Jump to content

ateistler haklı kabul ediyorum, allah olamaz

Recommended Posts

bebek doğmayana kadar annenin sütü yok.. bebek doğduktan sonra annenin sütü geliyor.. bebeğin süte ihtiyacı kalmayınca süt kesiliyor.. bu bebeğe böyle merhamet eden ona o sütü zamanında gönderen güç.. tesadüfmüdür, annenin kendi gücü kudreti midir yoksa Allah mı dır..?

Bu olayların Allahla alakası yok tüm canlılar hayatta kalabilmek için milyonlarca yılın evrimleşmesi sonucunda en iyi şartları hazırlamışlar. Anne sütü olmayan kadın da oluyor doğumda ölen kadın da memeli tüm canlılar aynı şekilde evrimleşti yani kadının memesiyle köpeğinde aynıdır.

Sen buna Allah'tan dersin ve sorunlar karşısında yine Allah'tan dersin.

Bilim sütü oluşmayan kadına tedavi bulur.

Allah'tan olsaydı süt anneler olmazdı. Bu olay hayvanlarda da geçerli süt vermeyen anneler yerine başka anneler yavruya süt anneliği yapar. Filler maymunlar develer köpekler vs gibi

Sitelerde Paylaş
  • İleti 400
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dur veterinerlik bilgilerime göre cvb vermek isterim....anne çocuğu 3 aylık süre zefrindan sonra bilincli olarak emzirmeyi keserse süt gelimi bir ay sonra hormonlarin östrojenin etkisiyle kesilir.... Bu bazı insanlarda emzirme işlemi devam ettikçe hormon üretimi devam eder....

cevaplamış mı oldun.. bunun nasıl olduğu önemli değil,, bunun nasılını açıkladığın zaman Allaha ihtiyacın kalmamış mı oluyor.. ben sana nasıl bu kitap yazıldı diyorum, sen bana kalem sağa gitti a oldu sola gitti l oldu sonr yukarı gitti i oldu Ali Yazılmış oldu diyorsun kim yazdı kalem.. kalem bir akıl sahibi olmadan yazamaz yazsa anlamsız şeyler ortaya çıkar.. o kalemi tutan bir alim zat olması lazımki anlamlı yazılar ortaya çıksın.. o akılsız sebepler dediğin işi yapamaz büyük bir akıl onu elinde tutuyorki bu manalı anlamlı işler oluyor...

Sitelerde Paylaş

evrimci tetrahedron kardeşe sual:

sivrisinek doğar doğmaz insanın vücuduna saldırıyor, (doğar doğmaz diyorum dikkat et) hortumunu vücuda sokuyor kan çıkartıyor.. ona bu kan çıkartma ilmini gösteren kim bu ilmi bu kan çıkarma sanatını nerden öğrendi.. akıllı insan 15 yılda doğruyu yanışı öğrenemiyor.. onu yakalamak istiyorsun zikzaklar çizip kaçıyor ona bu savunma ilmini gösteren kim,, ne zaman öğrendi yoksa kudreti herşeye yeten bir zat mı onu programlayıp gönderdi?

Sitelerde Paylaş

Bence hala dini kitabınızı okumalısınız...doğum hakkında yanlış bilgiler içerir....

Bakara suresinin 233. ayet ile Ahkaf suresinin 15. ayetiAllah u Teâlâ bir defa bakara suresinin 233. Ayetinde şöyle buyurmaktadır: süt vermenin süresi tam iki senedir (hevleyni kamileyn). Ama Ahkaf suresinin 15. Ayetinde ise süt verme ve hamilelik süresi toplam olarak 30 ay olduğunu söylediğini görmekteyiz. Hamilelik döneminin dokuz ay olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda tabii olarak süt vermenin süresi 24 ay veya tam iki sene değil 21 ay olması gerekmektedir.

tarihinde mustafa2116 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tabiki detaylardan bahsedicem

temelde iki ana olamazlığın kanıtına ulaştığım için allah olamaz diyorum.

bunlardan birincisi kader, diğeri ahiret

hem allahın arzusu üzerine oluşmuş ve devam eden bir dünya olacak hemde günahları ile dünyanın düzenini bozan insan. hem makinanın başındayım diyeceksin hemde bu makina iyi çalışmıyor deyip kusuru direnme ve irade gücün yok dediğin insana topu atacaksın. burda apaçık beceriksizlik var. aklı olan kabul eder ki beceriksizlik ceza yada ödül vadedemez. çok kısaca bu eksende

iyi akşamlar

Bir başlangıç elbette. Fakat bu şekilde yanlışlama yapacaksan, 2.345 falan tanrı daha var. O yüzden bir bilinç evrimine ihtiyaç duyacaksın. Bu daha çok, tanrıları veya teistlerin spekülasyon bile olmayacak demagojik iddialarını sorgulamak ile değil, evrenin bir tanrıya ihtiyacı olup olmadığı sorgulamasından geçer. Bu yolda başarılar dilerim.

Sitelerde Paylaş

konunun başlığı ateistleri haklı kabul ediyorum Allah olamaz(haşa).. sen gözünü güneşe karşı kaparsan kendine gece yaparsın. herşey kendi diliyle, lisanıyla Allahı gösteriyor.. 124000 peygamber aynı gerçeği açıklıyor., her bir fen her bir ilim Kendi lisanı mahsusuyla rabbinden bahsediyor mesela tıp ilminin bir kısmı olan göz ilmi üzerine yazılan ciltlerle ansiklopedi Allahın ilmini ve kudretini açıklıyor..

..............

tarihinde hepyalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence hala dini kitabınızı okumalısınız...doğum hakkında yanlış bilgiler içerir....

Bakara suresinin 233. ayet ile Ahkaf suresinin 15. ayetiAllah u Teâlâ bir defa bakara suresinin 233. Ayetinde şöyle buyurmaktadır: süt vermenin süresi tam iki senedir (hevleyni kamileyn). Ama Ahkaf suresinin 15. Ayetinde ise süt verme ve hamilelik süresi toplam olarak 30 ay olduğunu söylediğini görmekteyiz. Hamilelik döneminin dokuz ay olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda tabii olarak süt vermenin süresi 24 ay veya tam iki sene değil 21 ay olması gerekmektedir.

(haşa) Allah yok, peygamber kitabı yazdı kendi çıkarları için.. hz. peygamber niye yaratılıştan, evrenden geçmiş kavimlerden, gökyüzünden, kanunlardan insanın hilkatinden bahsediyor.. sebebi ne olabilir annenin süt dönemi vs..

Sitelerde Paylaş

sivrisinek doğar doğmaz insanın vücuduna saldırıyor, (doğar doğmaz diyorum dikkat et) hortumunu vücuda sokuyor kan çıkartıyor.. ona bu kan çıkartma ilmini gösteren kim bu ilmi bu kan çıkarma sanatını nerden öğrendi.. akıllı insan 15 yılda doğruyu yanışı öğrenemiyor.. onu yakalamak istiyorsun zikzaklar çizip kaçıyor ona bu savunma ilmini gösteren kim,, ne zaman öğrendi yoksa kudreti herşeye yeten bir zat mı onu programlayıp gönderdi?

Yemin et Harun Yahya belgeselleri izlrmediğine. Diyer adı Adnan Oktar.

Sitelerde Paylaş

Bilim nerde öyle birşey söylemiş? :) Evrim elmanın çürüme aşamasına kadar geçen süredir, armuta dönüşmesi değil! Canlılar kendi doğasının dışına çıkamazlar. Yaratmak yoktan var etmenin adıdır. O halde bu evreni vareden size göre aptal, bilinçsiz bir sebep ama ille de bir sebep, bana göre herşeye hakim olan muhteşem bir yaratıcıdır.

Yaratmaya devam ediyor dediğin Allah,aslında evrimdir..Evrim ''yaratma devam ediyor'' der..Senin Allah ise ''yarattım'' der..Sen ise ''Allah yarattım demez,Allah yaratıyor'' diyorsun..Yani tam anlamıyla bataklığa saplanmış durumdasın..

Sitelerde Paylaş

Sen ne zaman yürümeye/konuşmaya başladın?

Eğer Allah seni yarattı ise,sende doğar doğmaz yürümeye/konuşmaya başlamalıydın..

Sitelerde Paylaş

(haşa) Allah yok, peygamber kitabı yazdı kendi çıkarları için.. hz. peygamber niye yaratılıştan, evrenden geçmiş kavimlerden, gökyüzünden, kanunlardan insanın hilkatinden bahsediyor.. sebebi ne olabilir annenin süt dönemi vs..

Muhammed kendini ümmi olarak tanıtıyor. Bu diğer din kitaplarını okumamış olan demek. Ama bir yandan da diğer din kitaplarında anlatılanlardan bahsediyor. Yani amacı: ben diğer dinlerin kitaplarını okumadığım halde, onlarda olanları biliyorum, çünkü bunları bana allah anlatıyor; ben gerçekten sizin de tanrınız olan allahın peygamberiyim diyebilmek.

Zırcahil insanın etrafında gördüklerinin nasıl var olduğunu bilmemesini, Muhammed kendi çıkarına kullanıyor ve bunların hepsini Allah yarattı işte diyor. Fakat Muhammed de yine zırcahil olduğu için hep yalan yanlış anlatıyor. Bu süt süresi meselesi de bundan kaynaklanıyor. Bir adam süt süresi için iki ayrı ayette iki farklı süre veriyorsa ve bunları alemleri yaratan bir tanrının söylediğini söylüyorsa, bu adam yalancıdır. Böyle bir tanrı yoktur.

muhammed çevrede gördüklerini allahınan yarattığını söylüyor o kadar, bunda bir hikmet yok. Adam ne görüyorsa onu anlatmış, araya da kendi allahını sıkıştırıp, bundan kazanç elde etmeye çalışmış.

Sitelerde Paylaş

dostum şu ayet bu ayet demenize gerek yok,, ayetlerin açıklamaları internette müfessirler tarafından yapılmış okuyun öğrenirsiniz.. biz bir yaratıcının ispatını evvela gidiyoruz.. 1. aşama budur.. evreni evrimle,, tesadüflerlemi açıklıyacaz yoksa Allahlamı,, bunca kanun bunca ilmi bunca fenni tesadüflerlemi açıklıyacak yoksa tesadüflerlemi,,

Sitelerde Paylaş

akıllı bile olsa ilim olmadan mantıklı harfler çizemez.. verin eğitim almamış birinin eline kalemi mantıklı şeyler yazsın,, yapabilirmi? eğer tesadüfen olabilir derseniz bir cahilin bir kitap yazmasını.. bende cahil tesadüflerin bunca varlığı yarattığını yani yazdığını kabul edecemm..

Sitelerde Paylaş

Bak herşeyden önce o ağzını topla! İnsanların kutsallarına sövmek size birşey kazandırmaz. Şimdi ben aynı ya da benzer bir ifadeyi senin aileni kastederek kullansam hoşuna gitmez değil mi? Böyle düşünen insanlarla da aynı dünyayı paylaşıyorsun değil mi? Bilim ateizmin eseri, ürettikleri de ateizmin malı değildir. Hepsi insanlığın ortak malıdır. Bilim camiasına müslüman, hristiyan, yahudi bilimadamlarının da katkısı çoktur. Mesela müslüman cepheden İbn'i Sina'nın Batı'da tıbbın gelişimine çok büyük katkısı olmuştur. Bu ateizm ve ateistleri gözünde büyütme. Şu forumda kaç ateist bir araya gelmiş, bunların çoğu biyolog, doktor, sözde filozoflardan oluşmakta. Kiminin laboratuvar imkanı dahi vardır. Sürekli bilimden şundan-bundan dem vurup dururken insanlığa faydalı olacak ne çıkarabilmişler ortaya şu geçen sürede? Siz ancak geçmiş bilim insanlarını taklit edin, papağan gibi onların söylediklerini tekrarlayın. Din insanlara bilim değil, ahlak kazandır. Bilim sana bir yandan ağrı kesiciyi, antibiyotiği verirken ki, bunların zararı faydasından çoktur, diğer taraftan atom bombası, nükleler bombasını verir. Oysa ahlaklı bir toplum sana faydadan başka bir şey getirmez. Din insan sadece gerçekten yararı olan şeyi verir.

İlk önce ağzını kimin toplamsı gerekir senin inandığın hayali Allahmı benmi:? kuranda duramdan ben inanmadığım için bana küfür ediyor onun etiklerinin anında benimki bal ile baklava kalır.sen ve senin gibi müslüman din incı ne olursa olsun farketmez. bilim derken ne anlıyorsunuz bir defa bunu iyi kavrayın. bilimin yapan hepsi ateist veye şucu bucu demedimki ben bilim adamı deyilim ateistim diye bilim adamımı olmam gereki. heeee senin dediyin gibi müslüman bilim adamı vardır yoktur tartışmasına girmiyorum varsaada allah onlardan razı olsun gani gani huriler gölgeler bal akan süt akan ırmaklar versin :lol: kıskanmıyorum keşke benim kalbimi mühürlmeseydi yüce Allh bende öteki dünayda hurilerle aşne fişne yapsaydım her gün 72 huri becerseydim hemde bekar olmalrı kan revende olsa yinede zevek alırdım :D ama bize nasip etmemiş yapılacak bir şey yok. bilim adamından kastınız ne doktor biyoloji fiziik vs adamlarmı demek istiyorsunuz anlamış deyilim bana göre herkesin bir mesleği vardır o mesleyi icra ederken teknolijiyi takip eder. kendi bildiklerinden tecürbelerine dayanrak teknolojiyi takip etmek ve seninde onun üzerine bir şeyler eklemen bilimdir. burda müslümanın kafası çalışmıyor derken her şeyi allah bilir herşey kuranda var herşeyi ordan beklemek zavalılıktır. bunu ima etmek istedim. benim bir mesleyim var şayet teknoloji olsun kendi birikişmlerinden birşeyler katmasaydım şu anda güven diye niride olmazdı. o zaman olmayan birşeyin ahlağınında tartışamazdın :D islama yani allha inmayan size göre her pisliyi reziliyi yapar diye düşnmeniz sizi ahlaklı yapmıyor. bak bizde allah korkusu var diyorsunuz. aslında siz bencil kendinden başak birini düşünmyensiniz. sizin deyiminzle şeytan sizin yanınızda melek kalır. öyle ya herkesin anası babsı kardeşi vs hepsi cennete gidemiyeceyine göre. sen veya başkası cennete keyif yapacaksın onlarda cehnnemde yanacak öylemi sizin vicadanız batsın vicdanı olmaynadan ahlakmı olur. şimdi iddanız Allaha inamayan insanı köle olarak görür aşağılar cariye alır kendine hırsızlığı yani ganimeti mubah görür küçük kız çocuklarına evlik adı altında tecavüz etmeniz ahlaklımı o senin sexs kölendir pekiyi bu köleler kim bizim gibi insan deyilmi hayali uyduruk Allahınızın kitabında ahlak arayacağına ilk önce ahlaksızlığı gör göremiyorsan konuşma bari minsan sansınlar seni. oku bak Arabın Allhı ne kadar ahlaklı.

12P8zj.jpg5o9ZJR.jpg

Sitelerde Paylaş

akıllı bile olsa ilim olmadan mantıklı harfler çizemez.. verin eğitim almamış birinin eline kalemi mantıklı şeyler yazsın,, yapabilirmi? eğer tesadüfen olabilir derseniz bir cahilin bir kitap yazmasını.. bende cahil tesadüflerin bunca varlığı yarattığını yani yazdığını kabul edecemm..

Çok saçma yaklaşıyorsun olaylara kusura bakma ama yanlış sorular soruyorsun.

Cevabını duymak istediğin şeyler yok burada.

Senin böyle saçma sorularının tek nedeni yaşam hakkında bilgin olmaması doğal seçilimle yapay seçilimi bilmemen.

Insanın yaşama gelmiş 1 buçuk milyon yıldır şu yaşamda dinozorların 250 milyon yaşadığını bilmemen dünyada hiçbir meyve ve zebze nin kendiliğinden olmadığını bilmemen. Kuran yazılırkren geçmişte 3 bin yıl kadar önce bilim ve ilimin olduğunu bilmemen.

Yani arkadaş müsliman insan ilk insan Adem'i savunuyor. Tabi savunacak bilmiyor hiçbirşey.

Evrim türlerin nasıl geliştiğini açıklar. Yaşamın kendisini değil.

tarihinde Tetrahedron tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok saçma yaklaşıyorsun olaylara kusura bakma ama yanlış sorular soruyorsun.

Cevabını duymak istediğin şeyler yok burada.

Senin böyle saçma sorularının tek nedeni yaşam hakkında bilgin olmaması doğal seçilimle yapay seçilimi bilmemen.

Insanın yaşama gelmiş 1 buçuk milyon yıldır şu yaşamda dinozorların 250 milyon yaşadığını bilmemen dünyada hiçbir meyve ve zebze nin kendiliğinden olmadığını bilmemen. Kuran yazılırkren geçmişte 3 bin yıl kadar önce bilim ve ilimin olduğunu bilmemen.

Yani arkadaş müsliman insan ilk insan Adem'i savunuyor. Tabi savunacak bilmiyor hiçbirşey.

Evrim türlerin nasıl geliştiğini açıklar. Yaşamın kendisini değil.

duymam gereken bunlardı:) çok aydınlandım arkadaşlarına sor sana evrimin kökünde tesadüfün olduğunu anlatsınlar.. evrim= tesadüf:):) iyi akşamlar..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...