyle bir ibadeti allah emretmemiştir. ne tuttun sen ne külfey altına girdim azizim vallahide istemez billahide istemez tutma oruç....

nice zavallı oruç tutanlar vardır ki alacakları ecir sadece aç ve susuz kalmaktır diyor

,

Sitelerde Paylaş

,

senin allahın kararsız ise biz ne yapalım....

bi yahudinin tarafını tutuyor...bi arabın tarafını tutuyor...

bi böyle DER: ahzab-27: Allah, sizi onların topraklarına, yurtlarına, mallarına ve henüz ayak basmadığınız topraklara varis kıldı. Allah, her şeye hakkıyla gücü yetendir.

bi de böyle DER : Enbiya-105: Andolsun, Zikir’den (Tevrat’tan) sonra Zebûr’da da, “Yeryüzüne muhakkak benim salih kullarım varis olacaktır diye yazmıştık.

karar verememiş...YAHUDİLER mi hakim olacak - araplar mı ??? !!!!!

muuahauhauha

ayrıca ne dediğini BİLMEYEN bir allah bu...

tevrat mı önce indi - zebur mu önce indi ? :D :D

ayete bakarsak tevrat önce inmiş zeburdan ?? !!!

puauhauhauhauh :D

O ayetteki Muhattap O günkü hazreti Muhammede sadık salih müslümanlardı.. ve Allahın dediği gibide oldu

Hazreti Ömer 1400 küsür belde fethetti öyle bir şehir ki her biri bir iklimdi...

diğer ayette ise: Yeryüzüne salih kulların varis olacağını kimler yeryüzünü imar eder mamurre bir hale getiri güzelleştirirse ben onlara veririm diyor..

ki işte 20 milyon insan kavuldu.. Allah orayı yahudilere verdi.. yahudiler Çölü okyanus derinliklerinde kumlar getirip cennet bahçeleri yaptılar...

bir amerikalı yada ingiliz general burası adam olursa devede bilmem ne olsun demiş... yahudiler orayı cennet yapınca.. amerikalının sözü üzerine bir heykel anıt yapmışlar deve böyle olmadı ama bu çöl cennet oldu demişler.. öyle bir şey vardı bir yerde okumuştum

yani anlıycağın demagojini yaptığım açıklamalarla yıktım çürüttüm.... geçmiş olsun

Sitelerde Paylaş

Benim bu ayırımı yapmadığımı zannediyorsanız, yanılıyorsunuz.

Küfürle ve hakaretle zehirlenmi tartımaları en son isteyen kii belki benimdir.

Dostum, buraya gelen dindarların çoğunluğunun amacı diyalog kurmak veya fikir alıverii falan değil.

Keke öyle olsaydı da, biraz da kendi dinleri hakkında öz eletiri yapabilselerdi.

Özellikle o saygılı dediğiniz dindarlar dinsizleri agresif olmakla suçlarken, aynı soruyu tersine çevirdiginizde

ya yanıtlamaktan kaçınmaktadırlar yada pimi kelle gibi "onlar bizden değildir" demektedirler.

Sayın kavak, küfür ve hakarete karşı olduğunuzu biliyorum. Yalnız bu başlığı gündeme getirince farkında olmadan yanlış tarafa eleştiri getirmiş oldunuz.

Mesela Şurdaki konuyu gündeme getirseydiniz, daha isabetli olacaktı.

Çünkü bahsi geçen şu başlıkta tahammülsüzlüğün kimde olduğu çok net olarak görülebiliyor.

Takdir edersinizki, bir çirkinliği ateist yapınca iyi, müslüman yapınca kötü olmaz.

Yoksa sadece etikete bakıp değerlendirme yapmış ve din eleştirisinde samimiyetimizi kaybetmiş oluruz.

İnanmadığı için ateisti aşalayan müslümanı kınıyorsak ve bunda samimi isek, tam tersini yapana da aynı tavrı göstermeliyiz.

Yoksa ateistin müslümandan bir farkı kalmaz ve bu tartışmalar, anlamsız bir iddialaşma haline gelir.

Farzedelimki buraya gelenler dediğiniz gibi.. bu sonucu değiştirmiyor. çünkü burayı okuyan insanlar içinde mutlaka dinine özeleştiri getirebilecek insanların var olduğunu biliyoruz.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir müslüman dinsiz veya gayrimüslim bir kültürde özgürce istediği gibi yaşayabilirken,

dinsiz biri müslüman ülkelerde özgürce yaşayamıyor. O coğrafyada barındırılmıyor.
Toplumdaki düşmanlığı körükleyen neymiş?
Saygı çerçevesinde konuşan müslüman he? Şaka mı bu?
İslam bana saygı duymuyorsa, müslüman neden duysun arkadaşım?

"Müslüman neden saygı duysun" diye soru mu olur, insan olduğu için elbette

Arabesk laflar bunlar... hristiyan ülkeler, tarihte bu zorlu mucadeleyi verdi ve başardı. islam içinde bu kadar kötülük ve çelişki olmasına rağmen, bu tarz acizlik ifadesi iddialar ancak kadercilik ile açıklanabilir.
insan, insana saygı duyar. ülkede birçok insan, inancını kafasına göre şekillendiriyor. islamın gerçeğinde neler olduğunu fark edebilmiş değiller.
Ne yani, din adına yapılan cinayetlerin, şiddet ve ayrımcılığın islamdan kaynaklandığını daha çok insana anlatabilmek, küfürle, hakaret ve aşalamayla mı olacak?
Bu mudur türk ateistine yakışan !
Şimdi ciddi ciddi bu kadar cahilce bir yöntemle, bu amaca zerre katkınız olacağını mı iddia edeceksiniz..?
Nasıl bir anlayışa sahipsiniz siz.... dağdaki çoban bile bunu söylemez.
Ayrıca bu yazdıkların sorularımın cevabı değil. tersine benim bahsettiklerimi daha önemli hale getiriyor
Müslüman, bu forumda hakaret edilmeden inancını savunabilecekki, topluma karşı "işte müslüman ile ateist farkı" diyebilelim.
Ancak ne yazıkki bazı sözde ateistler, adeta islamı göklere çıkarmak için var gücüyle çalışıyor!
Bununla da kalmıyorlar, müslümanlara tam ne kadar yanlış yolda olduklarını anlatabilme fırsatı yakalarken, bunu da baltalıyorlar.
Bunları bütün hakareteist'lere söylüyorum.. karşısındaki insanın anlamasını zerre kadar umursamadığı gibi, onlara doğru şekilde anlatabilecek insanların da önünü kesen, ateizmi din yapmış, adeta nefretine tapan dinci ateistlere anlatıyorum;
Dinlerden özgürleşmeye karşı böylesine büyük bir düşmanlık ancak büyük paralar harcanarak yapılabilirdi
Böyle bir aptallığı boşuna hiçkimse savunmaya kalkmasın.
Bir insana "senin dinin yalan ulan" deyip kafasına odunla vurursanız, bu karşı tarafta "çok doğru yoldasın" olarak algılanır!
hakaret ve küfürle insanı ikna edebileceğini zannedenler, kendisinin de ancak hakaretle azarlamayla ve dayakla yola gelmiş karaktersiz olduğunu ilan etmektedir. Bunu ancak klavye arkasından yapabiliyor olmaları da bunu çok iyi doğruluyor! bu konuda hiçbir tartışma olamaz.
Burası stadyum değil. artık futbol stadlarında bile hakaret ve küfür hoşgörülmüyor.
İslamın yanlış olduğunu ispatlamak için bula bula bu kadar zavallı bir yöntemi mi buldunuz?
Hakaretsiz, küfürsüz derdinizi anlatmaktan aciz misiniz?
Müslüman bile hiçbir dayanağı olmayan inancını sakince anlatabilirken, bir ateistin bunu becerememesi ne ile açıklanabilir?
Elbetteki, tesadüfen dinden uyanmış, cahil, görgüsüz bir holigan olmasıyla açıklanabilir
Tartıştığı müslümanın saygısının göstermelik olduğunu farzedelim. Peki bu forumu okuyan her insan mı aynı şekilde?
İnanan ama ateistin ifade özgürlüğünü savunan sayısız aydın insan var bu ülkede..
Siz bu konuyu, ateistforumun özel sorunu mu zannediyorsunuz?
Burda müslümanla insan gibi iletişim kurmak isteyen, amacı aydınlanma ve özgürlük olan insanları, sırf egonuzu nefretinizi tatmin etmek adına hangi hakla zan altında bırakabiliyorsunuz...?
Bu holiganlık yüzünden toplumda her ateistin/dinsizin böyle olduğu algısı oluşmaya başlayabilir.
Ateizm adına bu kadar hakaretin yapıldığı başka bir ortam var mı..? Forum hakaret ve küfürde guiness rekorlar kitabına girerse, gurur mu duyacaksınız kendinizle..?
Çok büyük olasılıkla burdaki serseriliği oraya taşımaya çalıştıkları için, ateizmderneği forumunu kapatmak zorunda kaldılar.
Hiç olmazsa ateizm derneğinin mücadelesine saygınız olsun. Bu insanlar gerçek kimlikleriyle resmi adresleri ve bürolarıyla bir faaliyet içine girmişler. Siz egonuza, nefretinize tapacaksınız diye, faturasını o insanlar ödemek zorunda değil.
Bu ülkede laiklik kimler sayesinde yarım da olsa korunabiliyor? en az % 25 laikliğe bağlı modern müslüman var.
Teşekkür edin demiyorum. ama hiç olmazsa düşmanlık ilan etmeyecek akla ve mantığa sahip olmayı başarın..
hakaret, nefreti doğurur. nefret düşmanlıkları... Şimdi bu gerçeğin nesine itiraz edebilirsiniz?
"Tanrılara inanmıyorum" diyorsunuz ama zihninizdeki ego ve nefret tanrısına sürekli itaat halindesiniz.
Ateistim diyorsanız, zihninizdeki tüm putları devre dışı bırakmanız gerekir.
Biz bu ülkede müslümanlarla yaşıyoruz. Her müslümanı düşman görme hezeyanlarını bırakın ve kendinize gelin artık !
Küfürün hakaretin, saldırganlığın savunulacak bir tarafı yoktur. boşuna böyle içi bomboş itirazlarla gelmeyin.
tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O ayetteki Muhattap O günkü hazreti Muhammede sadık salih müslümanlardı.. ve Allahın dediği gibide oldu

Hazreti Ömer 1400 küsür belde fethetti öyle bir şehir ki her biri bir iklimdi...

diğer ayette ise: Yeryüzüne salih kulların varis olacağını kimler yeryüzünü imar eder mamurre bir hale getiri güzelleştirirse ben onlara veririm diyor..

ki işte 20 milyon insan kavuldu.. Allah orayı yahudilere verdi.. yahudiler Çölü okyanus derinliklerinde kumlar getirip cennet bahçeleri yaptılar...

bir amerikalı yada ingiliz general burası adam olursa devede bilmem ne olsun demiş... yahudiler orayı cennet yapınca.. amerikalının sözü üzerine bir heykel anıt yapmışlar deve böyle olmadı ama bu çöl cennet oldu demişler.. öyle bir şey vardı bir yerde okumuştum

yani anlıycağın demagojini yaptığım açıklamalarla yıktım çürüttüm.... geçmiş olsun

he he...çürüttün....kendini ama...

allahın bi yahudilere vaatlerde bulunuyor...

bi araplara vaatlerde bulunuyor...

o iki ayet...gayet de güzel anlatıyor olayı...

bir ayet - yahudilere varisci kıldım derken...

diğer ayet araplara varisci kıldığını söylüyor...

lan ne kadar kararsız bi allah bu böle ?

çelişkiye bak aq....
oha be...
hiç yakışmıyor allah denen yüce varlığa...
yoksa allah yüce değil de - cüce mi ?...
ama doğru ya...evi de KABE idi demi ? o zaman CÜCE bu ?? !!! yoksa nasıl sığsın o yamuk yumuk kabe denen küpün içine ?
:D :D
Sitelerde Paylaş

he he...çürüttün....kendini ama...

allahın bi yahudilere vaatlerde bulunuyor...

bi araplara vaatlerde bulunuyor...

o iki ayet...gayet de güzel anlatıyor olayı...

bir ayet - yahudilere varisci kıldım derken...

diğer ayet araplara varisci kıldığını söylüyor...

lan ne kadar kararsız bi allah bu böle ?

çelişkiye bak aq....
oha be...
hiç yakışmıyor allah denen yüce varlığa...
yoksa allah yüce değil de - cüce mi ?...
ama doğru ya...evi de KABE idi demi ? o zaman CÜCE bu ?? !!! yoksa nasıl sığsın o yamuk yumuk kabe denen küpün içine ?
:D :D

Hah hahah !

sen ne cahilsin!

aptal mısın? hah hah! ?

Zannetmiyorum ki sen bu kadar da aptalsın! ?

herhalde bilerek kast-ı mahsus ile mugalata yapmış olacaksın ? hah ha hah ahahahah Aaaaayyy hah haaa

Ayette yahudiler diyor mu? hah hahahahah?

yeryüzüne salih kullarım varis olur diyor ? Yahudiler oluyor demiyor aq. hah ha ha ha!

salih kullar bazen yahudiler bazen hırsitiyanlar bazen sabiler bazen müslümanlar olabiliyor!

sen çelişki dediğin çelişki değil senın aklının dumura üğramış

Allah senin aklına mı osurdu mu ne aaaaaaaaaaaaa hah hah haaa, aaaaa hahahah asasajshasjkasşalsa aklsjalk :D

yunus 100: Allah aklını kullanamaya kimselere pislik bırakır haha hahaah

Sitelerde Paylaş

Hah hahah !

sen ne cahilsin!

aptal mısın? hah hah! ?

Zannetmiyorum ki sen bu kadar da aptalsın! ?

herhalde bilerek kast-ı mahsus ile mugalata yapmış olacaksın ? hah ha hah ahahahah Aaaaayyy hah haaa

Ayette yahudiler diyor mu? hah hahahahah?

yeryüzüne salih kullarım varis olur diyor ? Yahudiler oluyor demiyor aq. hah ha ha ha!

salih kullar bazen yahudiler bazen hırsitiyanlar bazen sabiler bazen müslümanlar olabiliyor!

sen çelişki dediğin çelişki değil senın aklının dumura üğramış

Allah senin aklına mı osurdu mu ne aaaaaaaaaaaaa hah hah haaa, aaaaa hahahah asasajshasjkasşalsa aklsjalk :D

yunus 100: Allah aklını kullanamaya kimselere pislik bırakır haha hahaah

ne bok yesen kurtaramıyorsun allahını......

allahın kuranda yazmış işte....

kıvırtmaya ne hacet.....

hem kararsız....

hem bilgisiz....

allah geleceği BİLMEZ .....İlahiyat Prof. Abdülaziz BAYINDIR ...

bu Prof. boşa konuşmuyor....çünkü :

Diyanet İşleri

ENFAL 8/65-66. Müminleri savaş için coştur. Sizin sabırlı yirmi kişiniz onlardan ikiyüz kişiyi yener. Sizin yüz kişiniz, inkar edenlerden bin kişiyi yener; çünkü onlar anlayışsız bir güruhtur. Şimdi Allah yükünüzü hafifletti, zira içinizde zaaf bulunduğunu anladı. Sizin sabırlı yüz kişiniz onlardan ikiyüz kişiyi yener; sizin bin kişiniz, Allah’ın izniyle, ikibin kişiyi yener. Allah sabredenlerle beraberdir.

sonradan anlamış ve oranı azaltmış :D

puauhauhauha

DEVAM EDELİM !!!!

Taha -17:

“Şu sağ elindeki nedir ey Mûsâ?”

Bakara -260:

İnanmıyor musun, İbrahim?”

Maide suresi -116:

"Ey İsa! Sen mi insanlara, 'Allah'tan başka beni ve annemi de iki tanrı edinin' dedin?"

Taha-9:

"Ey Muhammed “Mûsâ’nın haberi sana ulaşmadı mı?

Sad -21:

"Ey Muhammed “Sana davacıların haberi geldi mi? Hani onlar duvarı aşarak mabede girmişlerdi."

Enam -130:

"Ahiretteyken “Ey cin ve insan topluluğu! ...sizi uyaran peygamberler gelmedi mi?” (Aynı soruyu Zümer suresinin 7. ayetinde bu sefer allah değil cehennemin bekçileri soruyor.)

Allah sadece kullarına sormuyor, şeytana ve meleklerine de sorular yöneltip cevaplarını arıyor:

Hicr -32:

“Ey iblis! Sen niçin secde edenlerle beraber olmadın?

Sebe -40:

“Ey melekler! Bunlar mı size ibadet ediyorlardı?

Allahın sadece kullarına, şeytan ve cinlerine, meleklerine sorular sorduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, her şeyi bilmeye kadir olan allah başka şeylere de sormaktan geri duymuyor:

Kaf -30 :

“Ey cehennem! Doldun mu?

nasıl bir allah bu böle yaw ?

hem KARARSIZ.....hem BİLGİSİZ !!!!

cahil yaw !!!

Sitelerde Paylaş

ne bok yesen kurtaramıyorsun allahını......

allahın kuranda yazmış işte....

kıvırtmaya ne hacet.....

hem kararsız....

hem bilgisiz....

Diyanet İşleri

ENFAL 8/65-66. Müminleri savaş için coştur. Sizin sabırlı yirmi kişiniz onlardan ikiyüz kişiyi yener. Sizin yüz kişiniz, inkar edenlerden bin kişiyi yener; çünkü onlar anlayışsız bir güruhtur. Şimdi Allah yükünüzü hafifletti, zira içinizde zaaf bulunduğunu anladı. Sizin sabırlı yüz kişiniz onlardan ikiyüz kişiyi yener; sizin bin kişiniz, Allah’ın izniyle, ikibin kişiyi yener. Allah sabredenlerle beraberdir.

puauhauhauha

DEVAM EDELİM !!!!

Taha -17:

Bakara -260:

Maide suresi -116:

"Ey İsa! Sen mi insanlara, 'Allah'tan başka beni ve annemi de iki tanrı edinin' dedin?"

Taha-9:

Sad -21:

"Ey Muhammed “Sana davacıların haberi geldi mi? Hani onlar duvarı aşarak mabede girmişlerdi."

Enam -130:

"Ahiretteyken “Ey cin ve insan topluluğu! ...sizi uyaran peygamberler gelmedi mi?” (Aynı soruyu Zümer suresinin 7. ayetinde bu sefer allah değil cehennemin bekçileri soruyor.)

Allah sadece kullarına sormuyor, şeytana ve meleklerine de sorular yöneltip cevaplarını arıyor:

Hicr -32:

Sebe -40:

Allahın sadece kullarına, şeytan ve cinlerine, meleklerine sorular sorduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, her şeyi bilmeye kadir olan allah başka şeylere de sormaktan geri duymuyor:

Kaf -30 :

“Ey cehennem! Doldun mu?

cahil yaw !!!

Hah ha haaa nasılda kaçıyor :D

bol sorular sorup....

kim uğraşır senin cahilliğinle....

cahilliğin içinde kal,

o kopkoyu karanlıkta hiç bir şey görme

,

kendi arkanı bile göremiyorsundur hasumukuaaa :D

kaçak seni!!!

"yeryüzüne salih kullarım varis olur ayetini" çarpıtıp.. mort olunca...

şimdi napıyım napıyım diyerek kaçıp kopyala yapıştır soru attı

hasssiyamoo .. bir daha kurana dil uzatma,

gördüğüm anda cevap verir,

seni kurana dil uzatmak neymiş gösterim

ilmen ve aklen forumda tepelerim hahahaha kasi,montinaa :Dasasasasas

Sitelerde Paylaş

ayetler burada hıyar...

senin dediğinin esamesi yok bu ayetlerde...kuranın orijinalinde... !!!!
cevabını verdik.....sen sapıtıyorsun cevaplar yüzüne çarpıldıkça...
ekstradan da ....allahının bilgisizliği ile pekiştirdik olayı ki....artık edebinle susup oturursun belki diye...
ama nerde sende o edep - yüz...
yüzsüz utanmaz arlanmaz herif......
allahın BİLGİSİZ olduğu için KARARSIZ......
yahudiye mi versem ? araba mı versem ?....düşüncesi içinde.....bi öle diyor...bi böle diyor...
sebebi de BİLGİSİZ oluşu...
bilgili olsa kararsız olmazdı...
bilgisiz olduğunu ise yine kendi ağzından öğreniyoruz....

Diyanet İşleri

puauhauhauha

DEVAM EDELİM !!!!

Taha -17:

Bakara -260:

Maide suresi -116:

Taha-9:

Sad -21:

Enam -130:

Hicr -32:

Sebe -40:

Kaf -30 :

“Ey cehennem! Doldun mu?

cahil yaw !!!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...