Jump to content

ateistler haklı kabul ediyorum, allah olamaz

Recommended Posts

Neyin davası bu simdi melekut diyince cariye olmuyor mu? Bunumu demek istiyorsun. Arkadaş ben kendi adıma arapça bilmiyorum kuranın arapçasını okuyarak birşey anlamam mecbur meal okuyacağım. Senin tavsiyen nesir bu dini diyelim ki yanlış öğrendik sadece ben değil bütün mezhepliler. Peki senin önerin ne neymis bu dinin doğrusu nereden öğrenilecek. Öğrenemediysek suç bizim mi. Ne yaparsak yapalım bir Müslüman gruba göre yanlış yoldaydım. Bu işin dogrusu ne bulamadım diye cehennemlik mi olmam gerekiyor. Allah madem merhametli neden ise neden bu kadar korkuyoruz neden eleatiremiyoruz. Hakkında konuşamıyoruz. Birde kiminle konuşacağız ne kendisi var ortada ne elçisi. Kala kala bir kitap kalmış onu da anlayamıyormuşuz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 400
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bırak rezil etmeye devam etsinler kendilerini. Konuşma özürlüsü mü bu tanrı? Adam gibi tek bir ayetle yasaklayamıyor mu köleliği? Koskoca köleliği böyle yoruma açık üstü kapalı gizli kapaklı ifadelerle mi yasaklıyor? Yok hadislerle islamı tahrif etmişler köleliği sonradan sokmuşlar masallar masallar...

Zaten yukarıda yazdığım gibi açık ve net bir âyet olsaydı kuranda kim hadislerle onu tahrif edebilirdi?

Allah'ın konuşma konusunda bir sıkıntısı bulunmuyor

Yanlız, birilerinin anlama konusunda çok ciddi sıkıntıları mevcut.

Sitelerde Paylaş

Hadid 22

Yeryüzüne, yahut canlarınıza gelip çatan hiçbir felâket yoktur ki biz, onları yaratmadan önce onu, bir kitapta tespit etmemiş olalım; şüphe yok ki bu, Allah'a pek kolaydır.

Tekvir 29

Ve isteyemezsiniz, âlemlerin Rabbi Allah istemedikçe.

Insan 30

Ve Allah dilemedikçe onlar, dileyemezler; şüphe yok ki Allah, her şeyi bilir, hüküm ve hikmet sâhibidir.

Yalnız kuran dediğin için kurandan şu 3 ayet hakkında ne düşünüyorsun. Allah istemeden müslüman da kafir de olunamaz bu ayetlere göre. O halde Allahın bizleri doğru yola iletmesini dilemesini beklemekten başka çare yok. Evet bekliyorum o dilediği an ben de dileyeceğim doğru yolu.

tarihinde whynot tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Herkes doğru anlayamıyorsa suç kimin peki?

orta da muazzam bir tahrifat ve mesajı neredeyse boğulmuş bir kitap var.

evet, doğru bilgiye ulaşamadığı için kişi belki sorumlu tutulamaz ama bu tarz forumlarda bir çok kez olayların perde arkası, yapılan tahrfatlar anlatılmıştır. bunlara rağmen sırtını dönen kişi "sorumluluktan" ne ölçüde muaftır tartışılır.

çoğunluğun ne söylediğinin bir önemi yok. zira;

13:1 - Elif, Lâm, Mîm, Râ. O Kitap'ın ayetleridir bunlar. Ve sana Rabbinden indirilen, haktır. Ne var ki, insanların çokları iman etmezler.

12:106 - Onların çoğu, Allah'a ortak koşmadan inanmazlar.

Sitelerde Paylaş

:wacko: gerçekten çok enteresan .. demek ki Kur'ana göre; ben senin köleni öldürürsem, sen de benim kölemi öldürürsün öyle mi?

bahsettiğin ayeti yaz bakim

Sen benimle alay mı ediyorsun? Yıllardır Kuran okuduğunu söyleyip de kısas ayetinin ne olduğunu bilmiyor musun? hadi bilmiyorsun googleye kısas ayeti yazmak da mı aklına gelmiyor?

Bakara 178. Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre hür, köleye köle, kadına kadın (öldürülür). Ancak her kimin cezası, kardeşi (öldürülenin velisi) tarafından bir miktar bağışlanırsa artık (taraflar) hakkaniyete uymalı ve (öldüren) ona (gereken diyeti) güzellikle ödemelidir. Bu söylenenler, Rabbinizden bir hafifletme ve rahmettir. Her kim bundan sonra haddi aşarsa muhakkak onun için elem verici bir azap vardır.

Hatta yapacağın kıvırmaya önlem olarak sana şöyle de bir rivayet de aktarayım; hükmün nasıl uygulandığına örnek olsun:

Hz. Ali Buyurmuştur ki:

"Bir adam kölesini öldürmüştü. Resûlullah ona celde vurarak bir yıl sürgüne gönderdi. Kaved yani kısas yapmadı."

"Müslümanların himayesinde olan bir gayri müslim karşılığında müslümanın, bir köle karşılığında hür kimsenin öldürülmemesi sünnettendir."

Demek ki neymiş? Kurana göre ben senin köleni öldürürsem sen ya da o kölenin yakınları gelip karşılık olarak beni öldüremezsiniz. Peki kısas olarak ne yapabilirsiniz bil bakalım? Ben söyleyeyim; ya size öldürün de ödeşelim diye bir köle veririm, siz istediğinizi yaparsınız ona (öldürmeye de bilirsiniz ki genelde öldürmezler çünkü köle demek para demek) ya da parasını veririm helalleşiriz. Olmadı çok gıcıklandın benden belki hafif bir ceza alırım...

Tabi islam tarihinde bu hükmün uygulanmasıyla ilgili çok değişik örnekler bulunabilir ama buradaki mühim nokta ki tartıştığımız da budur köle ve hür arasındaki kategorik ayrımdır..

Bir de hala abd ve memluk arasındaki farkı anlamışa benzemiyorsun. Yahu bizim ve 1400 yıllık geleneğin köle dediği kavram memluktur, sözleşme filan bırak bu Edip'in saçmalıklarını. Rab ve kölelik arasında ilişki filan yok.. Yapıştırdığın ayetleri okuman yeterli bunu anlaman için.

tarihinde Theravada tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hadid 22

Yeryüzüne, yahut canlarınıza gelip çatan hiçbir felâket yoktur ki biz, onları yaratmadan önce onu, bir kitapta tespit etmemiş olalım; şüphe yok ki bu, Allah'a pek kolaydır.

Tekvir 29

Ve isteyemezsiniz, âlemlerin Rabbi Allah istemedikçe.

Insan 30

Ve Allah dilemedikçe onlar, dileyemezler; şüphe yok ki Allah, her şeyi bilir, hüküm ve hikmet sâhibidir.

Yalnız kuran dediğin için kurandan şu 3 ayet hakkında ne düşünüyorsun. Allah istemeden müslüman da kafir de olunamaz bu ayetlere göre. O halde Allahın bizleri doğru yola iletmesini dilemesini beklemekten başka çare yok. Evet bekliyorum o dilediği an ben de dileyeceğim doğru yolu.

dostum bunlar otorite ayetleridir.

yani salt kaderci bir anlayışla insanı robotvari bir konuma taşıyarak bunları değerlendiremezsin. mesela cennet ve cehennem için ebedi dendikten sonra "Allah yok olmasını dilerse başka" gibi ayetler buna örnektir. Allah hem ebedidir diye söz verecek hem "Allah sözünden caymaz" diyecek hemde "Allah dilerse yok eder" diyecek. İlk etapta burda çelişki var gibi durur lakin Kur'an anlatımında bunların otorite ayetleri olduğu aşikardır.

mesela benzeri ayetler insanın özgür iradeye sahip olduğunu da anlatır.

Sitelerde Paylaş

Allah'tan başka Rabb edinmek tevbe 31'e göre apaçık bir şekilde şirktir.

:)

Sen ne dediğinin farkında mısın?

Bu söylediğine göre efendi köle değil, köle kendine efendi ediniyor!

Şirke düşen de zavallı köle oldu, sen gül gibi Rabbini bırak git bir bedeviye kul ol, e şimdi bu şirk değil de nedir...

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen benimle alay mı ediyorsun? Yıllardır Kuran okuduğunu söyleyip de kısas ayetinin ne olduğunu bilmiyor musun? hadi bilmiyorsun googleye kısas ayeti yazmak da mı aklına gelmiyor?

Hatta yapacağın kıvırmaya önlem olarak sana şöyle de bir rivayet de aktarayım; hükmün nasıl uygulandığına örnek olsun:

Demek ki neymiş? Kurana göre ben senin köleni öldürürsem sen ya da o kölenin yakınları gelip karşılık olarak beni öldüremezsiniz. Peki kısas olarak ne yapabilirsiniz bil bakalım? Ben söyleyeyim; ya size öldürün de ödeşelim diye bir köle veririm, siz istediğinizi yaparsınız ona (öldürmeye de bilirsiniz ki genelde öldürmezler çünkü köle demek para demek) ya da parasını veririm helalleşiriz. Olmadı çok gıcıklandın benden belki hafif bir ceza alırım...

Tabi islam tarihinde bu hükmün uygulanmasıyla ilgili çok değişik örnekler bulunabilir ama buradaki mühim nokta ki tartıştığımız da budur köle ve hür arasındaki kategorik ayrımdır..

Arkadaşım, bahsettiğin ayette senin söylediğin mana çıkmaz

Yani ben senin köleni öldürürsem sen de benim kölemi öldürmezsin. Senin kafanla gidecek olursam ben senin kız kardeşini öldürsem seninde benim ailemden bir kadını öldürmen gerekir :)

Sen ayetleri hep bu şekilde değerlendiriyorsan vay bizim halimize :)

ilgili ayetlerde, köleye-köle,hür kadına- hür kadın uygulaması suçluların cezası infaz edilirken cinsiyet ve konum olarak eşitlik içerisinde olması farz kılınmış. Yani ben senin kız kardeşini öldürürsem kısas olarak sen de benim ailemden bir kadını öldüremezsin.

Anlatımı son derece net bir ayet için bana bu kadar açıklama yazdırdın ya, ne diyim :)

tarihinde YalnizcaKuran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben artık dehşete kapılıyorum. Bu müslümlerin arapların uydurduğu bir dogmayı savunmak için bu kadar rezil kepaze olmayı göze almaları beni dehşete düşürüyor. İnsan zekasından çok ciddi biçimde umutsuzluğa kapılıyorum. Bu insan denen türün az da olsa bir kaç üyesi de olsa nasıl bu kadar vahim biçimde düşünme özürlü olabilir? Buna inanamıyorum! Yani artık ne diyeceğimi de şaşırıyorum. Bu insan denen türün bir yere gelebileceğinden tamamen ümidi kesmek mi gerek, yoksa bu halkım demeye utandığım halkın insan olabileceğinden mi ümidi kesmek gerek? Hangisinden ümidi kesmek gerek şaşırıyorum.

Her halde insanlıktan ümit illa vardır ya... İnsanlığın durumu bu kadar da ümitsiz olamaz. Bu tür bu kadar bilim geliştirdi, teknoloji geliştirdi. Bu aşamadan sonra durumun o kadar ümitsiz olması olanaksız. Asıl sorunun bu kadar düşünme özürlü bir halkın bir üyesi olmakta olduğu açık!

Yani kepazelik bu! Bu kadar dar kafalı anlamaz idrak etmez yoz yobazlarla aynı vatandaşlığı paylaşmak dehşet verici bir şey! Kuran'da hiç hür ile köle eşit olur mu diyerek meğer köleliği eleştiriyormuş ha!!! Bu herzeyi görüp duyup dehşete kapılmamak olanaksız bir şey!

Ben bu yoz yobazlarla aynı vatandaşlığı paylaşmaktan utanç duymaktan bıktım usandım. Bu, bir gemide insan eti kemiren ve ne yapsan öldürülemeyen, parçalara ayırsan parçaları insana saldıran zombilerin içinde olmak kadar dehşet verici! Bir halk nasıl bu kadar geriye gider, yozlaşır, biter tükenir!

Bana bu halkın bu yoz yobazlığına karşı dayanma gücü veren iki düşünce var. Birincisi bu bir fetret devri. Bir yobazlığın içine nasılsa yuvarlandık, çıkacağız mutlaka. Şafak öncesi karanlık basması yaşıyoruz. Bu dogma yobazlığını, bu ortaçağ karanlığını, bu islam mikrobunu mutlaka yeneceğiz. İkincisi, her canlı evrimleşmek, gelişmek için can düşmanıyla yüzleşmek zorunda. Canına kasteden, kanını, iliğini emmek isteyen en amansız düşmanıyla yüzleşmeden gelişemez. Bu doğanın kuralı.

Türk devriminin en amansız can düşmanı kuşkusuz islam dogması. Bu amansız can düşmanı ile yüzleşmeden onu yenemeyeceğiz. Bu amansız düşmanla ölüm kalım savaşı vermeye mecburuz. Dawkins üstadın deyimiyle yaşam kalım savaşı... Bu savaşı er ya da geç vermek zorundaydık ve bu amansız can düşmanımızı yeneceğiz.

Bu bilincin uyanması için bu cendereden geçmemiz, amansız can düşmanımızla yüzleşip onu tartmamız, ona karşı gardımızı almamız gerekliydi. Olan da bu...

Bu amansız ölüm kalım savaşını biz kazanacağız. İslam kaybedecek ve hayatımızdan defolup gidecek! Gidip hangi beyinsizleri kekleyecekse keklesin. Bizi asla!

Sitelerde Paylaş

:)

Sen ne dediğinin farkında mısın?

Bu söylediğine göre efendi köle değil, köle kendine efendi ediniyor!

efendi edinse ne çıkar, zorla köleleştirilse ne çıkar.

sonuçta, Rabb ^abd sıfatları şirk çemberine alınıyor mu alınmıyor mu. meselenin asıl önemli tarafı o

yoksa; elmayı bıçakla soy demek ile bıçağı elma soyarken kullan demek arasında fark yoktur. ortada bir elma bir de bıçak var.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım, bahsettiğin ayette senin söylediğin mana çıkmaz

Yani ben senin köleni öldürürsem sen de benim kölemi öldürmezsin. Senin kafanla gidecek olursam ben senin kız kardeşini öldürsem seninde benim ailemden bir kadını öldürmen gerekir :)

Sen ayetleri hep bu şekilde değerlendiriyorsan vay bizim halimize :)

ilgili ayetlerde, köleye-köle,hür kadına- hür kadın uygulaması suçluların cezası infaz edilirken cinsiyet ve konum olarak eşitlik içerisinde olması farz kılınmış. Yani ben senin kız kardeşini öldürürsem kısas olarak sen de benim ailemden bir kadını öldüremezsin.

Anlatımı son derece net bir ayet için bana bu kadar açıklama yazdırdın ya, ne diyim :)

Sırf şu yukarıdaki şeyleri saçmalama diye önceden görüp muhammedin kısası nasıl uyguladığına dair örnek koydum ki sana kıvırırken zorlanasın diye. Ama hiç bir şey olmamış gibi ayetlere gene bir tarafından anlam verdin :)

Kuranı Muhammed yanlış uygulamış, İslam dünyası 1400 yıldır yanlış anlamış ama sen doğrusunu anladın... Bravo, üstün Arapça bilgisi ve tefsir yeteneğiyle foruma giriş yapan bilmem kaçıncı Müslüman olarak yıldız almayı hak ettin...

Eşitlik ilkesiymiş... Sen daha okuduğun basit bir paragrafı anlamakta bu kadar zorlanıyorsan buralarda bizimle bu tartışmalara girme derim hiç... Ben de sana diyorum ki köleyle köle eşittir ama hürle köle eşit değildir. Zaten tartıştığımız nokta bu..

Bu arada not: Bu arada evet sen eğer erkeksen ve bir kadını öldürürsen ben kısas olarak seni öldüremem erkek olduğun için.

Bu hükmün tarihte nasıl uygulandığına neden bakmıyorsun yahu, internet elinin altında her şeyi ben mi bulayım?

Sitelerde Paylaş

Ben artık dehşete kapılıyorum. Bu müslümlerin arapların uydurduğu bir dogmayı savunmak için bu kadar rezil kepaze olmayı göze almaları beni dehşete düşürüyor. İnsan zekasından çok ciddi biçimde umutsuzluğa kapılıyorum. Bu insan denen türün az da olsa bir kaç üyesi de olsa nasıl bu kadar vahim biçimde düşünme özürlü olabilir? Buna inanamıyorum! Yani artık ne diyeceğimi de şaşırıyorum. Bu insan denen türün bir yere gelebileceğinden tamamen ümidi kesmek mi gerek, yoksa bu halkım demeye utandığım halkın insan olabileceğinden mi ümidi kesmek gerek? Hangisinden ümidi kesmek gerek şaşırıyorum.

Her halde insanlıktan ümit illa vardır ya... İnsanlığın durumu bu kadar da ümitsiz olamaz. Bu tür bu kadar bilim geliştirdi, teknoloji geliştirdi. Bu aşamadan sonra durumun o kadar ümitsiz olması olanaksız. Asıl sorunun bu kadar düşünme özürlü bir halkın bir üyesi olmakta olduğu açık!

Yani kepazelik bu! Bu kadar dar kafalı anlamaz idrak etmez yoz yobazlarla aynı vatandaşlığı paylaşmak dehşet verici bir şey! Kuran'da hiç hür ile köle eşit olur mu diyerek meğer köleliği eleştiriyormuş ha!!! Bu herzeyi görüp duyup dehşete kapılmamak olanaksız bir şey!

Ben bu yoz yobazlarla aynı vatandaşlığı paylaşmaktan utanç duymaktan bıktım usandım. Bu, bir gemide insan eti kemiren ve ne yapsan öldürülemeyen, parçalara ayırsan parçaları insana saldıran zombilerin içinde olmak kadar dehşet verici! Bir halk nasıl bu kadar geriye gider, yozlaşır, biter tükenir!

Bana bu halkın bu yoz yobazlığına karşı dayanma gücü veren iki düşünce var. Birincisi bu bir fetret devri. Bir yobazlığın içine nasılsa yuvarlandık, çıkacağız mutlaka. Şafak öncesi karanlık basması yaşıyoruz. Bu dogma yobazlığını, bu ortaçağ karanlığını, bu islam mikrobunu mutlaka yeneceğiz. İkincisi, her canlı evrimleşmek, gelişmek için can düşmanıyla yüzleşmek zorunda. Canına kasteden, kanını, iliğini emmek isteyen en amansız düşmanıyla yüzleşmeden gelişemez. Bu doğanın kuralı.

Türk devriminin en amansız can düşmanı kuşkusuz islam dogması. Bu amansız can düşmanı ile yüzleşmeden onu yenemeyeceğiz. Bu amansız düşmanla ölüm kalım savaşı vermeye mecburuz. Dawkins üstadın deyimiyle yaşam kalım savaşı... Bu savaşı er ya da geç vermek zorundaydık ve bu amansız can düşmanımızı yeneceğiz.

Bu bilincin uyanması için bu cendereden geçmemiz, amansız can düşmanımızla yüzleşip onu tartmamız, ona karşı gardımızı almamız gerekliydi. Olan da bu...

Bu amansız ölüm kalım savaşını biz kazanacağız. İslam kaybedecek ve hayatımızdan defolup gidecek! Gidip hangi beyinsizleri kekleyecekse keklesin. Bizi asla!

gerçeğe karşı gözünü kulaklarını zihnini kapat. bakalım ne kadar dayanabileceksin

eğer bir savaş varsa, "zafer, Allah'ındır" ;)

Sitelerde Paylaş

Sırf şu yukarıdaki şeyleri saçmalama diye önceden görüp muhammedin kısası nasıl uyguladığına dair örnek koydum ki sana kıvırırken zorlanasın diye. Ama hiç bir şey olmamış gibi ayetlere gene bir tarafından anlam verdin :)

Kuranı Muhammed yanlış uygulamış, İslam dünyası 1400 yıldır yanlış anlamış ama sen doğrusunu anladın... Bravo, üstün Arapça bilgisi ve tefsir yeteneğiyle foruma giriş yapan bilmem kaçıncı Müslüman olarak yıldız almayı hak ettin...

Bu arada not: Bu arada evet sen eğer erkeksen ve bir kadını öldürürsen ben kısas olarak seni öldüremem erkek olduğun için.

O söylediğin şey hangi küflü rivayet kitabından çıktıbilmiyorum lakin Resulullah ile uzaktan yakından alakası bulunmadığı ortada zira Resulullah inen vahiye muhalif davranma lüksüne sahip değildi.

Sitelerde Paylaş

ilgili ayetlerde, köleye-köle,hür kadına- hür kadın uygulaması suçluların cezası infaz edilirken cinsiyet ve konum olarak eşitlik içerisinde olması farz kılınmış.

Sen kesinlikle özürlü olmalısın. Bir insanın aklı bu kadar da dumur olamaz. Bu olanaksız. Senin beyninde bir özür var. Hem de şiddetli bir özür. Senin düşünmeni şiddetle engelleyen bir engellilik durumu var. Bunun başka hiç bir açıklaması olamaz. Şu yazdığın zırva ötesi saçma, bunun apaçık kanıtı.

Suçlunun mağdurun cinsiyeti statüsü mü olur be? Sen aklını mı kaçırdın? Bundan nasıl söz açıp saçmalayabiliyorsun? Bütün insanlar adalet önünde eşit olacak. Bunsuz adaletten söz edilemez. Senin kuran'ın ise cinsiyete, statüye göre eşitlik şartı koyarak hukuku temelinden reddetmiştir. Hüre hür köleye köle dişiye dişi dediği anda hukuk bitmiştir.

Bunu şimdi gerçekten anlayamıyor musun? Bu ne çeşit bir zihin özürü olabilir?

Sitelerde Paylaş

O söylediğin şey hangi küflü rivayet kitabından çıktıbilmiyorum lakin Resulullah ile uzaktan yakından alakası bulunmadığı ortada zira Resulullah inen vahiye muhalif davranma lüksüne sahip değildi.

Küflü rivayet kitabı ne yahu, arkadaşım 4 mezhep imamına göre bir köleyi öldüren hür insan kısas olarak öldürülmez, ya da bir kadını öldüren erkek kısas olarak öldürülmez, ya da bir gayri müslimi öldüren müslüman kısas olarak öldürülmez... sahih hadis kitaplarında da uygulama böyledir. 4 Halifenin uygulaması da böyledir... Sözün özü Kuran senin dediğin gibi eşitlikçi ya da köleliğe karşı bir kitap değildir. İnsanları kategorik olarak ayırır.

Democrassian'ın son yazısını iyi oku... Sanırım şuan çok kişiye laf yetiştirdiğin için dikkatini toparlayamıyor ve meseleyi anlayamıyorsun...

Neyse benden bu kadar, anlamak için biraz çaba gösterirsen meseleyi anlayacaksın..

Sitelerde Paylaş

Kur'an zaten bir çok ayette kölelik kurumunu aşağılıyor. Köleler ile hür kişileri karşılaştırarak "hiç bunların ikisi eşit olur mu" diye soruyor. Yani amaç sistemin kokuşmuşluğunu gündeme getirerek müslümanların dikkatini o yöne çekmek..

Bununla birlikte bu soruyu soran Kur'an, ayetlerde köleleri özgürlüğe kavuşturmanın karşılığı olarak cenneti vaad ettiği halde nasıl olur da "Kur'an köleliği meşrulaştırmıştır" şeklindeki iddiayı savunabiliyorsun anlamıyorum.

Yahu sadece Rabb/Mevla, Abd sözcüklerini takip etsen dâhi göreceksin ki bu kitap kölelik ile şirk kavramlarını aynı kefede değerlendiriyor.

Harika bir yaklaşım. Aynı yaklaşım ile, kuran kadınlığı da şu şekilde aşağılıyor, kadınlığın kokuşmuşluğunu gündeme getirerek, müslümanların dikkatini o yöne çekiyor:

Bakara 228:

... Ancak erkekler, kadınlara göre bir derece üstünlüğe sahiptirler. ...

Erkekler kadınlara göre üstünlüğe sahiplerse, bunların ikisi hiç eşit olur mu?

Sitelerde Paylaş

Sen kesinlikle özürlü olmalısın. Bir insanın aklı bu kadar da dumur olamaz. Bu olanaksız. Senin beyninde bir özür var. Hem de şiddetli bir özür. Senin düşünmeni şiddetle engelleyen bir engellilik durumu var. Bunun başka hiç bir açıklaması olamaz. Şu yazdığın zırva ötesi saçma, bunun apaçık kanıtı.

Suçlunun mağdurun cinsiyeti statüsü mü olur be? Sen aklını mı kaçırdın? Bundan nasıl söz açıp saçmalayabiliyorsun? Bütün insanlar adalet önünde eşit olacak. Bunsuz adaletten söz edilemez. Senin kuran'ın ise cinsiyete, statüye göre eşitlik şartı koyarak hukuku temelinden reddetmiştir. Hüre hür köleye köle dişiye dişi dediği anda hukuk bitmiştir.

Bunu şimdi gerçekten anlayamıyor musun? Bu ne çeşit bir zihin özürü olabilir?

İlgili ayet kısas cezası için bu şartı getiriyor. Yani öldürülen bir kişiye karşı failin öldürülmesi mevzusu.

Ayete bakarak bir kadın bir erkeği öldürürse ölüm cezası alamaz ama muebbet hapis cezası yada başka bir tür ceza pek ala alabilir. Yani Allah, tek bir ceza türüne şerh koyarak diğer olabilecek ceza türlerini ölüm cezasını kapsamayacak şekilde toplumsal kabule göre serbest bırakmış. İlgili ayet bence toplumdaki idam oranlarını minimum seviyeye çekerek son derece güzel bir mantık sunuyor

Ateistforuma çok takılmak iyi bişey değil, insan zamanla burnunun dibini göremeyecek kadar körleşebiliyor. Sen buna iyi bir örneksin

tarihinde YalnizcaKuran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Harika bir yaklaşım. Aynı yaklaşım ile, kuran kadınlığı da şu şekilde aşağılıyor, kadınlığın kokuşmuşluğunu gündeme getirerek, müslümanların dikkatini o yöne çekiyor:

Bakara 228:

... Ancak erkekler, kadınlara göre bir derece üstünlüğe sahiptirler. ...

Erkekler kadınlara göre üstünlüğe sahiplerse, bunların ikisi hiç eşit olur mu?

olayları bağlamından kopararak ancak bu şekilde komiklik yapabilirsin, bence bundan ötesini hedeflemen daha iyi olur

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...