Jump to content

Akıllı Tasarım nasıl çürütülür?

Recommended Posts

Zırcahil müslümanlar ingilizce bilir mi, yoksa onu da tercüme edip verelim mi? Gerçi tercüme edip verince de müslümanların kafası almıyor.

Kaç sefer diyeceğim kendin gibi cahillerden zannetme beni. Kim olduğumu ne iş yaptığımı bilmeden böyle atıp tutman aptalca değil mi?İstersem ingilizce makale yazar onuda arapçaya çeviririm.Senin durumunu hiç iyi görmüyorum iyice şizofreniye bağladın.

Nasılsa kimse anlamaz umuduyla bu videoyu paylaştın ama şimdi tam rezil oldun. Dawkins bu videonun hiç bir yerinde ilk canlıyı uzaylılar getirdi diyerek dalga geçtim demiyor konu tamamen alakasız. Boşuna yırtınma dawkins bu lafı yıllardır ediyor yalan arama kendine faydası yok

Sen ilaçlarını al ve uyu biz büyüklerin olarak bu konularla ilgileniriz.

tarihinde elest tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 134
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kaç sefer diyeceğim kendin gibi cahillerden zannetme beni. Kim olduğumu ne iş yaptığımı bilmeden böyle atıp tutman aptalca değil mi?İstersem ingilizce makale yazar onuda arapçaya çeviririm.Senin durumunu hiç iyi görmüyorum iyice şizofreniye bağladın.

Nasılsa kimse anlamaz umuduyla bu videoyu paylaştın ama şimdi tam rezil oldun. Dawkings bu videonun hiç bir yerinde ilk canlıyı uzaylılar getirdi diyerek dalga geçtim deniyor konu tamamen alakasız.

Ne mal olduğunuzla ilgilenmiyorum. Müslüman sizin hakkınızda yeterli bir tanım ve buna göre, konuları sizin için oldukça basitleştirmeye çalışarak, anlayabileceğiniz seviyede tutarak devam ediyoruz.

Dawkins burada steinin illa bir akıllı tasarım cevabı almak istediğini, zorlayıp durduğunu, bu yüzden eh madem öyle, bir zeytin dalı uzatalım diyerek, onu mutlu etmek için uzaylılar olasılığından bahsettiğini söylemektedir. Bu, bağnaz soytarılar ile dalga geçmek, alay etmektir. Çünkü aynı dawkins, Stein'a, ne olursa olsun, kompleks yapılar kendiliğinden var olamaz der.

Sitelerde Paylaş

Ne mal olduğunuzla ilgilenmiyorum. Müslüman sizin hakkınızda yeterli bir tanım ve buna göre, konuları sizin için oldukça basitleştirmeye çalışarak, anlayabileceğiniz seviyede tutarak devam ediyoruz.

Dawkins burada steinin illa bir akıllı tasarım cevabı almak istediğini, zorlayıp durduğunu, bu yüzden eh madem öyle, bir zeytin dalı uzatalım diyerek, onu mutlu etmek için uzaylılar olasılığından bahsettiğini söylemektedir. Bu, bağnaz soytarılar ile dalga geçmek, alay etmektir. Çünkü aynı dawkins, Stein'a, ne olursa olsun, kompleks yapılar kendiliğinden var olamaz der.

Aferin sonunda mantıklı laflar etmeye başladın. Seninde dediğin gibi kompleks yapılar kendiliğinden olamaz hepsinin tek bir tasarımcısı var.
Sitelerde Paylaş

Akıllı tasarım kendi ayağına sıkan bir zırvadır. Çünkü karmaşık düzenli yapılar zart diye kendiliğinden oluşmaz demektedir. O halde tasarımcı da öyle zart diye oluşamayacağına göre tasarımcının da tasarlanmış olması şart.

Buna da kafası basmayacak kadar beyinsiz olanlar dogmatiktir. Dogmatizm insan zihninin virüsü en tehlikeli parazittir. Bir rezident evil'dir. Dünyada görülmüş en amansız hastalıktır. Nüfusun büyük çoğunluğunu zombilere çeviren bir virüs düşünün. Dogma bundan tehlikelidir.

Dünya tarihinde hiç bir olay dogma kadar insan öldürmemiştir. Hiç bir hastalık insanları hem sürü sürü çoğaltıp bir yandan da sürü sürü öldürmez. Dogma "çoğalın çoğalın, çoğaldıkça da öldürün" der. "En az üç çocuk yapın ki sürüler halinde madenlere, savaşa ölmeye sürelim" der...

Sitelerde Paylaş

Aferin sonunda mantıklı laflar etmeye başladın. Seninde dediğin gibi kompleks yapılar kendiliğinden olamaz hepsinin tek bir tasarımcısı var.

Bu tasarımcının bir tanrı olma olasılığı nedir elest?

O tanrının allah olma olasılığı nedir, elest?

Diğer başlığı(evrimsel çıkmaz) daha ne kadar görmezden geleceksin, elest?

Bu kadar çekinmene gerek yok, mümkün olduğunca nazik olacağım.

Cahilsek afişe et. Hodri meydan.

Daha ne diyeyim?

Bak iddia ediyorum, bu foruma nefesiniz yetmez..

Ali Demirsoy'la ilgili sahtekarlık yaptın. Yüzüne tokat gibi vurduk, gıkın çıkmadı.

Diğer tüm safsatalarını tek tek yüzüne vurduğumuz gibi..Onlara da henüz gık diyemedin.

Dawkins'e de bakacağız.

Çekirge gibi zıpla zıpla nereye kadar?

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Akıllı tasarıma kanıt diye ileri sürülen her şey kolaylıkla evrimle çürütülür. Evrim rakipsiz bir kuramdır.

Örneğin kamera gibi tasarlanmış insan gözü öne sürülsün. Hiç sorun değil. Doğada suda yaşıyan canlılarda bir yığın ilkel göz örneği var. Bir çukurun içinde sadece ışığa duyarlı hücrelerin toplanmasından ibaret gözler var. Hiç gözü olmayan canlılar var. Hepsinin daha ilkel formları var. Ortama göre rekabet gücünü artıran canlıların birikimli seçilimle hayatta kalması ve soylarının devam etmesi, gözü tamamen açıklar. Bitmedi, gözümüzdeki hücreler ters yerleştirilmiştir. Sinir uçları ışığa dönüktür. Bunu hiç bir aptal tasarımcı yapmaz. Bu apaçık ki evrimleşmiş. Fotosel hücreleri ters yerleştirerek bir kamera tasarlayan mühendisi her firma kapının önüne koyar. Hücrelerin ters yerleşmesinden dolayı gözümüzde kör nokta vardır.

Bir salyangoz türünün gözü yoktur fakat balık biçimli bir çıkıntı uzatarak balıkları kendine çeker. Bu çıkıntı balık rengindedir fakat salyangoz renkleri bilmez. Çünkü görecek gözü yok. Bu da evrimle rahatça açıklanır. Tasarımla değil. Salyangozun rekabet şansını artıran her çıkıntı, evrilerek milyonlarca yılda daha iyi balık biçimini ve rengini almıştır. Balığa daha çok benzeyen çıkıntıları mutasyonla oluşturan salyangozlar hayatta kalarak neslini sürdürdükleri için böyle bir çıkıntı vardır. Bu kadar...

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nasılsa kimse anlamaz umuduyla bu videoyu paylaştın ama şimdi tam rezil oldun. Dawkins bu videonun hiç bir yerinde ilk canlıyı uzaylılar getirdi diyerek dalga geçtim demiyor konu tamamen alakasız. Boşuna yırtınma dawkins bu lafı yıllardır ediyor yalan arama kendine faydası yok

Evet bu video.

Adam (dawkins) resmen maytap(!) geçmiş senin buraya yine sazan gibi getirdiğin iddianla.

Tek tek çevirmemi ister misin?

Yoksa sen mi yaparsın?

Sahtekarlıkların etti iki.

Tokat yemeye doymuyorsun. Resmen kaşınıyorsun.

Allah baba kimseyi inandığı şeyi savunmak uğruna sahtekarlık yapmak zorunda bırakmasın. Amen.

Panspermia benzeri yaklaşımlardan medet umacak kadar muhtaç ve zavallı durumdasınız.

Ki panspermia'nın hiçbir yerinde tanrıya atıfta bulunulmaz. Hatta sizin için aşmanız gereken gayet güzel handikaplardan birini teşkil eder kendisi.. Kendi toğuğunuza sıktığınızın farkında bile olamayacak kadar safsınız.

Allah baba kimseyi böyle muhtaç ve zavallı durumda bırakmasın. Amen.

Sitelerde Paylaş

Hadi oradan sahtekar öyle bir video yok.Haydi ver o videnun linkini de görelim. Kime anlatıyorsun bu palavraları?

:)

Bir de böyle bir laf etmişsin ya, senin adına üzülmemek elde değil..

Bak o linki bir daha verelim de haysiyet ölçümü yapalım(bir_akıl_insan'a teşekkürlerle..)

Haydi bakalım ayıkla pirincin taşını şimdi. Kolay gelsin.

Sitelerde Paylaş

Akıllı tasarım .

Önce akıl, bilinç gerekli. 1 kilo yeterli.

Sonra tasarlamak yani planlamak, düşünmek, taşınmak; şöyle olsa nasıl olur,biraz şuraya çamır koyalım, azda su, oluyo gibi lan.

Neyse tabii bunu her şeyi önceden bilen bir varlık yapıyor olcak ki, hoppa noluyo lan?

Önceden her haltı bilenin düşünmekle, tasarlamakla ne işi olur?

Çıkmaza düştü çoktan. Tasarlamak zaman ister. Hangi zamanda düşündü? Düşünme süresi(tasarım) kaç saniye sürmüştür? Bildiğini nasıl tasarlamıştır?Tasarladığını nasıl önceden(tasarlamadan) bilmiştir?

Ben kırmızı devekuşulu fil yaptım, ama tasarımlıyorum, tasarlamaya ihtiyacım yok, tasarımcı benim,ayrıca yapcam, yapıyorum, zaman beni bağlamıyor, hareketlerim yok, harekete bağımlı değilim, düşünmek ve tasarlamak eylemmiş banane, ben hareketle,eylemle ölçümle sınırlanamam (zamansızım) , hareket ,eylem olmadan zaman kavramı yokmuş banane, bunu uyduranlar düşünsün,düşünmeden yaparım, düşünmeye ihtiyacım yok, geleceği bildiğimden geçmişimide biliyom, bildiğimi niye tasarlıyayım?

Yoruldum lan. Hem geleceği bil, hem tasarla bildiğini, hem düşün, hem düşünmek eylemini eylemden bağımsız hareket olmadan(düşünce üret) gerçekleştir, amma hepsini yap, içine zaman katmadan pişir. Mekansızlıkta zor, beyin olmadan, maddeden bağımsız düşünmekte acaip yoruyo hali ile.

Yanlız bu kadar mantık dışılığı insanoğlunun uydurarak kendi çıkmazını açıklayamaması ilginçtir.

Sevgi saygımla...

Sitelerde Paylaş

Insan çocuk gibi soru sormayı seviyor ? bunu kim yaptı?? Biraz büyüyün ve akıllıca sorular sorun ? bunlar nasıl oluştu?

Çocukça sorularınıza hiçbir zaman büyük cevaplar alamayacaksınız.

Şunu da ekliyeyim.

Alınmak istenilen cevap zaten sorunun içinde.

Kim yarattı??

İlla bir isim bir şahıs istiyor.

Bu şekilde düşünüp böyle sorularla hiçbir zaman bilim olmaz.

Soru sormayı bilen kişi cevaplara yaklaşır.

Sitelerde Paylaş

Akıllı tasarım bir tek biçimde gerçek olabilir: Başka üstün teknolojili bir uygarlık dünyaya hayat tohumu ekmişse...

Bu olasılık yoksa akıllı tasarım da olamaz ve yoktur...

Nasıl hayat tohumu ekmişse anlamadım?

Neden teist tanrısı olamıyor bu tohumu eken kişi?

Sitelerde Paylaş

Akıllı tasarım bir tek biçimde gerçek olabilir: Başka üstün teknolojili bir uygarlık dünyaya hayat tohumu ekmişse...

Bu olasılık yoksa akıllı tasarım da olamaz ve yoktur...

Bu olasılık yok..Böyle şey olmaz..Uzaylılar nasıl bir tohum ekebilir Dünya'ya?!

Bugün yıldız tozu olduğumuzu bilim söylüyorsa,tohum argümanı ortadan kalkmıştır..

Yok böyle bir şey..Teist Tanrı'da yok..Tanrı'nın ne işi olur tohumla?!

Sitelerde Paylaş

Neden olsun?

Bir teistin ya da "tasarım takıntılısının" öncelikle, "tasarımcının üstün teknolojili bir uygarlık olabileceği" savını bertaraf etmesi gerekmiyor mu?

Teist tanrısı direk auta çıkıyor. Kale vuruşu.

Sitelerde Paylaş

Bugün yıldız tozu olduğumuzu bilim söylüyorsa,tohum argümanı ortadan kalkmıştır..

Dinli tanrı dinsiz tanrı ikisi de yok.

Olsa toğumla uğraşmaz çiftçi tanrı da yok avcı Tanrı'da yoj

Sitelerde Paylaş

Bu, "yeri geldiğince" kullanılan, zorlama bir argüman. Çok fazla takılmamak gerek.

Gayesi farklı.

Teiste beyin cimnastiği.

Tohumlama daha çok bir "metafor" olarak kabul edilebilir.

Mota mot karşılıklara takılmamak lazım..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...