Jump to content

ateistler haklı kabul ediyorum, allah olamaz

Recommended Posts

• İleti 400
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Benden bu kadar, size iyi muhabbetler. Unutmamak lazım ki, dünya üç, beş günlük bir mekan. Ha köle olmuşsun, ha cariye, ha da efendi/padişah! Ne olursan ol, hepsi masal, hepsi burda kalır. Bunlara bakarak Allah'ı eleştirmek boştur. Bundan bilmem kaç bin sene önceki köle şu an dirilip dile gelse o günlerinden en ufak bir sıkıntı üzüntü, duyamazsınız. Yaşanmıştır ve de bitmiştir. Ama Allah'a ve peygamberlerine iman eden bir kulsa işte o önemli tüm zamanlarda onu için. Dünya bir imtihan sahasıdır. Allah geçici olan bu konular ve bilmediğimiz nice konularla kimine hidayet nasip ederken, kimini de saptırır. Soruyorum size, Sultan Süleyman'la herhangi bir kölesi arasında salih amelleri dışında şu gün ne fark vardır. O günkü kölesinin şu an hala efendisi midir? Yaşanmıştır, bitmiştir.

Sitelerde Paylaş

Hayır! Tam tersi, fuhuş amaçlı kullanma işinin o cariyenin elinde olduğunu tasdiklemiş oldum. Cariyenin de bir insan olduğunu unutmamak lazım.

Cariye alınıp, satılabilen bir köle durumunda ama kendi akıbeti ile ilgili söz sahibi öyle mi?

Dolayısıyla bu düşmüş insanlara nasıl davranıldığı ilgilendirir bizi.

Bu düşmüş insanların fuhuş amacıyla kullanılmasının önünde bir engel var mı yok mu?

Hadi senin dediğin gibi olsun, İslam bu kadınların iffetini kendi iradesine bıraksın.

Cariye için nikah gibi bir şarta şurta gerek de yok... O zaman zina/fuhuş hangi gerekçeyle haram?

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Soruyorum size, Sultan Süleyman'la herhangi bir kölesi arasında salih amelleri dışında şu gün ne fark vardır. O günkü kölesinin şu an hala efendisi midir? Yaşanmıştır, bitmiştir.

Bize sorma, diş perisine sor, cevapları hep fantastik şahıslardan aldığın için bizim bir faydamız olmaz sana, ayrıca Süleyman en tuhaf peygamberdir, servet düşkünü, kibirli, geç geldiği için hüdhüd'ü (kuşunu) azaplandırmakla tehdit eden tuhaf bişeydir, hiç de anlam verememişimdir bu tuhaf adamın örnek teşkil etmeyen hikayeleri neden kuranda geçer? Bir fikri olan var mı? Ben de sorayım.

Sitelerde Paylaş

tesadüfen bir kalem bir kağıt üzerine manalı harfler yazabilirmi küçük bir örnek.. kalemi tutan biri olmadan?

Biriniz de benim sorularımı cevaplayın..Sorularımı beğenmiyor musunuz yoksa :huh:

Bu konuda yanılıyorsunuz..Evrimi azıcık anlayan birisi,böyle akıl yürüt(e)mez..Evrim canlılar arasında oluyor,sen kağıt/kalem diyorsun..Kağıt/kalem canlı mı?

Sitelerde Paylaş

Fuhuş demek.

Hayır efenim. Fuhuş geniş bir tabirdir. Zina ise daha spesifik.

Zina deyince, herkes evlilik dışı münasebeti anlar.

Fuhuş dersen, her türlü ahlaksızlık olarak anlar. Dolayısıyla cariyeni para karşılığı zina yapmaya zorlamak da fuhuş olarak nitelenebilir.

Sitelerde Paylaş

Hayır efenim. Fuhuş geniş bir tabirdir. Zina ise daha spesifik.

Zina deyince, herkes evlilik dışı münasebeti anlar.

Fuhuş dersen, her türlü ahlaksızlık olarak anlar. Dolayısıyla cariyeni para karşılığı zina yapmaya zorlamak da fuhuş olarak nitelenebilir.

Bana bir tane kendi cariyesini para karşılığı başka bir müslümana yalnız seks ihtiyacı için pazarlayan hadis getir yine kabul edeceğim. Getiremezsen, konu kapanmıştır. Eğer söylediğin doğru olsaydı, konuyla ilgili bir takım hadisler ayetler olması gerekirdi değil mi? Bakalım bulabilecek misin? Özgür kadınlarla evlenme imkanı olmayanları cariyelerle evlenmeye teşvik eden ayetler var oysa... Bu evlilik o cariyenin kurtuluşu demektir.

tarihinde AntiiiiKafir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bana bir tane kendi cariyesini para karşılığı başka bir müslümana yalnız seks ihtiyacı için pazarlayan hadis getir yine kabul edeceğim.

''Hangi cariye, efendisinden bir çocuk dünyaya getirirse, artık efendi bu cariyeyi satamaz, hibe edemez, miras da kılamaz. Hayatta oldukça ondan istifade eder, öldü mü artık cariye hür olur.'' Hadis No:4167/Kütüb-ü Sitte

Çocuk dünyaya getirmediği sürece cariyenin satılmasının önünde hiçbir engel yok...

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

''Hangi cariye, efendisinden bir çocuk dünyaya getirirse, artık efendi bu cariyeyi satamaz, hibe edemez, miras da kılamaz. Hayatta oldukça ondan istifade eder, öldü mü artık cariye hür olur.'' Hadis No:4167 / Kutubu Sitte

Çocuk dünyaya getirmediği sürece cariyenin satılmasının önünde hiçbir engel yok...

Cariyeyi, köleyi tüm haklarıyla satmak... Sana ait bir cariyeyi bana satarsın, ben o'na Allah'ın bana çizdiği sınırlar ölçüsünde hükmederim, bunları geç. Arkadaş para karşılığı fuhuştan bahsediyor. Ayrıca paylaştığın hadiste gerçekten güzel bir detay da var... Eğer cariyeden çocuk sahibi olunursa ki, buna zorlamamaları hususunda Allah tarafından müslümanlara bir uyarı var, bu durumda cariye satılmaktan kurtuluyor, sahibi ölünce de hür oluyor. İslam çağının çok çok ilerisinde değil mi? Lütfen biraz adil olun, olayları günün şartlarına göre değerlendirmezsek işin güzel yanları gözden kaçar. Asırlar sonra kölelik, cariyelik göze ne kadar çirkin görünse de, mevcut olduğu çağlarda lehine gelişenleri anlamak için ille de o çağda yaşamak gerekmiyor.

Sitelerde Paylaş

Cariyeyi, köleyi tüm haklarıyla satmak... Sana ait bir cariyeyi bana satarsın, ben o'na Allah'ın bana çizdiği sınırlar ölçüsünde hükmederim, bunları geç. Arkadaş para karşılığı fuhuştan bahsediyor. Ayrıca paylaştığın hadiste gerçekten güzel bir detay da var... Eğer cariyeden çocuk sahibi olunursa ki, buna zorlamamaları hususunda Allah tarafından müslümanlara bir uyarı var, bu durumda cariye satılmaktan kurtuluyor, sahibi ölünce de hür oluyor. İslam çağının çok çok ilerisinde değil mi? Lütfen biraz adil olun, olayları günün şartlarına göre değerlendirmezsek işin güzel yanları gözden kaçar. Asırlar sonra kölelik, cariyelik göze ne kadar çirkin görünse de, mevcut olduğu çağlarda lehine gelişenleri anlamak için ille de o çağda yaşamak gerekmiyor.

sizin tanriniz okadar zeki okadar zeki ki.. savunmak için bile sadece o çağa uygun ayet indiriyor bak zekaya bak....demekki gunumuzde kuranda hukmu bitmiş ayetler var.... bu durumda geri kalan ayetlerin hukmu nezaman bitecek ..bazi ayetlerin hukmu cennete gidince başlayacak bunu biliyoruz..

NEBE 33 .Memeleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar var.

Sitelerde Paylaş

Bana bir tane kendi cariyesini para karşılığı başka bir müslümana yalnız seks ihtiyacı için pazarlayan hadis getir yine kabul edeceğim. Eğer getiremezsen, konu kapanmıştır. Özgür kadınlarla evlenme imkanı olmayanları cariyelerle evlenmeye teşvik eden ayetler var oysa... Bu evlilik o cariyenin kurtuluşu demektir.

Hehehhe.

Kıvır bakalım AntiKafir.

Cariyeyi önce satıyorsun. Satın alan yeni sahip cariyeden ilişkiye rıza alıyor. Sevişiyorlar. Sonra satın aldığın kişiye daha ucuza geri satıyorsun.

Sen şimdi bu İslam hukukuna ters mi diyorsun?

Ah antikafir ah.

Hadis!

En sevdiğim.

Eğer hadis mevzusuna girersen, -kutub-i sitte'de olmak üzere- zina yapmış maymunu taşlayan müslümanından, hurma yiyerek zehirlerden ve sihirlerden kurtulabileceğimizi vaadeden Muhammed'ine kadar oldukça geniş bir bilgim vardır.

Sitelerde Paylaş

Eğer cariyeden çocuk sahibi olunursa

Bak kardeşim, açıkca fuhuş yazmıyor ama bu satma-alma işinin mahiyeti de belli hani!

Hem bir engel var mı cariyeler şunlar şunlar için kullanılamazlar diye; İslam böyle bir set koymadığı gibi, istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz hatta satabilirsiniz de demiş.

E cariyeden çocuk sahibi olduğunda da satma yani... Çocuk için ileri geri konuşmasınlar...

Sitelerde Paylaş

Hehehhe.

Kıvır bakalım AntiKafir.

Cariyeyi önce satıyorsun. Satın alan yeni sahip cariyeden ilişkiye rıza alıyor. Sevişiyorlar. Sonra satın aldığın kişiye daha ucuza geri satıyorsun.

Sen şimdi bu İslam hukukuna ters mi diyorsun?

Ah antikafir ah.

Hadis!

En sevdiğim.

Eğer hadis mevzusuna girersen, -kutub-i sitte'de olmak üzere- zina yapmış maymunu taşlayan müslümanından, hurma yiyerek zehirlerden ve sihirlerden kurtulabileceğimizi vaadeden Muhammed'ine kadar oldukça geniş bir bilgim vardır.

Allah'ta bu yaptıklarından razı oluyor öyle mi? Kimi kandırıyoruz, gizleneni de, açığa vurulanı da bileni mi? Üstelikte bunu o'na tam bir teslimiyetle boyun eğenler yapıyor öyle mi? Ah ulsts ah.

Sitelerde Paylaş

Bak kardeşim, açıkca fuhuş yazmıyor ama bu satma-alma işinin mahiyeti de belli hani!

Hem bir engel var mı cariyeler şunlar şunlar için kullanılamazlar diye; İslam böyle bir set koymadığı gibi, istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz hatta satabilirsiniz de demiş.

E cariyeden çocuk sahibi olduğunda da satma yani... Çocuk için ileri geri konuşmasınlar...

Şöyle düşün. Senin gerçek anlamda tam bir teslimiyetle Allah'a iman etmiş bir insan olduğunu varsayalım. Gerçek değil, sadece düşün. Savaş sorası ganimetler bölüşüldü hakkına bir takım cariyeler düştü. İffetli kalmak isteyen cariyelerinizi fuhşa zorlamayan diye bir hükmü varken ne yaparsın? Ama gerçek anlamda iman etmişsin. Bir de iman etmiş ama fasık türden birilerini düşün, onlar elbette yanlış hareketlerde bulunacaklardır. Ama dediğimiz gibi imtihan! Allah iyiyle kötüyü ayırmak istiyor. Allah'a gerçekten iman etmiş, o'nun emir ve yasaklarına gerçekten uyarak yaşayan hiçbir müslüman hakkında, elinin altında bulunanlar zulüm sebebiyle şikayet dile getirmezler diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Allah isminde bir tanrı var olsaydı,ey insanlar bütün herkes eşittir.Köle cariye gibi alçakça bir sistemi kesinlikle yasaklıyorum.Her kim ki köle cariye edinirse cehennemde derilerini değiştire değiştire yakarım.Gibi kesin ve net bir hüküm verirdi.Gerçek iman sahipleride bu hükme uyardı.Daha neyi kıvırıyorsunuz anlamıyorum.

Sitelerde Paylaş

Konuyla ilgili: 'Allah katında bir gün, sizin saydıklarınızdan bin yıl gibidir.' şeklinde bir ayet mevcuttur.

Dünyâ yılı mı?

Jüpiter yılı mı?

Neptülüs yılı mı?

Kaptülüs yılı mı?

Yurtdaşüs yılı mı?

Götüs yılı mı? :D

tarihinde Yâdellerdeki Yurtdaş tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah isminde bir tanrı var olsaydı,ey insanlar bütün herkes eşittir.Köle cariye gibi alçakça bir sistemi kesinlikle yasaklıyorum.Her kim ki köle cariye edinirse cehennemde derilerini değiştire değiştire yakarım.Gibi kesin ve net bir hüküm verirdi.Gerçek iman sahipleride bu hükme uyardı.Daha neyi kıvırıyorsunuz anlamıyorum.

Sana kim söyledi kölelik ve cariyelik var diye? Sonu olan birşey aslında yok demektir. Dünya ve içindekilerin kısa özeti: Bir varmış, bir yokmuş! Ne köleliği, ne cariyeliği? Hala mı bunlardan şikayet edeceksiniz? Yok kardeşim yok, anlamıyor musunuz? Ne kölelik var, ne cariyelik! Ne ezen var, ne ezilen! Ne sen varsın, ne ben! Bak aramızda kim bilir kaç yüz kilometre var, anında düşüncelerimizden haberdar oluyoruz. Ne yakınlık var, uzaklık! Ortada imtihandan başka birşey yok. Kimileri birşeylere saplanıp kalıyor işte.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...