Jump to content

Annemizi nasıl ateist yaparız?

Recommended Posts

kedimin poposu oldu.

Bir çok kişiye böyle de bir şey düşünülür mü dedirtebilir bu söylediğin. Ama ince düşünenler bu gibi işleri düşünür. Ben de çoğu kez biz insanların dünyaya gelmemiz için annemizle babamızın hayvanların yavrulamak için yaptığı şeyin aynısını yapmış olmalarının allahın işi olamayacağını düşünmüşümdür. Bu insanı allah diye bir şey özel olarak yarattı ise bunun olmaması gerekirdi. Bu bir kanıt değil, bir his... Şempanzenin ellerinin, kulaklarının bizimkilere çok benzemesi gibi, evrimin insanın kafasına dank ettiği, allahın filan olmadığını hissettiği durumlar.

Ben bir şempanzeyi canlı olarak karşımda görünce allahın filan olmadığını, bu şempanzenin bizim çok yakın akrabamız olduğunu hemen hissetmiştim, çocuktum üstelik. Babam beni hayvanat bahçesine gezmeye götürmüştü. Hatta orada şempanzenin karşısında iki kişi tartışıyordu. Biri maymundan geldiğimizi, biri allahın bizi yarattığını söylüyorlardı. Bu allah yarattı diyen adam cahil, üfürüyor demiştim içimden. Babamın beni ateist olayım diye oraya götürmediği kesin ama belki de ben ta o zaman ateist oldum.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 108
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir çok kişiye böyle de bir şey düşünülür mü dedirtebilir bu söylediğin. Ama ince düşünenler bu gibi işleri düşünür. Ben de çoğu kez biz insanların dünyaya gelmemiz için annemizle babamızın hayvanların yavrulamak için yaptığı şeyin aynısını yapmış olmalarının allahın işi olamayacağını düşünmüşümdür. Bu insanı allah diye bir şey özel olarak yarattı ise bunun olmaması gerekirdi. Bu bir kanıt değil, bir his... Şempanzenin ellerinin, kulaklarının bizimkilere çok benzemesi gibi, evrimin insanın kafasına dank ettiği, allahın filan olmadığını hissettiği durumlar.

Katılıyorum allah ademi çamurdan özene bözene yapmış da götü başı tüm hayvanlarla niye bir hapmış.

Ben bir şempanzeyi canlı olarak karşımda görünce allahın filan olmadığını, bu şempanzenin bizim çok yakın akrabamız olduğunu hemen hissetmiştim, çocuktum üstelik. Babam beni hayvanat bahçesine gezmeye götürmüştü. Hatta orada şempanzenin karşısında iki kişi tartışıyordu. Biri maymundan geldiğimizi, biri allahın bizi yarattığını söylüyorlardı. Bu allah yarattı diyen adam cahil, üfürüyor demiştim içimden. Babamın beni ateist olayım diye oraya götürmediği kesin ama belki de ben ta o zaman ateist oldum.

Sitelerde Paylaş

Hemen hemen imkansiz kardesim. Ben Alevi bir ailenin cocuguyum ve her ne kadar genel anlamda muslumanligi benimsemese de bizimkiler, Allah'a inaniyorlar. Bir yaratici olduguna eminler ve zaman zaman bir takim olaylarda Allah'in olaya mudahil oldugunu dusunuyorlar. Kendi adima en kotu boyle kalsinlar diyorum, daha kotusu de ola bilirdi, sunni bir ailem olsa belki de hic ateist olmayacaktim. Sunnilik daha tutucu ve beyin yikayici bir anlayis.

Sitelerde Paylaş

Boşver anneni falan.Şimdi kendisi genç bir kadın değildi ya o yüzden duygusal yönden zayıftır.Sen arkadaşlarını ateist yapmaya çalışmaya bak.İslamın gerçek yüzünü ve saçmalıklarını anlat.Ben en yakın arkadaşımı ateist yaptım.

Zeki insanmiş ben birini ateist birini deist yapabildim biri namaza başladı onu anlayamadım :)
Sitelerde Paylaş

Zeki insanmiş ben birini ateist birini deist yapabildim biri namaza başladı onu anlayamadım :)

Bizim Türk insanı malesef zeki değil.Adama bak dinsiz olduğu halde namaz başlıyor.Neymiş allah belki vardır yeniden ona inanabilirim diye düşünüyordu.Ben eskiden şeriatçı ve dindar bir müslümandım ama artık dinden çıkmış birisiyim.Eğer allah gerçekten var olsaydı dinden çıkmama izin vermezdi.

Sitelerde Paylaş

Bizim Türk insanı malesef zeki değil.Adama bak dinsiz olduğu halde namaz başlıyor.Neymiş allah belki vardır yeniden ona inanabilirim diye düşünüyordu.Ben eskiden şeriatçı ve dindar bir müslümandım ama artık dinden çıkmış birisiyim.Eğer allah gerçekten var olsaydı dinden çıkmama izin vermezdi.

Namaza başlayan ateist degildi dindardı zaten ateist olan birdaha başka birsey olamaz.
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
Ateist yapmak o kadar kolay değil. bunun için öncelikle çok açık görüşlü, özgür düşünen bir insan olması gerekiyor.

Ailemizi, laik-modern ve her inanca saygılı bir müslüman haline getirmeyi başarırsak, o da önemli bir gelişme olur.
Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Ateist yapmak o kadar kolay değil. bunun için öncelikle çok açık görüşlü, özgür düşünen bir insan olması gerekiyor.

Ailemizi, laik-modern ve her inanca saygılı bir müslüman haline getirmeyi başarırsak, o da önemli bir gelişme olur.

Çok doğru.

Fakat benim inancım erkekler kızmasın ben de erkeğim ama değişimi kadınlar yapar.

Bir toplumun kadını nekadar başarılıysa daha başarılı bireyler gelir.

Anne değişimin temel taşıdır.

Anneyi anne olmadan önce ateist yapmak gerekir. :)

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...

Yapamazsın. Bu yaştan sonra hayatta olmaz zaten. Hem annenle aranın bozulduğuyla kalırsın hem de annen çok üzülür senin için. Zaten nasıl üzülmesin sonsuza kadar cehennemde yanacağına inanıyor.

O kadar pislik bir din ki ağız tadıyla inanmadığını bile söyleyemiyorsun. Söylesen de ister istemez bir soğukluk giriyor arana.

Ben mesela müslüman arkadaşlarımla konuşurken bir garip hissediyorum ulan resmen benim sonsuza kadar işkence göreceğime inanıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Şimdi eğri oturup doğru konuşalım. Laiklik elbette ve kesinlikle dinsizlik değil. Fakat işin sonu oraya çıkmıyor da değil. Neden? Şöyle: Yahu hiç öyle allah diye bir şey olsa, hiç biz o allahı yönetimden dışlar mıyız? Allah gerçekten olsa, gerçekten ona herkes yalakalık yapardı. Allah olmadığı için laiklik var, allah diye olmayan uydurma bir şeyi yönetime karıştırmıyoruz. Öyle güçlü, huri veren, cehennemde yakan bir allah gerçekten olsa ona niye yalakalık yapmayalım yahu? Fıstık gibi huriler… Kim kaçırıp üstelik bir de ateşe girer? Aptal olmak lazım.

İşin doğrusu, Allah filan olmadığı için laikiz. Eğri otursak da işin doğrusu bu… Allah gerçekten olsa laik filan olmazdık. Ne demek yahu? Allah olacak, ama sen kalkıp “lan allah, sen hele geri dur, siyaset senin işin değil” diyeceksin! Allah olsa laiklik elbette saçma olurdu. Allah olmadığı için laiklik var…

İyi yazmışsın. Tamamen aynı fikirdeyiz da gel de bunu onlara anlat

Sitelerde Paylaş

Anne adaylarını ateist yapalım

birini ateist yapamazsın biri kendi ateist olur birini en fazla inandığı dine şüphe edecek duruma getirebilirsin. Bu o kadar kolay bir şey değil ateist olduğun için sana öyle gözüküyor bu insanlar çok sıkı manipüle edilmişler. Denemekten zarar gelmez ama (sanırım) (!)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...