Jump to content

Masonluk ile ilgili

Recommended Posts

• İleti 124
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gelelim benim amacıma

Aslından mesele amacın benim değil onların ne istediği.Ben oraya buraya göz koymuyorum ki onlar koyuyorlar.Sonra şuçlu ben oluyorum.

Yok yok sen koyuyorsun.Tamam itiraf ediyorum.Ben koyuyorum.Tamam ulan Tayyip in sarayına da göz koydum.Alınn

qmqv43.jpg

İnsan paint le uğraşa uğraşa hayatın anlamına ulaşıyor anasını satayım

Bu insanların idealleri aşama aşama.

Örneğin,Türkler İslamiyeti öyle hemen mi kabul etti sanıyorsun.Kitablara baksan Talas Savaşından sonra kabul ettiğini söyler.Bu sadece başlangıç olmuş.Yaklaşık 300 senede tam oturmuş İslamiyet.

Bunların amaçlarının birinci safhası; Ortadoğuda Kendilerine vaat edilen Kenan topraklarına ulaşmak.(tabi ara aşamalar var ama Onlardan bazılarına değineceğim.)

LYPDpJ.jpg

Bu İsrail bayrağında iki mavi çizgi neyi simgeler biliyor musunuz?

İki nehir arasını.Yani Nilden Fırata kadar olan toprakları Kendilerine almak için uğraşacaklar. Tabi bazı sığır arkadaşlar ‘’olsun ya ‘’ diyebilir.Gebersin İbnetor Araplar diyebilir.

Lafım o sığırlara.Ulan hayvan eti yemiş.Fırat nerede ha! Arabistanda mı mal! Hedef sensin.Anlamıyor musun?

Bi de ha ha sığır hayvan eti yemez ki onlar otçul deme,lafımın içine etme.

‘’ yok ya onlar çok özgürlükçü’’Onlar bizi yönetsin.

Sen Talmud a göre Goyimsin.bak Talmud da Goyimler hakkında ne der?

"bir goyime olan borcunu ödememene müsade edilmiştir."

"bir goyimin malını ve ticaretini elinden almak bir yahudi için sevaptır."

"yahudiler talmud a riayet ettikçe, goyimler çalisacak ve yahudiler yiyeceklerdir."

"yabancıya faizle borç verebilirsin ama kardeşine faizle borç vermeyeceksin."

Anladın mı?

Ayrıca Goyim ne lan? Ben sana Goyim.Tövbe ya.

Sitelerde Paylaş

Bu az muhterem çok elverenlerin ikinci hedefi ne biliyor musunuz?

Tek Dünya Devleti

Bunu Linkini verdiğim zeitgest moviesinde söylüyor.

1.43.55 te başlıyor .James Paul Warburg ve Rockefellerin bu konu hakkında düşünceleri yazılıyor videoda.

‘Ya olsun ne olacak.Dünyayı Müsloların yönetmesinden iyidir’ değil mi?Ha konuş konuş öyle.Onlar gelince ilk sen karşıla.Yalnız karşıladığın zaman üstüne pek bi işi giyme.Çünkü nasıl olsa soyacaklar seni.

Aklıma İndependence Day filmi geldi.Filmde uzaylılar dünyaya gelir.Amaçları güya dünyada insan ırkını yok edip dünyayı ele geçirmektir.Tabi bazı insanlar uzaylılar iyi deyip şu resimdeki gökdelenin tepesine çıkar. ‘’Hoşgeldin yuppi.’’ Naraları atarlar.Hatta polis orayı boşaltın diye anons helikopterden anons yapıyor.

oYQV92.jpg

Hatta gökdelendeki sığırın biri de beni alın diye pankart açar.

mrloE0.jpg

Sonuç: Uzaylılar İlk önce o gökdeleni temizlemekle başlarlar BOOOOM

J7LD2Y.jpg

Yani sonun bu olur.

Bu tek dünya fikrinin babası aslında ibn meymun denilen ünlü bir Talmud bilgini olduğu söylenir.Sonra Levi Strauss un dillendirmiştir.Bu benim bildiklerim belki bu düşünce çok önceden düşünülüyordu.

Sitelerde Paylaş

İsrail bayrağında kendi "misak-I milli"leri çizilmiş. Olabilir. Her milletin milliyetçisi kendine böyle misyonlar biçebilir. Mesele, yapabilmek ile ilgilidir. Ermenistan Anayasa'sında Doğu Anadoludan Batı Ermenistan diye bahsedilir. Türkler Musul Kerkük'ü ister, Yunanlar Istanbulu ister, Suriyeliler Hatay'ı ister.... İster oğlu ister. Bunların içinden İsrail'in hedefini öne çıkarıp, abiii acaip işler oluyoo, diye bağırmak mantıklı mı?

Ayrıca Masonluk ile Yahudilik arasında bağlantı kurmaktan vazgeçin. Mason olan Yahudiler vardır ama Mason Budistler, Hristiyanlar, Müslümanlar çok daha fazladır. Masonluk ile Yahudiliğin felsefi ve tarihsel hiçbir bağı yoktur.

Batıda Masonluk ile ilgili en temel anlatı, Hür Masonluğu Tapınak Şövalyelerine bağlar. Tapınak Şövalyeleri, Haçlı Seferleri sırasında Süleyman Tapınağını korumakla görevli özel bir birliktir. Süleyman Tapınağının üzerinde bugün Mescid-i Aksa yükseliyor. Süleyman Tapınağı Müslümanlar tarafından da kutsal kabul edilir. Burayı koruyan, Hristiyan hacılara yardım eden, bu sırada tefecilik yaparak sağlam bir servet edinen Tapınak Şövalyelerinin Yahudilik ile ne alakası var?

Sitelerde Paylaş

Bütün İbrahimi dinlerin temeli Tevrat ve Talmuttur.Ama bunun böyle olması dinlerin Musevilikte birleşmesini gösterirmi?Senin Azazel dediğin şeytan bile Tevrattan alınmadır!Peygamberlerin? Onlarda Tevrattan! sünnet? Tevrattan! Kirlilik? tevrattan! Boy abdesti? tevrattan!Oruç? tevrattan! Nazar boncuğunda dahi göz var! Eyvah yeni doğan çocuğada takıyorlar ? masonmu olacak bu çocuk yoksa siyonistmi?

O zaman sayın kardeşim bunlardan cidden kurtulmak istiyorsanız Ateist olun.Yada Budist!

Sitelerde Paylaş

İsrail bayrağında kendi "misak-I milli"leri çizilmiş. Olabilir. Her milletin milliyetçisi kendine böyle misyonlar biçebilir. Mesele, yapabilmek ile ilgilidir. Ermenistan Anayasa'sında Doğu Anadoludan Batı Ermenistan diye bahsedilir. Türkler Musul Kerkük'ü ister, Yunanlar Istanbulu ister, Suriyeliler Hatay'ı ister.... İster oğlu ister. Bunların içinden İsrail'in hedefini öne çıkarıp, abiii acaip işler oluyoo, diye bağırmak mantıklı mı?

Ayrıca Masonluk ile Yahudilik arasında bağlantı kurmaktan vazgeçin. Mason olan Yahudiler vardır ama Mason Budistler, Hristiyanlar, Müslümanlar çok daha fazladır. Masonluk ile Yahudiliğin felsefi ve tarihsel hiçbir bağı yoktur.

Batıda Masonluk ile ilgili en temel anlatı, Hür Masonluğu Tapınak Şövalyelerine bağlar. Tapınak Şövalyeleri, Haçlı Seferleri sırasında Süleyman Tapınağını korumakla görevli özel bir birliktir. Süleyman Tapınağının üzerinde bugün Mescid-i Aksa yükseliyor. Süleyman Tapınağı Müslümanlar tarafından da kutsal kabul edilir. Burayı koruyan, Hristiyan hacılara yardım eden, bu sırada tefecilik yaparak sağlam bir servet edinen Tapınak Şövalyelerinin Yahudilik ile ne alakası var?

Ya tabi!

İngiltere kraliyet ailesi de Hristiyan değil mi? Ya da Evangelist olarak bilinen Bush?

Ulan magazinel olacak ama madonna,Lady gaga?.Aslında hiç girmek istememiştim bu Muhteşem! Mtv yıldızlarına.Uyanın artık uyanın!

Sitelerde Paylaş

Bütün İbrahimi dinlerin temeli Tevrat ve Talmuttur.Ama bunun böyle olması dinlerin Musevilikte birleşmesini gösterirmi?Senin Azazel dediğin şeytan bile Tevrattan alınmadır!Peygamberlerin? Onlarda Tevrattan! sünnet? Tevrattan! Kirlilik? tevrattan! Boy abdesti? tevrattan!Oruç? tevrattan! Nazar boncuğunda dahi göz var! Eyvah yeni doğan çocuğada takıyorlar ? masonmu olacak bu çocuk yoksa siyonistmi?

O zaman sayın kardeşim bunlardan cidden kurtulmak istiyorsanız Ateist olun.Yada Budist!

Sana gelince.Şimdi sormak istiyorum.Masonların dünyayı yönetme fikri olup olmadığı hakkında ne düşünüyorsun?

Başka bir soru daha.Sence onlar vatansever mi?Ya da şöyle sorayım.Onlar iyi niyetli mi?

Sitelerde Paylaş

Sana gelince.Şimdi sormak istiyorum.Masonların dünyayı yönetme fikri olup olmadığı hakkında ne düşünüyorsun?

Başka bir soru daha.Sence onlar vatansever mi?Ya da şöyle sorayım.Onlar iyi niyetli mi?

Masonlar hakkında bir anket yapmadım.Böyle bir anket yapanda olamaz. Ama Talat ve Enver paşalar vatanseverdi. Atatürkün ise Mason olduğuna emin değilim.Öyle olsa mason Locası açıklardı.

Sitelerde Paylaş

Masonlar hakkında bir anket yapmadım.Böyle bir anket yapanda olamaz. Ama Talat ve Enver paşalar vatanseverdi. Atatürkün ise Mason olduğuna emin değilim.Öyle olsa mason Locası açıklardı.

Vikipedinin yabancı dillerinde geçiyor mason listesinde Atatürk. Izlediğim bir videoda görmüştüm yabancı resmi mason sitelerinde adı geçiyordu.

Zaten bütün önemli liderler, insan hakları savunucuları vs masondur.

Sitelerde Paylaş

Vikipedinin yabancı dillerinde geçiyor mason listesinde Atatürk. Izlediğim bir videoda görmüştüm yabancı resmi mason sitelerinde adı geçiyordu.

Değildir. Masonlar bunu bütün büyük adamlar bizde demek için yaparlar. Atatürk'ün mason kimliği ve kaydı olsaydı, bunu zaten bin defa ortaya koyarlardı. Listede isim geçmesi bir şey ifade etmez.

Sitelerde Paylaş

Değildir. Masonlar bunu bütün büyük adamlar bizde demek için yaparlar. Atatürk'ün mason kimliği ve kaydı olsaydı, bunu zaten bin defa ortaya koyarlardı. Listede isim geçmesi bir şey ifade etmez.

Niye hava atmak için yalan söylesin adamlar? Reklama mı ihtiyacı var adamların?

Ayrıca yanlış hatırlamıyorsan masonluk belgesinin resmini de görmüştüm.

Sitelerde Paylaş

Olabilir. Selanik mason locasındadır.Oranın kayıtları elimizde yok .Ama Remzi Şanver bizim ritde kayıtlı değil diyor.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateistler Masonluğa neden kabul edilmezler?

Masonluk, Tanrı’ya inanç temeli üzerine kurulmuş; üyelerine kişisel yüce ahlâk ilkelerini, toplumsal erdemleri ve evrensel kardeşlik sevgisini aşılayarak onların yetkinleşmesini amaç edinmiş bir evrensel kardeşlik kuruluşudur. Bu yüzden Masonlar hiçbir inancı ve ülküsü olmayan ateistleri arasına kabul etmez.

kaynak: http://www.mason.org.tr/

tarihinde optimum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ayrıca kardeşlik içi bu kadar loca kurulmuş, liste uzayıp gidiyor ama ne hikmetse dünyada savaşlar eksik olmuyor!

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Masonic_Grand_Lodges

Savaşlar bitmedi ama azaldı en azından. Köleliği de masonlar kaldırdı. Sizin al ilahın 1200 yılda kaldıramadığı köleliği o beğenmediğiniz masonlar kaldırdı.

Sitelerde Paylaş

Ateistler Masonluğa neden kabul edilmezler?

Masonluk, Tanrı’ya inanç temeli üzerine kurulmuş; üyelerine kişisel yüce ahlâk ilkelerini, toplumsal erdemleri ve evrensel kardeşlik sevgisini aşılayarak onların yetkinleşmesini amaç edinmiş bir evrensel kardeşlik kuruluşudur. Bu yüzden Masonlar hiçbir inancı ve ülküsü olmayan ateistleri arasına kabul etmez.

kaynak: http://www.mason.org.tr/

Ateist olanlarında alındığı Mason ritleri vardır.

Kişisel yüce ahlak ilkeleri

Toplumsal erdemler

Evrensel kardeşlik sevgisi

Bakıldığında hiç bir Din kitabında yoktur! ancak Masonlar Kitapların remzi olduğunu iddia ederler.Ve bu kitapların Yukarıda belirtilen mefhumları anlattığını söylerler. Onun içinde masonlukta hiç bir dinin Yobazını göremezsiniz.Ateistler ise bu değerleri kabul etmekle birlikte Dini kitapların bu değerleri yansıtmadığını söylediklerinden klasik Mason ritleriyle uyuşamazlar.

Onun için bu gün bile Türk masonlarının ikinci uğrak yerleri adeta Bektaşi ve Melami meclisleri olmuştur.

Sitelerde Paylaş

Masonlarla tanışamıyoruz ki sorularımızı soralım. Çoğu kendini gizliyor. Localar herkese açık deniyor ama girebileceğimi hiç sanmıyorum. Forumda mason üye varsa kendisiyle konuşmak isterim.

Mason üstadı azamı Remzi Şanver Derneklerinin halka açık olduğunu söylüyor.Gogıldan girip adres bulur sonrada gidersiniz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...