Jump to content

Hem laik hem müslüman olunmaz

Recommended Posts

Müslümanım ama şeriatçı değilim demek,ben fırıncıyım ama ekmek yapmıyorum demek gibidir.Laik müslüman kardeşim sen şimdi buna çok saçma diyeceksin ama kusura bakma.İster ayetler olsun ister hadisi şerifler olsun ve tarihte olsun bunun kanıtları var.Al sana kanıtlar;

“Bundan sonra seni emirden olan bir şeriât ile vazifelendirdik”(Casiye/18)

Maide Suresi 5.ayet = Bugün temiz nimetler size helal edildi. Kendilerine kitap verilenlerin yemekleri size, sizin yemekleriniz de onlara helaldır. Hür mü'min kadınlarla, sizden önce kendilerine kitap verilenlerin hür kadınları, namusunuzu muhafaza etmek, zina etmemek, gizli dost tutmamak, kendilerine mehirlerini verip nikahlamak şartıyla size helaldır. Her kim şeriatın hükümlerini tanımazsa, bütün yaptıkları boşa gitmiştir ve o ahirette zarara uğrayacaklardandır.

Maide Suresi 44 - (...) insanlardan korkmayın, benden korkun ve âyetlerimi az bir karşılığa değişmeyin. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler kâfirlerin ta kendileridir.

13 - Allah dinden Nuh'a tavsiye buyurduğu şeyi sizin için de bir kanun yaptı ve (Ey Muhammed!) sana vahyettiğimizi, İbrahim'e, Musa'ya ve İsa'ya tavsiyebuyurduğumuzu da şeriat kıldı. Şöyle ki: Dini doğru tutun ve onda ayrılığa düşmeyin. Fakat senin kendilerini davet ettiğin şey, müşriklere ağır geldi. Allah dilediğini kendine seçer ve kendisine yöneleni de doğru yola iletir.

21 - Yoksa Allah'ın izin vermediği bir şeyi, dinde onlara şeriat kılacak ortakları mı var? Şayet kesin söz bulunmayacak olsaydı; aralarında derhal hüküm verilirdi. Doğrusu zalimlere elim bir azab vardır.

Al-i Imran Suresi23 - Kendilerine Kitaptan bir pay verilenleri görmedin mi? Aralarında Allah'ın Kitabı hükmetsin diye çağrılıyorlar da onlardan bir bölümü yüz çeviriyor. Onlar işte böyle arka dönenlerdir.

154 - Sonra o gamın ardından üzerinize bir emniyet, hafif bir uyku indirdi ki, sizden bir zümreyi örtüp kaplayıverdi. Sizden bir tâifeyi de nefisleri kaygıya düşürmüştü. Allah Teâlâ'ya karşı cahiliye zannı gibi hakka muhalif bir zanda bulunuyorlardı. Diyorlardı ki: «Bize bu emirden bir şey var mıdır?» De ki: «Şüphesiz emrin hepsi de Allah'ındır.» (...)

"Zina eden kadın ve zina eden erkeğin her birine yüz değnek vurun. Allah'a ve ahiret gününe inanan (insan) lar iseniz Allah'ın dini (ni uygulama hususu)nda sizi, onlara karşı acıma duygusu tut (up engelle) mesin. Mü'minlerden bir grup da onlara yapılan, uygulanan cezaya şahid olsun." (Nûr. 24/2).

"Hırsızlık eden erkek ve kadının, yaptıklarına karşılık Allah'tan bir ceza olarak ellerini kesin! Allah daima üstündür, hikmet sahibidir." (Mâide, 5/38).

"Rasûlullah (s.a.s)'a şarab içmiş bir adam getirdiler. Rasûl-i Ekrem:"Ona hadd vurunuz." buyurdu. Ebu Hüreyre demiştir ki: Bizden bir kısmı eliyle, (bazıları da) ayakkabısı ve elbisesiyle dövdüler. (Dayaktan sonra) çekilip gidince: 'Allah seni rüsvay etsin!' dediler. Peygamber (s.a.s): 'Böyle söylemeyiniz, ona karşı şeytana yardım etmeyiniz' buyurdu" (Buhârî, Hudûd, 4; Müslim, Hudûd, 35; Ebû Dâvud, 35, 36; Tirmizî, Hudûd,14,. 15).

Evet arkadaşlar kanıtlarımı gösterdim.İsterseniz sizde daha fazla kanıt gösterin.Son olarak bunu söylemek istiyorum ki:Bu gösterdiğim kanıtlardan sonra beni yanıltabilecek kişi çıkarsa kendimi camdan aşağı atacam.Ben o derece iddialıyım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 81
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Olunmaz tabii. Açıkçası Türk milleti hiçbir zaman gerçek Müslüman olamamıştır. Yobazlığın, cehaletin, gericiliğin yuvası olan Osmanlı'da bile Türklüğün izlerine rastlamak mümkün.

Laiklik de Atatürk'ün uydurduğu bir ortadır sadece. Başka yol yoktu çünkü. Zorla halkı dinsiz yapamazsın ki. Mecburen bir orta yol bulmak zorundaydı. Hristiyanlar için de geçerli bu. Laiklik elden gider sus falan diyorlar ya hep. Ben hiçbir zaman kıvırmam, gerçek ne ise dobra dobra söylerim. Demokrasiyi zamanında şike şike kabul ettirdik. Demokrasiye zarar vermeye kalkan herkes de cezasını çekecek. Türkiye kafirdir, kafir kalacak! Bu kadar!

Sitelerde Paylaş

Olunmaz tabii. Açıkçası Türk milleti hiçbir zaman gerçek Müslüman olamamıştır. Yobazlığın, cehaletin, gericiliğin yuvası olan Osmanlı'da bile Türklüğün izlerine rastlamak mümkün.

Laiklik de Atatürk'ün uydurduğu bir ortadır sadece. Başka yol yoktu çünkü. Zorla halkı dinsiz yapamazsın ki. Mecburen bir orta yol bulmak zorundaydı. Hristiyanlar için de geçerli bu. Laiklik elden gider sus falan diyorlar ya hep. Ben hiçbir zaman kıvırmam, gerçek ne ise dobra dobra söylerim. Demokrasiyi zamanında şike şike kabul ettirdik. Demokrasiye zarar vermeye kalkan herkes de cezasını çekecek. Türkiye kafirdir, kafir kalacak! Bu kadar!

katiliyorum bencee birakcaksin bunlari.... dinlerine gore yaşasinlar... oldursunler katletsinler...şeirat istiyorlarsa şeriat gelsi.. gerçi oda gelmez.. milletin %90 i dinini bile bilmiyor...şeriat gerlse birbirini keserler :)
Sitelerde Paylaş

Laiklik de Atatürk'ün uydurduğu bir ortadır sadece.

Hasss ordan... Burada Atatürk'e laf edeni anasından doğduğuna pişman ederim. Ben Atatürk bekçisiyim anladın mı! Atatürk'e laf edenin tersini çeviririm. Atatürk'e öyle uydurdu muydurdu gibi laflar ettirmem sana. Sen kim oluyorsun da Atatürk'e dilini uzatıyorsun gerzek?

Atatürk'ten bahsederken saygılı olmazsan senin tersini çeviririm anladın mı! Atatürk dünyanın tarihte gelmiş geçmiş en büyük lideridir. Onun eline su dökecek kimse daha anasından doğmadı.

Sen laikliğe de laf edemezsin. Laiklik insan türünün ürettiği en yüksek değerler arasındadır, olmazsa olmaz bir ilkedir. Laikliğe laf eden beyinsizdir, insanlık kültürünün cahilidir.

Sitelerde Paylaş

Sen de saçmalama tayyip gibi, anarşist. Sana ne kimin inancının neyle neyin salatası olacağından? İnanç bu. Fırıncılıkla filan kıyaslayamazsın. İnsan isterse ateist müslüman bile olur. Olmasının önünde hiç bir engel yok. Çünkü bir inanç standartları enstitüsü bulunmuyor ki inancın standartlarını saptasın! İnancın standardı herkesin kendi kafasıdır. İnanca kalıp, sınır, standart konulamaz.

Bunu bir anlayın artık! Ateistler, artık ateist olmanızın zamanı geldi, uyanın!

Sitelerde Paylaş

Hasss ordan... Burada Atatürk'e laf edeni anasından doğduğuna pişman ederim. Ben Atatürk bekçisiyim anladın mı! Atatürk'e laf edenin tersini çeviririm. Atatürk'e öyle uydurdu muydurdu gibi laflar ettirmem sana. Sen kim oluyorsun da Atatürk'e dilini uzatıyorsun gerzek?

Atatürk'ten bahsederken saygılı olmazsan senin tersini çeviririm anladın mı! Atatürk dünyanın tarihte gelmiş geçmiş en büyük lideridir. Onun eline su dökecek kimse daha anasından doğmadı.

Sen laikliğe de laf edemezsin. Laiklik insan türünün ürettiği en yüksek değerler arasındadır, olmazsa olmaz bir ilkedir. Laikliğe laf eden beyinsizdir, insanlık kültürünün cahilidir.

Neden iletimin devamını okumadan hemen balıklama atladın? Ben Atatürk'e hakaret mi ettim? Gelmiş geçmiş en büyük liderdir demişsin şu ana kadar bunun aksini söylediğimi gördün mü? Ben Atatürk'ü taparcasına severim. Atatürk tüm dünyanın imrendiği, saygı duyduğu, takdir ettiği eşi benzeri görülmemiş bir liderdir.

Laiklik Atatürk'ün uydurduğu bir ortadır evet bu cümlenin neresi yanlış ya da neresi hakaret? Laik müslüman diye bir şey yok. Türkiye'de zaten gerçek anlamıyla müslüman çok az. Türkiye halkının çoğu müslümanımsılardan oluşur. Laik müslüman diye bir şey olamaz, laik müslümanımsı olabilir sadece. Atatürk zaten halkının dinsiz olmasını istiyordu. Ama bu mümkün değil tabi, bari müslümanımsı olsunlar dedi. O yüzden laiklik diye uydurma bir kavram soktu devreye. Başka ne yapabilirdi ki?

Dinle yönetilen devirler geçti gitti artık! Biz kafir bir Türkiye cumhuriyeti kurduk ve ilelebet bu kafir devleti müdafaa edeceğiz. Kafirliğin de kademeleri vardır. Biz en üst seviyesindeyiz. Çünkü biz islam hukukunu ortadan kaldırıp kafir icadı bir sistemi zorla dayattık! Buna karşı çıkan nerede bir dinci yobaz hacı hoca şeyh imam molla varsa hepsini darağacında sallandırdık! Ohh iyi olmuş hepsine! Keşke şimdi ki ilahiyatçıların sonu da böyle olsa! Çok isterdim bu ülkenin diktatör lideri olmayı, nerede bir cemaat tarikat ya da cüppeli sarıklı sakallı bir hacı hoca varsa hepsinin kökünü kazırdım! Adnan Oktar, Ömer çelakıl gibileri ibret olsun diye taksim meydanında diri diri yakardım. İşte bilim düşmanlarının, şarlatanların, gericilerin, din tüccarlarının sonu bu derdim sonra da.

tarihinde Severus Snape tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dinle yönetilen devirler geçti gitti artık! Biz kafir bir Türkiye cumhuriyeti kurduk ve ilelebet bu kafir devleti müdafaa edeceğiz. Kafirliğin de kademeleri vardır. Biz en üst seviyesindeyiz. Çünkü biz islam hukukunu ortadan kaldırıp kafir icadı bir sistemi zorla dayattık! Buna karşı çıkan nerede bir dinci yobaz hacı hoca şeyh imam molla varsa hepsini darağacında sallandırdık! Ohh iyi olmuş hepsine! Keşke şimdi ki ilahiyatçıların sonu da böyle olsa! Çok isterdim bu ülkenin diktatör lideri olmayı, nerede bir cemaat tarikat ya da cüppeli sarıklı sakallı bir hacı hoca varsa hepsinin kökünü kazırdım! Adnan Oktar, Ömer çelakıl gibileri ibret olsun diye taksim meydanında diri diri yakardım. İşte bilim düşmanlarının, şarlatanların, gericilerin, din tüccarlarının sonu bu derdim sonra da.

Böyle asmakla, kesmekle ve kaba kuvvetle bir yere varamazsınız. O zaman sizin o demokrasi düşmanlarından hiçbir farkınız olmaz.

Nerede kaldı sizin aydın ve modern kişiliğiniz. Bu ifadeleriniz bana çok itici geldi.

Eğer mevcut düzen hoşunuza gitmiyorsa, değişmesini istiyorsanız, halkın çoğunlugunu, evet yanlış okumadınız, kazanmalısınız.

Bir insan aynı anda dindar olabilir ve laik düzeni sevebilir. Neden olmasın ?.

Bunun en iyi örneklerini batı ülkelerinde görebilirsiniz.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Böyle asmakla, kesmekle ve kaba kuvvetle bir yere varamazsınız. O zaman sizin o demokrasi düşmanlarından hiçbir farkınız olmaz.

Nerede kaldı sizin aydın ve modern kişiliğiniz. Bu ifadeleriniz bana çok itici geldi.

Eğer mevcut düzen hoşunuza gitmiyorsa, değişmesini istiyorsanız, halkın çoğunlugunu, evet yanlış okumadınız, kazanmalısınız.

Bir insan aynı anda dindar olabilir ve laik düzeni sevebilir. Neden olmasın ?.

Bunun en iyi örneklerini batı ülkelerinde görebilirsiniz.

Niye itici geldi ki? O asmak kesmek istediğim adamlar insanları savaşa sürükleyen, yüzbinlerce insanın ölmesine, acı çekmesine; yüzbinlerce kadının çocuğun tecavüze uğramasına, köleleşmesine sebep olan insanlar. Halkı cahilleştiren, kandıran, aptallaştıran, sömüren, koyunlaştıran, bilim düşmanlığı yapanların da hiçbir farkı yok benim gözümde.

Ne var asmada kesmede? Atatürk de yaptı bunları, ne yani hak etmiyor mu bu insanlık ve bilim düşmanı yobaz gerici cani adamlar asılmayı?

Sitelerde Paylaş

tayipte hem laik hem müslüman olunmaz dıyodu...

la tayip yoksa gerçek müslümanmı???? :wacko: :wacko: :wacko:

Tayyip önce kendi karısından başlasın bence müslümanlaştırmaya. Kadın makyaj yapıyor, pantolon giyiyor, dar kıyafetler giyiyor, renkli baş örtü takıyor. Üstü minare altı... neyse anladın sen onu.

Sitelerde Paylaş

Hem laik hem Müslüman olanlar var canım.Nedir Müslüman olmanın tek şartı:Kelimeyi şahadet! Söyledinmi bunu inanarak?! Oldun bir Müslüman.Ehhh arasıra Cumalarada gider yatıp kalkarsın Dua bil bilme.:)oda birt şart değil ama Küçükken anamız babamız birde bize Kopsi kefali yaptırmışlarsa.Eeeee kardeşim daha ne? İstiyorsunuz.Bundan alası can sağlığı.Eskiden Kuranın mealimi vardıki okuyak!?

Sitelerde Paylaş

Hem laik hem Müslüman olanlar var canım.Nedir Müslüman olmanın tek şartı:Kelimeyi şahadet! Söyledinmi bunu inanarak?! Oldun bir Müslüman.Ehhh arasıra Cumalarada gider yatıp kalkarsın Dua bil bilme.:)oda birt şart değil ama Küçükken anamız babamız birde bize Kopsi kefali yaptırmışlarsa.Eeeee kardeşim daha ne? İstiyorsunuz.Bundan alası can sağlığı.Eskiden Kuranın mealimi vardıki okuyak!?

Tek şart kelime-i şehadet değilki tatlı sus müslümanı.Şeriat nedir?İslamın vucüd bulmuş halidir.Nasıl müslüman olmak için kelime-i şehadet farz,şeriat da öyle farz!Bu arada diğer arkadaşlar sizde yanılgıda olan kişilere bu konuyu gösterin.

Sitelerde Paylaş

Niye itici geldi ki? O asmak kesmek istediğim adamlar insanları savaşa sürükleyen, yüzbinlerce insanın ölmesine, acı çekmesine; yüzbinlerce kadının çocuğun tecavüze uğramasına, köleleşmesine sebep olan insanlar. Halkı cahilleştiren, kandıran, aptallaştıran, sömüren, koyunlaştıran, bilim düşmanlığı yapanların da hiçbir farkı yok benim gözümde.

Ne var asmada kesmede? Atatürk de yaptı bunları, ne yani hak etmiyor mu bu insanlık ve bilim düşmanı yobaz gerici cani adamlar asılmayı?

Dostum, sizde son zamanlarda dindarlara karşı gözle görülür vaziyette bir tahammülsüzlük görüyorum.

Yoksa yanılıyormuyum ?. Halbuki ben sadece onların tahammülsüz olduğunu zannediyordum.

Şiddet içeren söylem ve eylemlerden nefret ederim. Çünkü hiçbir zaman insanlığa faydası olmamıştır.

Bu sorunun çözümü insanların aydınlanmasından geçer, kaba kuvvetle falan değil. Türkiye´deki mevcut duruma baktığınızda

ne görüyorsunuz ? . Atatürk ve reformları belirli bir kesim tarafından yavaş yavaş sökülmeye çalışılmaktadır.

Halkın çoğunluğundan herhangi bir tepki görüyormusunuz ?. Hayır. Çünkü halkın çoğunluğu hălă cahil de ondan.

Peki muhalefetten ve aydın kesimden adam gibi bir tepki varmı ?. Yok, çünkü onlarında çoğu umursamaz ve beceriksizler.

Meydan böyle olunca, tabii ki bu ortamı kullanan insanlarda olacaktır.

Kaba kuvvetle, istediğiniz sonucu alamazsınız, ki hiç tasvip etmem.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dostum, sizde son zamanlarda dindarlara karşı gözle görülür vaziyette bir tahammülsüzlük görüyorum.

Yoksa yanılıyormuyum ?. Halbuki ben sadece onların tahammülsüz olduğunu zannediyordum.

Şiddet içeren söylem ve eylemlerden nefret ederim. Çünkü hiçbir zaman insanlığa faydası olmamıştır.

Bu sorunun çözümü insanların aydınlanmasından geçer, kaba kuvvetle falan değil. Türkiye´deki mevcut duruma baktığınızda

ne görüyorsunuz ? . Atatürk ve reformları belirli bir kesim tarafından yavaş yavaş sökülmeye çalışılmaktadır.

Halkın çoğunluğundan herhangi bir tepki görüyormusunuz ?. Hayır. Çünkü halkın çoğunluğu hălă cahil de ondan.

Peki muhalefetten ve aydın kesimden adam gibi bir tepki varmı ?. Yok, çünkü onlarında çoğu umursamaz ve beceriksizler.

Arkadaş artık ülkeyi araplaşmasının durdurmak için birşeyler yapmanın vakti gelmedi mi?Şimdi severus ve benim gibi düşünenler oldukça az çoğalmalıyız!Severus dedi türklüğü kurtaralım ama siz gitdiniz ona ırkçı dediniz.Hayır biz her ırktan insanı sever sayarız ama önce Türklük!

Sitelerde Paylaş

Youtube'da çok tartışıyorum bu aralar. Her taraf cahil cühela Atatürk düşmanı araplarla kaynıyor. Tüm zamanların en başarılı, en zeki ve en karizmatik liderinin sürekli aşağılanmasına, basit bir yahudi piyonu gibi gösterilmeye çalışılmasına tahammül edemiyorum. Kendi öz annem babam ablam bile Atatürk düşmanı. Ailede tek seven benim. Kendi ulusal kahramanına küfretmek moda olmuş resmen. Osmanlıca meselesi de bardağı taşıran son damla oldu benim için. Sinirlerim iyice yıprandı. Atamızın uğruna defalarca kez ölümü göze aldığı, tüm hayatını adadığı, gece gündüz çalışarak binbir emekle kurduğu ve ilerlettiği ülke 3-5 tane soysuz çapulcunun elinde oyuncak oldu resmen.

Sitelerde Paylaş

cahil cühela Atatürk düşmanı araplar

Diğer bir başlıkta değinmiştim, kısaca tekrar edeyim:

Evrimin şartı, iliğini içmek isteyen can düşmanın ile yüzleşmektir. Yoksa evrim olmazdı. Doğanın yasası bu.

Bize olan da bu... Atatürk devrimi en şiddetli can düşmanı ile yüzleşiyor. Bu yüzleşme devrimin gelişip ilerlemesi için kaçınılmaz ve gerekliydi. Evrimin yasası... Biz kazanacağız.Arap uydurması yobaz dogma kaybedecek...

Durum ne kadar ümitsiz olursa olsun, "doğa yolunu bulur." Jurassic Park'ta evrim doktoru böyle diyordu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...