Jump to content

Osmanlı Türkçesi zorunlu ders oluyor!

Recommended Posts

• İleti 100
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Resmen ağlıyorum şu an

Bırak ağlama.Ağlamanın ne faydası var?Senin tek yapman gereken şey eğer ülkeye şeriat gelirse kaçıp gitmek.Elimizden birşey gelmiyor ki gelse bile çok az geliyor.Zaten her islam ülkesinin sonu yok olup gitmek olacak.Çünkü çağdışı olan her toplum yok olmak zorunda ve artık ülke çağdışı olma yolunda hızla ilerliyor.Tatlı su müslümanlarınada birşey anlatamıyoruz zaten.

Sitelerde Paylaş

Bırak ağlama.Ağlamanın ne faydası var?Senin tek yapman gereken şey eğer ülkeye şeriat gelirse kaçıp gitmek.Elimizden birşey gelmiyor ki gelse bile çok az geliyor.Zaten her islam ülkesinin sonu yok olup gitmek olacak.Çünkü çağdışı olan her toplum yok olmak zorunda ve artık ülke çağdışı olma yolunda hızla ilerliyor.Tatlı su müslümanlarınada birşey anlatamıyoruz zaten.

Doğru söylüyorsun adam olmaz artık bu ülkeden beyinleri mühürlenmiş bir kere. Yapacak bir şey yok. Atam da boş yere 50 senesini harcadı bu ülke için. Zaten Atatürk çok fazla geldi bu ülkeye. Anadolu insanı kim Atatürk'ü anlamak kim? Anadolu insanının seviyesi çapı zekası bu kadar işte. Türklüğün yüz karası bunlar. Bunlar mı anlayacakmış Atatürk'ü? Bütün kahramanların akıbeti aynı zaten. Robin Hood yıllarca zenginden alıp fakire verdi de ne değişti? Michael Jackson hayatı boyunca 350 milyon dolar bağış yaptı da ne değişti?

Biz de yıllardır bu forumda gece gündüz İslâm'ın saçmalıklarını rezilliklerini iğrençliklerini konuşuyoruz ama sonuç gene 0 napalım laf anlatamıyoruz.

İlk fırsatta gideceğim isviçre ya da finlandiya ya orada ömrümü tamamlayacağım. Adam olmaz bu halktan gitsin onlar yumurtanın üzerinde allah yazıyor mu g.tümdeki kılı alsam günaha girer miyim onları tartışsın. Onların çapı o kadar.

Sitelerde Paylaş

Batsın gitsin hepsi sömürgesi olsun milletin sömürülmeyi hak ediyor bunlar. Akıl ve mantık ilkeleri dururken dogmalara hurafelere masallara yaslanmanın cezası neymiş görsünler. Sürünsün arap koyunları!

tarihinde Severus Snape tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hep bu Atatürk'ten sonraki halkı kendinden nefret ettiren CHP'lilerin suçu. Ülke bu çapulcuların eline kaldı sayelerinde.

Ben suçun CHP'de olduğuna inanmıyorum. Bu halk Osmanlı'nın devamı, unutulmasın. Cumhuriyetle birlikte bu ülke halkının yaşayıp görebileceği en büyük değişiklik yaşanmıştır ve sonuç göstermektedir ki bu rejim bize uygun değildir.

Sitelerde Paylaş

Ben suçun CHP'de olduğuna inanmıyorum. Bu halk Osmanlı'nın devamı, unutulmasın. Cumhuriyetle birlikte bu ülke halkının yaşayıp görebileceği en büyük değişiklik yaşanmıştır ve sonuç göstermektedir ki bu rejim bize uygun değildir.

Keşke hiç rakıya başlamasaydı Atatürk. Belki bu tabuyu kırabilirdi.

Sitelerde Paylaş

Bu kadar büyük bir (kültürel)degisimi Atatürkten daha hizli gerceklestirbilmek bence imkansiz gibi! Muhammedin islami bile bu kadar hizli degil!!!

Atatürkün sucu yok!

Suc...

...bu güne kadar insanlara Osmanli dilini (secmeli) ögretme imkani tanimayanlarda!

Turgut Özali sevmem ama Türkiyeyi disariya acti. Onun zamani disinda 80den sonraki yillari sadece "zaman kayibi" olarak görüyorum!

Ne insanlara özgürlükler verdiler, ne sosyal bir devlet yapabildiler, ne de üreten bir devlet yapabildiler.

RTE cikti, istedigi insanlara ve cogunluga, hepsinden birazcik verdi, halki yanina cekti ve gemiyi ters tarafa sürüyor!

Ayrica kokteyl yapmmanin bir "ders" olarak verilmeside bana biraz tuhaf geliyordu. sanki bir ücüncü dünya devleti gibi!!!

Yapilan hatalar cezalandiriliyor!

bence.

Sitelerde Paylaş

Ne kadar gereksiz ya mufredati sisirmekten baska bisey degil.gunumuzde kullanilmayan bir dilin zorunlu ders olmayi gec,ders bile olmamasi lazim kaldi ki uzmanlik alani gerektiren bi durum herkesin mecbur birakilmasi cok sacma.sirf ataturk'e muhalefet olmak icin bunlar. akp zihniyeti iste.

ogretmeyide becerebilseler icim yanmicak.bulent ersoy turkcesi seviyesinde ogretirler artik.

tarihinde harmonia1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben osmanlıcanın bütün liselerde seçmeli ders olmasından yanayım, merak eden öğrensin, osmanlıcanın Türkçeyle nasıl uyumsuz bir alfabe olduğunu öğrenmiş olurlar..... şöyle ki;

Osmanlıca bilindiği gibi arapça harflerden oluşur, fakat arapça ile Türkçe birbirinden çok farklı iki dildir, bu fark yüzünden arapça harfler Türkçeye uymamakta, mesela Türkçedeki O-Ö-U-Ü gibi harflerin arapcada karşılığı yok, bu harfleri göstermek için "vav" harfi kullanılır, "vav" harfi aynı zamanda "V" sesini verir, böyle olunca bir kelimeyi birbirinden çok farklı şekillerde okuyabilirsin, aynı durum, I-İ-E sesli harfleri ve bazı sesiz harfler içinde geçerli, şimdi öz Türkçe bir kelimeyi arap harfleri ile (osmanlıca harfler ile) doğru dürüst yazamayınca ve çok büyük sıkıntılar ortaya çıkınca kolaylık olsun diye arapça ve farsca kelimeler kayma yaşanmış bu da zamanla Türkçenin yerini arap ve fars kelimelerinden oluşan uyduruk bir dilin almasına neden olmuş....

Dolayısıyla Türk Dilinin kurtuluşu için ben harf devrimini Türk Tarihinin en büyük devrimi olarak görürüm, "latin harflerine geçtik, bi gecede cahil kaldık" diyenlere bu durumu anlattığım zaman kafası çalışanlar anlıyor da arap hayranı sözüm ona Türk kardeşlerimiz bir türlü anlayamıyor, yazık gerçekten....

Sitelerde Paylaş

Osmanlıcayı şayet İlkokuldan sonra bütün okullarda başlatırlarsa Bu Eski yazıya dönmek için yapılacak çok büyük bir karşı devrim olacaktır!Bunuda şu şekilde yapabilirler:Gaye Osmanlıcayı anlamak değildir. Gaye Eski yazıya dönmektir.O zaman İmam Hatiplilere öğretmen kadrosu vererek bunu pekala gerçekleştirebilirler.Bir On sene sonrada yavaş yavaş bazı gazeteler eski yazı olarak çıkmaya başlarlar.

Sitelerde Paylaş

Ecdatlarının mezar taşlarını okuyamamak çok ağırlarına gittiği için Osmanlıca dersini gerekli görmüşler.

Edebiyat dersini anlamaya yardımcı olmak gibi bir gerekçe ileri sürselerdi bari...

Çocuklar daha liseye gelmeden bülbül gibi ingilizce konuşuyorlar, tek derdimiz Osmanlıca kalmıştı...

Bilgi bilgidir kesinlikle Osmanlıca dersi gereksizdir demiyorum; ama seçmeli ders kategorisine alırsın, merakı olan, tercih eden seçer.

Zorunlu ders olarak dayatıp, zaten vasat olan eğitim sisteminde, ders eksikleri olan çocukların zamanını hangi hakla çalarsın...

Sitelerde Paylaş

Dedelerinin mezar taşında yazılanları okumak için osmanlıca getireceklermiş.

O kadar uğraşmanıza gerek yok, mezar taşında an fazla "ruhuna fatiha" yazar.

Ne bekliyordunuz? Dedenizin mezar taşında çılgın fizik teoremleri mi olacaktı? İnsanlığın geleceğini etkileyecek çılgın genetik formülleri mi yoksa? :)

Sitelerde Paylaş

Ecdatlarının mezar taşlarını okuyamamak çok ağırlarına gittiği için Osmanlıca dersini gerekli görmüşler.

Edebiyat dersini anlamaya yardımcı olmak gibi bir gerekçe ileri sürselerdi bari...

Çocuklar daha liseye gelmeden bülbül gibi ingilizce konuşuyorlar, tek derdimiz Osmanlıca kalmıştı...

Bilgi bilgidir kesinlikle Osmanlıca dersi gereksizdir demiyorum; ama seçmeli ders kategorisine alırsın, merakı olan, tercih eden seçer.

Zorunlu ders olarak dayatıp, zaten vasat olan eğitim sisteminde, ders eksikleri olan çocukların zamanını hangi hakla çalarsın...

Sadece ve sadece Lise sözel bölümünde okuyanlara Son iki senede Seçmelik ders olarak verilbilir.(Üniversitede Tarih yada Türk dili ve Edebiyatını sececekler için) Ama gaye bu değilki?

Sitelerde Paylaş

Aslında mezar taşları benim de ilgimi çekmiyor değil.

Çok enteresan şeyler yazıyor bazılarında...

Karaca Ahmet Mezarlığı'nın bastığı bir kitap vardı; ''Mezar Taşları Yazıları'' isimli...

İçim karardığı için fazla devam edememiştim... :D

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Osmanlı dilini mi hortlatmak istiyorlar diyorsun, Fethullah'ın işine gelirdi valla. Risaleyi de anlamayan kalmaz artık...

Nasıl işine gelirdi yani ironi olarak mı söyledin? Millet Osmanlıca bilmediği için çok derin manaları olan bir kitap olarak görüyor risaleleri. Osmanlıca bilseler beş para etmeyen bir kitap olduğunu görürler.

Belki de onun içindir bu kanun :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...