Jump to content

Annemizi nasıl ateist yaparız?

Recommended Posts

Kısmen Haklısın, Kısmen değil.

Din tarih boyunca çok çeşitli şekiller almıştır. Çok faşizan şekilde yorumlandığı gibi, eşitlikçi ve demokrat yorumları da vardır. Laikliği dinsizlik koşuluna bağlarsak, yenilgi kaçınılmazdır. Laiklik dini demokrat, eşitlikçi, dayanışmacı bir şekle dönüşmeye zorlamalıdır.

1000 sene önce canlı canlı insan yakan Vatikan, bugün iyi ateistlere cennet vaad ediyor.

Allah bizzat gelip devleti yönetmeye kalksa, buna engel olacak bir güç var mı? Ama bir takım dallamalar, onun adını kullanarak diktatörlük, saltanat kuruyor. Halka bunu anlatmak o kadar da zor değil bence.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 108
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evet değişik insanlarız zaten ailecek.Ben hayatım boyunca günden güne dinsizleşerek doğru yolu buluyorum?. Şuan agnostik-ateist-apateist üçlüsü arasında dönüyorum. Annenin mesleği nedir acaba? sakıncası yoksa tabii.?

Doğru yolu bulmuşsun ?

Benim aile Müslüman annen yarı moden Türk kadını ama 5 vakit namaz kılar. Hiç din anlatmaz baskı yapmaz. Çok iyi bu konuda.

Sitelerde Paylaş

annemi dinden çıkartma ihtimalim nobel ödülü alma ihtimalimden daha düşük. annem tam baskı altında yetişmiş. düşünebilme sıfır. kur-an hakkında en ufak bir şey bilmiyor ama kendisi kur-an hafızı. tek bi ayetin mealini bilmez-okumaz.

bırak dinden çıkartmayı, dinin gerçek olup olmadığını masaya yatırmayı teklif etsem beni evlatlıktan reddeder.

Sitelerde Paylaş

annemi dinden çıkartma ihtimalim nobel ödülü alma ihtimalimden daha düşük. annem tam baskı altında yetişmiş. düşünebilme sıfır. kur-an hakkında en ufak bir şey bilmiyor ama kendisi kur-an hafızı. tek bi ayetin mealini bilmez-okumaz.

bırak dinden çıkartmayı, dinin gerçek olup olmadığını masaya yatırmayı teklif etsem beni evlatlıktan reddeder.

?????

Olmayan birşeyi bukadar çok sevmesi ne garip dimi.

Ben anneme sordum başka ülkede doğsan Müslüman olur muydun diye. Olmazdın o ülke hangi dinse o olurdum dedi.

Bu cevapla dinin seçilen birşey olmadığı birkez daha kanıtlandı.

Sitelerde Paylaş

Anne ve babalarımızi ateist yapmaya çalışmak şöyle dursun. İçinizde ebeveynleri ile müslümanlığı ve İslamı ciddi bir şekilde tartışan olmuşmudur ?. Onlara buraki gibi fikirlerinizi açık bir şekilde söyleyebiliyormusunuz?.

Ben ciddi bir şekilde tartıştım.

Burada İslam üzerine kullanılan argümanları kullanarak hem de...

Fikirlerimi de gayet açık bir şekilde dile getirebiliyorum.

Sitelerde Paylaş

Ben ciddi bir şekilde tartıştım.

Burada İslam üzerine kullanılan argümanları kullanarak hem de...

Fikirlerimi de gayet açık bir şekilde dile getirebiliyorum.

Peki, nasıl bir tepki gösterdiler ?

Sizin farklı fikirlerinizi anlayışla mı karşıladılar ?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Peki, nasıl bir tepki gösterdiler ?

Sizin farklı fikirlerinizi anlayışla mı karşıladılar ?

Önce kabul edemediler. ''Sen doğru yolu bulursun.'' dediler.

Sonra zaman geçtikçe kabul ettiler.

tarihinde SeKaNg6 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Turan dursun vb kitapları okumaya ikna edersen , tabii günaha ortak etme beni gibi şeyler söylemezse.Ve kuranın türkçe mealini okusun sende aradan saçma ayetleri gözüne sokarsan belki fikri değişir müslümanlığa.

Bu dedigini ablama yaspmıştım kendisi Ataturk cu ved turbana karşı kuran okumayan biri.

Kuranı getirdim mutfak masasına verdim nasıl tutacagını şaşırdı. Gunaha hirecek aklınca soyfayı söyledim 33/AHZÂB-53 türkçe yazmasına rağmen bunu biz anlayamayız dedi.

Japonca yazmıyor türkçeyi unuttun sanırım.

Sonunda saç ma oldugunu biurkac ayet okuduktansonra kabul etti. Benim allahim bana yeter diyerek konuyukapattı.

Sitelerde Paylaş

Beni ateist yapan kuran oldu. Kuran'ı okuyup bitirdiğimde ateist oldum. Ateist yazarları hep ateist olduktan sonra tanıdım.

Kuran'ı ilk okumaya başladığımda fatiha adı verilen bölümdeki mağdub ve dallin kelimelerinden bir gıcık kaptım zaten. Kime öfkelendiğini ve kimin sapık olduğunu açıklaması gerekirdi. Bunu ilerki bölümlerde açıklayacağından emindim. Dur bakalım kimmiş bu mağdubla dallin dedim.

Yani örneğin Atatürk açıkça söylüyor dalaletin ne olduğunu. Bilimden başka yol gösterici aramaktır diyor. Bakalım kuran nasıl açıklayacak dallinlerin kim olduğunu deyip okumaya devam ettim. Mağdubdan ise daha da çok gıcık kaptım. Allah insanlara öfkelenir mi yahu dedim. Ne mağdubu be?

Bakara adlı bölümde "rızıklarını dağıtırlar" ifadesi bir artı puan yapacak gibi oldu. Haaa dedim mağdubla dallin kısanlar, cimriler, vermeyen eli sıkılar. Lakin kazın ayağı öyle gitmedi. Başladı körler sağırlar kalbi mühürlenmişler... Bir sürü hakaret, aşağılama, ötekileştirme. Bu kuran'dan bir meymenet çıkmayacağını ilk bölümü okurken anlamıştım. Ne kalp mühürlemesi yahu? Ne diyor bu dedim. Resmen inanca dayalı ayrımcılık ve düşmanlık yaratıyor.

İlerki bölümleri okudukça inanç bazında ayrıştırma, ötekileştirme, düşmanlaştırma ve katliam emirlerinden başka da bir şey görmedim. Bu vahşi kitabın kapağını kapattığımda dinsizdim. Çünkü islamı bırakıp başka din aramaya da gerek kalmadığını anlamıştım. Tüm dinler de aynı bunu yapacaklardı: Öteki inançları aşağılamak, hakaret etmek, düşman göstermek.

Kuran beni islamdan çıkarmakla kalmadı, başka din arama zahmetinden de kurtarıp dinsiz yaptı. Çok kısa süre sonra da ateist olmaya karar verdim. Tabii dinsiz olduğum kısa süre içinde tanrı üzerine düşündüm. Zaten determinizmi inceliyordum ve tanrının olmadığını, her şeyin nedensellik tarafından kontrol edildiğini anladım. Determinist bir ateist oldum.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Democrossian. Bu dinciler inandıkları allaha hakaret ediyorlar. Okadar basit ve caresiz bir tanri yaratmislar ki namaz kilan seccade ye ki hileli olan bisey onun ilahlari isaret verdi saniyorlar. Karpuzda yaxiyor adi yok avucta ne kadar ahmakça işler.

Kuranı 20 sayfa oku sekiysen zaten ateist olnanan elde degil. Baska din mi o da sacma tevrat bozma kuran allahlari var ama akillari yok.

Sitelerde Paylaş

Benim annem 5 vakit namaz kılıyor.

Kuran hiç okumuyor.

Bayram gelmeden para hazırlıyor fitre vermek için.

Birgün sordum Japonya'da doğsan müsliman olurmuyorum?

Hayır olmazdın orası hangi dinse o olurdum dedi.

deneme bile kurandaki ayetleri göstersen yine kabul etmeye bilir kadın doğası gereği birşeye inanmak ister burçlara yıldızlara evren enerjisi yoganın getirdiği bilgelik vs vs vs böyle gider bu

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...