Jump to content

ateistler haklı kabul ediyorum, allah olamaz

Recommended Posts

Bilimin iyiye de kötüye de kullanımı dünyanın bir gerçeği.

Bu yüzden asla yaşadığın çağın gerisinde kalmamalısın ki, bahsettiğin bombalar başına patlamasın...

Ahlak sahibi olmak önemli bir meziyettidir toplumlar için; ama bu tür erdemleri bilimle kıyaslaman, bilimi küçümsemen yanlış.

Yaşam kaliteni yükselten, yaşamı anlamlı kılan tek şey ahlak değildir...

Arkadaş her insan ahlak sahibi olması gerekir ama illa ki dine ihtiyacı yok ki.İslama bakıyoruz kendisi diyorki bana inanmayan herkes ahlaksıztır,zalimdir.Bu arada islam bir erkeğin ve bir kadının bir araya gelmesini bile yasaklıyor.Bu kadar geri kafalı dinin nesine inanıyım?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 400
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sana kim söyledi kölelik ve cariyelik var diye?

Arkadaşım şaka yapmıyorsun değil mi?Yani bu yazdıklarında ciddi isen akıl sağlığın için endişeliyim.Bu yazdıklarımı hakaret olarak algılama lütfen.Sana gerçekten yardım edilmesi gerekiyor.Millet buraya kölelik ve cariyelik ile ilgili boy boy ayetler astı sen yok diyorsun.Ben ilk bu kölelik mevzusuyla dini sorgulamaya başladım.Lütfen en sağlıklı olan yöntemi seçip,kendi kendinizle bu konuyu tartışın.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım şaka yapmıyorsun değil mi?Yani bu yazdıklarında ciddi isen akıl sağlığın için endişeliyim.Bu yazdıklarımı hakaret olarak algılama lütfen.Sana gerçekten yardım edilmesi gerekiyor.Millet buraya kölelik ve cariyelik ile ilgili boy boy ayetler astı sen yok diyorsun.Ben ilk bu kölelik mevzusuyla dini sorgulamaya başladım.Lütfen en sağlıklı olan yöntemi seçip,kendi kendinizle bu konuyu tartışın.

Aynen arkadaş.Osmanlı savaşlarda kız kaçıran sapık bir devlettir.

Sitelerde Paylaş

Sen az önce Tanrı köle ve cariye edinme gibi alçakça bir sistemi kesinlikle yasaklıyorum derdi, dedin. Bende sana Tanrı'nın köle ve cariye edinme hakkındaki gerçek hükmünü açıkladım. Köle ve cariye edinmek diye birşey gerçek anlamda yoktur. Yaşanan hiçbirşey gerçek değildir. Yaşanır, son bulur. Sonu olan birşeye sen nasıl gerçek dersin? Ama gerçekten yaşanacak olan şeylerden sakın. Zira, ahirette son yok. İşte gerçek yurt ve gerçek hüküm orda. Hala inat mı edeceksin, kölelik var, cariyelik var... Şu var, bu var. Yok kardeşim yok, hiçbiri yok. Nasıl filmlerde sadece anlamamız gerekenlere bakarız, dünyaya da öyle bakacağız. Dünya da bir filmdir.

tarihinde AntiiiiKafir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nerede

Nerede yazıyor bu hüküm?O zaman sen kurana da iman etmiyorsun.Sana göre kuran nedir?Orada yazanlar nedir?Allah isimli tanrının muhammede yolladığı ayetler değil midir senin inancına göre?

Evrenin yaratılışında yazıyor. Büyük patlama gerçekleşir, varlıklar ortaya çıkar, en son söner gider! Allah'ı unutanlar hesabını verir bütün mesele bu.

Sitelerde Paylaş

Şöyle düşün. Senin gerçek anlamda tam bir teslimiyetle Allah'a iman etmiş bir insan olduğunu varsayalım. Gerçek değil, sadece düşün. Savaş sorası ganimetler bölüşüldü hakkına bir takım cariyeler düştü. İffetli kalmak isteyen cariyelerinizi fuhşa zorlamayan diye bir hükmü varken ne yaparsın? Ama gerçek anlamda iman etmişsin. Bir de iman etmiş ama fasık türden birilerini düşün, onlar elbette yanlış hareketlerde bulunacaklardır. Ama dediğimiz gibi imtihan! Allah iyiyle kötüyü ayırmak istiyor. Allah'a gerçekten iman etmiş, o'nun emir ve yasaklarına gerçekten uyarak yaşayan hiçbir müslüman hakkında, elinin altında bulunanlar zulüm sebebiyle şikayet dile getirmezler diye düşünüyorum.

Tanrı´nız iyi insanlarla kötü insanları mı ayırmak istiyormuş ?

Yanlış hedef seçmiş. İnsanlara hakemlik yaparak, aralarını bulacağına, barış getireceğine,

onları birbirlerine düşman yapmış. Ezilenlerin hiçbir zaman yanında olmamış (köleler, kadınlar,

cariyeler, sakat doğan insanlar ve daha neler).

İmtihan için demek, başlı başına ayırım yapmak demektir. Çünkü hiç bir insan eşit şartlarda dünyaya gelmiyor.

İnsanların arasını iyiler ve kötüler diye ikiye ayırdıkdan sonra bu muhteşem eserini kime

gösterecekmiş acaba ?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şöyle düşün. Senin gerçek anlamda tam bir teslimiyetle Allah'a iman etmiş bir insan olduğunu varsayalım. Gerçek değil, sadece düşün. Savaş sorası ganimetler bölüşüldü hakkına bir takım cariyeler düştü. İffetli kalmak isteyen cariyelerinizi fuhşa zorlamayan diye bir hükmü varken ne yaparsın? Ama gerçek anlamda iman etmişsin. Bir de iman etmiş ama fasık türden birilerini düşün, onlar elbette yanlış hareketlerde bulunacaklardır. Ama dediğimiz gibi imtihan! Allah iyiyle kötüyü ayırmak istiyor. Allah'a gerçekten iman etmiş, o'nun emir ve yasaklarına gerçekten uyarak yaşayan hiçbir müslüman hakkında, elinin altında bulunanlar zulüm sebebiyle şikayet dile getirmezler diye düşünüyorum.

Samimiyetinden şüphem yok Antikafir, samimiyetsiz olan savunmaya çalıştığın ilahi düzen.

Cariye ve kölelik düzeni Muhammed'in getirdiği bir düzen değil; ama kaldırdığı bir düzen de değil.

Cahiliye geleneklerini, giyim şeklini bir ayetle yasaklayan Allah, insan ticareti gibi önemli bir konuyu es geçemez, atlayamaz.

Bu önemli konuyu insanların tasarrufuna bırakıp, insanı insanla imtihan edemez.

İslam öncesi Araplarda ayıp sayılan evlatlığın karısıyla evlenme yasağını, bizzat kendi evlatlığının karısıyla evlenerek kaldıran adama,

''elinizdeki cariyelerinizi satamazsınız, onlara yaklaşamazsınız'' demek zor gelmese gerek.

Muhammed'i aklayacak tek şey şu; Muhammed, cariye, kölelik düzenini yasaklasaydı bu gözü dönmüş Arapları asla yanına çekemez,

davası için de kendisiyle savaşmaya ikna edemezdi.

Sitelerde Paylaş

ben eskiden müslüman olan birisiyim, bilenler vardır belki

bir kısım yazılarım forumda mevcut

araştırdım, düşündüm, detaylarına girebilirim elbette

kısaca şunu söylemek istiyorum

allahın olma ihtimali yoktur, zaman gerçeğin babasıdır lafı çok doğru

iyi akşamlar herkese

nasrullâhi, adına kafa kesilen, insan taşlanan ve bundan utanmayan uyduruk allahtan arınmanı tebrik ederim, umarım herkes aydınlanır da bu utanç tarihi tarihe gömülür gider.

Lanet diye birşey olsaydı üzerine yağdırılmaya en müstehak olanlar bu din tüccarları olurdu.

Sitelerde Paylaş

sanki eskiden müslümandın da şimdi böyle oldun

mesajlarına baktım cahilin cahili bir adammışsın

bir kaç ayet meali copy pastla müslüman olunmuyor

evet cennet ucuz değil cehennem lüzumsuz değil

İslamiyet 100 kapılı bir saraydır ve hepsi de açıktır

kişi kendi akılsızlığı cahilliğiyle bir iki kapıyı kapalı görse

bu saraya girilmez denmez

açık kapılardan girilir belki ötekilerde açılır

kader mevzuuna durumun güzel bir örnek oluşturmuş

müslümandın şimdi değilsin

kim zorladı seni kendi iraden ve cehaletinle yapmadın mı bu işi?

demek mesulsun demek iraden var

kendini suçla haşa Allahı cc veya bir kaç kıytırık cahil ateisti

veya anneni babanaı ortaokuldaki din öğretmenini değil

senin doğumun kendi seçimin ve arzun mu?

falan filan anne babadan doğmak yada doğmamakta özgürmüsün?

baban peygamber olsaydı yahudi olmak elinde olurmuydu yada baban putperest olsaydı peygamberin damadı olurmuydun?

anladın umarım söz ettiğin mantıksızlığı

düşün ki allah kendi dinini tanıtmak için çaba göstermeyenleri tehdit ediyor, acımasızca yakıcam falan diyor.

unuttuğun şey arzular ve zorunluluk,

sen acıyı sevmezsin, hoşlandığın şeylerden de tiksinmezsin

bu senin iraden değildir, zorunluluk ve arzuların yönlendirir seni

arzu etmediğin bir özgür irade göstererek işe başlayabilirsin

iyi akşamlar

Sitelerde Paylaş

sanki eskiden müslümandın da şimdi böyle oldun

mesajlarına baktım cahilin cahili bir adammışsın

bir kaç ayet meali copy pastla müslüman olunmuyor

evet cennet ucuz değil cehennem lüzumsuz değil

İslamiyet 100 kapılı bir saraydır ve hepsi de açıktır

kişi kendi akılsızlığı cahilliğiyle bir iki kapıyı kapalı görse

bu saraya girilmez denmez

açık kapılardan girilir belki ötekilerde açılır

kader mevzuuna durumun güzel bir örnek oluşturmuş

müslümandın şimdi değilsin

kim zorladı seni kendi iraden ve cehaletinle yapmadın mı bu işi?

demek mesulsun demek iraden var

kendini suçla haşa Allahı cc veya bir kaç kıytırık cahil ateisti

veya anneni babanaı ortaokuldaki din öğretmenini değil

sorun cahil olman değil kendini alim sanman bir arkadaşın imzasında vardı bu söz tam sana uyuyor

sen hiç şu adamların dediğini okudun mu gösterdiği kaynaklara baktın mı

hiç empati kurmayı denedin mi müslümanlar gelse bir anda katletseler seni sonra anana bacına karına tecavüz etseler nasıl hissedersin

şu .... kitabını bir okuyun çok bilmişlik yapacağınıza şiir okur gibi okumayın az düşünerek okuyun

lan ilahiyat okumuş adamlar dahi inanmıyorlar artık sen sağdan soldan duyduğunla din mi bildiğini sanıyorsun

köle olduğunu düşündün mü hiç hangi adalete sığar bu

sizi korkutarak kontrol etmek için uydurulan bişey olduğunu düşündün mü hiç dinin

kitabındaki onca çelişkinin üstünü nasıl örtmeye çalışıyorsun , mal ayağına mı yatıyorsun , üç maymunu mu oynuyorsun yoksa hiç okumadın mı

bide çok bilmişliğiniz yok mu bitiyor adamı , müslüman hastalığı gibi bişeydir o , inanırken bende öyleydim psikolojik sebeplerden dolayı öyle oluyor heralde

Sitelerde Paylaş

Sen az önce Tanrı köle ve cariye edinme gibi alçakça bir sistemi kesinlikle yasaklıyorum derdi, dedin. Bende sana Tanrı'nın köle ve cariye edinme hakkındaki gerçek hükmünü açıkladım. Köle ve cariye edinmek diye birşey gerçek anlamda yoktur. Yaşanan hiçbirşey gerçek değildir. Yaşanır, son bulur. Sonu olan birşeye sen nasıl gerçek dersin? Ama gerçekten yaşanacak olan şeylerden sakın. Zira, ahirette son yok. İşte gerçek yurt ve gerçek hüküm orda. Hala inat mı edeceksin, kölelik var, cariyelik var... Şu var, bu var. Yok kardeşim yok, hiçbiri yok. Nasıl filmlerde sadece anlamamız gerekenlere bakarız, dünyaya da öyle bakacağız. Dünya da bir filmdir.

he köle yok cariye yok o yüzden tarih boyunca islamda hep köle cariye olmuş , herkes yanlış anlamış ayetleri size bıraktılar doğru anlayın diye

alda bişeyler öğren kafanıza göre dini çarpıtmayın allah çarpar ha ona göre :D çölde cinlerin çarptığı adamın misaline dönersin sonra :D üstüne bide cinci hocalar çarpar paranı pulunu tam nasibini alırsın sonra islamdan :D

Sitelerde Paylaş

senin doğumun kendi seçimin ve arzun mu?

falan filan anne babadan doğmak yada doğmamakta özgürmüsün?

baban peygamber olsaydı yahudi olmak elinde olurmuydu yada baban putperest olsaydı peygamberin damadı olurmuydun?

anladın umarım söz ettiğin mantıksızlığı

düşün ki allah kendi dinini tanıtmak için çaba göstermeyenleri tehdit ediyor, acımasızca yakıcam falan diyor.

unuttuğun şey arzular ve zorunluluk,

sen acıyı sevmezsin, hoşlandığın şeylerden de tiksinmezsin

bu senin iraden değildir, zorunluluk ve arzuların yönlendirir seni

arzu etmediğin bir özgür irade göstererek işe başlayabilirsin

iyi akşamlar

sorun cahil olman değil kendini alim sanman bir arkadaşın imzasında vardı bu söz tam sana uyuyor

sen hiç şu adamların dediğini okudun mu gösterdiği kaynaklara baktın mı

hiç empati kurmayı denedin mi müslümanlar gelse bir anda katletseler seni sonra anana bacına karına tecavüz etseler nasıl hissedersin

şu .... kitabını bir okuyun çok bilmişlik yapacağınıza şiir okur gibi okumayın az düşünerek okuyun

lan ilahiyat okumuş adamlar dahi inanmıyorlar artık sen sağdan soldan duyduğunla din mi bildiğini sanıyorsun

köle olduğunu düşündün mü hiç hangi adalete sığar bu

sizi korkutarak kontrol etmek için uydurulan bişey olduğunu düşündün mü hiç dinin

kitabındaki onca çelişkinin üstünü nasıl örtmeye çalışıyorsun , mal ayağına mı yatıyorsun , üç maymunu mu oynuyorsun yoksa hiç okumadın mı

bide çok bilmişliğiniz yok mu bitiyor adamı , müslüman hastalığı gibi bişeydir o , inanırken bende öyleydim psikolojik sebeplerden dolayı öyle oluyor heralde

12-13 yıldır bu vb forumu takip ederim

2 konuda uzmanlığım var biri tıp diğeri din

dini konularda liseden beri 100lerce yazarın kitaplarını okudum

toplamda 15bin sayfa kitap okumuşluğum var belki fazla

ateizmi anlamak la beraber dinsizlerinde kitaplarını okudum

dinsizliğin bir kısmı zaten okulda bana öğretildi

yani eğitimini aldım bu işin

netice:

İslamiyet ve dinimiz hayatın hayatı ve nurudur

islamda cevapsız soru yoktur

cevapları ateistforumda ararsanız bulamazsınız

Cenabı Hak hak ismiyle hakedene hakettiğini verir

müstehak olmak için kul gayret göstermeli

müslümanların nefis şeytan his heves gibi düşmanları var

bunlar ateistlere musallat olmaz çünkü onlar için herşey bitmiştir artık

bir sınav olmazsa öğrenci ders çalışmayı bırakması gibi

müslüman da imanını muhafaza etmek için çalışmalı

çünkü iman canlı ve ruhludur ve mahluktur

artar azalır ölür gider

yazdıklarım düşünen insanlar için sıradan vatandaş iman eder ve namazını kılar

butip konularda aklına takılan mesele yoktur

onların ihtiyacı yok

günümüzde bugün bu forumda sorulan her soruya Risale-i Nur külliyatından cevap verebiliyorum

okumanızı önerirrim

Sitelerde Paylaş

Kimsenin hoşuna gitmeyeceği gibi, kimsenin de kapısına gidilip karısına, kızına, kızkardeşine el koyulduğu falan yok nerden çıkarıyorsun sen bunları? Ama iki grup savaş için karşı karşıya gelmişse mağlup olan sahip olduklarını karşı tarafa kaptırmıştır. Bu savaşın kanunudur. Mağlup olan tarafın geride bıraktıkları artık hayat karşısında zayıf düşmüştür. Dolayısıyla bu düşmüş insanlara nasıl davranıldığı ilgilendirir bizi. İffetli kalmak isteyen cariyeleri fuhşa zorlamayın diye bir hüküm var ki, hiç bir müslüman Allah'ın hükmünün şakasının olmadığını bilir.

Nur 33 ü bir de gelmişsin bize çok mükemmel bir ayetmiş gibi sunuyorsun ya. Sahiden okuduğunu anlamadığını düşünüyorum artık.

"Dünya hayatının geçici menfaatini elde etmek için iffetli kalmak isteyen genç cariyelerinizi fuhuşa zorlamayın. Şüphesiz ki kim onları zorlarsa, onların zorlanmalarından sonra Allah cariyeleri affeder. Allah rahimdir gafurdur."

1- Eğer cariye iffetli kalmak istemiyorsa mesela sahibine para ödeyip özgür kalmak istiyorsa fuhuş yapabilir. Hadislerde var zaten bu durum.

2- Allah zorla fuhuş yaptırılan kadınları affediyormuş. İçler acısı bir durum. Tecavüze uğrayan kadınların affedilmeye ihtiyacı mı varmış? Senin bedevi tanrın daha kadına tecavüzün insanlık suçu olduğunu bilmiyor.

3- Bu kadınlara fuhuş yaptıran pezevenklere ise herhangi bir ceza yok. Kitabın her yerinde inanmayanlara ettiği tehditler ve hakaretler varken böyle bir insanlık suçunu işleyenlere hiçbir laf yok. Yani bu fuhış yaptırmama emri öğüt niteliğinde kalmış.

Son olarak diğer mesajınla ilgili. Köleleri azat etmesini öğütlemiş dediğin ayetler. Bu da savunmanı komik hale getiriyor. Köleleri kişiye ceza olarak azat etmelerini istemiş. Mesela bir mümini öldürdün, bir köle azat et falan demiş. Yani bedevi tanrısının da insandan farkı yok. Çağının şartlarına uymak zorunda kalmış.

Sitelerde Paylaş

Bu peygamberler insanlari nasil gaza getirmişse bin yıldır devam ediyor.

Olum ölümsuzsunuz cennet var yine genç olucan vs vs.

Hitlinin inanciyla ne farkı var bunun hurafe hepsi çok fena gaza gelmişsiniz benden söylemesi.

Bu hayatta hint fakirisin ama reenkarnasyon ile bitaki gelisinde kralsin be oglum. (hint inanci)

Bu dunyada muslumansan diger tarafta kralsin be oglum (musluman inanci)

Biraz benziyor sanki :)

Sitelerde Paylaş

Köleliyi kaldırmışmı yoksa bir hakmı vermiş bir bakalım muhammedin hutbe konuşmasına. :D:lol:

MUHAMMEDİN VEDA HUTBESİ

Babasindan baskasina ait soy iddia eden soysuz yahut efendisinden baskasina intisaba kalkan köle, Allah'in,

meleklerinin ve bütün insanlarin lanetine ugrasin. Cenab-i Hakk, bu gibi insanlarin ne tevbelerini, ne de adalet ve sehadetlerini kabul eder.

Sitelerde Paylaş

Arkadaş bu ateistleri anlamak zor adam sabahtan akşama kadar, Allahı inkar etme metotları ve usulleriyle uğraşıyor.. kendinizce olmayan birşeyi inkar etmekle niye yıllarca ve hırsla uğraşıyorsunuz bunun açıklamasını bana yapacak olan varmı? örneğin bence hayalet diye birşey yoktur, kendimce olmayan birşeyin olmadığının ispatı için niye yıllarca uğraşayım..?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...