Jump to content

Allah insanlara zulmedermi?

Recommended Posts

Geçen yine cehennemde geziyorum. Hangi kuyuya baksam çinli, japon, rus.. Garibim yananlar da islamdan hiç haber alamamışlar. Wallahi duymadık internet mi vardı radyo tv bile yoktu diyorlardı. İçim acıdı lan. Milyonlarca insan sonsuza kadar derileri değiştirilmek suretiyle yakılacaklar.. Niye deri değiştirmekle uğraşıyorsun ey allahım çıkar beyni ver coşkuyu.

İnsanlık insanlık olalı böyle salak bir hikayeye daha tutulmamıştır. Bunların hepsi ölmeme isteğinden kaynakladığını düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hadi be, sahtekar ikiyüzlü, bir de utanmadan ateist olduğunu iddia ediyorsun. herhalde elalemi kendin gibi ahmak sanıyorsun. Bırak bu ateistim ayaklarını, dürüstçe müslüman olduğunu söyle, neden utanıyorsun?

İslam'a göre özgür irade falan yoktur, Allah olacak herşeyi levh-i Mahfuz adlı deftere yazmış. Allah'ın kendisi bile "Ben istediğimi doğru yola iletir, istediğimi saptırırım." demiyor mu? Sana mı inanalım, putuna mı?

Kardeşim müslüman değilim bu bir. İkincisi senin zaman kavramınla dinde kastedilen zaman farklı şeyler. Yaparım ederim derken bunu zaten yaptığını ve yaptığı şeyin gücünün kendinde olduğunu belirtmek istiyor. Ahmak demişsin birde yazık hakaret ederek haklı olduğunu sanıyorsun. Ateizmin ahlak anlayışını öğrenememişsin.

Sitelerde Paylaş

Kardeşim müslüman değilim bu bir. İkincisi senin zaman kavramınla dinde kastedilen zaman farklı şeyler. Yaparım ederim derken bunu zaten yaptığını ve yaptığı şeyin gücünün kendinde olduğunu belirtmek istiyor. Ahmak demişsin birde yazık hakaret ederek haklı olduğunu sanıyorsun. Ateizmin ahlak anlayışını öğrenememişsin.

Allah yaparım ederim derken zaten yapıyorsa sen hangi mantıkla İslam'da özgür irade olduğunu iddia ediyorsun? Ahmaklık edene ahmak denir, bunun ahlakla ne ilgisi var? Asıl ahlaksızlık ateist olmadığı halde ateist olduğunu iddia etmektir.

Benim zaman kavramımla dinde kastedilen zaman kavramı nasıl farklı? Ayetlerle anlat da görelim.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah yaparım ederim derken zaten yapıyorsa sen hangi mantıkla İslam'da özgür irade olduğunu iddia ediyorsun? Ahmaklık edene ahmak denir, bunun ahlakla ne ilgisi var? Asıl ahlaksızlık ateist olmadığı halde ateist olduğunu iddia etmektir.

Benim zaman kavramımla dinde kastedilen zaman kavramı nasıl farklı? Ayetlerle anlat da görelim.

Kader nedir aç bir oku tefsirlere bak bunu ben iddia etmiyorum aksine kuran tefsirleri iddia etmekte. Sen ve senin gibiler anca burada iki kelam öğrenip konuşursunuz. bir halt bildiğiniz yok dırdır ötüp durmayın okuyun. Ben neye inanmadığımı biliyorum fakat sen bilmiyorsun. Fark bu. Cahil cehaletini başkasına cahil diyerek örtermiş senin yaptığın gibi.

Sitelerde Paylaş

Kader nedir aç bir oku tefsirlere bak bunu ben iddia etmiyorum aksine kuran tefsirleri iddia etmekte. Sen ve senin gibiler anca burada iki kelam öğrenip konuşursunuz. bir halt bildiğiniz yok dırdır ötüp durmayın okuyun. Ben neye inanmadığımı biliyorum fakat sen bilmiyorsun. Fark bu. Cahil cehaletini başkasına cahil diyerek örtermiş senin yaptığın gibi.

Git sen tefsire bak, ben okuduğumu anlayabilecek kapasitedeyim, Kuran'ı anlamak için bir sakallıya ihtiyaç duyan sensin.

"Ben istediğimi doğru yola iletir, istediğimi de saptırırım." cümlesini bir sakallının yardımına ihtiyaç duymadan anlayacak zekan yok mu?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tanrı insanlara zulmeder mi ?

Eder, hemde nasıl. Bilhassa semavi dinlerinde Tanrı taraf olmuştur ve bunu gizlemeye bile gerek görmemiştir.

İnsanları ötekileştirmiştir, araya ikilik sokmuştur.

Bütün canlıları kendisi yaratmamış gibi, kendisine karşı çıkanlara yaşam hakkı tanımamıştır.

Bu zulüm değil de, nedir ?

Sitelerde Paylaş

Zulmü insanlar kendilerine ediyorlarsa,

Tamam çocuk yaptığı hata yüzünden engelli oldu...
Peki şeytanı yaratmak ve insanları beyin kapasiteleri daha yüksek yaratmamakta insanların kendi suçu.

Hatta herşeyi yaratan allahtır, birtek zulüm hariç.

tarihinde tupac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tanrı bu mantıkla dandik bir robot mu oluyormuş tanrı nedensiz yere birine zulmettiğinde mi seçim yapmış olacak? kendisine inanılmamayı cezalandırma nedeni olarak seçmesi bir seçim değil mi?

Tanrı, dandik de olsa bir robot olamaz. Çünkü, robot -bilim teknoloji ürünüdür ve onu herkes kullanamaz. O, olsa olsa hemen herkesin oynatıp, konuşturabileceği, ismi olan cismi olmayan basit bir kukla olabilir. Muhammed'e ve zamanına da kukla yaraşır ve yakışır. Bak, sen bile onun adına yorumlar yapıp, kukla gibi konuşturuyorsun. O ise gıkını bile çıkarmıyor, kuklalığını ispatlıyor. Bunu sen de bildiğin için bu kadar rahat ahkam kesiyorsun. Aksi halde ne mümkün...

Zalimi de, mazlumu da yaratan Allah olduğuna ve bunlar yaratılışlarının gereğine göre hareket ettiklerine yani rollerini oynadıklarına/yaşadıklarına göre, cezalandırmak ve/veya mükafatlandırmak ve bunun için neden aramak ne demek?..

Sitelerde Paylaş

aksini seçmeyi istememek, seçebilemez anlamına mı gelir? kendisine inananları ödüllendirip, inanamayanları ya cezalandırırım yada hiçbirşey yapmam deseydi, bu seferde kendisine inananları cezalandırmayı seçemez diyecektin... bunun böyle olmasını kendisi istemişse böyle oluyor diye tanrı robot olmaz saçmalama

Astığı astık, kestiği kestik olan, yapamayacağı hiç bir şey olmayan, yaptıklarından da yapmadıklarından da sorumlu olmayan, vicdan denilen bir sıfatı da bulunmayan sınırsız sorumsuz Tanrı'yı, hangi hak ve yetkiyle "aksini seçmeyi istememek, seçebilemez anlamına mı gelir?" diyerek, sınırlandırma gafletinde bulunuyorsun ha hahaha

Sitelerde Paylaş

Müslümün biraz aklı başına geleni, her şeye gücü yeten bir allahın olamayacağını anlıyor. Çünkü bu iddia ile kötülüklere ceza vereceği iddiası bağdaşmıyor. Bu iki iddiada bir arada bulunulamaz.

Sonra başlıyor allah da eksik, yarım, gücü yetmeyendir filan demeye... Ama bir türlü allah yoktur demeye dili varmıyor. Tabii ki bunun nedeni ya bi de varsa, neme lazım şimdi durduk yerde riske girmeye...

Bu ise saçma bir korku. Allah varsa ve iyiyse zaten yoktur dedi diye işkence filan etmez. Kimsenin tavuğuna bile kışt dememiş insana tutup da görüşünü söyledi diye işkence etmek kime yaraşır yahu?

Allah varsa da kötüyse zaten iyi olmanın da bir faydası yok. Zalime yalakalık yapmakla kim kurtulmuş?

O yüzden müslümler, sizin ilk kurtulmanız gereken şu ya bi de allah varsaaa! korkusu. Bundan yırtınca insan olduğunuzu anlamaya başlayacaksınız. İnsanlık erdeminin ancak özgürlükle geldiğini idrak edeceksiniz. Bir insan iyi bir insan olmak istediği için iyilik yaptığında büyük bir kıvanç duyar. Zavallı kimsesiz bir çocuğun eline biraz para tutuşturmak aslında dünyada alınabilecek en büyük hazdır. Ama o çocuğun o parayla tiner alabileceğini düşündüğümüz için mutlu olamıyoruz. Ama aç kalmış zavallı bir yavru kediye süt verdiğimiz zaman endişesiz, saf bir haz duyuyoruz. Biliyoruz ki o kedi kötü bir şey yapmaz. Yapacağı en kötü şey bir güvercini yakalayıp yemek olabilir. İnsanların yaptıkları yanında bu hiç bir şey...

Bu çıkarsız, saf, huri muri beklemeden yapılan iyiliğin hazzını alamadığınız sürece insan olamayacaksınız. Allah diye hayalinizde yarattığınız bir güce çıkar için yalakalık yaparak insan olunamaz.

Sitelerde Paylaş

Bu çocuk Cenabı ALLAHIn VARLIĞININ delillerinden dir. çünkü o kadar zeki bilim adamları toplansalar ALLA hın sanatlı yaratmış oduğu bir bacağı yapamıyorlar. doğanın bir bilinci olmadan OLUŞTUĞUNU VARSAYANLAR o kadar bilinçli zeki profösörler bir bacak yapamıyorlarken nasıl.. OLURDA DOĞA BİLİNÇSİZCE GELİŞİP EVRİMLEŞEBİLİR. bİR BACAĞIn OLUŞMASI KÖR TESADÜFLERİN İŞİ OLAMAZ.

Bu çocuk, Cenabı Zulmüllah'ın varlığının delillerindendir. Çünkü, Zulmüllah'ın, suçsuz-günahsız bir çocuğun sırf zulüm olsun diye kopardığı bacağını yaratma yetisini en vicdanlı, en zeki bilim adamlarına bile vermemiş, zalimin zulmünün önüne geçilmesin diye...

Buna rağmen, kör vicdanlı hatta vicdansız Zulmüllah'ın bu zulmünü, akıl ve vicdan sahibi bilim insanları, kopan bacağı yerine dikerek veya mekanik bacak yapıp takarak önlüyor veya hafifletiyorlar.

Bu zulme, bu vicdansızlığa isyan akıl, vicdan ve bilim sahiplerine "o km" bacak yapmayı/yaratmayı da sağlayacaktır

Sitelerde Paylaş

tanrı özgürlük vermiş...

İsteyen adaletli davranır isteyen zalim....

Bu zulüm mü...

Özgürlüğün cilveleri...

Adamın biri, bir adama tecavüz etmek istiyor. Tecavüz edecek adam bilinçli, planlı, programlı olarak yani özgür iradesiyle hareket ediyor. Özgür irade ağını örüyor..

Tecavüze uğrayacak zavallı adamın ise hiç bir şeyden haberi yok. Haberi olsa özgürlüğünü, iradesini kullanacak ama yok. Kader ağını örüyor...

Ve olay gerçekleşiyor. Tecavüz eden adam amacına ulaşmanın hazzını yaşarken, tecavüze uğrayan adam neye uğradığının şaşkınlığı, zavallılığı ve isyanıyla birlkte kaderiyle başbaşa kalıyor.

Hal böyle olunca:

Tecavüz eden adamın durumu, Tanrı'nın verdiği özgür iradenin cilvesi...

Tecavüz edilen adamın durumu, Tanrı'nın yazdığı kaderin cilvesi...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...