Jump to content

Saçma ayetler

Recommended Posts

• İleti 151
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ahzab adı verilmiş kuran pasajına bakılırsa, muhammed zeynebi evlatlığından boşatıp alınca "bu sefer bu işi becerecem, kırk yaşıma kadar yaşlı bir dulla ömür törpülememin acısını bununla çıkaracam" demiş. Ama yine tık yok! Ellemiş mellemiş ama olmuyor. Zeynep "zeyd iyiydi, işi görürdü, niye boşattın beni madem" deyince tepesi atmış. Bir suçlu bulacak ya, habire gelip duran ve kalkıp gitmek bilmeyen adamlara suçu bulmuş. "Lan bi gidin artık da şurda işimize bakalım" demiş.

Tabii millet sıkıyı yeyip toz olunca da yine icraat olmayınca kuranı yazan ekip "yettin sen artık, bu da olmadıysa sana başka karı yasak artık" demişler. "Lan ortaya attığımız ayetlere allahtandır onayı veriyorsun diye ölene kadar senin dikinin keyfine mi çalışacağız, olmuyorsa bırak artık be!" diye bir sıkı azarlamışlar.

Adı geçen kuran pasajında aynen böyle yazar. Okumasını bilene... Böyle tefsir etmezseniz peygamber niye kendisi kovmaya utanıp da utanmayan allaha kovduruyor milleti, bunu açıklayamazsınız...

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah'ın boş işlerle böbürlenmesi ve 1500 kişilk kabile savaşındaki zafere kendisini ortak etmeye çalışması.

Enfal 17:

Onları siz öldürmediniz, fakat Allah öldürdü ve attığın zaman sen atmadın, fakat Allah attı ve böylece de kendi katından, inananlara güzel bir nîmet vermek, onları denemek istedi. Şüphe yok ki Allah her şeyi duyar, bilir.

Sitelerde Paylaş

Dini yalanlayanı gördün mü? Yetimi itip kakan işte odur. Yoksulu doyurmayı teşvik etmeyen odur.Öyleyse yazıklar olsun o namaz kılanlara. Kıldıkları namazdan gafil olanlara. İbadetlerini gösteriş için yapar, ve üstelik onlar, (insanlara) en ufak bir yardımı bile reddederler! [MAUN suresi]

Burda islama inanmayan herkesin kötü insan olduğunu gösteriyor.Hiçbir zaman yetimi itip kalkan birisi olmadım!

Sitelerde Paylaş

"...ne yücedir şanı yaratıcıların en güzeli Allah'ın."

Ezelden beri var olan Allah, tek başına var olmanın dayanılmaz sıkıntısıyla bu derdine çare düşünmeye başlar. İlk aklına gelen kendisinin de yarışmacı olacağı bir güzellik yarışması düzenlemek olur.

Yarışma ilanını ve davetiyeleri hazırlayıp, melekleri aracılığıyla çok tanrılı zamanların tanrılarına, tanrıçalarına gönderip, güzelliklerine güvenenleri yarışmacı, güvenmeyenleri jüri üyesi olarak davet eder.

Yarışma, tanrılar ve tanrıçalar kategorilerinde yapılacak ama Allah'ın cinsiyet sorunu var. Yarışmaya, tanrıça kılığına girmiş tanrı olarak katılmak düşüncesiyle bu sorunu da aşar.

Yarışmaya tüm tanrılar, tanrıçalar yerel kıyafetleriyle katılmaktadır. Bu, Allah'ın bir hikmeti olarak Allah'ın işine gelmektedir. Aksi halde erkek gibi olan Allah'ı, karaçarşaf dışında hangi kıyafet gizler de ilahe diye yutturabilir. Ve de Afroditler, Eroslar arasında şans tanıyabilir.

Neyse, uzatmayayım. Jüri yerini alır ve yarışma başlar. İlaheler önce toplu olarak geçer jürinin önünden, sonra teker teker geçmeye başlarlar. Bu arada tüm gözler, gizemli kıyafetiyle Allah'ın üzerindedir, özellikle kıskançlık tanrısı kıskanç Hera'nın gözleri...

Derken sıra Allah'a gelir. O her şeyi ben yarattım edasıyla platforma girer ve durur. Başlar olduğu yerde kırıtmaya, kıvır kıvır kıvırtmaya, sanki Shakira...

Bu sırada, kıskançlığı tavana vuran Hera, "Seni rezil etmezsem bana da Hera demesinler" diyerek, çaktırmadan Allah'ın arkasına gelir, onun yerleri süpüren eteğinin üzerine sağ ayağıyla basıp, tüm ağırlığıyla yüklenerek bekler.

Bundan habersiz olan zavallı Allah, yerinde yeterince kıvırttığına karar verip, meydan biraz harektlensin diye diğer marifetlerini sergilemek üzere harekete geçince "caaaart" sesiyle birlikte kısa ama derin bir sessizlik olur, sonrasında adeta kıyamet kopar.

Jüriden "Aman tanrım!!! O ne baldır-bacak? Allah'da bu baldır-bacak varken başka yerlerine, başkalarına kim bakacak? Hangi alçak..." gibi sesler yükselmekte, arşı alaya çıkmakta, bayılan çok ayılan yok gibidir.

Jürinin hali pür melali, bu işin burada bittiğinin, Allah'ın, yaratıcıların en güzeli seçildiğinin ilanıdır.

Zavallı Hera nereden bilsin, kendisinden binlerce yıl sonra dünyaya gelen Allah'ın en güzel, belkide tek güzel yerinin baldırı olduğunu...

Sitelerde Paylaş

:lol: Şİmdi anladım allahın bacağını gösterme merakının nedenini... O günden sonra bacağının dayanılmaz olduğunu öğrenmiş demek ki... Ahirette bize de bacak açıp secde edin diyecekmiş ama güç yetiremeyecekmişiz. Bacağını görünce bayılıp kalacakmışız. Kuran'da öyle yazıyor.

Sitelerde Paylaş

Ayetlerin hangi biri normal ki.

Ben uzaylıları bekliyorum.

İnsanlığın kurtuluşu belki öyle olur.

Gelen uzaylılara ki bunlar kesin din bataklığına saplanmamış uygarlık olabilir.

Yıkdızlar arası, galaksiler arası yolculuğa hangi din olursa olsun buna izin vermez.

Din buradaki yaşamı aşağılar ve yaşama hakaret eder ve ibadet yüzünden de bilimsel gelişme imkansızlaşır.

Gelen uzaylıya Allahının resulü muhammeti soran bir Müslim'in alacağı cevap karşısında, yüzünü merak ediyorum. ? İsa'yı soran hiristiyan! Tavrat bilgileri veren Yahudi ? "ha uzaylı kardeş dinin hangisi" diyen insan kalabalığı.

Sitelerde Paylaş

:lol: Şİmdi anladım allahın bacağını gösterme merakının nedenini... O günden sonra bacağının dayanılmaz olduğunu öğrenmiş demek ki... Ahirette bize de bacak açıp secde edin diyecekmiş ama güç yetiremeyecekmişiz. Bacağını görünce bayılıp kalacakmışız. Kuran'da öyle yazıyor.

Ve böylece,

Baldır-bacak göstermenin Allaha mahsus olduğunu, mini etek giyerek Allah ile yarışmaya kalkan çarpuk çurpuk bacaklı had bilmez hatun kişilere, süpürge etek dışında etek giymeyi yasaklayarak hadlerini bildirmişizdir...

Sitelerde Paylaş

İyi bir insanı nasıl yoldan saptırıyorsa hayret?

Burada iyilikten bahsetmiyor ki. Mesela İslam adına kafa uçuran bir müslüman Kuran'a göre cennette en üst mertebededir. En iyi insandır yani.

Burada yoldan saptırması tamamen imanla ilgilidir. Mesela bir insan İslam adına kelle uçurup ganimet peşinde koşmuyorsa yoldan sapmış demektir.

Sitelerde Paylaş

Burada iyilikten bahsetmiyor ki. Mesela İslam adına kafa uçuran bir müslüman Kuran'a göre cennette en üst mertebededir. En iyi insandır yani.

Burada yoldan saptırması tamamen imanla ilgilidir. Mesela bir insan İslam adına kelle uçurup ganimet peşinde koşmuyorsa yoldan sapmış demektir.

Ne demek iyilikten bahsetmiyor.Orda diyorki iman etmeyenlerin hepsi yetimi itip kalkar falan filan diyor.Sen kafa kesmekten bahsederek konunun rengini bozuyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...