Jump to content

Recommended Posts

• İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

AÇIKYOL KATLİAMI

PKK, 7 Mart 1987 tarihinde Mardin’in Nusaybin ilçesi Açıkyol köyünde 6’sı çocuk 8 kişiyi kurşuna dizmiş ve bu katliamı kendi yayın organı Serxwebun’da üstlenmiştir.

Katliamda öldürülenler

Cumhur Tunç(54)

Şerife Tunç(47)

Selma Tunç (yaş 12)

Serini Tunç (yaş 10)

Süleyman Ayık (yaş 13)

Metin Ayık (yaş 8)

Bedirhan Erdem (yaş 17)

Selim Ayık(10)

Açıkyol katliamı hakkında daha fazla bilgi için

http://www.pkkeylemleri.com/acikyol-katliami6si-cocuk-toplam-8-kisi-katledildi/

PKK'nın bu aşağılık katliamı üstlendiğini gösteren, örgütün yayın organı Serxwebun'da konuyla ilgili haberi okumak için

http://serxwebun.org/arsiv/12tebaxteybet/#/7/zoomed

tarihinde Trabzonforever tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

8 MEMUR KATLİAMI

PKK, 01 Ocak 1994’te Elazığ’ın Maden İlçesinde iki yolcu otobüsünü durdurup kimlik kontrolü yapmış ve araçlardan indirdikleri 8 kişiyi vahşice kurşuna dizerek katletmiştir.

PKK bu vahşeti kendi yayın organı Serxwebun'da "Gerillalar Elazığ'ın Maden ilçesi yakınlarında DYPli 8 devlet işbirlikçisini cezalandırdılar" şeklinde kendi kitlesine duyurmuştur.

Daha detaylı bilgi için

http://www.pkkeylemleri.com/8-memur-katliami/

Sitelerde Paylaş

MİLAN KATLİAMI

PKK, 18 ağustos 1987 21:30’da Siirt’in Eruh ilçesine bağlı Kılıçkaya Köyü Milan Mezrası’na düzenlediği saldırıda 25 masumu katletti.

Katledilenler

Halit Demir (5 yaşında)

Sabriye Beştaş (10 yaşında)

Naciye Beştaş ( 3 yaşında)

Zeynep Beştaş (6 günlük)————-6 günlük bebek

Fuat Beştaş (7 yaşında)

Hamide Beştaş (14 yaşında)

Hazine Beştaş (7 yaşında)

Hacı Beştaş (12 yaşında)

Şehriban Beştaş (35 yaşında)

Sabiye Narin (20 yaşında)

Şükrü Narin (27 yaşında)

Nurcan Baykara (10 yaşında)

Ömer Baykara (45 yaşında)

Muhabbet Demir (50 yaşında)

Bahar Narin (3 günlük) ————–3 günlük bebek

Halise Narin (4 yaşında)

Hadiye Narin (5 yaşında)

Süleyman Dündar (10 yaşında)

Kemal Demir (4 yaşında)

Halil Baykara (60 yaşında)

Hayrettin Seyin (30 yaşında)

Şakir Sever (33 yaşında)

Behiye Sever (55 yaşında)

Ali Sever (65 yaşında)

Daha fazla bilgi için

http://www.pkkeylemleri.com/milan-mezrasi-katliami/

Sitelerde Paylaş

Benim ABD'yi savunduğum nereden çıktı? Bence de yalancı, ahlaksız, hırsız olmayan hükümet yoktur.

Ben ABD'yi kendi vatandaşlarını savaşta kırdırdığı için zalim ve barbar olarak nitelendiririm.

Bu ABD'nin dış politika sorunudur. İç politikası ile ilgili sorunları da her gün eleştirir ve reddederiz.

Ben sadece şehir efsanelerine karşıyım. Eleştirilerin sağlam temeller üzerine oturtulmasından yanayım.

ABD'yi komplo teorileri ile eleştirmeye karşıyım. Çünkü o zaman eleştiri önemini ve değerini yitiriyor. Ehemmiyetsizleşiyor. Ciddiyetini kaybediyor.

Ve tabii ABD'nin insanlığa olan katkılarını yok sayan sahte eleştirileri de reddederim.

Kendi içinde dengeli ve adil bir sistemi var. Demokratik bir hukuk devleti. Kimse kanunların üstünde değil.

Şimdiye kadar hiç bir ülkeyi işgal etmiş değil. Dünyanın en bilimsel üniversitelerinin bütün insanlığa hizmet ettiği bir ülke.

Amerika çoğunuzun düşündüğü ve inandığı bir ülke değil. İçinde yaşamadan bu ülkeyi tanımanız mümkün değil..

Polis sizi yolda nedensiz, arabanızı ve üzerinizi aramak için durdurmaz. Üzerinizi arayamaz. Evinize giremez.

Karakola götüremez. Kendinizi istediğiniz gibi belirtebilirsiniz. Düşüce özgürlüğünüz sonsuzdur. İnançlarınızdan dolayı cezalandırılmazınız.

Temel insan haklarından kimse sizi yoksun edemez. Polis evinize geceyarısı baskın yapmaz. President'in anasına da, bacısına da, karısına da en galiz küfürleri edebilirsiniz. Bu özgürlükler dünyanın hiçbir ülkesinde (bütün Avrupa ülkeler dahil) yoktur.

ABD'yi eleştirirken bunları da dikkate almanızı tavsiye ederim.

"Şimdiye kadar hiç bir ülkeyi işgal etmiş değil." Bu sözüne çok takıldım, ve bu konuda kesinlikle tartışmak istiyorum.

Abd kurulduğu günden itibaren nasıl oluyorda hiçbir ülkeyi işgal etmiş olamıyor. Bu tamamen yaşadığın ülkeye yaptığın milliyetçiliktir. Abd'nin 1900 lü yıllarda yaptığı katliamları direkt olarak elemek istiyorum belki onları işgal olarak saymıyor olabilirsin.

Ama bana, Abd'nin Irak'a gerçekten barış getirmek için girdiğini iddia edebilir misin ?

Peki ya, Afganistana "gerçekten" Taliban terörünü yok etmek için girdiğini ?

Ben Abd-Pkk-Cia-Mit gibi konulara hiç girmek istemiyorum.

Tek sorum, Abd'nin Irakta öldürdüğü insanlar Efsane midir ?

Sitelerde Paylaş

"Şimdiye kadar hiç bir ülkeyi işgal etmiş değil." Bu sözüne çok takıldım, ve bu konuda kesinlikle tartışmak istiyorum.

Abd kurulduğu günden itibaren nasıl oluyorda hiçbir ülkeyi işgal etmiş olamıyor. Bu tamamen yaşadığın ülkeye yaptığın milliyetçiliktir. Abd'nin 1900 lü yıllarda yaptığı katliamları direkt olarak elemek istiyorum belki onları işgal olarak saymıyor olabilirsin.

Ama bana, Abd'nin Irak'a gerçekten barış getirmek için girdiğini iddia edebilir misin ?

Peki ya, Afganistana "gerçekten" Taliban terörünü yok etmek için girdiğini ?

Ben Abd-Pkk-Cia-Mit gibi konulara hiç girmek istemiyorum.

Tek sorum, Abd'nin Irakta öldürdüğü insanlar Efsane midir ?

Amerika savaşlarda elbette çok sayıda masum insanları öldürmüş ve katliamlar yapmıştır.

Bunu kimse yadsımıyor. Savaşın normal sonucudur bu. Amerika Nazi'lerin yaptığı gibi bir grup azınlığı yok etmeye çalışmamıştır.

Irak'da ve diğer savaşlarında buna baş vurmamıştır. Ama çok sayıda ölümlere neden olmuştur. Biz bile jenositik katliamlarla suçlanırken Amerika'yı kimse o tür katliamlarla suçlamamıştır.

Amerika savaştığı ve savaş sırasında işgal ettiği ülkelerin topraklarını kendi topraklarına katmamıştır.

Bütün bunlar tarihi gerçekler. Onları şehir efsaneleri ile değiştiremezsiniz.

Amerika'nın Afganistan'a girme nedeni 911'dir. Bu gerçeği de değiştiremezsiniz.

Savaşlarda her zaman masum insanlar ölür ve taraflar her zaman katliamlar yapar. Bunlar savaşların normal sonucudur.

Amerika hiç kuşkusuz son 60 yıl içinde savaşçı bir ülke oldu. Savaş kültürü gelişti ve yerleşti.

Bizim de böyle bir geleneğimiz vardı. Artık yok belki ama biz de çok masum insan öldürmüşüzdür savaşlarda.

Ama Amerika'dan farklı olarak biz işgal ettiğimiz toprakları ülkemize katarız.

Bazı ülker bunu yaparlar. Ruslar da böyle bir ülkedir.

Amerika'nın henüz böyle bir geleneği yok. İlerde olur mu bilemem.

Sitelerde Paylaş

Amerika savaşlarda elbette çok sayıda masum insanları öldürmüş ve katliamlar yapmıştır.

Bunu kimse yadsımıyor. Savaşın normal sonucudur bu. Amerika Nazi'lerin yaptığı gibi bir grup azınlığı yok etmeye çalışmamıştır.

Irak'da ve diğer savaşlarında buna baş vurmamıştır. Ama çok sayıda ölümlere neden olmuştur. Biz bile jenositik katliamlarla suçlanırken Amerika'yı kimse o tür katliamlarla suçlamamıştır.

Amerika savaştığı ve savaş sırasında işgal ettiği ülkelerin topraklarını kendi topraklarına katmamıştır.

Bütün bunlar tarihi gerçekler. Onları şehir efsaneleri ile değiştiremezsiniz.

Amerika'nın Afganistan'a girme nedeni 911'dir. Bu gerçeği de değiştiremezsiniz.

Savaşlarda her zaman masum insanlar ölür ve taraflar her zaman katliamlar yapar. Bunlar savaşların normal sonucudur.

Amerika hiç kuşkusuz son 60 yıl içinde savaşçı bir ülke oldu. Savaş kültürü gelişti ve yerleşti.

Bizim de böyle bir geleneğimiz vardı. Artık yok belki ama biz de çok masum insan öldürmüşüzdür savaşlarda.

Ama Amerika'dan farklı olarak biz işgal ettiğimiz toprakları ülkemize katarız.

Bazı ülker bunu yaparlar. Ruslar da böyle bir ülkedir.

Amerika'nın henüz böyle bir geleneği yok. İlerde olur mu bilemem.

Bende, Türkiye'nin veya Osmanlının katliamlar yapmadığını savunmuyorum doğru.

Yalnız biryeri işgal etmek, yalnızca toprağını kendine katmaktan ibaret değildir.

Günümüzde savaşlar bile artık , Ekonomik savaş, Siber Savaş, Politik Savaş diye gruplara ayrılırken, İşgal etmek sadece toprağını kendine katmakla sınırlandırabilir mi ?

Bir ülke, Ekonomik olarak işgal edilemez mi ? Abd, bir toprağı kendi topraklarına bağlamaktansa, bölgenin petrol gibi değerli kaynaklarını sömüremez mi ? Bu sömürü işgal değilde nedir ?

Peki Abd'nin petrol avcısı olduğu efsane diyelim, fakat Petrol bölgelerinde bu kadar etkin durumda olması tesadüf müdür ?

Daha fazla toprak, daha fazla güç politikası, "Coğrafi Keşifler" sonrası yerini, daha fazla sömürü, daha fazla güç politikasına bırakmıştır. Yani buradaki olay, devlet nasıl daha fazla para kazanacaksa o şekilde politika yapar. Bölgenin toprağını kendisine bağlamak yerine, yeraltı kaynaklarını sömürmesi işine daha fazla yarıyorsa o şekilde davranır.

Ama hayır, nede olsa o toprağı kendisine bağlamadı, bu yüzden işgalci değildir demek çok komik olur.

Tarihi gerçeklere gelelim birde. Hala Abd'yi suçlu bulacak deliller, kanıtlar yoksa, Abd'nin yaptığı her iş meşru ise, ben bunu şuna benzetiyorum. Bizim iktidarımız nasıl kendisine yöneltilen tüm suçlamardan aklanıyorsa, nasıl kanun önünde hala masum görünüyorsa, bu hükümetimizin kanunları eline aldığı ve bu bölgenin en güçlüsü olduğunu gösterir. Abd'ninde dünya kamuoyunda masum görülme sebebi, Dünyanın Süper Gücü ve dünyanın Ekonomisini belirleyen bir ülke olduğu içindir.

Yada Abd'yi suçlayacak bir cürreti hiçbir ülke bulamıyor.

Sonuç olarak, işgal sadece toprağını kendine bağlamaktan ibaret değildir. Bu durum, Abd'yi masum kılmaz.

Sitelerde Paylaş

Günümüzde savaşlar bile artık , Ekonomik savaş, Siber Savaş, Politik Savaş diye gruplara ayrılırken, İşgal etmek sadece toprağını kendine katmakla sınırlandırabilir mi ?

Bir ülke, Ekonomik olarak işgal edilemez mi

Bir ülke ekonomik olarak işgal edilse bile sıcak savaş çok başkadır.

Bazı dünya ülkeleri ekonomik işgal altındadır. Rusya, İran, Kuzey Kore örneğin, ekonomik ve politik işgal altındadır.

Ama onlar yalnız ABD'nin değil, AB'nin ve diğer ülkelerin de işgali altındadır.

ABD'nin ekonomik olarak özellikle işgal ettiği bir ülke yoktur.

Nedeni de çok basit. Bir ülke ekonomik olarak ne kadar küçük olursa olsun ABD onunla ticari ilişkisini sürdürmek ister.

ABD kapitalist bir ülke. Kar peşinde koşan ABD şirketleri her fırsatta ekonomik ilişki kurmak isterler.

Ekonomik savaş ve işgal ABD'nin çıkarına değildir. Mümkün olsa ABD Rusya ile de ekonomisini sürdürür, Kuzey Kore ile de.

Sıcak savaşla diğerlerini karıştırmamak lazım

Zannedersem siz ekonomik savaşları başka türlü yorumluyorsunuz..

ABD'nin ekonomik etkisi alan ülkelerin hiç biri onun ekonomik işgali altında değildir.

Sitelerde Paylaş

Ortabağ katliamı

Ortabağ katliamı, pkk'nın 23 Ocak 1987'de Şırnak ilinin Uludere ilçesine bağlı Ortabağ köyünde gerçekleştirdiği bombalı saldırıdır.

Saldırı, Ortabağ köyindeki düğün evinde meydana geldi. PKK mensupları düğün sürerken evin damına çıkarak bacadan el bombaları attılar.

Saldırıda hayatını kaybeden 8 kişiden 2'si çocuk, 4'ü kadındı. Saldırıdan 15 kişi yaralı olarak kurtuldu

Sitelerde Paylaş

Başbağlar Katliamı,

5 Temmuz 1993'de, Erzincan'ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar Köyü'nde pkk tarafından 33 sivilin öldürülüp köyün ateşe verildiği katliamdır.

Akşam üzeri 100'e yakın PKK mensubu köyü bastı. Köyün camisine girip 1.5 saat örgüt propagandası yaptıktan sonra tüm erkekler kurşuna dizildi, burada 29 kişi öldü.Daha sonra köy ateşe verildi ve 214 ev, köy okulu, köy camii, halkevi yakıldı.Yakılan evlerde saklanan 1'i kadın 4 kişi de yanarak can verdi.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

8hdMqMo.jpg

4 Mayıs 1995 Küçükçekmece Katliamı

PKK'lıların İstanbul-Küçükçekmece'deki Nazlı Giyim Mağazasına molotof kokteyli atması sonucu çıkan yangında biri 15 yaşında 3 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.

http://tr.wikipedia.org/wiki/PKK_saldırıları_ve_çatışmaları_kronolojisi_(1990'lar)

tarihinde zorlu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

B5sKw4mCQAEcU-t.jpg

Çetinkaya Mağazası katliamı. 25 Aralık 1991

PKK'lılar Egebank, Kit, Arçelik, Emlak Bankası ve Çetinkaya Mağazası'na molotof kokteyli attılar. Dönemin Olağanüstü Hal Bölge Valisi Necati Çetinkaya'nın kardeşinin sahibi olduğu Çetinkaya Mağazası'nda çıkan yangında 7'si kadın 1'i çocuk(2) 11 kişi öldü. 14 kişinin yaralı kurtulmuştur.

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87etinkaya_Ma%C4%9Fazas%C4%B1_katliam%C4%B1

tarihinde zorlu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...