Jump to content

Tanrının olduğunun kanıtı

Recommended Posts

fizik yasaları dışına çıkamazsin...mesela....burda bunu yazman benim verdiğim cevabın basit bir tepkisi olarak,karnının acikmasi etki oluyor bu durumda yemek yemen tepki olur....nekadar aç kalabilirsin....vücudun iyice zayıf dusene kadar burda başka bir tepki bu tepki başka bir etkiyi doğurur.... buda vücut direncinin düşmesi sağlığının bozulması ve bu etkinin sonucu ortaya bir tepki çıkar... ölüm...

Bebekleri leylek getirmiyor mu yani?
Sitelerde Paylaş
  • İleti 89
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

blis_bebek.jpg

tanrıyı arayıp bulamayanlara şunu tavsiye ediyorum

doğru yere bakmamış olabilirmmisiniz?

mesela tanrıyı ateist forumda aramak gibi

hakikaten tanrıyı aramakta ciddi isen

şunlara bak:

kainat ve dünya bir sanat üzerine yaratılmış

bilim adamları kainatı inceleyerek milyonlarca ciltlik kütüphaneler doldurmuş

bu bilgiler eşyanın öncesine ait değil

yani göz profesörü gözü incelemiş binlerce sayfalık bir kitaba imza atmış

hele o noktaya gelmek için yıllarca çalışmış ama gözden öncesini bilmiyor

bir gözün aynısını veya benzerini yapıp insana takma becerimiz 2014 yılında hala mümkün değil

yani gözü yapan bizim gözümüzle görecebileceğimiz bir güç değil

bu gözü yapan bütün gözleri yapan da odur çünkü temelde aynı

gözü yapan gözü görür gözün gördüğünü de görür

gözü yapan güneşi de yapmalı güneş olmadan gözün ışık fiziği ayna lens vb olmayacaktı

demek gözü yapan ışığı güneşi gözü besleyen biyolojik tüm faktörleri bilir

gözü yapan insanı da yapmalı yapması gerekir

tüm hayvanları da yaratmalı

tüm dünyayı ve güneş sistemini de bilmeli ona göre varetmeli

insanı yaratan insandaki duyguları da yaratmalı

sevgiyi merhameti en iyi bilmeli

bak bebekler ne güzel besleniyor

aciz ve zayıf oldukları için onları yaratan annelerine verdiği şefkatle

anneleri ona musahahar ediyor yani hizmetçi gibi çocuğu etrafında pervane oluyor

icabında bir anne evladı için canını veriyor

demek o bebeği yaratan ona çok merhametli ki anneyi de bu duygularla donatmış

annede bebeğin her dönemi için uygun besin hemen hazırlanıyor

demek bebeğin yaratıcısı bu bebeğe karşı kat kat şefkatli merhametlidir

demek yaratan hem yaratıcı hem merhametlidir

Bismillahirrahmanirrahim deki gibi

bak bir damla sudan mükemmel insanlar yaratılıyor

bak bir çekirdekten tonlarca ağırlıkta ağaçlar oluyor

hiç mümkünmüdür ki bunlar kendi kendine olsun veya

kör tabiat yaratsın veya

cansız camid sebebler canlıları varetsin

demek bir Alimi Kadir Rahmanir Rahim daima yaratır.

tarihinde dr.Kemal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kainatta geçerli yasalar Bir olan bir Yaratıcıya apaçık işaret eder ve isbat eder

zerrede geçerli bir çekim kuvveti yasasının koca gezegenler arasında da geçerli olması

Allahın cc varlığını birliğini ve zerreden küreye kadar her şey hakimiyetinde olduğunu isbat eder

Bu güne kadar bilim adamlarınca yazılmış milyonlarca cilt kitap tabiata bakılıp onda geçerli yasaları

işleyen mekanizmaları anlatır

Binlerce dahi bilim adamı kütüphaneler dolusu kitabı bu şekilde yazmış

Netice şu eğer mükemmel bir sistem varsa muhakkak bu sitemi kuran işleten kontrol eden var

Bir yerde sanat varsa sanatkarı da olması gerkir

Bir harf katipsiz olmaz bir iğne ustasız olamaz

Tabiat tümüyle bir yazıdır öyle bir yazı ki bir harfinde bir kitap yazılmış mesela dna gibi

Elbette bu yazının katibi olacak bu nakışların nakkaşı olacak

bu sanatların Sanisi olacak

Aksi halde bu mükemmel sistemi tabiatı

kör tesadüfe karışık ve kontrolsüz sebeblere havale etmek hiçbir aklın karı değildir

bunu iddia eden ya hiç tabiatbilimleri görmemiş bilmiyor veya bu işe yıllarını vermiş

dahi bilimadamlarını gerizekalılıkla suçluyor çünkü yıllarını araştırmalarına veriyorlar

Sitelerde Paylaş
BİLİM DEDİĞİNİZ ŞEY BOŞ LAFTAN İBARETTİR

Binyillardir bilene gelen bilim dallari, fizik, astronomi, biyoloji, hatta matematik tamamlanamamislardir. Yani, hiç bir seyi bastan sona yanlislanabilir olarak henüz açiklayip modelize edememislerdir.

Fizik'te madde ve atomlar kuantum paketlerinden mi olusuk, yoksa titresim dalgalardan veya parçaciklardan mi ? Kuantum mekanigi ile Einstein'in göreliligi hala bagdasmamakta... Evrenin ortaya çikisi üzerine onlarca rakip modellerin hiç birisi tamamlanmis degil...

Biyolojide, evrimin mekanizmalari, evrim soyagaci konusunda bir konsensüs olusturulamamakta... Hatta beynin nasil çalistigi konusunda çok kisitli bilgilerimiz var, bir embriyo nasil biçimleniyor, hangi mekanizmalarla saglaniyor ? Inanilmaz ama sadece gözlemleyip tarif etmekten ileri bir açiklama yok, sadece bazi tezler var...

Matematikte bile, kümeler mi, tipler mi öngörülmeli, sonsuz'un limitleri ve degisik branslarin birlestirilmesi, ve nice teoremler hala cevapsiz...

Hatta, olabilir ki bu yanlislanabilir ve mesafeli bilimsel yaklasimla da hiç bir model veya teori, kuantum mekaniginin atom alti kuantum seviyede nedenselligin yok olup makrodüzeyde olasilik olarak merkezi limit teoremi, Gauss yasasi veya Lorenz çekicisi gibi istatistiksel temele dayanan göreli kanunlar ve mekanizmalar'i dibinde sürekli kaçirip, yüzeysel ve forlamist modellerle yakalamaya çalismaya mahkumüz...

Bilimsel olarak bir islevi ideal olarak bastan sona açiklayabilmek amaçlanmakta. Ki nasil olustugu asama asama aydinlassin. Ama, pratikde, örnegin suyun 100°C'de fokurdamasi dahi aslinda sinirli gözlemlemeler'e dayanan bir istatistiksel beklentiden ibaret. Bunu mutlak bir kanun olarak görmek (belirli basinçta, suyun ayni mineral yapisi ile vs) aslinda bir tümlemedir. Teori ve modeller ise, aslinda temelindeki kurucu mekanizmalar saptanamayan ve nedensellik kaybolan düzeyden makrodüzey'e geçis nedeniyle, sadece yüzeysel bir gözlem üzerinden yürütülüp paradigmalar üzerinden tasarlanan yaklasik çözüm arayisindan ileri bir sey degil.

Böyle bir sey söz konusu olamaz. Her zaman için, bir kanun kendi paradigmasi çerçevesinde geçerli sayilmaktadir. Mesela isigin hizi, temel fizik kuvetleri gibi... Planck uniteleri gibi... Bunlarin degismeyecegini önkabul olarak temel olarak alip, bir takim sayili ölçumlerden sonra bir beklenti olasiligi saptiyoruz. Bu beklenti daha derinden bu sebep-sonuç silsilesinin tam bilinmesi ve degismeyeceginin garantilenememesi nedeniyle mutlak kabul edilmez. Kanun dedigimiz, sartli bir olasilik beklentisinden ibarettir.

----------

bu yazıyı özellikle bak e=mc2 diyerek sanki herşeyi açıklıyormuş

veya entropi her maddede ve durumda geçerliymiş gibi

ahkam kesenlere ithaf ediyorum ;)
Sitelerde Paylaş

İslami açısından haklısın. İslamda bilim şeytan icadıdır.

Büyük İslami örgütlerden Boko Haram'ın anlamı batı eğitimi haram demektir. İslamda bilim haramdır.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kuantum teorisi Allah'ı ve ahireti ispatlıyor

Teknoloji ve ilim ilerledikçe vahiy, ilahi mesaj dahada netleşiyor, daha iyi anlaşılıyor ve doğruluğu ispatlanıyor.

Modern ilim deyince akla kuantum fiziği gelir.

Newton gibi fizikçilerin teorilerini alt-üst eden kuantum fiziği gün geçtikce doğrulanıyor.

Yaşadığımız dünyanın sadece mekanik olmadığını, herşeyin hareket ve gelip-geçici olduğunu ispat eden kuantum fiziğine biraz değinelim.

Bu teoriye göre en küçük moleküller hareket içinde. Yerinde durmuyorlar, titreşim içindeler ve sürekli hareket ediyorlar.

Üstelik dünyanın bir ucundaki kuant ile başka bir gezende olan bir kuant irtibat ve iletişim halinde.

Her an kuantlar birbiriyle iletişim halindeler. Bu şekilde bütün kainat oluşuyor.

Dünyanın herhangi bir yerinde bir parçacıkta bir deney yapıldığında, galaksinin başka bir ucunda da olsa

– hatta milyonlarca ışık yılı uzaklıkta da olsa -

bu parçacıkla bağlı olan parça da etkileniyor. Ve bu aynı anda (!) oluyor. Buna kuantum telepatisi deniliyor.

Bu dualizm sadece şuan mevcut olan maddelerde değil, ölmüş, yok olmuş olanlarda da geçerli.

Kuantum teorisine göre fiziki olarak kanıtlanan bir „ruh“ var. Bu ruhun başka bir alemde devamla var olduğu öne sürülüyor.

Albert Einstein zamanında bu ruhu keşfetmiş

fakat o zamanın şartları ile ne olduğunu tarif etmekte zorluk çektiği için „uzaktan garip bir eylem“ olarak nitelendirmiş.

Viyanalı kuantumfizikçisi Prof. Anton Zeilinger ise bu ruhun varlığını ve başka bir alemde devam yaşadığını ispat etti.

Araştırmacıların kuantkodu dedikleri bu eylem madde ve ruhu birleştiren bir kod.

Dolayısıyla başka bir alemin var olduğunu ve bu alemin bizim şimdiki alemimizi kuşattığını düşünüyorlar.

Teorinin en önemli yanı, kuantlar saniyede binlerce defa gelip gidiyorlar.

Yani bizim aslında gördüğümüz maddeler yerinde durmuyorlar,

saniyede binlerce defa belli kuantlar gidip geliyorlar, yani bozulup yeniden oluşuyorlar.

Önümüzdeki masanın, yediğimiz yemeğin, konuştuğumuz insanın,

şuan okuduğumuz bu yazının bazı parçaları saniyede binlerce defa gelip-gidiyor, yok olup, yeniden oluşuyor,

kuantlar başka bir yere gidip, yeni kuantlar tekrar o varlığı oluşturuyor.

Gözümüzün bunu algılaması mümkün değil.

Çünkü insan saniyede ancak 24 kare görebilir.

Bu nedenle çizgi filimlerde saniyede 24 kare çizilir – ki çizgi filim akıcı görünsün.

Bir kuant kaybolduğu zaman başka bir yerde yeniden var oluyor.

Yani bir elmayı oluşturan kuantlar kaybolduğunda başka yerde bir ekmeği oluşturabiliyorlar.

Bu şekilde kainattaki bütün varlıklar sürekli bir varlık-yokluk arasında gelip gitmekde.

Bahsettiğimiz bu veriler bizlere kainat hakkında önemli ipuçları veriyor:

Evrim diye birşey mümkün değil.

Çünkü madde dediğimiz şey saniyede binlerce defa yok olup var olduğuna göre, gelişme diye birşey imkansız oluyor.

Bu sayede hiçbirşeyin evrimleşmeye imkanı dahi yok.

Bu nedenle kuantumfiziği evrim teorisini tamamen yok sayıyor.

Herşeyin aniden ve yokluktan yaratıldığını ispat ediyor.

Çünkü kuantlar her saniyede gidip geliyorlar, süratle varlık alemine girip çıkıyorlar ve bu şekilde varlıkları oluşturuyorlar.

Kainatta olan varlıkların hepsi her an yeniden diriliyor, haşrediliyor.

Yani her an gözümüzün önünde yeniden yaratılıyor, adeta bir kitabın okunduğu zaman yazılması gibi bir kudret sergileniyor.

Bunun ise tesadüf ile olabilme imkanı sıfır.

Demekki bu işlemi bilen, gören ve organize eden birisi olması gerekiyor.

Eğer bir düzen var ise, bir iradeci de olsa gerek.

Bütün kuantlar birbiriyle irtibat halinde olması gerekiyor.

Her partikül diğer partiküllerin ne yaptığını adeta biliyor.

Bu nedenle kainattaki sistem birbiriyle bağlı olarak çalışıyor.

Evren tek ve bölünmez bir bütün haline geliyor.

En küçük bir parça en büyük bir parçanın özelliklerini taşıyor.

Yani masadaki kuant, Amerika´daki Johnny´in üzerindeki kuantlar ile irtibatlı.

Kainattaki bütün gezegenler ve galaksiler ve içlerindeki herşey kuantlardan oluşuyor

ve hepsi birbiriyle muhteşem bir nizam, intizam, organize ve iletişim içinde.

Yoksa kuantlar elma olduklarında elmanın formünü veya armut olduklarında armutun formünü bilmeleri imkansız olurdu.

Bildiklerine göre ve kendilerinde hiç bir şuur, akıl ve fikir olmadığına göre, onları gören, bilen, organize eden ve onlara sözü geçen başka biri olmalı.

Hepsi o aynı kaynaktan emri alıyorlar ve uyguluyorlar.

Zeilinger´in „ruh“ ispatı, başka bir alemin, yani ahiretin varlığını ispat ediyor.

O halde varlık alemi de gördüğümüzden ve algıladığımızdan ibaret değildir. İnsan cismen ve madde olarak vefat etse de,

ruh olarak başka bir alemde devam yaşıyor.

Maddeyi ve ruhu, varlığı ve yokluğu birleştiren kuantkodu, aslında ilahi kudretten başka birşey değil.

Madem insandaki zerreler saniyede binlerce defa yok olup var oluyor,

o zaman insanın hayatı da yokluk ve varlık arasında geçen ince bir yolculuktan ibaret.

Her an dökülmeye ve yok olmaya mahkum olan insan bu geçici kuantlara hayatını bağladığı zaman mutlaka huzursuz ve mutsuz olacaktır.

Çünkü her an ölme ihtimali %50. Var veya yok olma ihtimali eşittir.

Her an o giden kuantlar geri gelmeyebilir. Her an yok olan insan, zaten aslında yoktur.

Kendisini var, malik ve sahip olarak hissetmesi hakikati görmemesinden kaynaklanıyor.

Asıl hakikat, kuantları her an binlerce defa yok edip tekrar yaratan,

yani insanı her an binlerce defa öldürüp yeniden yaratan gücün elinde.

Sır orada gizli. Hakikat orada.

O hakikat bir gün insanı oluşturan kuantların tekrar oluşmasına izin vermeyecek

ve bizim “ölüm” dediğimiz süreç başlayacak. Cemil Şahinöz den alıntıdır

bu konunun devamı:

Netice şu elektronlar gözlemlenince parçacık gözlem yapılmayınca dalga şeklinde yayılıyor

elektronların gözü ve beyni olmalı ki gözlemlendiklerini anlasınlar

demek oluyorki zerreler Cenabı Hakkın iradesi ve emriyle hareket eder baı boş değil Cenabı Hakkın emrindedir

varolan madde yok olmaz

yoktan varolmaz safsatasına gelecek olursak

bakınız quantum mekaniğinde nötrinolar quantokodlar aynı anda farklı yerlerde olabildiği halde

aynı anda hiçbir yerde de olabilirler

bu nsaıl mümkün olabilir

deneyler olduğunu gösteriyor

peki varolan madde yok olmaz

yoktan varolmaz safsatasına ne oldu?

çöpe gitti

demek Allah cc melekleri cinleri cenneti cehennemi vb leri gözümüzün göremediği

ve metafizik denilen herşeyin varolabilme hemde fiziksel dünyada varolabilme ihtimali mevcuttur

inkar edilemez

inkar eden fizik bilmiyordur cahildir veya

güneşe gözünü kapamakla herkese gece olacağını sanan embesildir

Sitelerde Paylaş

Binyillardir bilene gelen bilim dallari, fizik, astronomi, biyoloji, hatta matematik tamamlanamamislardir. Yani, hiç bir seyi bastan sona yanlislanabilir olarak henüz açiklayip modelize edememislerdir.

Fizik'te madde ve atomlar kuantum paketlerinden mi olusuk, yoksa titresim dalgalardan veya parçaciklardan mi ? Kuantum mekanigi ile Einstein'in göreliligi hala bagdasmamakta... Evrenin ortaya çikisi üzerine onlarca rakip modellerin hiç birisi tamamlanmis degil...

Biyolojide, evrimin mekanizmalari, evrim soyagaci konusunda bir konsensüs olusturulamamakta... Hatta beynin nasil çalistigi konusunda çok kisitli bilgilerimiz var, bir embriyo nasil biçimleniyor, hangi mekanizmalarla saglaniyor ? Inanilmaz ama sadece gözlemleyip tarif etmekten ileri bir açiklama yok, sadece bazi tezler var...

Matematikte bile, kümeler mi, tipler mi öngörülmeli, sonsuz'un limitleri ve degisik branslarin birlestirilmesi, ve nice teoremler hala cevapsiz...

Hatta, olabilir ki bu yanlislanabilir ve mesafeli bilimsel yaklasimla da hiç bir model veya teori, kuantum mekaniginin atom alti kuantum seviyede nedenselligin yok olup makrodüzeyde olasilik olarak merkezi limit teoremi, Gauss yasasi veya Lorenz çekicisi gibi istatistiksel temele dayanan göreli kanunlar ve mekanizmalar'i dibinde sürekli kaçirip, yüzeysel ve forlamist modellerle yakalamaya çalismaya mahkumüz...

Bilimsel olarak bir islevi ideal olarak bastan sona açiklayabilmek amaçlanmakta. Ki nasil olustugu asama asama aydinlassin. Ama, pratikde,

----------

bu yazıyı özellikle bak e=mc2 diyerek sanki herşeyi açıklıyormuş

veya entropi her maddede ve durumda geçerliymiş gibi

ahkam kesenlere ithaf ediyorum ;)

beyfendi sacmaliyorsunuz ama farkında değilsiniz yer çekimi kanunu, entropi yasasi,termodinamik kanunları ve kuantum fiziği dininize aykırı oluşu bizi ve bilimi bağlamaz bunlarla bulunan icatlarda sizi bağlamaz sizin dininizin yanlış oluşu ,huriler dolu,şarap dolu ve bu dini yaymaniz için herkesi öldürmenizi emreden miras bile bolemeyen kafanızda tanrinizin oluşu sizi bağlar...
Sitelerde Paylaş

Bu kadar da cahil olunmaz ki arkadaş!

Yahu insan 12 senede bir noktacık bile öğrenemez mi? Bu kadar zırcahil nasıl kalabilir insan? Ulan 12 sene adam ateist forumlarında takılıyor ama hala dünyanın en cahil en kültürsüz insanları olan nurculardan biri o da. Yav 12 senede tek bir metre bile ilerleyemez mi insan? Düşün yav koskoca 12 sene ama adam hala cehalet, dogma, hurafe bataklığına saplı kalmış boğuluyor.

Demek bilim sadece boş laftan ibaretmiş ya bırakın hocam bu milletten hayatta adam olmaz ya.

Sitelerde Paylaş

beyfendi sacmaliyorsunuz ama farkında değilsiniz yer çekimi kanunu, entropi yasasi,termodinamik kanunları ve kuantum fiziği dininize aykırı oluşu bizi ve bilimi bağlamaz bunlarla bulunan icatlarda sizi bağlamaz sizin dininizin yanlış oluşu ,huriler dolu,şarap dolu ve bu dini yaymaniz için herkesi öldürmenizi emreden miras bile bolemeyen kafanızda tanrinizin oluşu sizi bağlar...

Ben bilimden bilimsel gelişmelerden

bağımsız gözlem ve bilimsel metodla elde edilen verilerden bahsediyorum

ve eldeki veriler Cenabı Hakkın birliğini kudretini ilmini gözler önüne seriyor

peki sen ne yapıyorsun?

benim delillerimi bilimsel olarak çürütmek yerine

bozuk plak gibi veya ezber yapan papağan gibi aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorsun

sanıyosun ki herkes senin kadar ahmak senin delilsiz isbatsız sallamalarına kanacak

nerde bilimsel olarak benim yazdıklarımın yanlışı? delil nerde isbat nerde?

Allahı inkar ediyorsun o zaman isbatla olamayacağını alternatif kanun getir

teori kuram veya hezeyan değil olabilirlerden bahsetme kesin konuş

ayrıca 100lerce fizikçinin yapamadığını yap

quantum mekaniğini nevton mekaniği ile açıkla bakalım

veya sus adam sansınlar seni

Sitelerde Paylaş

Bu kadar da cahil olunmaz ki arkadaş!

Yahu insan 12 senede bir noktacık bile öğrenemez mi? Bu kadar zırcahil nasıl kalabilir insan? Ulan 12 sene adam ateist forumlarında takılıyor ama hala dünyanın en cahil en kültürsüz insanları olan nurculardan biri o da. Yav 12 senede tek bir metre bile ilerleyemez mi insan? Düşün yav koskoca 12 sene ama adam hala cehalet, dogma, hurafe bataklığına saplı kalmış boğuluyor.

Demek bilim sadece boş laftan ibaretmiş ya bırakın hocam bu milletten hayatta adam olmaz ya.

keşke atatürk yaşasaydı da cariyesi olsaydım yani altına yatsaydım diyen biri mi bunları söylüyor?

hem de peygamberin sav cariyesine dil uzatırken

senin kendini geliştirdiğin çok açık ;)

Sitelerde Paylaş

peki sen ne yapıyorsun?

bozuk plak gibi veya ezber yapan papağan gibi aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorsun

sanıyosun ki herkes senin kadar ahmak senin delilsiz isbatsız sallamalarına kanacak

http://tr.m.wikipedia.org/wiki/Termodinamik_kanunlarıBirsistemin iç enerjisindeki değişim: sisteme verilen ısı ile, sistemin çevresine uyguladığı iş arasındaki farktır.

U2 U1 = Q W

Bu yasa "enerjinin korunumu" olarak da bilinir. Enerji, yoktan var edilemez; var olan enerji de yok edilemez; sadece bir şekilden diğerine dönüşür. Bir sistemin herhangi bir çevrimi için çevrim sırasında ısı alışverişi ile iş alışverişi aynı birim sisteminde birbirlerine eşit farklı birim sistemlerinde ise birbirlerine orantılı olmak zorundadır. Bu ifadelerin yapılan deneylerle doğruluğu gözlenmiştir fakat ispat edilememektedir. Bütün bu ifadeler matematiksel olarak çok daha kolay ifade edilebilir.

Sitelerde Paylaş

peki sen ne yapıyorsun?

Fizikte Entropi, bir sistemin mekanik işe çevrilemeyecek termal enerjisini temsil eden termodinamik terimidir. Çoğunlukla bir sistemdeki rastgelelik ve düzensizlik olarak tanımlanır ve istatistikten teolojiye birçok alanda yararlanılır. Sembolü S'dir.[1] Termodinamiğin 2. yasasıdır.

Fen Bilimlerinin en önemli yasası her şeyin yıprandığını söyleyen yasadır. Canlılar yaşlanır ve ölür, otomobiller paslanır ve evrendeki düzensizlik artar. Bilim adamları düzensizliği Entropi adı verilen nicelik ile ölçerler. Sistemlerdeki düzensizlik arttıkça, entropi de artar. Bu durum da faydalı (iş yapabilir) enerji miktarını azaltır. Faydasız enerjiyi (entropi) arttırır.

Sitelerde Paylaş

E=mc^2 'yi elde etmiş olacaksınız. Şimdi relativistik Hamiltonianla Schrödinger denklemini yeniden yazalım:

\sqrt{(-i\hbar\mathbf{\nabla})^2 c^2 + m^2 c^4} \psi= i \hbar \frac{\partial}{\partial t}\psi.

Karesi alınırsa

\mathbf{\nabla}^2\psi-\frac{1}{c^2}\frac{\partial^2}{\partial t^2}\psi

= \frac{m^2c^2}{\hbar^2}\psi

elde edilir. Bu denklem Klein-Gordon denklemi olarak bilinir. Ancak denklem bir takım teknik nedenden ötürü sorunludur. Daha geçerli relativistik çözüm Dirac tarafından keşfedilmiştir ve kendi adıyla anılan denklemle verilir. Ultramikroskobik boyutlarda (Planck Uzunluğu) uzayın küçük dalga boylarında bir kaos olduğu düşünülür. Evrenin milyarda birinin milyarda birinin milyonda biri boyutlarda gözleyecek olursunuz Evren bir kaos olarak görünür.

Kuantum mekaniği tarihi gelişimi boyunca birçok sınavdan alnının akıyla çıkmayı başarmıştır. Olguları büyük bir doğrulukla açıklaması, yeni olgulara ışık tutması bir teoriden beklenen özelliklerdir ve kuantum mekaniği bu işi gerçekten oldukça iyi başarmıştır.

Basitce bilim dinleri red eder....

Sitelerde Paylaş

a.k,senelerdir forumlardayım,binlerce ahmak gördüm,hepsi de allah denen şeyden bahsediyorlar.

nedir bu allah denen şey,tanımını yapın diye sordum..

Daha bir kişi bile açıklayamadı allah denen şeyin ne olduğunu...

Hem ne olduğunu açıklayamıyorsunuz,hem de her şeyin arkasına bu allah denen şeyi koyuyorsunuz..

Lan ak.ahmakları,bla bla yapmayı bırakın bana anlatın allah nedir?

Kim tespit etti allah denen şeyin var olduğunu...

Bu allahın fiziksel özellikleri nedir?

Bunlara cevabınız yoksa,safsata yapmayı bırakın,forumu çöplüğe çevirmeyin.....

Sitelerde Paylaş

keşke atatürk yaşasaydı da cariyesi olsaydım yani altına yatsaydım diyen biri mi bunları söylüyor?

hem de peygamberin sav cariyesine dil uzatırken

senin kendini geliştirdiğin çok açık ;)

Keşke cariyesi olsaydım diye bir şey demedim yaşasaydı cariyesi bile olurdum dedim. Onu da kimbilir ne için söylemişimdir de sen cımbızlamışsındır sözümü.

Madem cariyeliği kötü bir şey olarak görüyorsun neden hala müslümansın?

Sitelerde Paylaş

Bla bla bla,allah var

Nerden biliyorsun

Kuranda yazıyor

Kuranı kim yazmış

Allah

Kim demiş allah yazdı diye

Muhammed

Muhammed kim

Allahın elçisi

kim diyor elçi diye

Allah

Peki bu allah denen şeyin var olduğuna neden inanıyorsun

Toplu iğne bile ustasız olmaz,bu yüzden kainatın da ustası olmalı

Peki,bu allahının ustası kim

Allah yaratılmamıştır

yarattığını iddia ettiğin şeyden daha kompleks olması gereken allahının da ustası olması gerekmez mi

Hayır,o her şeyden münezzehtir

Anladım,a.k ahmağı,diyorsun ki basit bir şey için usta gerekir ama,daha karmaşık bir şey için usta gerekmez..sokayım senin mantığına....

Sitelerde Paylaş

....

Bu ifadelerin yapılan deneylerle doğruluğu gözlenmiştir fakat ispat edilememektedir. ...

.....

. Ancak denklem bir takım teknik nedenden ötürü sorunludur. ...

....

o denkelm sorunlu bu deney isbat edilemiyor

eee netice ne?

benim 100 iddiamdan birine bile karşı elinde yeterli delil kesin veri yok hala iddia ediyorsun

arkadaşım aklından zorun mu var?

entropide kural MAKSİMUM DÜZENSİZİLİK MİNUMUM ENERJİ DİR

yani tüm mevcudat düzensizliği maksimuma çıkarkenenerjisi minimuma inmeye meyillidir

peki canlılar tam tersidir, neden?

entropiye göre evrende dünyada canlı olmaması gerekir

fakat her saniye canlılar yaratılıyor ve bu milyon yıldır devam ediyor neden?

cansız inorganik elemntler zerreler nasıl canlıyı oluşturuyor?

neden hala labratuvarda cansızdan canlı çıkartamıyoruz?

tüm dünya üzerindeki hayat nerden geliyor

bana sorunlu iddialar isbatsız kuramlar

yanlış deneyler hatalı denklemlerle cevap verme bi zahmet

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...