Jump to content

ateistler haklı kabul ediyorum, allah olamaz

Recommended Posts

• İleti 400
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sanada iyi akşamlar....zaten sorularla ve kurani okumakla islam tarihini okumakla çözuyorsunuz olayı sayın nasrullahi....bilimin gosterdikleride burda size destek oluyor....kendinizi bilgi ve birikimlerinizi geliştirmeniz dilegiyle ....

tarihinde mustafa2116 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben eskiden müslüman olan birisiyim, bilenler vardır belki

bir kısım yazılarım forumda mevcut

araştırdım, düşündüm, detaylarına girebilirim elbette

kısaca şunu söylemek istiyorum

allahın olma ihtimali yoktur, zaman gerçeğin babasıdır lafı çok doğru

iyi akşamlar herkese

Detaylara girebilirseniz çokça faydalı olacaktır.

Sitelerde Paylaş

ben eskiden müslüman olan birisiyim, bilenler vardır belki

bir kısım yazılarım forumda mevcut

kısaca şunu söylemek istiyorum

allahın olma ihtimali yoktur, zaman gerçeğin babasıdır lafı çok doğru

iyi akşamlar herkese

bence detaylarına girin

başlığın bu hali bomboş

ne denmesini bekliyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

çevrenizdeki insanlara sadece okumasını söyleyin , dininin emrettiğini yap oku deyin , oku ve kendin karar ver milletin lafına bakma , zaten bunu dinini çok tutan insanların kendilerinin düşünmesi lazım , her kafadan ses çıkınca bile insan bir merak eder daha geniş çapta araştırır ve okur sonuçta koskoca tanrı kitap göndermiş lafa gelince sen koskoca Allah'ı inkar mı ediyorsun derler koskoca Allah kitap göndermiş okumazlar bile , insan inandığından utanır tabi araştırıp okuduktan sonra inanmaya devam ederse

Sitelerde Paylaş

Sağlıklı bir beyin yaratıcısız meydana geldiğini düşünemez, kabul edemez. Gözlerine bir bak, sadece baktığın yeri görebiliyorsun; Kulaklarına da, sadece belli mesafedeki sesleri işitebiliyorsun. Nasıl ki, görmek için bakmak, işitmek içinse işitme gücüne göre mesafe gerekiyor, düşünmek ve kavramada da belirli sınırlara tabidir insan ve diğer tüm mahluk. İşte, göz ve kulakların dışında kalan maddi varlık beynin desteğiyle nasıl inkar edilemiyorsa, beyninde kendi dışında kalan özvarlığı inkar etmesi ancak kalbin idrakiyle imkansızdır. Bir ateist dünyanın sadece kendi çevresindeki insanlar, hayvanlar ve benzeri sayılabilecek bir çok şeylerden oluşmadığını beyni sayesinde kabul etmektedir. Peki beyni kullanma işini devre dışı bırakmış olsa idi ne olacaktı? Tartışmasız duyuları ona sadece çevresindekileri gerçeklik olarak yansıtacaktı. Tıpkı hayvanlarda olduğu gibi... Nasıl ki, beyin işin sadece gördüklerimiz ve duyduklarımızdan ibaret olmadığını gösteriyorsa, duyuların teyidindeki gibi beynin düşündüklerini kalbin idrakine sunmaması da, evren ve içindekilerin ötesi olmayan gerçeklik olarak yansımasına sebep olmaktadır. Kalp maddi dünyadan mana dünyasına geçişin anahtarıdır.

Ateizm, yeryüzünde olagelmiş en mantıksız ve en sapkın akımlardan biridir. Mesela oturduğun ev, içindeki teknolojik malzemeler en basitinden karşındaki ekran bunların sebebi nedir? Hiç şüphesiz akıl ve kudret. Sen bunların ve daha sayılabilecek nicesinin akıl ve kudret gerektirmediğini söyleyebilir misin? Bir yanda da: güneş, ay, gezegenler, tarladan çıkan ekin, meyveler, sebzeler... İyi düşün bunları ve sayamadığımız nicelerini.. Öyle ya: 'İbrahim 34: Eğer Allah'ın nimetlerini saymaya kalkışırsanız, onu sayamazsınız.' Bunlar sence akıl ve kudret gerekmeksizin ortaya çıkabilecek kadar basit şeyler mi? İnsan akıl ve kudretinin ortaya çıkardıklarından daha ucuz şeyler mi? İnsan sınırlı akıl ve kudreti ile bile bir çok şeye onları bahşedenin izniyle kadirken, yer ve gök arasında ne varsa akıl ve kudrette sınırsız olan bir yaratıcının eseri olduğu gerçeği ayan-beyan ortadadır. Evrenin arkasında akıldan, kudretten yoksun zavallı bir sebep aramak aptallıktan başka birşey değildir. Evet, gerçekten aptallıktan başka birşey değildir. Yine söylüyorum, aptallıktan başka birşey değildir. Kendinize gelin, eğer bilirseniz şeytan size bütün sapık düşünceleri süslü göstermiş. İnsan kendine hiç bakmıyor mu? Neden işiten ve gören, neden düşünen ve kavrayan? Bunları kendimiz mi takdir ettik kendimize? Dalda duran yaprak rüzgar olmadan hareket edebilir mi? Herşeyin bir sebebi vardır, ama herşeyin... Ta ki, sebeplerin yaratıcısına kadar. İnsan sınırlı akıl ve kudretiyle, akıl ve kudretinde sınır olmayan yaratıcısının yoktan var ettiği nesneleri şekilden şekile sokuyor. Elbette bu şartlar altında insana Rabbi'ni tanımak düşer. Var mı insan gibisi, hala mı düşünüp kavramayacaksınız? Unutmayın ki, insan vücudunun merkezi beyin değil, kalptir. Mevcut bilimse henüz onu kavrayabilecek kapasiteden yoksundur.

Geç olmadan iyi düşünün...

Araf 179: Andolsun, biz cinler ve insanlardan birçoğunu cehennem için yaratmışızdır. Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır.

tarihinde AntiiiiKafir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eğer Allah'ın nimetlerini saymaya kalkışırsanız, onu sayamazsınız.'

Baştan kabullenirsen delilsiz ''bunları allah veriyodur kesin'' diye saymakla ömrün geçer, şunu da o vermiş bunu da o vermiş, derken bakmışsın elin gavuru bilimde almış başını gitmiiiiş.

Şimdi sağ baştan saymaya başla allahın nimetlerini.

Sitelerde Paylaş

Sağlıklı bir beyin yaratıcısız meydana geldiğini düşünemez, kabul edemez. Gözlerine bir bak, sadece baktığın yeri görebiliyorsun; Kulaklarına da, sadece belli mesafedeki sesleri işitebiliyorsun. Nasıl ki, görmek için bakmak, işitmek içinse işitme gücüne göre mesafe gerekiyor, düşünmek ve kavramada da belirli sınırlara tabidir insan ve diğer tüm mahluk. İşte, göz ve kulakların dışında kalan maddi varlık beynin desteğiyle nasıl inkar edilemiyorsa, beyninde kendi dışında kalan özvarlığı inkar etmesi ancak kalbin idrakiyle imkansızdır. Bir ateist dünyanın sadece kendi çevresindeki insanlar, hayvanlar ve benzeri sayılabilecek bir çok şeylerden oluşmadığını beyni sayesinde kabul etmektedir. Peki beyni kullanma işini devre dışı bırakmış olsa idi ne olacaktı? Tartışmasız duyuları ona sadece çevresindekileri gerçeklik olarak yansıtacaktı. Tıpkı hayvanlarda olduğu gibi... Nasıl ki, beyin işin sadece gördüklerimiz ve duyduklarımızdan ibaret olmadığını gösteriyorsa, duyuların teyidindeki gibi beynin düşündüklerini kalbin idrakine sunmaması da, evren ve içindekilerin ötesi olmayan gerçeklik olarak yansımasına sebep olmaktadır. Kalp maddi dünyadan mana dünyasına geçişin anahtarıdır.

Ateizm, yeryüzünde olagelmiş en mantıksız ve en sapkın akımlardan biridir. Mesela oturduğun ev, içindeki teknolojik malzemeler en basitinden karşındaki ekran bunların sebebi nedir? Hiç şüphesiz akıl ve kudret. Sen bunların ve daha sayılabilecek nicesinin akıl ve kudret gerektirmediğini söyleyebilir misin? Bir yanda da: güneş, ay, gezegenler, tarladan çıkan ekin, meyveler, sebzeler... İyi düşün bunları ve sayamadığımız nicelerini.. Öyle ya: 'İbrahim 34: Eğer Allah'ın nimetlerini saymaya kalkışırsanız, onu sayamazsınız.' Bunlar sence akıl ve kudret gerekmeksizin ortaya çıkabilecek kadar basit şeyler mi? İnsan akıl ve kudretinin ortaya çıkardıklarından daha ucuz şeyler mi? İnsan sınırlı akıl ve kudreti ile bile bir çok şeye onları bahşedenin izniyle kadirken, yer ve gök arasında ne varsa akıl ve kudrette sınırsız olan bir yaratıcının eseri olduğu gerçeği ayan-beyan ortadadır. Evrenin arkasında akıldan, kudretten yoksun zavallı bir sebep aramak aptallıktan başka birşey değildir. Evet, gerçekten aptallıktan başka birşey değildir. Yine söylüyorum, aptallıktan başka birşey değildir. Kendinize gelin, eğer bilirseniz şeytan size bütün sapık düşünceleri süslü göstermiş. İnsan kendine hiç bakmıyor mu? Neden işiten ve gören, neden düşünen ve kavrayan? Bunları kendimiz mi takdir ettik kendimize? Dalda duran yaprak rüzgar olmadan hareket edebilir mi? Herşeyin bir sebebi vardır, ama herşeyin... Ta ki, sebeplerin yaratıcısına kadar. İnsan sınırlı akıl ve kudretiyle, akıl ve kudretinde sınır olmayan yaratıcısının yoktan var ettiği nesneleri şekilden şekile sokuyor. Elbette bu şartlar altında insana Rabbi'ni tanımak düşer. Var mı insan gibisi, hala mı düşünüp kavramayacaksınız? Unutmayın ki, insan vücudunun merkezi beyin değil, kalptir. Mevcut bilimse henüz onu kavrayabilecek kapasiteden yoksundur.

Geç olmadan iyi düşünün...

Araf 179: Andolsun, biz cinler ve insanlardan birçoğunu cehennem için yaratmışızdır. Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır.

Baştan kabullenirsen delilsiz ''bunları allah veriyodur kesin'' diye saymakla ömrün geçer, şunu da o vermiş bunu da o vermiş, derken bakmışsın elin gavuru bilimde almış başını gitmiiiiş.

http://www.youtube.com/watch?v=zTYpHLkvf-8

verin şuna 100 bin dolar size ilim ogretsin muslumanlar :)

tarihinde mustafa2116 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sağlıklı bir beyin yaratıcısız meydana geldiğini düşünemez, kabul edemez.

Allah seni ne zaman yarattı?

Sperm halinde,anne karnında,doğarken,1 yaşında,7 yaşında,10 yaşında,20 yaşında..Ne zaman?

Eğer bir yaratma kavramı varsa,mutlaka bu yaratmanın bir zamanı olmalı..Değil mi ama?

Buyur,cevapla..

Sitelerde Paylaş

Bırak kim nereye giderse gitsin. Aklı olan adam en son durakla ilgilenir. Dünya en sonunda toz bulutuna dönecek mi? Şüphesiz dönecek... Dünyada takdir edilen herşey yaşandı, yaşanacak. Sen neyin peşindesin? Siz neyin peşindesiniz? Bilim neyin peşinde? Tayin edilmiş ömre sahip dünya ve sorunlarına çözüm bulmaktan daha önemli bir sorunla karşı karşıya insan... Kendi sonsuz geleceği! Sizin deyiminizle söyleyeyim. Dünyada birgün yaşam son bulacak mı? Şüphesiz bulacak... Bu gerçekleştiken sonra sana göre burda yaşanan herşey artık anlamsız olacak mı? Olacak... Hal böyle iken sen dünyada neyin peşinde koşuyorsun? Diyorum ki, öldükten sonra dünyadaki bize öyle gözüken neşe ve sevinçlerde dahil herşeyin boş olduğunu beyin fonksiyonlarından yararlanarak anlayamasan da, bunun böyle olduğu hakikat olacak senin öz varlığında. Senin hayatının geleceğini ele aldığımızda boş olduğunu görüyoruz. Oysa ki bir de işin, boş olmayan dini boyutu hesap verme kısmı var. İşte bu yüzden o boşluktan kurtulmak isteyen insanın gerçek kurtuluşu hiçbir ortağı olmayan Rabbi'ne sığınmakta saklıdır. Tekrar söylüyorum bu dünya boştur. Boş olan birşeyin peşinden de sadece cahiller koşar. Ateist bu boş olması fikrini en azından bütün varlıkların ölümünden sonrası kısmında kabul edecektir. Bu yüzden dünya içindeki herşeyden sıyrılmalı, ama herşeyden... Yalan ve geçici olduğunu bile bile dünyaya ya da ona ait herhangi birşeye saplanıp kalan, o saplanıp kaldığı şeyle birlikte mahvolmaya mahkumdur.

tarihinde AntiiiiKafir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

verin şuna 100 bin dolar size ilim ogretsin muslumanlar :)

Hayırdır mustafa, şu bu derken? Varsa sıkıntın bilelim.

Sen neyin peşindesin? Siz neyin peşindesiniz? Bilim neyin peşinde?

Nesillerinin devamının peşindelerdir belki? Sen cennette ağaç gölgesinde meyme yiyip huri peşinde koşma hayalleri kurarken onlar gerçeğin peşindeler belki?

Biri hayal pazarlıyor sende ömrünü köle ediyorsun o hayale, kim ziyanda?

Sitelerde Paylaş

Öncelikle,gerçeği öğrendikten sonra kendinizi kandırmayıp,aldığınız cesur karar nedeniyle kutlarım.Fakat ne yazık ki herkes sizin kadar cesaretli olmuyor.Çoğu insan sorgulasa bile dinden çıkmaktan çok korkuyor ve kafasını böyle şeyler ile meşgul etmeyip inanmaya devam ediyor.

Bu konuda,1 hafta önce iş yerinde 2 arkadaşla geçen muhabbetimi anlatayım.Arkadaşlar bana oğlum doğduğunda mevlüt okuttunmu diye sorunca,ben de okutmadığımı ve gerek duymadığımı söyledim şaşırdılar.Sünnetinde okutacakmısın dediler ben de hayır dedim ayrıca sünnet yaptırmak istemiyorum ama oğlumun toplumdan dışlanmaması için mecburen hastanede yaptıracam ama öyle tören mören yok dedim.Yumruk yemiş gibi baktılar ve olur mu abi neden sünnet yaptırmak istemiyorsun dediler.Ben de eski mısır ve yahudi geleneklerini uygulamak istemiyorum dedim ve onlara eski mısırdan örnekler anlattım ayrıca kuranda sünnet olmadığını tevratta olduğunu söyleyip,tevrat ayetini okudum.İyice şok oldular.Konu kapandı ve daha sonra başka arkadaştan duydum bu 2 arkadaş internetten araştırmışlar ve benim dediklerimi görmüşler.Kafaları karışmış ama derin konu boşverelim demişler.

Yani herkes kafası karışsada korkuyla kendini kandırmaya devam ediyor.Umarım bir gün onlarda sizin gibi araştırıp özgür düşünme yeteneğini elde ederler.

Sitelerde Paylaş

Allah seni ne zaman yarattı?

Sperm halinde,anne karnında,doğarken,1 yaşında,7 yaşında,10 yaşında,20 yaşında..Ne zaman?

Eğer bir yaratma kavramı varsa,mutlaka bu yaratmanın bir zamanı olmalı..Değil mi ama?

Buyur,cevapla..

Allah her an yaratmaktadır. Mahluk diler, Allah yaratır. Bununla beraber Allah dilemedikçe, mahluk dileyemez.

Sitelerde Paylaş

burdaki yazin hoşuma gitti arkasina sadece video yapiştirmak istedim.. yanliş anlaşilma olmasin :)

Hayırdır mustafa, şu bu derken? Varsa sıkıntın bilelim.

Nesillerinin devamının peşindelerdir belki? Sen cennette ağaç gölgesinde meyme yiyip huri peşinde koşma hayalleri kurarken onlar gerçeğin peşindeler belki?

Biri hayal pazarlıyor sende ömrünü köle ediyorsun o hayale, kim ziyanda?

kesinlikle kirici bi düşüncem olmadi düşüncenizin farkindayim ...
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...