Jump to content

Yılancı Hacı Macit

Recommended Posts

Arkadaşlar geçenlerde iki akrabamın yıllar önce bu Yılancı Hacı Macit denilen efsuncu tarafından efsunlandığını öğrendim. Türkiye'ye döndüğümde bir kaç günlüğüne bu akrabalarımla bir tatil köyüne gitmiştik. Gerçekten de onlar dışında gruptaki herkes sivrisinekler tarafından ısırılmıştı. Bu olayı bilimsel olarak araştırmak için birkaç bilim insanı arkadaşımla görüştüm. Kendileri böyle bir olayın algıda seçicilikten dolayı efsunun işe yaramış gibi gözüktüğünü söylediler ama bana pek yeterli bir açıklama gibi gelmedi. Bu akrabalarımla ilgili ailemden öğrendiğime göre çok ısırılmama vaksı olmuş. Bu olayın nasıl gerçekleştiğini hala anlayamdım. Tabiki efsun işe yaramadı, en azından efsun sırasında okudukları dualar ama nasıl bu adamlar ısırılmıyorlar çözemedim. Forumda bu konu hakkında bir yazı bulamadığım için konu açma gereğinde bulundum. Eğer böyle bir konu varsa özür dilerim.

tarihinde alisemil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar geçenlerde iki akrabamın yıllar önce bu Yılancı Hacı Macit denilen efsuncu tarafından efsunlandığını öğrendim. Türkiye'ye döndüğümde bir kaç günlüğüne bu akrabalarımla bir tatil köyüne gitmiştik. Gerçekten de onlar dışında gruptaki herkes sivrisinekler tarafından ısırılmıştı. Bu olayı bilimsel olarak araştırmak için birkaç bilim insanı arkadaşımla görüştüm. Kendileri böyle bir olayın algıda seçicilikten dolayı efsunun işe yaramış gibi gözüktüğünü söylediler ama bana pek yeterli bir açıklama gibi gelmedi. Bu akrabalarımla ilgili ailemden öğrendiğime göre çok ısırılmama vaksı olmuş. Bu olayın nasıl gerçekleştiğini hala anlayamdım. Tabiki efsun işe yaramadı, en azından efsun sırasında okudukları dualar ama nasıl bu adamlar ısırılmıyorlar çözemedim. Forumda bu konu hakkında bir yazı bulamadığım için konu açma gereğinde bulundum. Eğer böyle bir konu varsa özür dilerim.

birebir şahit oldun mu olaya?

Sitelerde Paylaş

birebir şahit oldun mu olaya?

Önceden olan olaylara şahit olmadım ama bu en son olan olaya birebir şahit oldum. Bu arada bu efsunlanma olayı 1999 yıında gerçekleşiyor. Yani öyle bir koku sürmekle olacak iş değil. Üzerinden 15 sene geçmiş. Acaba onlara verdiği tuzda vücudun böcekleri uzak tutmasını sağlayan bir hormonu salgılayan bir madde mi vardı bilemiyorum?

Sitelerde Paylaş

Bu dediğim efsuncu dünyada müslümanlar tarafından tanınan bir adam bu arada. En azından Nation of Islam vaazlarında bu adamı anlatıyordu. Eskiden bir üyeyken uzun süre anlatmıştı NY Kolu Lideri. Ben de inanıyormuş taklidi yaparak "Aa çok ilginçmiş efendim." diyordum. Şimdi birebir bu olayı yaşayınca açıkçası biraz mahçup hissetim NY kolu liderine karşı.

Sitelerde Paylaş

Bu dediğim efsuncu dünyada müslümanlar tarafından tanınan bir adam bu arada. En azından Nation of Islam vaazlarında bu adamı anlatıyordu. Eskiden bir üyeyken uzun süre anlatmıştı NY Kolu Lideri. Ben de inanıyormuş taklidi yaparak "Aa çok ilginçmiş efendim." diyordum. Şimdi birebir bu olayı yaşayınca açıkçası biraz mahçup hissetim NY kolu liderine karşı.

hormon sentezi mantıklı değil bence. hormonlar protein yapısına göre sentezlenir kalıtsaldır.

Sitelerde Paylaş

buna pek benzemesede ilginç bir şey anlatmıştı arkadaşım.

Sitelerde Paylaş

Bu bahsettiğim akrabalarımla çocukluğum beraber geçti, gayet de sivrisinekler sokuyorlardı onları. Hatta eski resimlerden sivrisinek izlerini buldum tek tek (Yaşadığımız bölgede çok sivrisinek bulunuyordu.) . Bu adamdan sonra sivrisinek ve akrep tarafından sokulmayan bir çok kişiyi buldurup iletişime geçtim, hepsi aynı şeyi anlatıyor. Kaç gündür olayın bilimselliğini anlamaya çalışıyorum ama yok deliricem. Bu adamdan sonra insanları sivrisinekler sokmuyor ama nasıl? Elbette dua ile değil ama o verdiği tuzla alakalı birşey galiba. Ya da psikolojik olarak insanlargüçlü hissediyor da sivrisinekler bunu mu algılıyor? Sürüde zayıf olanın yem olması gibi? Arkadaşlar lütfen bilimsel bir açıklama sunun yoksa işi gücü bırakıp Hatay'a yerleşicem, şu adamı inceliycem sabah akşam.

tarihinde alisemil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu bahsettiğim akrabalarımla çocukluğum beraber geçti, gayet de sivrisinekler sokuyorlardı onları. Hatta eski resimlerden sivrisinek izlerini buldum tek tek (Yaşadığımız bölgede çok sivrisinek bulunuyordu.) . Bu adamdan sonra sivrisinek ve akrep tarafından sokulmayan bir çok kişiyi buldurup iletişime geçtim, hepsi aynı şeyi anlatıyor. Kaç gündür olayın bilimselliğini anlamaya çalışıyorum ama yok deliricem. Bu adamdan sonra insanları sivrisinekler sokmuyor ama nasıl? Elbette dua ile değil ama o verdiği tuzla alakalı birşey galiba. Ya da psikolojik olarak insanlargüçlü hissediyor da sivrisinekler bunu mu algılıyor? Sürüde zayıf olanın yem olması gibi? Arkadaşlar lütfen bilimsel bir açıklama sunun yoksa işi gücü bırakıp Hatay'a yerleşicem, şu adamı inceliycem sabah akşam.

hocam ateist iseniz boşverin böyle şeyleri sonra şüpheye düşmeyin dik durun.

Sitelerde Paylaş

OFFFFFFFFF OFFFFFFF YAW Ne kadar gerksiz lüzümsuz işlerle uğraşıyorsunuz. az önce bir tandığımı ziyaret etim çapada kemik kanseri olmuş kurban bayramında ziyaretine gitmiştim ağrılarının olduğunu söylemişti bir ilaç gösterdi bunu kulamsam ayağımın ağrısın duramıyorum demişti ben o ilcı bilirim iyi ilaç son duyduğumda ağrıdan çok bağırıyormuş teşiş konulmamştı sanırım sinek sokmuş o hoca pezevengi nerde çağırın gelsin.o şerfsiz hocaya deyinki artık kadın bilincinide yitirmeye başlamış beni zor tanıdı sivri sineyi hiç tanımaz. sordum canın birşey istiyormu sulu ne varsa getir dedi çorba getirdim sinek konmuştu çorbaya tek kanadı batmiştı biz ziyarçiler bir olduk iki kandınıda çorbaya soktuk hem günahlı hem günahsız kanatları çorbaya bandırdık Hz peygambarimiz muhammed gibi yaptık ve çorabasını içirdik. ve sonunda duydumki o hocanın götüne kargalar girmiş gelde işin içinden çık şimdi

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hocam ateist iseniz boşverin böyle şeyleri sonra şüpheye düşmeyin dik durun.

Bosvericem de takıldım bu konuya. Yapım gereği birseyin nasıl olduğunu bulmadan o konudan ayrilamiyoru. Zaten bu sekilde ateist oldum. Gerci bu durum biraz obsesiflik olabilir ama olsun. Yakinda bulamazsam nedir bu olayin asli şu hocayi bi gormeye gidicem. Ama bu saaten sonra mümin olmam iciniz rahat olsun.

Sitelerde Paylaş
  • 5 years later...

Yillar sonra konuyu izninizle yeniden aciyorum, gercekten de bu olay benim kafami karistirdi. Bu nasil oluyor? Bu olaylarin bilimsel aciklamasi nedir?

https://www.youtube.com/watch?v=_cOR_9_Kt3Q

Bu olay nasil mumkun olabilir? Yanlis anlasilmasin hicbir tarafi savunmuyorum veya herhangi bir dini inancim yok, ama bu videodaki gordugunuz olaylar nasil oluyor olabilir? Bilimsel aciklamasi nedir? Yillardir kafami kurcaliyor. 

Sitelerde Paylaş
On 15.11.2014 at 22:15, The American Dream yazdı:

hocam çok baba bir nickin var UNİVERSAL studyoları gibi...

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Allen yazdı:

Yillar sonra konuyu izninizle yeniden aciyorum, gercekten de bu olay benim kafami karistirdi. Bu nasil oluyor? Bu olaylarin bilimsel aciklamasi nedir?

https://www.youtube.com/watch?v=_cOR_9_Kt3Q

Bu olay nasil mumkun olabilir? Yanlis anlasilmasin hicbir tarafi savunmuyorum veya herhangi bir dini inancim yok, ama bu videodaki gordugunuz olaylar nasil oluyor olabilir? Bilimsel aciklamasi nedir? Yillardir kafami kurcaliyor. 

Nasıl olduğunu bilmiyorum ama Nasıl olmadığını biliyorum. 

3 kere Besmele ve Parmaktaki toza Yalanmakla Yapılan ritual ile alakası olmadığı kesin. 

Youtubede gördüğümüz her şeye "nasıl oluyor" diye kafa yormak hiç akıllıca değil. Sence canlı yayınlarda nasıl ruh çağırıyorlar? Nasıl sihir yapıyorlar cin çağırıyorlar? Adamlar uçuyor peygamberliklerini ilan ediyorlar. 

Kanala reyting ise amaç, Gerisi teferruattır bunu unutma!

Sitelerde Paylaş

İncil de "Dünyanın Egemeni " iblistir. Egemen olmak bu ,boru değil.sivrisinekler üzerinde bile etkin ve yetkin yoksa "Egemen" değilsindir. Yani efsuncu şahsa iblis omuz vermiş olabilir.Maksat (İslama inanmayanın bakış açısıyla)belki müslüman yapmak, Kutsal kitaplarda yasak olan "büyü"ye yönlendirmek, kafa karıştırmak olabilir. 

Sivrisineklerden korunmak için dua ya gerek yok atın kuyruğundan üç tel kopar kapının üstüne koy.artık odaya sivrisinek girmeyecektir  (kaynak Lokman Hekim )

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...