Jump to content

ateistler haklı kabul ediyorum, allah olamaz

Recommended Posts

yada sorumu şöyle de sorabilirim,, madem bir dünya görüşünüz var,, müslamanlığı yermek ve çürütmek yerine niye kendi malınızı satmıyorsunuz? yüzlerce başlık açılıyor Allah şöyle Kuran böyle.. bunun yerine evriminizi satın olaylarınızı evrimlerle açıklamaya çalışın,,, mallarını satmıyorlar satamıyorlar çünkü mal çürük bunun yerine Allah görüşüne saldırarak haklılıklarını göstermeye çalışıyorlar..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 400
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Arkadaş bu ateistleri anlamak zor adam sabahtan akşama kadar, Allahı inkar etme metotları ve usulleriyle uğraşıyor.. kendinizce olmayan birşeyi inkar etmekle niye yıllarca ve hırsla uğraşıyorsunuz bunun açıklamasını bana yapacak olan varmı? örneğin bence hayalet diye birşey yoktur, kendimce olmayan birşeyin olmadığının ispatı için niye yıllarca uğraşayım..?

Hayaletleri için kafa kesen büyükçe bir kalabılık olmadığı içindir karşında.

yada sorumu şöyle de sorabilirim,, madem bir dünya görüşünüz var,, müslamanlığı yermek ve çürütmek yerine niye kendi malınızı satmıyorsunuz? yüzlerce başlık açılıyor Allah şöyle Kuran böyle.. bunun yerine evriminizi satın olaylarınızı evrimlerle açıklamaya çalışın,,, mallarını satmıyorlar satamıyorlar çünkü mal çürük bunun yerine Allah görüşüne saldırarak haklılıklarını göstermeye çalışıyorlar..

Bilim forumunda mevcut evrim git oku, bu bölüm din bölümü, allahın nekadar mal olduğu bilimin işi değil, sizin lisandan konuşmak gerekiyor, çoban muhammet sana bilimsel olarak mı ispatladı da allahı, sen bilimsel çürütme bekliyorsun, muhammet neydi? çoban mıydı? eee nasıl inınıyorsun bir çobanın sözüne hani bilimsel verileri bu çobanın?

Sitelerde Paylaş

Bana birbucuk cek. hd iskender kalitenin adresi...

Sitelerde Paylaş

Hayaletleri için kafa kesen büyükçe bir kalabılık olmadığı içindir karşında.

Bilim forumunda mevcut evrim git oku, bu bölüm din bölümü, allahın nekadar mal olduğu bilimin işi değil, sizin lisandan konuşmak gerekiyor, çoban muhammet sana bilimsel olarak mı ispatladı da allahı, sen bilimsel çürütme bekliyorsun, muhammet neydi? çoban mıydı? eee nasıl inınıyorsun bir çobanın sözüne hani bilimsel verileri bu çobanın?

çok saçma bilimsel verisi nerde? diyelim ki sen karşımdasın senin varlığının göstergeleri vardır,, bilgisayarda anlamlı yazılar gözüküyor biri karşımda yazı yazıyor suallerime cevap veriyor bana soru soruyor,, ben bunlara bakarak eğer biraz da aklım varsa karşımda biri var derim., bir deneye bilime gerek varmı?

Sitelerde Paylaş

çok saçma bilimsel verisi nerde? diyelim ki sen karşımdasın senin varlığının göstergeleri vardır,, bilgisayarda anlamlı yazılar gözüküyor biri karşımda yazı yazıyor suallerime cevap veriyor bana soru soruyor,, ben bunlara bakarak eğer biraz da aklım varsa karşımda biri var derim., bir deneye bilime gerek varmı?

Muhammed bilgisayar oluyor sen de allahla onun aracılığı ile çetleşmiş oluyorsun, delile ihtiyaç duymuyorsun kesin allahtır karşımda çetleşen diyorsun, o zaman senden ''saçma'' nın kelime anlamını öğrenebilir miyim.

Sitelerde Paylaş

Vaybe çok zekice böyle düşünelim hadi.

Yazı varsa yazan var senin bu etrafında gördüğün şeyler doğa deniliyor ki Venüs de ayrı doğa Jüpiter'de ayrı sen bu doğa varsa yapan var diyorsun öyleyse yapanı da bir yapan olmalı diyorsun otomatikman. Inkar etme bunu sen dedin hiçbir şeyin kendiliğinden olmayacağını allahının da Allah'ı onun da bir Allah'ı var diyorsun.

Vaybe uçmuşsun sen???

tarihinde Tetrahedron tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaş bu ateistleri anlamak zor adam sabahtan akşama kadar, Allahı inkar etme metotları ve usulleriyle uğraşıyor.. kendinizce olmayan birşeyi inkar etmekle niye yıllarca ve hırsla uğraşıyorsunuz bunun açıklamasını bana yapacak olan varmı? örneğin bence hayalet diye birşey yoktur, kendimce olmayan birşeyin olmadığının ispatı için niye yıllarca uğraşayım..?

Sebebi basit. Ateist arkadaşlarımızın burada anlattığına göre yıllarca Allah Yallah diye keklenmişler ve hayatları bu din uyuşturucusu yüzünden mahvolmuş.

Türkiye deki müslümanlar dinlerini ve peygamberlerinin hayatını bilmiyorlar ve okumuyorlar. Robottan farksızlar din konusunda. Hocalar çağımıza uygun bir şeyler söyleyip geçiştiriyorlar her şeyi.

Burada ateistlerin yaptığı şey aslında Kuran da hadislerde neler yazdığıdını göstermektir.

Bakın böyle yerlere gelen müslümanlara söylediğim şey şudur. Siz önce gidip peygamberin hayatında yer alan kelle kesme, haraç alma, yol kesme, milletin karısına kızına el atma, sübyancılık gibi şeyleri ortadan kaldırmanız lazım. Peygamberin tüm bunları yaptığını İslam Tarihi anlatıyor böbürlene böbürlene. Bunu ateistler veya diğerleri yazmadı. Müslümanlar yazdı.

Ateistlerin tek yaptıkları bunları ifşa etmektir.

Sitelerde Paylaş

Muhammed bilgisayar oluyor sen de allahla onun aracılığı ile çetleşmiş oluyorsun, delile ihtiyaç duymuyorsun kesin allahtır karşımda çetleşen diyorsun, o zaman senden ''saçma'' nın kelime anlamını öğrenebilir miyim.

örneğimi olayı akla yakınlaştırmak için al yoksa bire bir tatbik edersen yanlışa gidersin.. yani demek istediğim bir şeyin varlığını ispat için illaki deneye ve bilime ihtiyaç yoktur.. birşeyin varlığının göstergeleri ve delilleri onun varlığını göstermek için yeterlidir..

Sitelerde Paylaş

örneğimi olayı akla yakınlaştırmak için al yoksa bire bir tatbik edersen yanlışa gidersin.. yani demek istediğim bir şeyin varlığını ispat için illaki deneye ve bilime ihtiyaç yoktur.. birşeyin varlığının göstergeleri ve delilleri onun varlığını göstermek için yeterlidir..

Her karmaşık akıl erdirilemeyen olayı bir tanrıyla açıklamak istemen senin ilkel atalarından miras, bir olayın açıklanamaması bir tanrıya delil olarak sunulamaz, bilgimizin yetersiz olduğunun göstergesidir.

Karmaşık bulduğun gözün yapısını bir tanrı ile izah edersen, diğeride kendi tanrısı ile izah eder, binlerce tanrı bunun üzerine atlayıp ben yaptım der, tanrılardan arınmış zihinlerin açıklamalarına kulak vermeyi dene.

Kendileri için kesilmiş kurbanları, kelleleri sayarak tatmin olan ilkel tanrılar sadece ölüm getirir, bilgi değil.

Sitelerde Paylaş

Sebebi basit. Ateist arkadaşlarımızın burada anlattığına göre yıllarca Allah Yallah diye keklenmişler ve hayatları bu din uyuşturucusu yüzünden mahvolmuş.

Türkiye deki müslümanlar dinlerini ve peygamberlerinin hayatını bilmiyorlar ve okumuyorlar. Robottan farksızlar din konusunda. Hocalar çağımıza uygun bir şeyler söyleyip geçiştiriyorlar her şeyi.

Burada ateistlerin yaptığı şey aslında Kuran da hadislerde neler yazdığıdını göstermektir.

Bakın böyle yerlere gelen müslümanlara söylediğim şey şudur. Siz önce gidip peygamberin hayatında yer alan kelle kesme, haraç alma, yol kesme, milletin karısına kızına el atma, sübyancılık gibi şeyleri ortadan kaldırmanız lazım. Peygamberin tüm bunları yaptığını İslam Tarihi anlatıyor böbürlene böbürlene. Bunu ateistler veya diğerleri yazmadı. Müslümanlar yazdı.

Ateistlerin tek yaptıkları bunları ifşa etmektir.

niye ifşa ediyorlar? madem gerçeği öğrendiniz, gerçeğe göre hareket edin.. mesela ben inkar etmeye başlasam, şöyle düşünürüm madem toprak olacam, vaktimi bilgisayar başında olmadığına inadığım birşeyi çürütmek yerine keyfime eğlenceme günümü gün etmeye bakarım..

Sitelerde Paylaş

niye ifşa ediyorlar? madem gerçeği öğrendiniz, gerçeğe göre hareket edin.. mesela ben inkar etmeye başlasam, şöyle düşünürüm madem toprak olacam, vaktimi bilgisayar başında olmadığına inadığım birşeyi çürütmek yerine keyfime eğlenceme günümü gün etmeye bakarım..

HD harbi müsliman zihniyeti var sende.

Sen şimdi tecavüz de sırf müsliman olduğun için yapmıyorsundur.

Sitelerde Paylaş

Musluman olmasa dunyanin anasini aglatir da neyseki muslumanlik var. Olmasaydi olmazdik...

muslu muslu dedik canim musli cekti. soguk sutle ):

tarihinde BabyKnightt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

keyf derken adamın aklına hemen tecavüz geldi,,:) ilginç:) yani elinizdeki tüm sermayeniz ömrünüz sermayenizi bilgisayar başında boşa zayi etmeyin, keyfinize dünyanın güzelliklerinden zevk almaya bakın diyorum..

Sitelerde Paylaş

İnsan sosyal bir varlıktır. Kendi gördüğü zararın bir başkasının daha görmesini istemiyordur.

Bugün bir bilgisayar alacaksınız diyelim. Girin bir donanım forumuna oradaki insanlar kullanıp beğendikleri ya da beğenmedikleri bilgisayar parçalarını insanlara anlatıyorlar ve tartışıyorlar..

Aldıkları kötü donanımı herkese sakın almayın derler... buradakilerin de onlardan bir farkı yok. Başkalarına iyilik yapmak istemek insanların sosyal yaşamının bir parçasıdır.

Müslümanlar niye dini tebliğ ediyorlarsa ateistler de o yüzden yapıyor. İki taraf da doğru olduğunu düşündüğü şeyi insanlara anlatıyorlar

Asıl soru müslümanların burada ne aradığıdır? Dininiz ateistlerle konuşmanızı yasaklamış ama hala buralara geliyorsunuz.

tarihinde sertanyaril tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hımmm bende kendi kendime diyordum ulan zeyus benim tanrım diyorlar şimdi anladım birşeyin olabimesi için ismi olsun yeter o muhakkak vardır aynı benim yaratıcım zeyus gibi şimdi çözdüm ama öyrenecek şeylerim var nasıl ibadet edilir zeyusa öyrendimi tamam ben cenneti garantilerim.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Haydi ateistler eller havayaaaaa, oldu mu?

Allah olmayınca eğlencenin dibine mi vuruluyor? Sanki bu ülkede alkol tüketimini ateistler yapıyor, sanırsın kerhaneleri ateistler dolduruyor, sanırsın sokaklardaki suç oranlarında ateistler başı çekiyor.

Sitelerde Paylaş

Hımmm bende kendi kendime diyordum ulan zeyus benim tanrım diyorlar şimdi anladım birşeyin olabimesi için ismi olsun yeter o muhakkak vardır aynı benim yaratıcım zeyus gibi şimdi çözdüm ama öyrenecek şeylerim var nasıl ibadet edilir zeyusa öyrendimi tamam ben cenneti garantilerim.

eğer zeus ta elçi göndermişse, onunda kutsal bir kitabı varsa inceleriz konuşuruz.. sıkıntı değil..

Sitelerde Paylaş

Afiyet olsun.

Sahi afiyet olsun nedemek??

Muslumanlar bu sözden de Allah'ı kesin bulular.

Adamlar tükenmez kalemle Allah'ı buluyorlar.

sahi hacı haklısın ha.. herşeyde Allahı buluyorum.. elmayı yiyorum ne kadar güzel rengi kokusu tadı var ne kadar güzel yaratılmış diyorum.. yağmur yağıyor,, bu akılsız bulut bana merhamet edipte bana bu rahmeti gönderiyor değildir diyorum O zaman bana merhamet eden biri var diyorum Allahı buluyorum.. arıya bakıyorum ne kadar güzel kendisine verilen vazifeyi icra ediyor diyorum Allahı buluyorum..:)

Sitelerde Paylaş

sahi hacı haklısın ha.. herşeyde Allahı buluyorum.. elmayı yiyorum ne kadar güzel rengi kokusu tadı var ne kadar güzel yaratılmış diyorum.. yağmur yağıyor,, bu akılsız bulut bana merhamet edipte bana bu rahmeti gönderiyor değildir diyorum O zaman bana merhamet eden biri var diyorum Allahı buluyorum.. arıya bakıyorum ne kadar güzel kendisine verilen vazifeyi icra ediyor diyorum Allahı buluyorum..:)

????????

Tek sendeğil ki tüm musluler koyu Yahudi katolik ve koyu hiristiyan hepsi böyle bilim araştırma hak getire herşeyi tanrı insana yapmış.

Bi araştırsan yediğin o meyveler nasıl o hale geldi şaşarsın ulan zeytin dalında koparılıp yeniyor sanki de onu yenir hale insan getiriyor. Allah sana yarattı sanıyorsun. Araştır araştır kör olma. Tüm yiyecekler yapay seçilimin sonucudur. Imek doğada yoktur aynı fino köpeği gibi yapay seçilimle yani insan eliyle türemiş iştir.

tarihinde Tetrahedron tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...