Jump to content

Recommended Posts

Sen bunu hikaye mi zannettin. Bu hikaye değil! Yaşanmış bir olay. bir çok kaynakta bu benzeri haller bir çok insan için anlatılır. Bu hal İslamı ilimlerin içerisindeki ilimlerden bir tanesidir. Bu ve benzeri bir çok daha ilim çeşidi vardır. Konu farklı olduğu için bu kadar söyleyelim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 83
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen bunu hikaye mi zannettin. Bu hikaye değil! Yaşanmış bir olay. bir çok kaynakta bu benzeri haller bir çok insan için anlatılır. Bu hal İslamı ilimlerin içerisindeki ilimlerden bir tanesidir. Bu ve benzeri bir çok daha ilim çeşidi vardır. Konu farklı olduğu için bu kadar söyleyelim.

:D öyledir tabii.

Yaşanmış olay ise sorduğum soruların cevabını verebilmeniz gerekir. En azından yaşayanların adı sanı belli olmalı değil mi? Örneğin, her kimse bu ulu kadın, onun adının bilinmesi, sureleri insan biçimine sokabilmek gibi kerametleri olduğuna dair kanıtlar olması gerekir.

Size masalınızın ne kadar yalan olduğunu gösteren bir detay vereyim: İslam'da kadın maldır, ancak seks ve üreme için vardır. Bu detaya baktığınızda keramet sahibi kadın diye anlatan adamın yüzüne gülmeniz gerekir.

Sitelerde Paylaş

kısaca bir olay anlatım.

iman hususunda da çok derin bilgiler sahip kadın ilim kadınları vardı. Hatta şunu söyleyeyim. Muhiddin Arabi 6-7 yaşında iken kadın bir öğretmeni vardı. 80-90 yaşında bir baraka da yaşardı. BU kadın yaşına rağmen sahip olduğu ilmin bereketi ile yaşına rağmen çok genç görünürdü. Çocuk yaşta Onun evini süpürür yiyeceğini suyunu falan taşırdı. Bir gün bir kadın uzak bir ülkeye giden ve yıllardır kaybolan kocasını ondan bulması istemiş, çok ısrar edince onu geri çevirememiş. Bunun üzerine ne yapmış dersiniz. Fatiha suresini okumuş. O Fatiha suresini bedenlenip insan kılığında huzuruna gelmiş. Ona bu kadının kocasını alda gel demiş. saniyeler içerisinde kadının kocasını bulunduğu ülkeden o Fatiha suresi almış gelmiş. bu Muhiddin Arabi nin şahit olduğu bir olaydı.

Bu gerçek midir? Bence gercektir. Gerçekten Kur'anı tanıyanlar bunun mümkün olduğunu bilir.

Hocam buna kargalar güler ancak . Lütfen şu mucizevi saçmalıkları artık bırakın , lütfen size yalvarıyorum , sizin iyiliğiniz için . Şu lanet mucizeler bugün neden yaşanmıyor ? Milyonlarca insan hep beraber Fatiha okuyorsunuz , neyi değiştirebildiniz peki bu zamana kadar ?

tarihinde Blitz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ustadım bu saçmalık dediğim bir bilimdir. mucize keramet vs. adlar ile insanlar tarafından basitleştirilmeye, gizlenmeye, ulaşılmaz hale getrilmeye çalışılan, manevi bilim dallarıdır bu ilimlerin çeşitleri vardır. Bu bilimim uygulayıcıları ve öğreticileri günümüzde yaşamaktadır.

İnsanların büyük çoğunluğu kendi çıkarlarına ve zevklerine uygun yoldan gitmeyi tercih etmektedir ve ona göre kendilerine bir öğretmen rehber aramaktadırlar.

Fakat onları beğenen tanıyan insanlar çok azdır. Bir dine mensup olsun veya olmasın insanlar çok azdır. Tarih boyunca böyle olmuştur. tanıyanların büyük çoğunluğu da bir sıkıntısının bir müşkülünün giderilmesi için yanına giderler. Ama Muhiddin haz. gibi hakikatin kokusunu alan zatlar ilim öğrenmek için onların yanında bulunurlar. yazılı olmayan bu ilimleri öğrenirlerdi.

Bu aynı tibet manastırındaki rahiplerinin yetiştirdiği öğrencilerine bu bilgileri kimseye öğretme veya layık olandan başkasına öğretme demesi gibidir.

Sitelerde Paylaş

ustadım bu saçmalık dediğim bir bilimdir. mucize keramet vs. adlar ile insanlar tarafından basitleştirilmeye, gizlenmeye, ulaşılmaz hale getrilmeye çalışılan, manevi bilim dallarıdır bu ilimlerin çeşitleri vardır. Bu bilimim uygulayıcıları ve öğreticileri günümüzde yaşamaktadır.

İnsanların büyük çoğunluğu kendi çıkarlarına ve zevklerine uygun yoldan gitmeyi tercih etmektedir ve ona göre kendilerine bir öğretmen rehber aramaktadırlar.

Fakat onları beğenen tanıyan insanlar çok azdır. Bir dine mensup olsun veya olmasın insanlar çok azdır. Tarih boyunca böyle olmuştur. tanıyanların büyük çoğunluğu da bir sıkıntısının bir müşkülünün giderilmesi için yanına giderler. Ama Muhiddin haz. gibi hakikatin kokusunu alan zatlar ilim öğrenmek için onların yanında bulunurlar. yazılı olmayan bu ilimleri öğrenirlerdi.

Bu aynı tibet manastırındaki rahiplerinin yetiştirdiği öğrencilerine bu bilgileri kimseye öğretme veya layık olandan başkasına öğretme demesi gibidir.

Günümüzde bu kerametleri kaydedebileceğiniz türlü donanımlar hazır ve ucuzdur. Sizleri bu kerameti dünyaya gösterip insanları akın akın imana çekmeye davet ediyorum. Lütfen bu kerametleri kaydedin ve yayınlayın.

Açıkça dediniz ki, kadın sureyi insan şekilne sokup emrine çalıştırdı. Bunu günümüzde de yapanlar vardır demektesiniz. Madem var olduklarını biliyorsunuz, lütfen onları bulun, kaydedin ve yayınlayın. Burada üç beş kişiyi imana getirmek için mesai harcayacağınıza, bir video kaydı ile milyarlarca insanı imana getirin.

Müslümanlara bu tür önerileri veriyoruz ama hiç gerçekleştirmiyorlar. Lafta her dedikleri doğru, hatta kanıtları falan da var. Ama haydi yap, burada 3-5 ile uğraşacağına bir defada milyarlarca insanı imana getir deyince, ne işse, ses soluk kesiliyor. Umarım siz önceki müslülerden farklı olarak, gerçekten ortaya attığınız iddiaların arkasında durursunuz ve bu ilim sahibi kadınların vb kerametlerini kaydedip yayınlarsınız.

Sitelerde Paylaş

Kadını erkeği birbirinden ayırmış bir din ifla olmaz.

Kadın pilot, kadın Dr. Bilim kanını, kadından herşey olur peygamber olmaz allahınız kadını doğurma üreme beyni kıt varlık olarak görüyor.

tarihinde Tetrahedron tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sosyal yaşantıyı toplumların örf ve adeti belirlediği için o konuya girmiyorum. Belli bir zaman sonra bazı sorular kendiliğinden cevaplanır.

Ama ben öğrendiğimi söylüyorum. Allah katında kadın erkek diye bir ayrım yoktur. Bu insanların kendince yaptıkları ayrımdır.

kısaca bir olay anlatım.

iman hususunda da çok derin bilgiler sahip kadın ilim kadınları vardı. Hatta şunu söyleyeyim. Muhiddin Arabi 6-7 yaşında iken kadın bir öğretmeni vardı. 80-90 yaşında bir baraka da yaşardı. BU kadın yaşına rağmen sahip olduğu ilmin bereketi ile yaşına rağmen çok genç görünürdü. Çocuk yaşta Onun evini süpürür yiyeceğini suyunu falan taşırdı. Bir gün bir kadın uzak bir ülkeye giden ve yıllardır kaybolan kocasını ondan bulması istemiş, çok ısrar edince onu geri çevirememiş. Bunun üzerine ne yapmış dersiniz. Fatiha suresini okumuş. O Fatiha suresini bedenlenip insan kılığında huzuruna gelmiş. Ona bu kadının kocasını alda gel demiş. saniyeler içerisinde kadının kocasını bulunduğu ülkeden o Fatiha suresi almış gelmiş. bu Muhiddin Arabi nin şahit olduğu bir olaydı.

Bu gerçek midir? Bence gercektir. Gerçekten Kur'anı tanıyanlar bunun mümkün olduğunu bilir.

Şimdi günümüzdeki İslam bilgini olarak geçinen kaç kişi kaç profesör veya dini çok iyi bildiğini iddia eden hocalar veya kurana meal verdiğini sanan mealciler özellikle bazı ayetlere komik mealler veren mealcilerden vs içerisinden bırak Fatiha suresini veya sureleri Kurandan her hangi bir ayeti çağırsın da o ayet onun imanı karşısında ona itaat edip huzuruna gelsin. Bunu yapabilecek kaç baba yiğit var.

Bunu şunun için anlattım kurandan bir sure en büyük surelerden birisi insanların dunya alemlerine gelmeden önce Allah t. ile ilk sohbetimizi birbirimizle karşılıklı olarak sözleşmemizi içer bir sure hiç büyüklük taslamadan, Kadın erkek ayrımı yapmadan O bayan hocanın çağrısına cevap veriyor. Cevap vermeyle kalmayıp, emrini yerine getiriyor. Kuran kendi ayrım yapmıyor. Ama içindeki ayetlerin meallerinde ayrım var adaletsizilik var bu mümkün mü? kısaca şunu da diyeyim Kendisinin yapmadığı adaletsizliği ayrımı ayetleri de yapmaz.

Yaratıcı huzurunda kadın erkek ayrımı yoktur. Herkes İnsandır.

arkadaşım böyle mucizeler niye hiç bize denk gelmez .ya biri söylemiştir,ya biri diğerinden duymuştur .hep böyle olmuştur.

ahh ahh bende bir gün görsem ki o ayetler canlanıp, süper sexi hatunlara dönüşürse o zaman iman ederim ;)

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba benim aklima bir soru taklidi cevaplarsaniz sevinirim daha önce hic tanimadigim bir adam (kendilerine hoca ermiş felan diyorlarmis) benim yüzüme bakarak aklimdan gecenleri geçmişini takir takir söyledi sasirdim sok oldum bu nasil olabiliyor baya üstünde durdum bunun ama bir sonuca ulasamadim.lütfen bana aciklayin bunu su epostaya gönderirseniz aciklamanizi sevinirim =>=> hakihsan@windowslive.com

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba benim aklima bir soru taklidi cevaplarsaniz sevinirim daha önce hic tanimadigim bir adam (kendilerine hoca ermiş felan diyorlarmis) benim yüzüme bakarak aklimdan gecenleri geçmişini takir takir söyledi sasirdim sok oldum bu nasil olabiliyor baya üstünde durdum bunun ama bir sonuca ulasamadim.lütfen bana aciklayin bunu su epostaya gönderirseniz aciklamanizi sevinirim =>=> hakihsan@windowslive.com

Böyle bir şey yoktur. Bu sözde ilme bilgi toplama denir, sizi o dolandırıcıya götüren kişi, sizin hakkınızda bilgi vermiştir.

Bir başka şekli de soğuk okumadır(cold reading); dolandırıcı sizinle ilgili bir iki şey söylüyormuş gibi rastgele sözcükler ortaya atar, sizin verdiğiniz tepkillere göre uydurmaya devam eder. Siz yeterince safsanız, zaten dolandırıcı bir iki genel geçer mevzu ortaya atınca, farkında olmadan kendiniz anlatmaya başlarsınız.

Hacı hoca diye bir şey yoktur. Alayı sahtekar, dolandırıcıdır bunların. Bu soysuzlar, bu işten ekmek yer, bunların tüm kerameti kendilerine inanmaya hazır safları dolandırmaktan ibarettir.

bu mümkündür. İslam ilimlerinin içinde olan bir ilim dalıdır. Ama suistimal edenlerde çoktur.

Siz ulvi kadının kim olduğunu bulabildiniz mi? Ortaya hikmetler, ilimler saçıp duruyorsunuz ama hala bunlar kimdir, nedir söyleyemiyor, kerametlerinin bir örneğini kanıtları ile ortaya koyamıyorsunuz. Uydurmak yerine lütfen bu söz konusu insanların kerametlerinin kanıtlarını getirin.

Sitelerde Paylaş

İyide kardesim bu adama benim cevremden kimse goturmediki bakin ben kucuk sehirde yasiyorum ben bankda oturuken yanima geldi oturdu gayet soguk kanli birisiyimdir benim dusuncelerimi aklimdan gecenleri okudu ama ben hic bir sekilde nerden biliyorsun bunu demedim soguk kanliligi korudum hemen yalan bunlar diye konuyu bitirmeyin aciklayin edit :2 senesir ateistim

tarihinde hasansabbah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İyide kardesim bu adama benim cevremden kimse goturmediki bakin ben kucuk sehirde yasiyorum ben bankda oturuken yanima geldi oturdu gayet soguk kanli birisiyimdir benim dusuncelerimi aklimdan gecenleri okudu ama ben hic bir sekilde nerden biliyorsun bunu demedim soguk kanliligi korudum hemen yalan bunlar diye konuyu bitirmeyin aciklayin edit :2 senesir ateistim

Küçük bir şehirde ateistmişsiniz. Küçük şehirde tanınmanız daha kolay. Bu düzenbazlığı, sizi ateistlik illetinden kurtarmak için çevrenizdekiler tertiplemiş, ilgili kişiye sizin hakkınızda bilgiler verip yanınıza göndermiş olabilir.

Doğaüstüler, gaip biliciler konusunda kestirip atmak son derece kolaydır, çünkü bunlar yoktur. Bu soytarılar madem gaibi biliyorlar, James Randi'den ve ünlü vakfından da kendiliklerinden haberdar olup, gidip milyon dolarlık ödüllerini almaları gerekir. Bu mesele sadece para üzerine değil, çünkü bunu yapabilen kişi aynı zamanda doğaüstü güçlerini kanıtlayarak, milyarları kendi inancına çekebilecektir. Fakat bunu yapabilen hiç kimse olmadı. Bu keramet sahipleri ne işse milyarları doğru yola iletmek varken, hep hayatlarının buhranlı döneminde olan, sizin gibi küçük bir sosyal çevrede dikkat çekici bir farklılığa sahip olduğunu söyleyip, beni nerden tanıyacak ki diyebilecek kadar iyi niyetli olanlarla uğraşıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Onuda sen araştır merak ettiysen. Her bilgiyi hazır olarak sunarsak kıymeti olmaz. Yoktur diye söylenen arkadaşlar.

Günümüzde de bu yeteneklere sahip bir çok insan var hatta her şehirde hemen hemen bir kişi mutlaka vardır. Gözlerden gizlidirler. Ararsan o sana kendini buldurur. Çünkü onlar RAbin gizli hazineleridir. genellikle halleri hazır olanlara açılır.

Sitelerde Paylaş

Onuda sen araştır merak ettiysen. Her bilgiyi hazır olarak sunarsak kıymeti olmaz. Yoktur diye söylenen arkadaşlar.

Günümüzde de bu yeteneklere sahip bir çok insan var hatta her şehirde hemen hemen bir kişi mutlaka vardır. Gözlerden gizlidirler. Ararsan o sana kendini buldurur. Çünkü onlar RAbin gizli hazineleridir. genellikle halleri hazır olanlara açılır.

Ortaya bir yalan atıyorsunuz ve araştırmasını bizi yapmamız gerekiyor öyle mi? :D

Bu kadar uyduruk savlarla kendiniz kadar cahil insanları kandırabilirsiniz; gerçekte ise, ne yazık ki, basit soruların bile karşısında duramıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Kuran ve kadın

Kuran kadının neyden yaratıldığını, nasıl yaratıldığını yazmaz!

Allah devamlı Ademle konuşur ama Havvayla bir diyaloğu olduğunu hatırlamıyorum!!

Peygamberlerin hepsi erkektir!

Kadınlar mirasın yarısını alırlar

Ve iki kadının şahitliği bir erkek şahitliği degerindedir!

Cennette erkekler hurilerle ödüllendirileceklerdir ama kadınların neyle ödüllendirilecekleri yazmaz!

Erkeğe dört kadın almak serbesttir ama kadın bir erkekle yetinmek hatta o erkeği başka kadınlarla paylaşmak zorundadır!!!

Erkek kadindan rahatlıkla bosanabilir ama kadının bosanabilmesi için erkekten!!! izin alması gerek.

Yani, kadın erkek eşittir ;-)

Sitelerde Paylaş

Kuran ve kadın

Kuran kadının neyden yaratıldığını, nasıl yaratıldığını yazmaz!

Allah devamlı Ademle konuşur ama Havvayla bir diyaloğu olduğunu hatırlamıyorum!!

Peygamberlerin hepsi erkektir!

Kadınlar mirasın yarısını alırlar

Ve iki kadının şahitliği bir erkek şahitliği degerindedir!

Cennette erkekler hurilerle ödüllendirileceklerdir ama kadınların neyle ödüllendirilecekleri yazmaz!

Erkeğe dört kadın almak serbesttir ama kadın bir erkekle yetinmek hatta o erkeği başka kadınlarla paylaşmak zorundadır!!!

Erkek kadindan rahatlıkla bosanabilir ama kadının bosanabilmesi için erkekten!!! izin alması gerek.

Yani, kadın erkek eşittir ;-)

Kuranda kadının adı da yoktur. Onlar muhammedin hayali tanrısına göre Adem ve eşidir. İsmi bile anılmayan bir gölge figürdür kadın kurana göre. Çocukları da ademin oğullarıdır, kadının çocuklardaki rolü bile geçmez, sadece mantık yürüterek tahmin ederiz.

Sitelerde Paylaş

Ey kardeşler Kur'anda şiddetten bahseden islamda şiddetin olduğunu söyleyenler. İslam peygamberi SAV VE kainatın peygamberi bir cümleye bütün islamı, insanı, kainatın yaradılışın, ötesinin sırlarını ve yaratılmamışlık aleminin sırlarını sığdırmış bir cümlesine.

Hazreti Peygamber Efendimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in sözü İnsan ve Kur’an birer ikiz kardeştir diyor ya İnsan Kur’ansa sen hanımını dövdüğünde sen Kur’anı yere atmış olmuyor musun? O kur'anı yırtıp bir köşeye atmış olmuyor musun? İslamdaki kadın erkek ayrımı sadece dini sonradan uygulayanların zanlıdır. Allah katında kadın erkek ayrımı zaten yoktur. Sadece insan vardır. Sadece İNSAN.

Kitabınızın Arapçasında, Türkçesinde, İngilizcesinde, Fransızcasında, Almancasında hatta Uzay dilinde bile erkeklerin kadınlardan üstün olduğu bariz bir şekilde yazmaktadır/anlatılmaktadır. Konuyu örtbas etmek için, sürekli sadece insan demekle hiçbir şekilde kaytaramazsınız. Tanrınınız katının neresi olduğunu bilmiyorum, fakat dünya katında kitabınıza göre kadınlar erkeklerden sonra gelir. Bir dindar olarak bunu bilmelisiniz, yoksa Tanrınız kendi katında size fırça atabilir.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kuranda anlatılan adem ile bizim peygamber olarak bildiğimiz adem aynı kişi değiller. O o güzel sözde de onun için o insan tabiri kullanılmış. öylesine seçilen bir kelime değil o. huri vs kelimelerin anlamları da meallerde yazılanlardan çok farklı.

Sitelerde Paylaş

kuranda anlatılan adem ile bizim peygamber olarak bildiğimiz adem aynı kişi değiller. O o güzel sözde de onun için o insan tabiri kullanılmış. öylesine seçilen bir kelime değil o. huri vs kelimelerin anlamları da meallerde yazılanlardan çok farklı.

:D

Kuranının figürlerini beğenmeyen müslümanları da gördük. Kimi ayetleri beğenmez: bu kadar uyduruk ve kıytırık durduğuna, saçma ve yanlış olduğuna bakmayın, onlarda başka derinlik var der. Kimi figürleri beğenmez: onlar gerçekten kişi değil, bu sözlerle pek çok şey anlatılıyor der.

Yahu kitabınızı her aklamaya çalıştığınızda şunu diyorsunuz: allah beceriksizce bir kitap yazmış, çünkü dışardan bakınca gerçekten dandik ve uyduruk görünüyor. Ama biz orada yazılanlara yeni yeni anlamlar uydurdukça, bir süre sonra o kadar da saçma gelmiyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...