Jump to content

Tanrının olduğunun kanıtı

Recommended Posts

Evet.

Güncellemeden sonra çıkan google reklamı.

Tık tık yapmadan duramadım.

Alt başlık ise şöyle: İşte tanrının varlığını kanıtlayan altı kesin sebep.

Yok, müslümanların işi değil.

Kim kaleme almış?

Hristiyan.

Söylemler?

İnanmak için kesin sebep sunduğunu söyleyebilecek düzeyde.

Üstelik!

Kanıt olarak İncil'in içindeki ayetleri sunuyorlar.

Hehhehhe.

Tanıdık geldi mi bu size?

Hele, bilimsel olguları tanrıya bağlama metotları..

Püff.

Yazar eskiden Ateist'miş haa. Sıkı durun. Gitmiş, içinde yaşadığı toplumun baskın dinine iman etmiş. Bak sen şu İsa Mesih'in işine.

İsa Mesih'in olur da, Allah'ın " bak sen Allah'ın işine" dedirtecek eylemleri olmaz mı?

Olur olur.

Ben ateisttim zaten sizin gittiğiniz yoldan dönüyorum bana anlatma bunları.ayrıca siz ateistlerde cehalettenmidir yada cevrenizdeki İslamı bilmeyen din adamlarından mıdır nedir hadisi sonradan inkar edilmiş bileşmiş gibi görüyosunuz.sanki müslümanlar baktılar hadisler saçma ,o zaman inkar edelim dediler sanki.ben doğduğum günden beri islamda hadisin yeri olmadığını bilerek yetiştim,öyle gördüm.ilahiyatçılarda hep öyşe diyordu zaten.Herneyse konuya dönelim,İslam Kuran dır.hadisler de islamiyet Kuran da islamiyet diye bişey olamaz.İslamiyet tektir.Hadisçiler Kuran değişmiştir diyemez çünkü o zaman İslam kalmaz.Alkol konusuna gelince o ayeti bilmiyorum umrumda da değil.

Birkaç cümle sonra ilk cümlesini unutan müslüman din kardeşimizin bu dalgınlığını bir kenara bırakırsak.

Sıklıkla duymuşsunuzdur, "ben eskiden Ateist'tim de sonra müslüman oldum" diyenleri. Çocukça bir reflekstir bu yalan. Biliyorum biliyorum; güler geçersiniz. Ateist'in böyle bir geri dönüşü mümkün değildir.

Yazar hakkında:
Eski bir ateist olan Marilyn Adamson için yakın bir arkadaşının cevaplanan dualarına ve yaşamındaki duruşa katlanmak zor olmuştu. Arkadaşının inançlarına meydan okurken Marilyn, Tanrı'nın varlığına işaret eden kanıtların objektifliği ve bolluğu karşısında şaşırmıştı. Israrlı bir sorgulama ile geçen bir yıldan sonra, Tanrı'nın onun yaşamına gelmesi için yaptığı teklife Tanrı yanıt verdi. Tanrı'ya duyulan imanın ne kadar bereketleyici ve esenlik dolu olduğunu tecrübe etti.

Link

Bir reklam, bir soru.

'Önceden Ateist'tim' diyenlerin, kendi içinde bulunduğu toplumların/ailenin dinlerine dönmesi. Döndük dolaştık aynı yere geldik.

İngiltere'de doğan çocuğun Hristiyan, Türkiye'de doğan çocuğun müslüman olması. (Dinlerin ne söylediğinin önemsiz olduğu)

Ateş seni çağırıyor, İngiliz; Marliyn, Türk olsaydı ne olurdu?

Benim "kesin kanıtım" daha güçlü değil mi şimdi?

Ehe ehu heha.

Unutmadan: "Mesih'i kabul ettiyseniz tıklayın" diye link vermişler yahu.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 89
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Böyle saçma şeyleri okumaya bile gerek yok..Şu lafa bak;

Dünya tarihi boyunca, bütün kültürlerdeki insanlar, bir Tanrı'nın varlığını kabul etmişlerdir.

Bu cümleyi ancak bir zırcahil kurabilir..

Sitelerde Paylaş

N.h kabul ederim Mesihi. Thomas Paine'nin Akıl çağı kitabı tek başına yeter kitabı mukaddesi çürütmek için. İçindeki çelişkileri saçmalıkları gösteriyor.

richard dawkinin tanri yanilgisinida unutmamak gerekir.. incili çürütüyor tamamen

tarihinde mustafa2116 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tanrı nın kanıtı olmaz, tanıtı olur..Bir başka deyişle Tanrı nın var olduğunu kanıtlayamazsınız, tanıtlayabilirsiniz.

Şimdi bu lafı ettik etmesine detanıtlama ve kanıtlama arasındaki farka da girmek gerekir. Ama ben buna girmeyeceğim. Merak eden araştırsın.

Sitelerde Paylaş

Kanıtı olan şeye iman edilemez.

Bunu bazı din alimlerdi bilirler ama bu tür ''kanıtladık işte'' diye çıkanların tek amacı dine eğilimi olan kendileri gibi cahilleri kandırmaktır.

Eğer mesi'den yada allahtan inanmak için bir kanıt beklersen zaten imansız olursun. İmanın özü kanıt olmadan teslim olmaktır.

Muhtemelen Marilyn Adamson denilen adamda bunun farkında ama, ''bir de din pazarına tezgah açayım'' diyenlerden biri sadece.

Sitelerde Paylaş

Harbiden nedir bu adamın yazısı ateistformda reklemı olunca bende güvendim bir heycanala okumaya başladım isa su istedi kadın vermdi vs yok şunun anlamı bylydi isa bu demek istedi vs ondan sonra insan oğlunun içindeki boşluğu anca bir tanrıyla doldurabilrsin gibi şeyler okudum resmen şok oldum acayip oldum ulan dedim ateistler böylemi düşünüyor acaba dur dedim bu sşteyi sonına kada okuyayın lik veriyo yaşamın amcı velen filan dereken zaman buldukca okudum kısacası şok oldum çünkü ateistform bakımda olduğunda felen fikrsel özgürlük gibi sitelere yönlendirdiynden güevenim sonsuzdu

ulsts

arkadaşın açtığı başılığa bakayım dedim yanılmıyorum dimi bu adam ateist görüşlü deyil dimi hepsini okumadım zaman kaybetmek istemiyorum açıkcası altaki nikteki siteden bahsediyorsak boşuna okumuyum bu nasıl bir yazı ne dinci ne desit ne agonistik ne atesliye benziyor bu site okuma diyecek arkadaşlardan cevap bekliyorum yok oku diyıorsanız bana mantıklı gelmedi. bunun gibi bir siteye dah raslamıştım hem muhmede küfür ediyor hem kuranı savunuyor adam amerikada mürtleri varmış sağolsun bir dosum vardı om sordum beni aydınlatı şarlantacı sahtekarı bir dedi bıraktım künkü oda beni kafamı baya karştırmıştı neyse bu siteyi bir ateist yazmadıysa beni uyarın bana göre saçmalmış adam. şimdiden teşekürler.

https://www.kampusweb.com/makaleler/varmi.html?gclid=CKb1q-vAyMICFYvpwgodzAIACQ
Sitelerde Paylaş

Evet.

Güncellemeden sonra çıkan google reklamı.

Tık tık yapmadan duramadım.

Alt başlık ise şöyle: İşte tanrının varlığını kanıtlayan altı kesin sebep.

Yok, müslümanların işi değil.

Kim kaleme almış?

Hristiyan.

Söylemler?

İnanmak için kesin sebep sunduğunu söyleyebilecek düzeyde.

Üstelik!

Kanıt olarak İncil'in içindeki ayetleri sunuyorlar.

Hehhehhe.

Tanıdık geldi mi bu size?

Hele, bilimsel olguları tanrıya bağlama metotları..

Püff.

Yazar eskiden Ateist'miş haa. Sıkı durun. Gitmiş, içinde yaşadığı toplumun baskın dinine iman etmiş. Bak sen şu İsa Mesih'in işine.

İsa Mesih'in olur da, Allah'ın " bak sen Allah'ın işine" dedirtecek eylemleri olmaz mı?

Olur olur.

Birkaç cümle sonra ilk cümlesini unutan müslüman din kardeşimizin bu dalgınlığını bir kenara bırakırsak.

Sıklıkla duymuşsunuzdur, "ben eskiden Ateist'tim de sonra müslüman oldum" diyenleri. Çocukça bir reflekstir bu yalan. Biliyorum biliyorum; güler geçersiniz. Ateist'in böyle bir geri dönüşü mümkün değildir.

Yazar hakkında:

Eski bir ateist olan Marilyn Adamson için yakın bir arkadaşının cevaplanan dualarına ve yaşamındaki duruşa katlanmak zor olmuştu. Arkadaşının inançlarına meydan okurken Marilyn, Tanrı'nın varlığına işaret eden kanıtların objektifliği ve bolluğu karşısında şaşırmıştı. Israrlı bir sorgulama ile geçen bir yıldan sonra, Tanrı'nın onun yaşamına gelmesi için yaptığı teklife Tanrı yanıt verdi. Tanrı'ya duyulan imanın ne kadar bereketleyici ve esenlik dolu olduğunu tecrübe etti.

Link

Bir reklam, bir soru.

'Önceden Ateist'tim' diyenlerin, kendi içinde bulunduğu toplumların/ailenin dinlerine dönmesi. Döndük dolaştık aynı yere geldik.

İngiltere'de doğan çocuğun Hristiyan, Türkiye'de doğan çocuğun müslüman olması. (Dinlerin ne söylediğinin önemsiz olduğu)

Ateş seni çağırıyor, İngiliz; Marliyn, Türk olsaydı ne olurdu?

Benim "kesin kanıtım" daha güçlü değil mi şimdi?

Ehe ehu heha.

Unutmadan: "Mesih'i kabul ettiyseniz tıklayın" diye link vermişler yahu.

İnsan önce müslüman sonra ateist sonra tekrar müslüman olamaz mı?tolstoy da önce ateistti sonra hristiyan oldu.ben inanmak zorundayım yaşamak için.

Sitelerde Paylaş

Kanıtı olan şeye iman edilemez.

Bunu bazı din alimlerdi bilirler ama bu tür ''kanıtladık işte'' diye çıkanların tek amacı dine eğilimi olan kendileri gibi cahilleri kandırmaktır.

Eğer mesi'den yada allahtan inanmak için bir kanıt beklersen zaten imansız olursun. İmanın özü kanıt olmadan teslim olmaktır.

Evet
Sitelerde Paylaş

Efes harabelerine ya da Dolmabahçe sarayına baktığınızda bu eserlerin şans eseri oluşmuş, doğal yapılar olduğunu düşünür müsünüz? Sınırsız zaman, rüzgar ve yağmur sağlansa bile doğa bu eserleri oluşturamaz. Sağduyumuz bize bu eserlere baktığımızda, açık bir planlama ve ustalıkla oluşturulmuş, zeka ürünlerine baktığımız verisini verir.

Bu makale, dünyamızın birkaç şaşırtıcı yönüne dokunmaktadır: dünyanın güneşe konumu, suyun bazı özellikleri, insan bedeninin bir organı. Bunlardan herhangi birisi kazara olmuş olabilir mi?

Seçkin astronom Frederick Hoyle, amino asitlerin insan hücrelerinde tesadüfi bir şekilde bir araya geldiği iddiasının matematiksel olarak gülünçlüğünü ortaya koymuştur. Hoyle, "şans" ihtimalinin saçmalığını takip eden analojide resimlemiştir: "Bir kasırganın, bir hurdalık üzerinden geçerken parçaları şans eseri birleştirip, şans eseri çalışan ve uçmaya hazır pırıl pırıl bir Boeing 747 oluşturmasının şansı nedir? Olasılık o kadar küçüktür ki, sınırsız zaman ve sınırsız hurdalık verilmiş olsa bile bu olasılıkta yükselme görülemez."

Evrenin ve bizim yaşamımızın karmaşıklığı göz önüne alınıldığında, ihtiyacımız olan herşeyi yaratmış olan makul, sevgi dolu ve zeki bir Yaratıcıyı kabul etme durumunda kalırız. Kutsal Kitap, yaşamı yaratan ve sürdüren bu Yaratıcı'yı Tanrı olarak tanımlar.

Sitelerde Paylaş

Bu dinlerini savunanlarin argümanlari neden hep komik oluyor...bi hristiyan argümaniyla neden bir müslüman savunma yapar?? Üstelik bu hristiyanin başındaki kişi bile tesadüfu ve evrimi kabul etmişse...yani kendi dini liderleri bile artık bilime boyun eğmiş curutulmus bu argümanlari bırakıp din sadece inanctir demişken ....bilemiyorum bizim müslümanlar hep geriden geliyor

Sitelerde Paylaş

U2 U1 = Q W

Bu yasa "enerjinin korunumu" olarak da bilinir. Enerji, yoktan var edilemez; var olan enerji de yok edilemez; sadece bir şekilden diğerine dönüşür.

Veya E=m.c2 buda yaratma prensibini ortadan kaldırır ....karmaşık yapı olan bir uçağı gene karmaşık yapı olan insan üretmiştir....bu durumda eğer insanı üreten bir canlı varsa...buda daha karmaşık yapı olan evren olmuş olur...eğer evreni üreten bir yapı varsa buda evrenden daha karmaşık olması prensibine dayanır ..ki bu durumda o canlıyıda üreten bir daha karmaşık canlı olmalıdir...sonsuza kadar devam eder..bu bir boing 747 uçağının rast gele olusumundan daha imkansız bir durum ortaya çıkarır

Sitelerde Paylaş

U2 U1 = Q W

Bu yasa "enerjinin korunumu" olarak da bilinir. Enerji, yoktan var edilemez; var olan enerji de yok edilemez; sadece bir şekilden diğerine dönüşür.

Veya E=m.c2 buda yaratma prensibini ortadan kaldırır ....karmaşık yapı olan bir uçağı gene karmaşık yapı olan insan üretmiştir....bu durumda eğer insanı üreten bir canlı varsa...buda daha karmaşık yapı olan evren olmuş olur...eğer evreni üreten bir yapı varsa buda evrenden daha karmaşık olması prensibine dayanır ..ki bu durumda o canlıyıda üreten bir daha karmaşık canlı olmalıdir...sonsuza kadar devam eder..bu bir boing 747 uçağının rast gele olusumundan daha imkansız bir durum ortaya çıkarır

Ama aynı şey ateizm için de geçerli.Öyleyse evrenin öncesi ne?bana göre evren basitten karmaşığa gidiyor gibi

Sitelerde Paylaş

Nasıl ateist oldun peki? Ne düşündün? Nasıl bir mantık yürüttün? Neleri yanlış gördün?

Aslında agnostiktim.Tam olarak ateist değildim çünkü tanrının olduğunun yada olmadığının bir kanıtı olmadığına inanıyordum.Ama Kuran a da inancım kalmamıştı ama şimdi sorgulamıyorum.Neden dersen,çünkü insan evrim sonucu olsa bile inanmaya programlı.Bişeylere inanmadan yaşayamazsın.Tabiki ille dine inanmak zorunda değilsin ama yüce bir varlık dışında inanabileceğüm herşey fani ve göreceliydi.

Sitelerde Paylaş

Ama aynı şey ateizm için de geçerli.Öyleyse evrenin öncesi ne?bana göre evren basitten karmaşığa gidiyor gibi

kuantum fiziği okumalısınız ...evren büyük yırtılma yani ilk haline geri dönecek....yada büyük çökme False vacuumla oluşmuş evrenimiz...kuantum dalgalanmalari yüzünden oluşmuştur...kısacasi evren boş değildir....bu enerji bir noktada sıkışmis ve patlamıştir ....büyük yırtılmayla eski haline geri dönecektir
Sitelerde Paylaş

Aslında agnostiktim.Tam olarak ateist değildim çünkü tanrının olduğunun yada olmadığının bir kanıtı olmadığına inanıyordum.Ama Kuran a da inancım kalmamıştı ama şimdi sorgulamıyorum.Neden dersen,çünkü insan evrim sonucu olsa bile inanmaya programlı.Bişeylere inanmadan yaşayamazsın.Tabiki ille dine inanmak zorunda değilsin ama yüce bir varlık dışında inanabileceğüm herşey fani ve göreceliydi.

Kuran'a neden inancın kalmamıştı? Kuran'da neleri yanlış görmüştün?

Bir insan nasıl sorgulamayı, düşünmeyi bırakabilir? İnsanı hayvandan farklı kılan en önemli özelliklerden birisi düşünmek, sorgulamaktır.

İnsan inanmaya falan programlı değil, sadece duymak istediği şeyleri söyleyenlere inanmaya meyilli.

Sitelerde Paylaş

Efes harabelerine ya da Dolmabahçe sarayına baktığınızda bu eserlerin şans eseri oluşmuş, doğal yapılar olduğunu düşünür müsünüz? Sınırsız zaman, rüzgar ve yağmur sağlansa bile doğa bu eserleri oluşturamaz. Sağduyumuz bize bu eserlere baktığımızda, açık bir planlama ve ustalıkla oluşturulmuş, zeka ürünlerine baktığımız verisini verir.

Bu makale, dünyamızın birkaç şaşırtıcı yönüne dokunmaktadır: dünyanın güneşe konumu, suyun bazı özellikleri, insan bedeninin bir organı. Bunlardan herhangi birisi kazara olmuş olabilir mi?

Seçkin astronom Frederick Hoyle, amino asitlerin insan hücrelerinde tesadüfi bir şekilde bir araya geldiği iddiasının matematiksel olarak gülünçlüğünü ortaya koymuştur. Hoyle, "şans" ihtimalinin saçmalığını takip eden analojide resimlemiştir: "Bir kasırganın, bir hurdalık üzerinden geçerken parçaları şans eseri birleştirip, şans eseri çalışan ve uçmaya hazır pırıl pırıl bir Boeing 747 oluşturmasının şansı nedir? Olasılık o kadar küçüktür ki, sınırsız zaman ve sınırsız hurdalık verilmiş olsa bile bu olasılıkta yükselme görülemez."

Evrenin ve bizim yaşamımızın karmaşıklığı göz önüne alınıldığında, ihtiyacımız olan herşeyi yaratmış olan makul, sevgi dolu ve zeki bir Yaratıcıyı kabul etme durumunda kalırız. Kutsal Kitap, yaşamı yaratan ve sürdüren bu Yaratıcı'yı Tanrı olarak tanımlar.

Doğanın neler yaptığını görsen şaşarsın. Bak:

http://fwmail.net/ilginc/tabiatin-elinden-ilginc-olusumlar

Buna karşılık Kuran'da geçen

"Denizde dağlar gibi akıp giden gemiler de O'nun varlığının delillerindendir." (Şura 32)

ifadesi ne demek oluyor? Gemiler gökten hazır mı indiriliyor da 'delil' oluyor? Gemileri insanlar yapmıyor mu?

Ayrıca şuna da bak:

".. Kendisinde çetin bir sertlik ve insanlar için (çeşitli) yararlar bulunan demiri de indirdik." (Hadid 25)

Demir gökten inmemiştir, yerkürede zaten vardır. Daha da çarpıcı olanı, demir yerkürede metal olarak bulunmaz. İnsanlar demiri izabeyle oksitlerinden ayırarak metal halinde elde eder, bundan aletler yaparlar.

Hiç düşünmez misiniz?

Sitelerde Paylaş

İnsan önce müslüman sonra ateist sonra tekrar müslüman olamaz mı?tolstoy da önce ateistti sonra hristiyan oldu.ben inanmak zorundayım yaşamak için.

İnsan önce Müslüman sonra Ateist sonra tekrar Müslüman olamaz. Ateist olduğunu sanabilir.

Bir Ateist'in bu söyleme gülümseyeceğinden şüphen olmasın.

Basit bir örnek. (çok fazla örnek ve psikolojik vaka üretebiliriz)

Şöyle bir şey duymuşluğum var: "Kuran çok saçma o yüzden Ateist oldum."

Aslında diğer üretilmiş tanrıları reddetmesinin sebebi içinde bulunduğu dine hala inanıyor olmasıdır.

Böylece, tek tanrı inancına sahip olanlar, geriye Ateizm'in kaldığını düşünerek kendilerini öyle tanımlarlar.

Elbette -bu örnekteki- bir farkındalıktır; ama yalnızca küçücük bir başlangıçtır. Tek başına hiçbir anlamı yoktur. Ateist olmanız için başka bir bilince ulaşmanız ve düşünceye sahip olmanız gerekir.

Bilimsel yolu tutturmuş, tanrı iddiasına -iddia bile denemez aslında- somut kanıt bekleyen birinin gerisin geriye, hele ki eski dinine dönmesi mümkün değildir.

Sanıyorum sağduyu bu yüzden senden hikayeni anlatmanı istiyor.

Daha fazla uzatmayacağım. Ateist olmadan çok da anlayabileceğin bir durum değil maalesef.

Derken..

Agnostik olduğunu iddia etmişsin bu sefer de. Agnostik birinin "Ateist'tim" dediğine ilk kez rastlıyorum.

Bir örneğimiz daha oldu.

Tolstoy Ateist değil.

Deist olabileceği/olduğu söyleniyor.

Deizm'den sonra gerisin geriye dönmek mümkün olabilir mi bilemiyorum; cahillik yapmayım. Olmadığım bir nokta hakkında senin kadar cüretkâr olamıyorum.

Tolstoy'un tekrar Hristiyan olduğuna dair ise bir şey duymadım.

tarihinde ulsts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...