Jump to content

ateistler haklı kabul ediyorum, allah olamaz

Recommended Posts

• İleti 400
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bişi sorabilirmiyim... allah katında zaman varmidir?..... allah zamandan munezzehmidir?....munezehse düşünmeyle yaratmayi aynı andamı yapmiştir?.....

Konuyla ilgili: 'Allah katında bir gün, sizin saydıklarınızdan bin yıl gibidir.' şeklinde bir ayet mevcuttur. İşin özüne inersek zaman diye birşey de yoktur. Ayrıca ayeti bilimsel açıdan ele alırsak, zamanın göreceliğine çok eskilerden atıfta bulunulduğu gerçeğiyle karşılaşırız. Ayette tam olarak ne kastettiğini en doğru şekilde şüphesiz Allah bilir. Bilinir ki, uzayda zamanla, dünyada zaman aynı değildir. Yine bununla beraber şu da bilinir ki, gerçek mana da zaman diye birşey de yoktur. Maddenin her türden hareketi zaman diye yorumlanmış. Allah bütün sırlarını insanlarla paylaşmamıştır. Dolayısıyla, yaratma meselesine kendi yorumumu katarak Allah adına yalan uydurmakta istemem. Ama şu düşünülebilir ki, an hep birdir. O sadece farklı zihinlerde, algılarda farklılaşır. Mesela sen geçmişte de yaşadın, şu anda da yaşıyorsun ve gelecekte de yaşayacaksın. Sen gerçek anlamda geçmişte mi, anda mı yoksa gelecekte mi yaşıyorsun dersem ne cevap verebilirsin? Diğerlerini hiçe sayarak işte şunda yaşıyorum diyemezsin. Bunların hepsi birbiriyle ayrılmaz bir bütünü oluşturular.

Sitelerde Paylaş

Konuyla ilgili: 'Allah katında bir gün, sizin saydıklarınızdan bin yıl gibidir.' şeklinde bir ayet mevcuttur. İşin özüne inersek zaman diye birşey de yoktur. Ayrıca ayeti bilimsel açıdan ele alırsak, zamanın göreceliğine çok eskilerden atıfta bulunulduğu gerçeğiyle karşılaşırız. Ayette tam olarak ne kastettiğini en doğru şekilde şüphesiz Allah bilir. Bilinir ki, uzayda zamanla, dünyada zaman aynı değildir. Yine bununla beraber şu da bilinir ki, gerçek mana da zaman diye birşey de yoktur. Maddenin her türden hareketi zaman diye yorumlanmış. Allah bütün sırlarını insanlarla paylaşmamıştır. Dolayısıyla, yaratma meselesine kendi yorumumu katarak Allah adına yalan uydurmakta istemem. Ama şu düşünülebilir ki, an hep birdir. O sadece farklı zihinlerde, algılarda farklılaşır. Mesela sen geçmişte de yaşadın, şu anda da yaşıyorsun ve gelecekte de yaşayacaksın. Sen gerçek anlamda geçmişte mi, anda mı yoksa gelecekte mi yaşıyorsun dersem ne cevap verebilirsin? Diğerlerini hiçe sayarak işte şunda yaşıyorum diyemezsin. Bunların hepsi birbiriyle ayrılmaz bir bütünü oluşturular.

zaman bir algi yani eylem olduguna gore.... allah zamandan mueezeh olamaz... bu durumda tanriniz.. zamanı yaratamaz.... çunku zaman olabilmesi için iki eylemin ayri anda yapilmasi şartir zaman tanriyi yikan buyuk bir paradokstur....

Melekler ve Ruh (Cebrail), süresi elli bin yıl tutan bir günde ona yükselip çıkarlar. meariç 4

Semâdan Zemine (yukarıdan aşağıya) emri tebdir eder, sonra da o ona urûc eyler bir günde ki mikdarı sizin sayınızdan bin sene eder... secde 5

secde 5 i ele alirsak.... 2. ayetin inmesi için bir bin sene daha lazim olduguna gore.... peygamberin omru 63 sene olduguna gore 2. ayet ne zaman indi....

tarihinde mustafa2116 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsanların ölmesi, dünyanın toza dönüşmesi, güneşlerin sönmesi, evrenin ömrünü doldurması, bunlar hiçbir şeyi değiştirmez. Hepsinin yerine yenileri gelir. Yok olma diye bir şey yoktur. Çünkü var olma diye bir şey olmamıştır. Çünkü hiçbir şey yokken zart diye birden bir şeyler oluveremez. Sürekli bir değişim ve dönüşüm vardır.

Bilgisayarların eskimesi, hurdaya gitmesi interneti yok eder mi? Yeni bilgisayarlar gelir. İnsanların ölmesi insanlığı yok eder mi? Yeni insanlar doğar. Biz ölsek de genetiğimiz çocuklarımızda torunlarımızda yaşar. Evrenler de doğar, gelişir, ölür ve evrimleşir. Sürekli yeni evrenler meydana gelir. Çünkü hiç evren yokken tek bir evrenin zart diye varoluvermesi diye bir şey olamaz.

“Tabii zart diye varolmadı, Allah yarattı” diye filan hiç saçmalamayın. Evrenin zart diye oluveremeyeceğini, onu bir var eden olması gerektiğini iddia ederken allahın nasıl var eden olmadan kendiliğinden zart diye oluverdiğini iddia edeceksiniz? Bunu iddia edemezsiniz. Bu iddianız kendi topuğunuza sıkar. Evren var edilmeye ihtiyaç duyuyorsa, onu var edecek allah daha fazla ihtiyaç duyar. Allahı da dallah mı yarattı? Nerden çıktı?

Boşuna cırmalamayın. Allah olamaz. Hiçbir şey yokken var edilemez, varken de yok olmaz. Varlıklar hep vardı ve hep var olacaklar. Önemli olan evrim… Yeniden var olunca daha iyi olabilmek önemli olan… Bu canlılar için de geçerli, evrenler için de…

Evren bir kere var oldu ve başka evren olmayacak demek saçmalamaktır. Böyle bir saçmanın hiçbir dayanağı yoktur, bir dayanağı olması da olanaksızdır.

Sitelerde Paylaş

Sağlıklı bir beyin yaratıcısız meydana geldiğini düşünemez, kabul edemez. Gözlerine bir bak, sadece baktığın yeri görebiliyorsun; Kulaklarına da, sadece belli mesafedeki sesleri işitebiliyorsun. Nasıl ki, görmek için bakmak, işitmek içinse işitme gücüne göre mesafe gerekiyor, düşünmek ve kavramada da belirli sınırlara tabidir insan ve diğer tüm mahluk. İşte, göz ve kulakların dışında kalan maddi varlık beynin desteğiyle nasıl inkar edilemiyorsa, beyninde kendi dışında kalan özvarlığı inkar etmesi ancak kalbin idrakiyle imkansızdır. Bir ateist dünyanın sadece kendi çevresindeki insanlar, hayvanlar ve benzeri sayılabilecek bir çok şeylerden oluşmadığını beyni sayesinde kabul etmektedir. Peki beyni kullanma işini devre dışı bırakmış olsa idi ne olacaktı? Tartışmasız duyuları ona sadece çevresindekileri gerçeklik olarak yansıtacaktı. Tıpkı hayvanlarda olduğu gibi... Nasıl ki, beyin işin sadece gördüklerimiz ve duyduklarımızdan ibaret olmadığını gösteriyorsa, duyuların teyidindeki gibi beynin düşündüklerini kalbin idrakine sunmaması da, evren ve içindekilerin ötesi olmayan gerçeklik olarak yansımasına sebep olmaktadır. Kalp maddi dünyadan mana dünyasına geçişin anahtarıdır.

Ateizm, yeryüzünde olagelmiş en mantıksız ve en sapkın akımlardan biridir. Mesela oturduğun ev, içindeki teknolojik malzemeler en basitinden karşındaki ekran bunların sebebi nedir? Hiç şüphesiz akıl ve kudret. Sen bunların ve daha sayılabilecek nicesinin akıl ve kudret gerektirmediğini söyleyebilir misin? Bir yanda da: güneş, ay, gezegenler, tarladan çıkan ekin, meyveler, sebzeler... İyi düşün bunları ve sayamadığımız nicelerini.. Öyle ya: 'İbrahim 34: Eğer Allah'ın nimetlerini saymaya kalkışırsanız, onu sayamazsınız.' Bunlar sence akıl ve kudret gerekmeksizin ortaya çıkabilecek kadar basit şeyler mi? İnsan akıl ve kudretinin ortaya çıkardıklarından daha ucuz şeyler mi? İnsan sınırlı akıl ve kudreti ile bile bir çok şeye onları bahşedenin izniyle kadirken, yer ve gök arasında ne varsa akıl ve kudrette sınırsız olan bir yaratıcının eseri olduğu gerçeği ayan-beyan ortadadır. Evrenin arkasında akıldan, kudretten yoksun zavallı bir sebep aramak aptallıktan başka birşey değildir. Evet, gerçekten aptallıktan başka birşey değildir. Yine söylüyorum, aptallıktan başka birşey değildir. Kendinize gelin, eğer bilirseniz şeytan size bütün sapık düşünceleri süslü göstermiş. İnsan kendine hiç bakmıyor mu? Neden işiten ve gören, neden düşünen ve kavrayan? Bunları kendimiz mi takdir ettik kendimize? Dalda duran yaprak rüzgar olmadan hareket edebilir mi? Herşeyin bir sebebi vardır, ama herşeyin... Ta ki, sebeplerin yaratıcısına kadar. İnsan sınırlı akıl ve kudretiyle, akıl ve kudretinde sınır olmayan yaratıcısının yoktan var ettiği nesneleri şekilden şekile sokuyor. Elbette bu şartlar altında insana Rabbi'ni tanımak düşer. Var mı insan gibisi, hala mı düşünüp kavramayacaksınız? Unutmayın ki, insan vücudunun merkezi beyin değil, kalptir. Mevcut bilimse henüz onu kavrayabilecek kapasiteden yoksundur.

Geç olmadan iyi düşünün...

Araf 179: Andolsun, biz cinler ve insanlardan birçoğunu cehennem için yaratmışızdır. Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır.

Merak etmeyiniz, biz nasil düşüneceğimizi gayet iyi biliyoruz.

Siz ise kalbinizle düşünmeye devam ediniz. Ancak bunu yaparken bir zahmet sizden olmayanları ve olmak istemeyenleri

korkutmayı ve onlara hakaret etmeyi (verdiğiniz ayet güzel bir örnek) bırakınız. Çünkü o sevgili Tanrı´nızı daha aciz duruma düşürüyorsunuz. Bunun farkında bile değilsiniz.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

zaman bir algi yani eylem olduguna gore.... allah zamandan mueezeh olamaz... bu durumda tanriniz.. zamanı yaratamaz.... çunku zaman olabilmesi için iki eylemin ayri anda yapilmasi şartir zaman tanriyi yikan buyuk bir paradokstur....

Melekler ve Ruh (Cebrail), süresi elli bin yıl tutan bir günde ona yükselip çıkarlar. meariç 4

Semâdan Zemine (yukarıdan aşağıya) emri tebdir eder, sonra da o ona urûc eyler bir günde ki mikdarı sizin sayınızdan bin sene eder... secde 5

secde 5 i ele alirsak.... 2. ayetin inmesi için bir bin sene daha lazim olduguna gore.... peygamberin omru 63 sene olduguna gore 2. ayet ne zaman indi....

Bak sana bir örnek: Ankara'dan İstanbul otobüsle 3 saattir, uçakla 20 dakikadır. Varsayalım Ankara'dan İstanbul'a aynı anda hareket edecek uçak ve otobüsle ikimize kargo gelecek. Bana uçakla, sana otobüsle gelecek olsun. Ve sana diyorum ki: benim kargom uçakla gelir ki, 20 dakikadaki miktarı senin sayından 3 saat eder.

Benden bu kadar. Hayat kısa unutmayın, Allah'ın vaadi ise gerçektir. Hidayet dileğiyle.

Sitelerde Paylaş

Merak etmeyiniz, biz nasil düşüneceğimizi gayet iyi biliyoruz.

Siz ise kalbinizle düşünmeye devam ediniz. Ancak bunu yaparken bir zahmet sizden olmayanları ve olmak istemeyenleri

korkutmayı ve onlara hakaret etmeyi (verdiğiniz ayet güzel bir örnek) bırakınız. Çünkü o sevgili Tanrı´nızı daha aciz duruma düşürüyorsunuz. Bunun farkında bile değilsiniz.

katiliyorum..... sordugum soruya cvb veremedi...... 2. sordugum soruda bakti ve kaçti.....
Sitelerde Paylaş

Bak sana bir örnek: Ankara'dan İstanbul otobüsle 3 saattir, uçakla 20 dakikadır. Varsayalım Ankara'dan İstanbul'a aynı anda hareket edecek uçak ve otobüsle ikimize kargo gelecek. Bana uçakla, sana otobüsle gelecek olsun. Ve sana diyorum ki: benim kargom uçakla gelir ki, 20 dakikadaki miktarı senin sayından 3 saat eder.

Benden bu kadar. Hayat kısa unutmayın, Allah'ın vaadi ise gerçektir. Hidayet dileğiyle.

hala ayetlerinizin gerçekliğini kanitlayamiyorsun... işik hizi siniri 300.000 sn/m gerçekliklerle konusun beyfendi..... secde 5 ten giderek eğer tanrinin bir emri ... onum katinda 1 gunde inene kadar dunyada bin yıl geçiyorsa 2. ayet ne zaman indi...

durun ben cvplayim.. peygamberin dogumu 571 .......peygamberlik yaşi 40 ......571+40 =611 ..... 2. ayet için geçen sure dunyada bin yıl..... 611+1000 =1610 ? kime indi bu ayet... ??

ha bide.......işik kabaca bir yilda 10 trilyon km yol aliyor.... 1000x 10 =10.000 km uzakta en kotu ihtimal arşi gormemiz lazim....

Sitelerde Paylaş

Bırak kim nereye giderse gitsin. Aklı olan adam en son durakla ilgilenir. Dünya en sonunda toz bulutuna dönecek mi? Şüphesiz dönecek... Dünyada takdir edilen herşey yaşandı, yaşanacak. Sen neyin peşindesin? Siz neyin peşindesiniz? Bilim neyin peşinde? Tayin edilmiş ömre sahip dünya ve sorunlarına çözüm bulmaktan daha önemli bir sorunla karşı karşıya insan... Kendi sonsuz geleceği! Sizin deyiminizle söyleyeyim. Dünyada birgün yaşam son bulacak mı? Şüphesiz bulacak... Bu gerçekleştiken sonra sana göre burda yaşanan herşey artık anlamsız olacak mı? Olacak... Hal böyle iken sen dünyada neyin peşinde koşuyorsun? Diyorum ki, öldükten sonra dünyadaki bize öyle gözüken neşe ve sevinçlerde dahil herşeyin boş olduğunu beyin fonksiyonlarından yararlanarak anlayamasan da, bunun böyle olduğu hakikat olacak senin öz varlığında. Senin hayatının geleceğini ele aldığımızda boş olduğunu görüyoruz. Oysa ki bir de işin, boş olmayan dini boyutu hesap verme kısmı var. İşte bu yüzden o boşluktan kurtulmak isteyen insanın gerçek kurtuluşu hiçbir ortağı olmayan Rabbi'ne sığınmakta saklıdır. Tekrar söylüyorum bu dünya boştur. Boş olan birşeyin peşinden de sadece cahiller koşar. Ateist bu boş olması fikrini en azından bütün varlıkların ölümünden sonrası kısmında kabul edecektir. Bu yüzden dünya içindeki herşeyden sıyrılmalı, ama herşeyden... Yalan ve geçici olduğunu bile bile dünyaya ya da ona ait herhangi birşeye saplanıp kalan, o saplanıp kaldığı şeyle birlikte mahvolmaya mahkumdur.

Akıllı olan araştırır, sorgular, kendisini sürekli yeniler, zamana ayak uydurur, masallara inanmaz. Sadece son durakla değil, her durakla ilgilenir. Dünyayı yaşanabilir yapmaya, adil bir ortam yaratmaya gayret gösterir, bilimi önemser. Sizin gibi bilim düşmanı olmaz. Ölümü ise önemsemez, sizin gibi ondan korkmaz.

Not: Bilimi pek beğenmiyorsunuz ama onun nimetlerini gayet güzel kullanıyorsunuz. Görmezden gelelim bari.

Sitelerde Paylaş

hala ayetlerinizin gerçekliğini kanitlayamiyorsun... işik hizi siniri 300.000 sn/m gerçekliklerle konusun beyfendi..... secde 5 ten giderek eğer tanrinin bir emri ... onum katinda 1 gunde inene kadar dunyada bin yıl geçiyorsa 2. ayet ne zaman indi...

durun ben cvplayim.. peygamberin dogumu 571 .......peygamberlik yaşi 40 ......571+40 =611 ..... 2. ayet için geçen sure dunyada bin yıl..... 611+1000 =1610 ? kime indi bu ayet... ??

Normalde yazmayacaktım ama anlarsın umuduyla son kez yazıyorum.

Ne demiştik: 'Bak sana bir örnek: Ankara'dan İstanbul otobüsle 3 saattir, uçakla 20 dakikadır. Varsayalım Ankara'dan İstanbul'a aynı anda hareket edecek uçak ve otobüsle ikimize kargo gelecek. Bana uçakla, sana otobüsle gelecek olsun. Ve sana diyorum ki: benim kargom uçakla gelir ki, 20 dakikadaki miktarı senin sayından 3 saat eder.'

Tam tersine bakalım: Kargolar elimize ulaştı beğenmedik tekrar gönderiyoruz. Şimdi yine ikimiz tam tersi makinaları sahiplerine yani İstanbul'dan Ankara'ya göndereceğiz. Ben yine uçakla, sen otobüsle göndereceksin. Benim gönderdiğim kişi makinaları 20 dakika sonra yani senin gönderdiğin kişiden 2 saat 40 dakika önce aldı. Bu durumda eğer ben isteseydim daha senin Ankara'dan gelecek kargon eline ulaşmadan beni bekleyen adama kargosunu iade edebilirdim. Hatta aynı işi 8 kere tekrarlayabilirdim.

tarihinde AntiiiiKafir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne demiştik: 'Bak sana bir örnek: Ankara'dan İstanbul otobüsle 3 saattir, uçakla 20 dakikadır. Varsayalım Ankara'dan İstanbul'a aynı anda hareket edecek uçak ve otobüsle ikimize kargo gelecek. Bana uçakla, sana otobüsle gelecek olsun. Ve sana diyorum ki: benim kargom uçakla gelir ki, 20 dakikadaki miktarı senin sayından 3 saat eder.'

Tam tersine bakalım: Kargolar elimize ulaştı beğenmedik tekrar gönderiyoruz. Şimdi yine ikimiz tam tersi makinaları sahiplerine yani İstanbul'dan Ankara'ya göndereceğiz. Ben yine uçakla, sen otobüsle göndereceksin. Benim gönderdiğim kişi makinaları 20 dakika sonra yani senin gönderdiğin kişiden 2 saat 40 dakika önce aldı. Bu durumda eğer ben isteseydim daha senin Ankara'dan gelecek kargon eline ulaşmadan beni bekleyen adama kargosunu iade edebilirdim. Hatta aynı işi 9 kere tekrarlayabilirdim.

cvp veriyorummm.... diyelimki tanri sana ayet gonderiyor ama onun katinda bir gun geçiyor bu ayet yere inene kadar ama senin dunyanda bin sene geçiyorr........... yani senin omrun nekadar ???? senin tezin bile benim soylediğimi destekliyor ama farkinda değilsin..
Sitelerde Paylaş

Bu hesap, insan mantık ve matematiğine göre doğru sayılır ama Allah'ın mantık ve matematiğine göre affedilmez derecede yanlıştır.

Allah'a göre, kargolar/yolcular son durağa ulaştıklarında zaman eşitlenir ve bir gün olur.

Sitelerde Paylaş

cvp veriyorummm.... diyelimki tanri sana ayet gonderiyor ama onun katinda bir gun geçiyor bu ayet yere inene kadar ama senin dunyanda bin sene geçiyorr........... yani senin omrun nekadar ???? senin tezin bile benim soylediğimi destekliyor ama farkinda değilsin..

Emin misin desteklediğine? Senin için yalnız 1 keresi 3 saat olan bir sürede ben bir adama 8 kere kargo göndermeye muktedirim. Demek ki senin için bin sene olan ama Allah için birgün olan bir sürede senin bin senene bağımlı olmadan dilediği kadar şey yapmaya muktedirdir. Yani senin bin senen onun katında bir güne sığmıştır. Bak otobüs mantığına göre 3 saat sürmesi gereken 1 kargo teslimatı uçakla 8 kereye kadar çıkabiliyor. Yani otobüsün teslimatta harcayacağı 3 saatlik vakit, uçak nezdinde 20 dakikaya mahkum olmuştur.

Sitelerde Paylaş

Tam tersine bakalım: Kargolar elimize ulaştı beğenmedik tekrar gönderiyoruz. Şimdi yine ikimiz tam tersi makinaları sahiplerine yani İstanbul'dan Ankara'ya göndereceğiz. Ben yine uçakla, sen otobüsle göndereceksin. Benim gönderdiğim kişi makinaları 20 dakika sonra yani senin gönderdiğin kişiden 2 saat 40 dakika önce aldı. Bu durumda eğer ben isteseydim daha senin Ankara'dan gelecek kargon eline ulaşmadan beni bekleyen adama kargosunu iade edebilirdim. Hatta aynı işi 8 kere tekrarlayabilirdim.

Maç bitti!!

Biz rakip takımın oyunculariyiz!!! ;) Kurana göre

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Emin misin desteklediğine? Senin için yalnız 1 keresi 3 saat olan bir sürede ben bir adama 8 kere kargo göndermeye muktedirim. Demek ki senin için bin sene olan ama Allah için birgün olan bir sürede senin bin senene bağımlı olmadan dilediği kadar şey yapmaya muktedirdir. Yani senin bin senen onun katında bir güne sığmıştır. Bak otobüs mantığına göre 3 saat sürmesi gereken 1 kargo teslimatı uçakla 8 kereye kadar çıkabiliyor. Yani otobüsün teslimatta harcayacağı 3 saatlik vakit, uçak nezdinde 20 dakikaya mahkum olmuştur.

Semâdan Zemine (yukarıdan aşağıya) emri tebdir eder, sonra da o ona urûc eyler bir günde ki mikdarı sizin sayınızdan bin sene eder...

sade halii... Gökten yere (yukarıdan aşağıya) kadar bütün işleri o düzenleyip yönetir, sonra da sizin saydıklarınızdan bin yıl kadar olan bir günde O'na yükselir.

bak secde 5 i aynen çeviriyorumm potansiyel matematikte...

1. tanari katında geçen gun 1 gun.... dunyada geçen gun 1000 gunse...

2 canlinin yaşam suresi.... buda 63 gun se.............

ki.....cebrailin ayet getirmesini bile es geçiyorumö yani bu ayeti....

Sitelerde Paylaş

benim çok pragmatik bir yaklaşımım var.

herşeyi kendisi yaratan ve herşeyi bilen tanrının böyle yarım yamalak bilgiler vermesi size de anlamsız gelmiyor mu?

ben bugünkü fen bilgimle atomları, fotonları, uzay-zamanı, dünyanın şeklini 1500 yıl önceki insanlara çok daha uygun şekillerde anlatabilirim.

ki bir de herşeyi yaratan bilge tanrıyı düşünün, istese ne güzel anlatır.

inanan arkadaşlar 1500 sene önce gelişigüzel yazılmış bir eserde mucizeler aramayı, bilimsel gerçekleri buna uydurmayı bırakın artık.

Sitelerde Paylaş

ben eskiden müslüman olan birisiyim, bilenler vardır belki

bir kısım yazılarım forumda mevcut

araştırdım, düşündüm, detaylarına girebilirim elbette

kısaca şunu söylemek istiyorum

allahın olma ihtimali yoktur, zaman gerçeğin babasıdır lafı çok doğru

iyi akşamlar herkese

Evet, müslümanlığınızı bilenler var. Ancak yukarıdaki söylemlerinize biraz ihtiyatlı yaklaşma gereği duyuyorum.

Neden mi ?. Bu kadar kısa bir zamanda, nasıl oldu da siz karşı yöndeki arabaya binmeyi başardınız ?

Kamyondan falan mı düştünüz ?

Eğer bu itirafınızın bir anlamı olacaksa, bence detaylarını anlatmanız inandırıcı ve faydalı olabilir.

Sitelerde Paylaş

Evet, müslümanlığınızı bilenler var. Ancak yukarıdaki söylemlerinize biraz ihtiyatlı yaklaşma gereği duyuyorum.

Neden mi ?. Bu kadar kısa bir zamanda, nasıl oldu da siz karşı yöndeki arabaya binmeyi başardınız ?

Kamyondan falan mı düştünüz ?

Eğer bu itirafınızın bir anlamı olacaksa, bence detaylarını anlatmanız inandırıcı ve faydalı olabilir.

tabiki detaylardan bahsedicem

temelde iki ana olamazlığın kanıtına ulaştığım için allah olamaz diyorum.

bunlardan birincisi kader, diğeri ahiret

hem allahın arzusu üzerine oluşmuş ve devam eden bir dünya olacak hemde günahları ile dünyanın düzenini bozan insan. hem makinanın başındayım diyeceksin hemde bu makina iyi çalışmıyor deyip kusuru direnme ve irade gücün yok dediğin insana topu atacaksın. burda apaçık beceriksizlik var. aklı olan kabul eder ki beceriksizlik ceza yada ödül vadedemez. çok kısaca bu eksende

iyi akşamlar

Sitelerde Paylaş

hem allahın arzusu üzerine oluşmuş ve devam eden bir dünya olacak hemde günahları ile dünyanın düzenini bozan insan. hem makinanın başındayım diyeceksin hemde bu makina iyi çalışmıyor deyip kusuru direnme ve irade gücün yok dediğin insana topu atacaksın. burda apaçık beceriksizlik var. aklı olan kabul eder ki beceriksizlik ceza yada ödül vadedemez. çok kısaca bu eksende

iyi akşamlar

inanin kurani ciddi manada ele alip okudugunuzda inandiği ve inandirildiği şeye uzulüyor ..insan...
Sitelerde Paylaş

iyi akşamlar

Katılıyorum, Hem alim-i mutlak olacaksın, benim bilgim dışında hareket edemezsin, her şeyi bilirim diyeceksin... Hem de sonra hata yapacak olan insanı ne yapacağını bilerek yaratıp dünyaya yollayacaksın sonra da hatası için hesap soracaksın... Baştan aşağıya saçmalık...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...