Jump to content

Kuran'a göre Müslüman kalmamıştır!

Recommended Posts

• İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Göndermedi peki varlığını belli etmek istedi mi??

Bilinmek istediğini söylemek için kitap, peygamber gönderdiğini kabul etmek gerekir.

''Gizli bir hazineydim bilinmek istedim insanı yarattım'' diye bir hadis var.

İslam'a göre kesinlikle bilinmek istiyor, istemekle de kalmıyor bir sürü başka şey de istiyor.

Bana göre bilinmek istemedi, çok gizemli. :)

Sitelerde Paylaş

Bilinmek istediğini söylemek için kitap, peygamber gönderdiğini kabul etmek gerekir.

''Gizli bir hazineydim bilinmek istedim insanı yarattım'' diye bir hadis var.

İslam'a göre kesinlikle bilinmek istiyor, istemekle de kalmıyor bir sürü başka şey de istiyor.

Bana göre bilinmek istemedi, çok gizemli. :)

Tasavvu kitapların da bende bu güzelliğin görünmesi gerektiğini okumuştum.

Çok inaçlıydım etkilenmiştim çok güzel ve cinsiyetsiz gibi davranan ama erkeksi haller garip ?

Sitelerde Paylaş

Allah madem cinsiyetsiz bir şey, insanlara arapça ile hitap etmemeliydi. Çünkü arapça cinsiyet ayrımının en zirvede olduğu en cinsiyet ayrımcı dildir. Hiç bir dilde bu derece cinsiyet ayrımı yoktur. Öyle ki nesneler bile bu saçma sapan dilde cinsiyet ayrımına tabi tutulur.

Allah madem cinsiyetsiz, bakacaktı yeryüzünde hangi dil var cinsişyet ayrımı yapmayan, o dilde kitap yazıp gönderecekti. O dil ise Türkçedir. Türkçe dünyada cinsiyet ayrımı olmayan ender dillerden biridir. Allahın "aha! Budur. Kitabımı bu dilde göndereyim" demesi gerekirdi. O zaman yazdığı kitapta allah dedi derken kalu, yani erkek biri dedi lafını etmekten kurtulurdu.

İki şık var, ya allahı araplar yarattı, ya da allah ne yaptığını bilmeyen şaşkının teki...

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...

Allahın indirdiği ile hükmetmeyenler kafir olunca,gerçek müslümanlar ne yapmış dersiniz,allahın indirdiği ile hükmetmek için silahlanmış,devlet kurmak istemiş,yoksa cennete gidemeyecek,huri alamayacaklarmış,kafir olup cennete gidemeyeceklermiş.Bilin bakalım bu örgüt kim.Sonra allahın indirdiği ile hükmetmeyen,laik,demokratik bir ülkede yaşayan,kurana göre kafir olan tatlı su müslümanları ne demiş dersiniz,gerçek İslam bu değil.

http://benguturk.com/turkmenler-yine-yalniz-kaldi,-130-sehit_d11196.html

Sitelerde Paylaş

Kuran'a göre müslüman dünyada çok var. İşid, El Kaide, Boko Haram, Hamas, Eş Şabab vb. çok sayıda islam şeriatı için çalışan müslümanlar var. Bu insanlar hiç bir çıkarı olmadan islam için cihad edip şehit oluyorlar. Terörist diye adlandırılan insanlar gönülden müslüman.

Sitelerde Paylaş

Kuran'a göre müslüman dünyada çok var. İşid, El Kaide, Boko Haram, Hamas, Eş Şabab vb. çok sayıda islam şeriatı için çalışan müslümanlar var. Bu insanlar hiç bir çıkarı olmadan islam için cihad edip şehit oluyorlar. Terörist diye adlandırılan insanlar gönülden müslüman.

Türkiye de müslüman yok,kafir olmak istemeyenlerde işide katılıyor zaten.Bizim ülke de laik müslüman,müşrik müslüman,milliyetçi müslüman,ne ararsan var,hiçbiri de Allahın indirdiği ile hükmetmiyor,Kurana göre kafir olduklarından haberleri bile yok.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Allahın indirdiği ile hükmetmeyenler kafirdir sözünden yola çıkarsak.

-Laik müslümanlar,kafir.

-Tarikatçılar,şeyhinin,şıhının önünde eğilenler,türbelere gidip,yatırdan felan yardım umanlar,şirke girenler müslüman değil.

-Tatlı su kültür müslümanları,müslüman değil.

-Şeriat devleti istemeyenler,Allahın indirdiği ile hükmetmeyenler müslüman değil.

Kurana göre müslüman olanlar ise,Allahın indirdiği ile yöneten, işid ve türevleri.Sanırım cennete de,yalnızca bunlar gidecek-_-

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

TC de müslümanlik adi altinda, APK ve secmenleri islam adina mücadele ettiklerini sanmalari ancak kendilerini kandirmaktan öteye gidemez.

TC ` yi yöneten APK ve secmenleri kurana, islama, seriata göre kafirin, fasikin, zalimin ta kendileridir. Bunu inandiklari kuran, allah adina söyler. Parlementoda kanun cikaranlar allahin kanunlarini degil beseri kanunlar cikarmaktalar. Bu islam partisi AKP ´ ye oy verenlerde ayni hüküm altinda beseri kanun yapanlari desteklemekteler, canak tutmaktalar.  Kuran  ve  allahin nezdinde hepsi bu 3 kategoriye giriyorlar.

Bu konuyu gündeme getirdigimizde ise, gücü elimize gecirene kadar uygulanmasi mecburi bir taktik diye kendilerini savunurlar. Ama peygaberlerini örnek almakta kimseye laf söyletmezler. Muahmmede mekkedeki müsriklerin gel seni liderimiz yapalim, herseyin yönetimini sana verelim demesine karsilik muhammedin bir elime ayi, bir elime günesi verseniz davamdan vazgecmem dediginide hemen unutuverirler. Bunun yani sira kuran; kim onlardan görünürse oda onlardan olur diye söyler. Fatiha suresinde; ancak senden yardim dileriz diyede günde en az 5 vakit bu ayeti okurlar.

Baktilarki gökten gelen bir yardimda yok, bedirde sözde gelen 10000 melekten 1 tanesi bile gelmiyor, hemen münafiklar gibi cumhuriyeti, demokrasiyi, yerine göre layikligi savunma taktigi sergileyerek bizde sizdeniz izlenimini vermek suretiyle gücü ellerine gecirme icin iki yüzlülüge yönelirler. Kuran müslümani diye birseyin yer yüzünde tam manasiyla kaldigini kimse iddaa edemez.

Tek suclu bu kitaba inanan müslümanlarmi bu konuda. Gercekten allaha, kitaba tam manasiyla baglanmis insanlarda mevcut. Bu kesimdeki insanlar saf bir imanla yola cikiyorlar ama, basarili olmak icin güce ihtiyac var. Bu yardimi, gücü sonsuz güc sahibi olduguna inandiklari allahdan bekliyorlar sabirla, lakin ne gelen var ne giden. Gücün yeryüzünde oldugunu anladiklarinda ise, sahtekarliga, yavsakliga yöneliyorlar, yönelmek mecburiyetinde kaliyorlar. Yoksa herseyin yaraticisi kabul edilen, inanilan bir tanri olsa ve ilahi yardimini gönderse, simdiye kadar yeryüzünde müslümanlar kadar kani akitilan din mensuplari olurmuydu, tam tersine, imanlari sayesinde örnek, huzur icinde dinlerini allaha has kilip yasarlardi.

Herkezin gördügü gibi yer yüzü islamin berbatligindan gecilmiyor. Bir din, kitap hayali umut, olaganüstü bir yaraticiyi masal gibi insanlara yutturmaya calisirsa elbetde böyle bir rezillikle sonuclanir, baska türlü olma sansi olabilirmi. Ömrümüz olursa hep beraber TC deki AKP ve islami akimin ülkeye ve millete verdigi, verecegi zararlari hep birlikte cok zaman gecmeden görecegiz. Suanda bile yangin ateslendi, görmesini bilene tabi. Bunlari yasarkende gökten ilahi bir yardiminda gelmeyecegine sahit olacagiz.

Evet basligi acan üyeye tamamiyla katiliyorum. Yeryüzünde kurana göre tam manasiyla müslüman yoktur. Kuranin tabirine göre kafirlerin sistemine herkez bir parcada olsa dahil olmus, maide suresine göre bu 3 unsurdan birini sifat olarak tasiyor. Bu devran böyle geldi böylede devam edecektir, artik bunda hic bir kusku kalmadi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...