Jump to content

Kuran'la ilgili bazı sorular

Recommended Posts

Kuran'da dinazorlardan hiç bahsediliyor mu?

Güneş sistemi dışındaki diğer yıldızlar ve onların yörüngesinde olan gezegenlerden bahsediliyor mu?

Galaksilerden bahsediliyor mu?

Hinduizm, Budizm, Taoizm gibi eski doğu dinlerinden ve bunların tanrından, peygamberlerinden, filozoflarından ve avatarlarından bahsediliyor mu?

Kuran'da hayat kurtaran her hangi bilinmeyen bir ilaç veya hayatı kolaylaştıracak bir icatdın tarifi var mı?

Kuran'da ruhtan hiç bahsediliyor mu?

Kuranda insanarın cennetin birinci katı olan ve kandillerle (yıldızlarla) süslenmiş olan katını aşıp gezegenler arası keşifler yapacağı yazıyor mu?

Kuran'da IŞİD gibi terör örgütlerinin kitaptan direkt motivasyon alarak Allah adına masum insanları öldüreceği ve Allah'ın aslında şiddet içerikli ayetleri yazmaması gerektiği ve pişman olduğu yazıyor mu?

Sitelerde Paylaş

Kuran'da sadece din kardeşliğinden söz edilir, insan kardeşliği gibi hümaniter değerler yer almaz.

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ölümün ve hayatın sebebinden bahsediyor....

Hangimiz daha güzel işler yapacağız ...

Bunu ortaya çıkarıp göstermek içinmiş...

İyi de kimin ne iş yapacağını önceden biliyor.

Bir filmi iki kez izlemek demek bu Allah için.

Hiçbir anlamı yok...

Sitelerde Paylaş

Kuran, o devirde her tarafta bilinen Dünyanın Yedi Harikasından da bahsetmiyor.

Hadi diğerlerini anlarım da, Mısır piramitleriyle ilgili bir cümle attırır insan. Mısır'ı yakınen tanıyorlar çünkü.

Yamrı yumru Kabe'nin yanında piramitler şaheser kalır.

tarihinde satsuma57 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sanki sende var.

İnsanlara ''yok edilmeleri lazım'' diyerek katli vacip fetvahası veren senin Kuran'da hümanizm araması ilginç.

Özür dilerim. Bir an sinirime hakim olamamıştım. Ama o zihniyetteki insanlar bir arap liderine inanmadı diye öz evladını sokağa atabiliyor öldürebiliyor dövebiliyor. O kadına eğer oğlunuz ateist olsaydı diye sorulsaydı büyük ihtimal bunlardan birini yaparım diyecekti. Zaten bütün savaşlar da bu zihniyet yüzünden çıkıyor. O savaşlarda can veren milyonlarca insandan o kadın gibi düşünenler sorumludur. Yoksa ben asla bir insanın öldürülmesini istemem. Ama o kadın gibi canavar ruhlu insanlarla aynı türden olduğum için utanıyorum.

Örneğin cüppeli. Adam bir videosunda gevurlar dinsizler köleliği kaldırdı ama mehdi zamanında kölelik geri gelecek falan diyordu. Bu gibi adamlar yüzünden ileride milyonlarca insan can verebilir. Bu insanların yaşaması sizce adil mi?

Ayrıca onlar sırf bir arap liderine inanmadık diye öldürülmemiz gerektiğini düşünüyor ben o katil ruhlu insanlara öldürülmeli dedim diye mi kötü oluyorum?

tarihinde Severus Snape tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

86- Nihayet güneşin battığı yere vardığı zaman, güneşi, (sanki) kara bir balçıkta batıyor buldu. Bir de bunun yanında bir kavim buldu. Biz ona dedik ki: "Ey Zülkarneyn! Onları ya cezalandırırsın veya onların hakkında iyi davranırsın."

Güneşin battığı yere doğru yürüyebilir mi?Güneşin kara bir balçıkta battığını kim söyledi?Şimdi bu ayetin gerçekliğine inanmam için gerizekalının teki olmam lazım.

Sitelerde Paylaş

Daha bir kare kesitli yapı yapmayı bile beceremeyen, hele hele bunda bir keramet vehmeden Araplara ve Müslümanlara göre 'Muazzama' olan Kabe'nin planına bir bakın ve ortadaki zavallılığı görün.

http://tr.wikipedia....:Kaaba-plan.svg

Haha buna kimse dikkat etmemiştir eminim.Ama belkide o ölçülerde bi keramet vardır.

Sitelerde Paylaş

Haha buna kimse dikkat etmemiştir eminim.Ama belkide o ölçülerde bi keramet vardır.

Müslüman mısın bilmiyorum ama keramet, hikmet, imtihan vs bunlar benim en nefret ettiğim kelimeler. Çünkü bu kelimeler tamamen insanı aptallaştırmaya, köleleştirmeye, düşünemeyen sorgulamayan beyinsiz varlıklar haline getirmeye yönelik.

"Vardır bir hikmeti boşver kurcalama fazla dinden çıkarsın bizim zekamız buna anlamaya yetmez"

İşte bu zihniyet yüzünden dünyanın en ezik milletlerinden biri biziz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...