Jump to content

İnsanlığın Yaşı

Recommended Posts

• İleti 78
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

fe: o halde, öyleyse

izâ: olduğu zaman

feragte: sen boş kaldın (meşguliyetin bitti)

fe: o taktirde, hemen

insab: intisap et, tâbî ol, talep et, çalış, Rabbine yönel

intisap etmek, tabi olmak; birine bağlanmak demektir. Yani burada boş kaldığın zaman rabbine yönel, onun için çalış/gayret et demektedir. Bu da ibadettir.

Hayır, iman için delil gerekmez. Bunu kuranın pek çok yerinde görürüsünüz. İbrahim iman ettim ama yine de bana bir delil ver, Musa'dan tanrıyı göstermesini isteyenler yıldırımla çarpılırlar vb. Kuranın akıl etmek dediği inanmaktır, düşünmek değil.

Eksik söylemişim. Müslümanlar ve zımmilerdir olarak düzeltelim. Muhammed müslümanlara ve zımmilere iyilikle muamele edilmesini söyler. Müslümanlar kendilerinden, zımmiler ise para kapısıdır. Bakara 193 ve Enfal 39 açıkça: din allahın oluncaya kadar savaşın diyor. Yani islam dışında din kalmayana kadar, diğerleri ile savaşmak zorundalar, konu kendilerini korumak değil, diğer dinleri ve Muhammed'e inanmayanları yeryüzünden silmek. Bu durumda din konusunda müslümanlarla savaşmamak için ya müslüman olmak ya da zımmi olmak ve müslümana haraç ödemek gerekiyor. Kendi ayetlerinizi bilmiyorsunuz. Sanıyorsunuz ki, birileri din yüzünden müslümanlara savaş açmış. Hayır, Bakara 193 ve Enfal 39 açıkça gösteriyor ki, saldırganlar müslümanlardır ve saldırmama koşulu da kurbanların ya müslüman olması, ya da -kitap ehlilerse- haraç vermeleridir. Kafirlerinse haraç verip kurtulmak gibi bir şansı da yoktur. Ya müslüman olacaklar ya ölecekler.

Ayetler gayet açık söylüyor,ama inanmamak için bin türlü takla atıyorsun.

Sitelerde Paylaş

"Yakaladığınız yerde öldürün.."

Yakaladığınız yerde?..Bunun savunusu olmaz..

Ve meşhur Maide 33:

Allah'a ve Resûlüne savaş açanlarla yeryüzünde bozgunculuk etmeye koşanların cezaları, ancak öldürülmektir, yahut asılmaktır, çapraz olarak elleriyle ayaklarının kesilmesidir, yahut da bulundukları yerden sürülmeleridir. Bu, onların dünyada uğradıkları horluktur, âhiretteyse pek büyük bir azap vardır onlara.

Fesat ve bozgunculuğun açılımı nedir? İçini neyle dolduruyoruz? Bu yönergeninn kapsamına ben bile girebilirim ki, karşı cepheden baktığın zaman; düpedüz fesat ve bozgunculuk işi içerisindeyim..Ben bu ayetin kapsamına giriyor muyum? IŞID yarın beni gelip kesse, dayanak olarak da bu ayeti gösterse kim ne diyebilecek?

Cariyelerin helal olması nasıl savunulabilir? Ha keza köleliğin meşru olması?

O zaman için öyleydi ya da doğruydu vs.demeyin artık. Halen farkına varamadınız mı bilmiyorum ama, öyle dedikçe batıyorsunuz "zamanlar üzeri" olduğu iddiasındaki kitabınız nezdinde..

Yarım yamalak bildiğin konularda gullem atıyorsun.

Şu Tevbe -5. âyet belki yüz kere yazıldı, ama yine aynı şeyi tekrarlıyorsunuz, papağan gibi.

Sitelerde Paylaş

sayın mmmrki muhammed kaç yaşında peygamber oldu....kendisi kaç gavzeye katıldı...yaşamı boyunca kaç gavze( savaş, yağma ) emri verdi....bedir savaşı neden çıktı.....bize dünyaya damga vurmuş müslüman bilim adamı söylermisiniz....kuranda kaç savaş ve barış ayeti var.... Neden din allahın oluncaya kadar savaşın der...neden hergun haberlerde terör saldırısi okuduğumda müslümanlar yapıyor....mesela bugün avusturalyada.....ıslam neden katliamlarla yayıldı ....kuranda allah için ibadet olmasına rağmen.....neden ganimet ayetleri var...neden köle ayetleri var...neden kadına hakaret eder gibi ayetler aşağılayıcı ayetler var....sizin dininizin baskısı yüzünden binlerce insan neden ölüyor....önce düşünün buyrun ayetlerle bile tartışırim ....

muhammed kaç yaşında peygamber oldu

40

.kendisi kaç gavzeye katıldı...yaşamı boyunca kaç gavze( savaş, yağma ) emri verdi

Tam bilmiyorum.

.bedir savaşı neden çıktı

Müşriklere giden kervanı engellemek sebep oldu

.bize dünyaya damga vurmuş müslüman bilim adamı söylermisiniz

Rönesans hareketlerinin başlaması bile 9.10.11. yüzyıl İslam bilim adamları sayesindedir.

kuranda kaç savaş ve barış ayeti var.

Birçok.

Neden din allahın oluncaya kadar savaşın der

Zulüm kalksın, hak tesis edilsin diye.

.neden hergun haberlerde terör saldırısi okuduğumda müslümanlar yapıyor

Bence müslümanlara çok tahrik edici haksızlıklar yapılıyor ve de İslam'ı kötü gösterme çabaları.

.mesela bugün avusturalyada.....ıslam neden katliamlarla yayıldı

Emin misin? Hem suçlu hem güçlü olanların abartılarına kanmış olmayasın!

.neden ganimet ayetleri var...neden köle ayetleri var...neden kadına hakaret eder gibi ayetler aşağılayıcı ayetler var.

Dünü bugünün şartlarıyla yargılama kardeşim.

sizin dininizin baskısı yüzünden binlerce insan neden ölüyor

Bırak canım! Bugün dünyayı parselleyip yutmak isteyen şeytanlar yüzünden oluk oluk kan akıyor.

Sitelerde Paylaş

Yarım yamalak bildiğin konularda gullem atıyorsun.

Şu Tevbe -5. âyet belki yüz kere yazıldı, ama yine aynı şeyi tekrarlıyorsunuz, papağan gibi.

"Bulduğunuz yerde öldürün" ün savunusu olmaz. İster savaş ayeti olsun ne olursa olsun.

"Bulduğunuz-yakaladığınız-kıstırdığınız" yerde....? Bunu anca vicdansız yapabilir.

Ayrıca maide33'e cevap gelmemiş..

Sitelerde Paylaş

Tekrar ediyorum. Eğer bir savaş ortamı varsa zaten kimseye savaş diye gaz vermeye gerek kalmaz. Yani düşün adam senin karına çocuklarına tecavüz etmek istiyor sen de saf saf evinde oturur musun? Ben olsam sadece aklından geçireni bile koşa koşa öldürmeye giderdim. Ki zaten ortaçağdan bahsediyoruz. Herkes savaşmak için, ganimet-cariye toplamak için can atıyor. Böyle bir zamanda ve böyle bir ortamda savaşın diye âyet yazmaya gerek var mı? Tabi ki yok adamın zaten aklı var. Ama bu kuran bununla da yetinmeyip hoşunuza gitmemekle birlikte savaş üzerinize farz kılındı diyor! Düşün artık adamlar savaşmak istemiyor bile ama Muhammed onları zorluyor. Savaşması gereken adam zaten savaşır birinin onu zorlamasına ne gerek var?

Azıcık kafanızı çalıştırın artık.

Sitelerde Paylaş

muhammed kaç yaşında peygamber oldu

40

.kendisi kaç gavzeye katıldı...yaşamı boyunca kaç gavze( savaş, yağma ) emri verdi

Tam bilmiyorum.

.bedir savaşı neden çıktı

Müşriklere giden kervanı engellemek sebep oldu

.bize dünyaya damga vurmuş müslüman bilim adamı söylermisiniz

Rönesans hareketlerinin başlaması bile 9.10.11. yüzyıl İslam bilim adamları sayesindedir.

kuranda kaç savaş ve barış ayeti var.

Birçok.

Neden din allahın oluncaya kadar savaşın der

Zulüm kalksın, hak tesis edilsin diye.

.neden hergun haberlerde terör saldırısi okuduğumda müslümanlar yapıyor

Bence müslümanlara çok tahrik edici haksızlıklar yapılıyor ve de İslam'ı kötü gösterme çabaları.

.mesela bugün avusturalyada.....ıslam neden katliamlarla yayıldı

Emin misin? Hem suçlu hem güçlü olanların abartılarına kanmış olmayasın!

.neden ganimet ayetleri var...neden köle ayetleri var...neden kadına hakaret eder gibi ayetler aşağılayıcı ayetler var.

Dünü bugünün şartlarıyla yargılama kardeşim.

sizin dininizin baskısı yüzünden binlerce insan neden ölüyor

Bırak canım! Bugün dünyayı parselleyip yutmak isteyen şeytanlar yüzünden oluk oluk kan akıyor.

Bu sorulara birde ateistlerden cevap alalım tek tek lütfen okusun....bugünkü taliban saldırısıda dahil edilebilr..
Sitelerde Paylaş

Cüppelin videonun sonunda ''peygamberlerin cesetleri vallahi billahi çürümemiştir'' lafı adamı kopartıyor.

Ha birinin cesedini açıp gösterseydik hocanın surat ifadesinin ne olacağını merak ediyorum.. O kadar da yemin etti. Neye dayanarak yemin ettin be hoca.

Bir iddia makamı daha. Çok da farkı yok :

Sitelerde Paylaş

Size göre olabilir birçok kişiye göre de en büyük din düşmanıdır.

o birçok kişi dediğin kişiler gerçek müslüman değil; demokrasiyi ve laikliği benimsemiş, yazın bikiniyle denize giren, namaz kılmayan, sadece oruç tutan modern sosyetik tatlı su müslümanımsılarıdır.

Sitelerde Paylaş

o birçok kişi dediğin kişiler gerçek müslüman değil; demokrasiyi ve laikliği benimsemiş, yazın bikiniyle denize giren, namaz kılmayan, sadece oruç tutan modern sosyetik tatlı su müslümanımsılarıdır.

Bu yazdıkların sana göre, yani senin bakış açın. Evrensel olan değildir. Bikiniyle denize girenler gayri müslimler midir? Ayrıca laikliği benimseyenler ne demek? Laiklik bir din midir?

Sitelerde Paylaş

Bu yazdıkların sana göre, yani senin bakış açın. Evrensel olan değildir. Bikiniyle denize girenler gayri müslimler midir? Ayrıca laikliği benimseyenler ne demek? Laiklik bir din midir?

hem müslüman hem laik olunmaz. laiklik dinsizliktir.

tarihinde Severus Snape tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Klasik ateist sloganı. Laiklik bir düzendir, bir alt yapıdır, yönetim şeklidir. İnanç değildir, içinizde var olan boşluğu doldurmak için ideoloji arayıp kendinize göre tanımlamayın.

Biz, içinde doğruya rehberlik ve nur olduğu halde Tevrat'ı indirdik. Kendilerini (Allah'a) vermiş peygamberler onunla yahudilere hükmederlerdi. Allah'ın Kitab'ını korumaları kendilerinden istendiği için Rablerine teslim olmuş zâhidler ve bilginler de (onunla hükmederlerdi). Hepsi ona (hak olduğuna) şahitlerdi. Şu halde (Ey yahudiler ve hakimler!) İnsanlardan korkmayın, benden korkun. Âyetlerimi az bir bedel karşılığında satmayın. Kim Allah'ın indirdiği (hükümler) ile hükmetmezse işte onlar kâfirlerin ta kendileridir.

(Maide 44)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...