Jump to content

Kendimden çok utanıyorum

Recommended Posts

• İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

olabilir ama bu bir eksiklik değil, erdemdir. yobazca bir fikre kapılıp, antitezleri kuvvetli deliller sunduğunda, sırf sabit fikirlilik ve yobazlık adına inkar ediyorsan, robotlaşmış bir zavallıdan başka birşey değilsin. aynı siz müslümler gibi.

Sitelerde Paylaş

Belki de bir 10 sene sonra bugün türkçü düşüncelere ait olduğun için utanacaksın.

Atatürkçülük basit bir Türkçü-Turancı öğreti değildir.

Atatürk ilkeleri arasında Türkçülük yer almaz. Utanılacak diğer hiçbir şeyin yer almadığı gibi.

Sitelerde Paylaş

Dün Atatürk'e sövmüşsün bugün övüyorsun.

Bu şu demek, bugün seninle aynı fikirde olurum beni översin yarın fikirler çatışır bana söversin.

Fikirlerinizle uyuşmayan insanlara çok rahatlıkla küfredebiliyorsunuz, bence buna odaklan ve bundan utan.

aynen dediklerine katılıyorum mesele burda önşartlı olmamak bugünde dine sövüyorsun ama yarın bir pişmanlık duyarsın Allaha dine küfretmenin pişmanlığıda diğer değerler gibi değildir ondan sonra ortada yana yana dolaşırsın valla :)

o yüzden küfür kötü bir şey arkadaşlar küfürden uzak durun ve önyargılı olmayın empati yapmayı bilmek lazım.

Sitelerde Paylaş

aynen dediklerine katılıyorum mesele burda önşartlı olmamak bugünde dine sövüyorsun ama yarın bir pişmanlık duyarsın Allaha dine küfretmenin pişmanlığıda diğer değerler gibi değildir ondan sonra ortada yana yana dolaşırsın valla :)

o yüzden küfür kötü bir şey arkadaşlar küfürden uzak durun ve önyargılı olmayın empati yapmayı bilmek lazım.

Allah yok din yalan.

Sitelerde Paylaş

Tüy gibi hafifim. Keşke şu kafa yapım 10 yaşındayken olsaydı. Aslında çocukkende rahattım ama arada din diye diye işkence ettiler resmen. Neden din diye sormuştum hocaya ve o da bana din huzur verir demişti. İyi de ben zaten huzurluydum.

Sitelerde Paylaş

bunu ben bile bilmiyorum, sen nereden bileceksin?

Hangi şartlarda doğup, hangi ebeveynler tarafından yetiştirildiğine göre değişir o dediğin. küçük yaştan itibaren militan bir müslüman olarak yetiştirilirsen, söylediğin şey herkes için geçerli olur.

edit: araya mesaj girince kime yazdığım anlaşılmadı. Türk torununun son mesajına cevaben yazdım.

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kam, çarpar, malta eriği Atatürk döneminde yaşasalardı eminim ona muhalif olurlardı.

Kendinden çok emin olmak, hele ki bu kadar afaki bir konuda kesin çıkarımlarda bulunmak, kusura bakma ama cehaletin en önemli belirtilerindendir.

Bence sen içindeki müslümanı hala öldürememişsin.

Atatürk'ü ve dönemini hangi kaynaklardan öğrendiğini şuraya bir yazarsan konu daha da aydınlanacaktır.

Sitelerde Paylaş

Ben Atatürk'ün milliyetçilik ve Türkleştirme hariç yaptığı devrimleri,faaliyetlerini hep olumlu bulurum.Gerçi o yıllar milliyetçiliğin had safhada olduğu yıllardı.Ya da ümmetçilik/dincilik fikrine karşı panzehir olarak da yapmış olabilir bunu.Ülkemizin yakın tarihine dair yabancı kaynaklardan okudum ki ülkemizdeki Türk olmayan unsurlara karşı Türkleştirme yapmışız,dillerini/kültürlerini yasaklamışız.Kozmopolitan(seküler humanist) biri olarak milliyetçiliğin ümmetçilik/dincilikten farksız olduğunu düşünürüm.

Sitelerde Paylaş

Kültür kelimesi son yıllarda öyle gelişigüzel kullanılmaya başlandı ki bununla neyin ima edilmek istenildiği iyice anlaşılmaz oldu.

Sizin bu yasaklanan "kültür"ler hakkındaki engin bilgilerinizi öğrenmek isteriz.

Hiçbir yasağa başvurmadan geri bir toplumda devrim yapılabileceği konusunda da dahiyane fikirlere sahip olduğunuz anlaşılıyor. Hatta belki de siz birçok devrimler yapmış bir kahramansınız. Şu eşsiz formüllerinizi bizlerden esirgemeyin lütfen.

Sitelerde Paylaş

Kültür kelimesi son yıllarda öyle gelişigüzel kullanılmaya başlandı ki bununla neyin ima edilmek istenildiği iyice anlaşılmaz oldu.

Sizin bu yasaklanan "kültür"ler hakkındaki engin bilgilerinizi öğrenmek isteriz.

Hiçbir yasağa başvurmadan geri bir toplumda devrim yapılabileceği konusunda da dahiyane fikirlere sahip olduğunuz anlaşılıyor. Hatta belki de siz birçok devrimler yapmış bir kahramansınız. Şu eşsiz formüllerinizi bizlerden esirgemeyin lütfen.

Hiç yasağa başvurmamalıyız demedim.Mesela Atatürk'ün İslamcılara karşı yaptığı yasaklamları desteklerim.Laik ülke için gerekliydi bunlar.Benim dediğim Türkleştirmeye politikalarıyla Türk olmayan vatandaşlarımızı Türkleştirmiş olmamız.Ünlü yabancı üniversitelerin yakın tarihimizle ilgili yazılarını okudum da Türkleştirme yapmışız Türk olmayan vatandaşlarımıza da,Kürtçe dilini yasaklamışız mesela zamanında.

Sitelerde Paylaş

Kam, çarpar, malta eriği Atatürk döneminde yaşasalardı eminim ona muhalif olurlardı.

Turk Torunu; senin soylediklerini bir kişinin tam manasiyla kavrayabilmesi için; muslumanlığı yaşamış olmasi lazım. Çunku; Islam insani fanatikleştirir, musluman dinine baglandikca,orneğin laiklik gibi modern insani kavramlara düşman olur;Ataturk'e de düşman olur. Bazilari seni anlamadigi icin; muslumanliktan kopamamiş diyorlar.Yanliş ! Senin gibi kişiler gerçeği görduklerinde, ne muslumanliktan kopmama saçmaliği; islami bir anda dunyadan silmek istiyorlar. Islam saçmaligi tarafindan kandirildigini farkedince, resmen deliriyorsun. Bazi çok bilmişler de; islamdan kopamamiş muhabbeti yapiyorlar,bos boş.
Sitelerde Paylaş

Atatürk'ün Türkçü olduğunu şu solculara kanıtlamaktan artık çok yoruldum.

"Bilelim ki millî benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar." (Nutuk, 15-20 Ekim 1927)

“Biz doğrudan doğruya millet severiz ve TÜRK MİLLİYETÇİSİYİZ. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur. Bu topluluğun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluğa dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur.”

(Atatürk’ün S.D.V.Cilt. III. s.118)(Nutuk, 15-20 Ekim 1927)

Türkler Arapların dinini kabul etmeden evvel de büyük millet idi.Arap dinini kabul ettikten sonra,bu din,ne Arapların, ne aynı dinde bulunan Acemlerin ve ne de Mısırlıların ve sairenin Türklerle birleşip bir millet teşkil etmelerine hiçbir tesir etmedi.Bilakis,Türk milletinin milli rabıtalarını gevşetti; milli hislerini, milli heyecanlarını uyuşturdu. Bu pek tabii idi.Çünkü, Muhammed-in kurduğu dinin gayesi, bütün milliyetlerin fevkinde şamil bir Arap milliyeti siyasetine müncer oluyordu.Bu Arap fikri,Ümmet kelimesi ile ifade olundu.Muhammedin dinini kabul edenler,kendilerini unutmağa, hayatlarını Allah kelimesinin , her yerde yükseltilmesine hasretmeğe mecburdular.Bununla beraber,allaha kendi milli lisanında değil,allahın Arap kavmine gönderdiği Arapça kitapla ibadet ve münacatta bunacaktı. Arapça öğrenmedikçe, allaha ne dediğini bilmeyecekti.Bu vaziyet karşısında Türk milleti bir çok asırlar,ne yaptığını, ne yapacağını bilmeksizin,adeta, bir kelimesinin manasını bilmediği halde, kuranı ezberlemekten beyni sulanmış hafızlara döndüler. (Medeni bilgiler)

“Ben herşeyden önce bir TÜRK MİLLİYETÇİSİYİM. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk Birliği’nin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. TÜRK BİRLİĞİNE İNANIYORUM, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk Birliğiyle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk’ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.” (Atatürk’ün Sofrası, İsmet Bozdağ, Kervan Yayınları, 1975, s. 138-143)

”Al bayraktan gök bayrağa selam olsun.” (Doğu Türkistan’a çektiği telgraftan)

”TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR; İşte Milliyetçilerin prensibi budur!” (Atatürk’ün S.D.V, cilt 3, s.38

’Osmanlı siyaseti yerine yeni bir siyaset çıktı. O siyaset, milli siyaset, TÜRKÇÜLÜK siyasetidir.’’ (Mehmet Önder, Atatürk’ün Yurt Gezileri, s:233 – Prof. Dr. Afet İnan, M. Kemal Atatürk’ten Yazdıklarım, s:43)

Türk milleti, milli hissi;dini hisle değil fakat insani hisle yan yana düşünmekten zevk alır, vicdanında, milli hissin yanında, insani hissin şerefli yerini daima muhafaza etmekle müftehirdir(öğünür). Çünkü, Türk milleti bilirki, bugün medeniyetin şahrahında(büyük yolunda) müstakil ve fakat, kendilerine muvazi yürüdüğü umum medeni milletlerle, keşifleri, mütekabil insani ve medeni münasebet, elbette inkişafımızda devam için lazımdır. Ve yine malumdur ki, Türk milleti, her medeni millet gibi, mazinin bütün devirlerinde keşifleriyle,ihtiralarıyla medeniyet alemine hizmet etmiş insanların, milletlerin kıymetini takdir ve hatıralarını hürmetle muhafaza eder. Türk milleti, insaniyet aleminin, samimi bir ailesidir.

Türk milleti en eski tarihlerde,meşhur kurultaylarıyla,bu kurultaylarında devlet reislerini intihap etmeleriyle demokrasi fikrine ne kadar merbut olduklarını göstermişlerdir.Son tarih devirlerinde,Türklerin teşkil ettikleri devletlerde,başlarına geçen padişahlar,bu usulden ayrılarak müstebit olmuşlardır. (Medeni bilgiler)

Sitelerde Paylaş

Ayrıca;

turk-ve-turkculuk-aleyhinde-bulunanlari-

sana ödev:

önce Fransız devrimi sonrası 2. dünya savaşına kadar dünya tarih ve siyaseti hakkında biraz araştırma yap. milliyetçilik ve özellikle ulus-devlet üzerine de biraz oku. sonra da bu alıntıların neden hep cumhuriyetin ilk birkaç yılına ait olduğunu düşün. istersen düşünmende yardımcı olması için Atatürk'ün İzmir kongresinden önce ne şekilde konuştuğunu da okuyabilirsin. hatta İzmir'e giderken yolda yaptığı konuşmalara bak, çok geriye gitmene de gerek yok. çok yüzeysel bakıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Torun,

Ben Atatürk Türk Milliyetçisi değildir demedim, Turancı-Türkçü değildir dedim. Yazdığım budur. Aradaki fark devasadır.

Atatürk'ün Türk Milliyetçisi olduğunu bütün dünya bilir. İngiliz milliyetçisi olacak hali yoktu ya...

Milliyetçilik vardır. Ve asla ölmeyecektir. İnsanların en mutlu oldukları yer genellikle doğdukları yerdir, anavatanlarıdır. Bu gerçekler asırlar sonra bile aynen geçerli olmaya devam edeceklerdir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...