Jump to content

Eğer Ahiret Gerçek Çıkarsa Allah'a Ne Sorardınız?

Recommended Posts

Evet bir hayal kuralım hadi. Eğer öldükten sonra gerçekten diriltilip Allah'la yüzleşsek ne tepki verirdik? Ne sorardık ve ya ne derdik?

Ben olsam şunu söylerdim "Ya bu da bir sınavsa? Ya senin de sınırsız güç sahibi olman bir test içinse? Ya cehenneme koyduğun her kişi için sonsuz üstü sonsuz asır cehennemin cehenneminde sonsuz üstü sonsuz acı çekmeyi hak ediyorsan? Ya seni de zamanın ve mekanın ve mantığın dışının dışında bulunan ebedi üstü ebedi bir varlık yaratmışsa? Sonuçta sen de aynı mantığı bizim yürütmemizi bekledin sınırlı aklımızla, senin bu olasılığı düşünebilmen için daha ne kadar zeki olman gerekir?"

tarihinde Xibalba tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

dünyada görünmeye tenezzül ettiği insanların dediklerine göre, iradesini sorguladığımızda, nerede oturduğunu ne yaptığını sorduğumuzda, eserlerini sorguladığımızda, yaptıklarınla söylediğin tutmuyor dediğimizde, evlimisin çoluk çocuk varmı falan dediğimizde saygısız nankör herifler deyip öfkeleniyor, kızıyor, köpürüyormuş. dirilince birde aynılarını kendi ağzından duymak isterdim herhalde. açık söylemek gerekirse kendi ağzından da aynısını duyarsam işte o zaman şapa oturdum ki ne oturdum :D

Sitelerde Paylaş

Bu şekilde olacağını biliyordun.

.çünkü bu şekilde olmasını sen istedin...çünkü herkesi sen yarattın....senin yarattığın şekilde davrandılar....haksız olduğunu bildiğin halde haklı olduğunu savunuyuyorsun....beni uyardigini soylemen bir şey değiştirmez...çünkü benim böyle olmamı...bukadar insanın sana iteat etmemesini isteyende sensin ...karar senindir...

Sitelerde Paylaş

^^Bu dünya hayatı oyun ve eğlenceden başka bir şey değil.oysa işte asıl hayat budur...ankebut 64^^

diye yazmıştınız....bende,umarım sizin yazdığınız senaryoyu iyi oynamışım...nasıldım ama,rolümü iyi oynamışmıyım...diye sorardım herhal...

Böylece yaptığım tüm kötülüklerin faturasını ona çıkartırdım...sonuçta ben bu dünyada acizane bir figürandan başka bir şey değildim...kendisi yazdı yönetti..bende oynadım...film bitti.

Sitelerde Paylaş

Konuşmaya o başlayıp beni sigaya çekerse şayet şunu derdim:Beni ADAM gibi yaratmış olsaydın bana yüksek IQ ,Cesaret Yiğitlik,iyi bir aile vermiş olsaydın bende öyle olmazdım. Fıtratım yani manevi vede maddi yaradılışım neyse o oldum. Ha ben kendimlede mücadele etttim bunuda biliyorsun eeeeee Beyim ne kaa ekmekk o kaa köfte!!

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

nasılsınız iyimisiniz...

ben de iyiyim teşekkür ederim...

gibi şeylerle söze başlamak uygun olur sanırım...

Musa Peygamber kendisini görmek istiyor ve yaratan kendisinin görüntüsünü dağa yansıttığında dağ patlıyor.

Ayrıca miraca çıkmak isteyen bizim peygamberin de tüm iç organları kalp falan çıkarıyorlar yıkayıp tekrar monte ediyorlar. O halde bile gidince titriyor.

Hal böyle olunca bu şekilde bir diyaloğun gerçekleşmesi zor olabilir.

Sitelerde Paylaş

-Abi, beni cehenneme at ama senden tek bir sey isteyeceğim, x tarihinde bi yazi yazmistim ateist foruma onu bi okur musun

-TABI BASLIYORUM:

ABI, BENI CEHENNEME AT AMA SENDEN TEK BIR SEY ISTEYECEGIM, X TARIHINDE BI YAZI YAZMISTIM ATEIST FORUMA ONU BI OKUR MUSUN,TABI BASLIYORUM: ABI, BENI CEHENNEME AT AMA SENDEN TEK BIR SEY ISTEYECEGIM, X TARIHINDE BI YAZI YAZMISTIM ATEIST FORUMA ONU BI OKUR MUSUN,TABI BASLIYORUM: ABI, BENI CEHENNEME AT AMA SENDEN TEK BIR SEY ISTEYECEGIM, X TARIHINDE BI YAZI YAZMISTIM ATEIST FORUMA ONU BI OKUR MUSUN,TABI BASLIYORUM...

-Darwin abi, Dawkins abi kac uyanmadan, adam buga girdi

tarihinde alisemil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...