Jump to content

Tanrının olduğunun kanıtı

Recommended Posts

o denkelm sorunlu bu deney isbat edilemiyor

eee netice ne?

benim 100 iddiamdan birine bile karşı elinde yeterli delil kesin veri yok hala iddia ediyorsun

arkadaşım aklından zorun mu var?

entropide kural MAKSİMUM DÜZENSİZİLİK MİNUMUM ENERJİ DİR

yani tüm mevcudat düzensizliği maksimuma çıkarkenenerjisi minimuma inmeye meyillidir

peki canlılar tam tersidir, neden?

entropiye göre evrende dünyada canlı olmaması gerekir

fakat her saniye canlılar yaratılıyor ve bu milyon yıldır devam ediyor neden?

cansız inorganik elemntler zerreler nasıl canlıyı oluşturuyor?

neden hala labratuvarda cansızdan canlı çıkartamıyoruz?

tüm dünya üzerindeki hayat nerden geliyor

bana sorunlu iddialar isbatsız kuramlar

yanlış deneyler hatalı denklemlerle cevap verme bi zahmet

evet bu sorulara cevap bekliyorum

Sitelerde Paylaş
  • İleti 89
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

blis_bebek.jpg
tanrıyı arayıp bulamayanlara şunu tavsiye ediyorum
doğru yere bakmamış olabilirmmisiniz?
mesela tanrıyı ateist forumda aramak gibi
hakikaten tanrıyı aramakta ciddi isen
şunlara bak:
kainat ve dünya bir sanat üzerine yaratılmış
bilim adamları kainatı inceleyerek milyonlarca ciltlik kütüphaneler doldurmuş
bu bilgiler eşyanın öncesine ait değil
yani göz profesörü gözü incelemiş binlerce sayfalık bir kitaba imza atmış
hele o noktaya gelmek için yıllarca çalışmış ama gözden öncesini bilmiyor
bir gözün aynısını veya benzerini yapıp insana takma becerimiz 2014 yılında hala mümkün değil
yani gözü yapan bizim gözümüzle görecebileceğimiz bir güç değil
bu gözü yapan bütün gözleri yapan da odur çünkü temelde aynı
gözü yapan gözü görür gözün gördüğünü de görür
gözü yapan güneşi de yapmalı güneş olmadan gözün ışık fiziği ayna lens vb olmayacaktı
demek gözü yapan ışığı güneşi gözü besleyen biyolojik tüm faktörleri bilir
gözü yapan insanı da yapmalı yapması gerekir
tüm hayvanları da yaratmalı
tüm dünyayı ve güneş sistemini de bilmeli ona göre varetmeli
insanı yaratan insandaki duyguları da yaratmalı
sevgiyi merhameti en iyi bilmeli
bak bebekler ne güzel besleniyor
aciz ve zayıf oldukları için onları yaratan annelerine verdiği şefkatle
anneleri ona musahahar ediyor yani hizmetçi gibi çocuğu etrafında pervane oluyor
icabında bir anne evladı için canını veriyor
demek o bebeği yaratan ona çok merhametli ki anneyi de bu duygularla donatmış
annede bebeğin her dönemi için uygun besin hemen hazırlanıyor
demek bebeğin yaratıcısı bu bebeğe karşı kat kat şefkatli merhametlidir
demek yaratan hem yaratıcı hem merhametlidir
Bismillahirrahmanirrahim deki gibi
bak bir damla sudan mükemmel insanlar yaratılıyor
bak bir çekirdekten tonlarca ağırlıkta ağaçlar oluyor
hiç mümkünmüdür ki bunlar kendi kendine olsun veya
kör tabiat yaratsın veya
cansız camid sebebler canlıları varetsin
demek bir Alimi Kadir Rahmanir Rahim daima yaratır.
Kuantum teorisi Allah'ı ve ahireti ispatlıyor
Teknoloji ve ilim ilerledikçe vahiy, ilahi mesaj dahada netleşiyor, daha iyi anlaşılıyor ve doğruluğu ispatlanıyor.
Modern ilim deyince akla kuantum fiziği gelir.
Newton gibi fizikçilerin teorilerini alt-üst eden kuantum fiziği gün geçtikce doğrulanıyor.
Yaşadığımız dünyanın sadece mekanik olmadığını, herşeyin hareket ve gelip-geçici olduğunu ispat eden kuantum fiziğine biraz değinelim.
Bu teoriye göre en küçük moleküller hareket içinde. Yerinde durmuyorlar, titreşim içindeler ve sürekli hareket ediyorlar.
Üstelik dünyanın bir ucundaki kuant ile başka bir gezende olan bir kuant irtibat ve iletişim halinde.
Her an kuantlar birbiriyle iletişim halindeler. Bu şekilde bütün kainat oluşuyor.
Dünyanın herhangi bir yerinde bir parçacıkta bir deney yapıldığında, galaksinin başka bir ucunda da olsa
– hatta milyonlarca ışık yılı uzaklıkta da olsa -
bu parçacıkla bağlı olan parça da etkileniyor. Ve bu aynı anda (!) oluyor. Buna kuantum telepatisi deniliyor.
Bu dualizm sadece şuan mevcut olan maddelerde değil, ölmüş, yok olmuş olanlarda da geçerli.
Kuantum teorisine göre fiziki olarak kanıtlanan bir „ruh“ var. Bu ruhun başka bir alemde devamla var olduğu öne sürülüyor.
Albert Einstein zamanında bu ruhu keşfetmiş
fakat o zamanın şartları ile ne olduğunu tarif etmekte zorluk çektiği için „uzaktan garip bir eylem“ olarak nitelendirmiş.
Viyanalı kuantumfizikçisi Prof. Anton Zeilinger ise bu ruhun varlığını ve başka bir alemde devam yaşadığını ispat etti.
Araştırmacıların kuantkodu dedikleri bu eylem madde ve ruhu birleştiren bir kod.
Dolayısıyla başka bir alemin var olduğunu ve bu alemin bizim şimdiki alemimizi kuşattığını düşünüyorlar.
Teorinin en önemli yanı, kuantlar saniyede binlerce defa gelip gidiyorlar.
Yani bizim aslında gördüğümüz maddeler yerinde durmuyorlar,
saniyede binlerce defa belli kuantlar gidip geliyorlar, yani bozulup yeniden oluşuyorlar.
Önümüzdeki masanın, yediğimiz yemeğin, konuştuğumuz insanın,
şuan okuduğumuz bu yazının bazı parçaları saniyede binlerce defa gelip-gidiyor, yok olup, yeniden oluşuyor,
kuantlar başka bir yere gidip, yeni kuantlar tekrar o varlığı oluşturuyor.
Gözümüzün bunu algılaması mümkün değil.
Çünkü insan saniyede ancak 24 kare görebilir.
Bu nedenle çizgi filimlerde saniyede 24 kare çizilir – ki çizgi filim akıcı görünsün.
Bir kuant kaybolduğu zaman başka bir yerde yeniden var oluyor.
Yani bir elmayı oluşturan kuantlar kaybolduğunda başka yerde bir ekmeği oluşturabiliyorlar.
Bu şekilde kainattaki bütün varlıklar sürekli bir varlık-yokluk arasında gelip gitmekde.
Bahsettiğimiz bu veriler bizlere kainat hakkında önemli ipuçları veriyor:
Evrim diye birşey mümkün değil.
Çünkü madde dediğimiz şey saniyede binlerce defa yok olup var olduğuna göre, gelişme diye birşey imkansız oluyor.
Bu sayede hiçbirşeyin evrimleşmeye imkanı dahi yok.
Bu nedenle kuantumfiziği evrim teorisini tamamen yok sayıyor.
Herşeyin aniden ve yokluktan yaratıldığını ispat ediyor.
Çünkü kuantlar her saniyede gidip geliyorlar, süratle varlık alemine girip çıkıyorlar ve bu şekilde varlıkları oluşturuyorlar.
Kainatta olan varlıkların hepsi her an yeniden diriliyor, haşrediliyor.
Yani her an gözümüzün önünde yeniden yaratılıyor, adeta bir kitabın okunduğu zaman yazılması gibi bir kudret sergileniyor.
Bunun ise tesadüf ile olabilme imkanı sıfır.
Demekki bu işlemi bilen, gören ve organize eden birisi olması gerekiyor.
Eğer bir düzen var ise, bir iradeci de olsa gerek.
Bütün kuantlar birbiriyle irtibat halinde olması gerekiyor.
Her partikül diğer partiküllerin ne yaptığını adeta biliyor.
Bu nedenle kainattaki sistem birbiriyle bağlı olarak çalışıyor.
Evren tek ve bölünmez bir bütün haline geliyor.
En küçük bir parça en büyük bir parçanın özelliklerini taşıyor.
Yani masadaki kuant, Amerika´daki Johnny´in üzerindeki kuantlar ile irtibatlı.
Kainattaki bütün gezegenler ve galaksiler ve içlerindeki herşey kuantlardan oluşuyor
ve hepsi birbiriyle muhteşem bir nizam, intizam, organize ve iletişim içinde.
Yoksa kuantlar elma olduklarında elmanın formünü veya armut olduklarında armutun formünü bilmeleri imkansız olurdu.
Bildiklerine göre ve kendilerinde hiç bir şuur, akıl ve fikir olmadığına göre, onları gören, bilen, organize eden ve onlara sözü geçen başka biri olmalı.
Hepsi o aynı kaynaktan emri alıyorlar ve uyguluyorlar.
Zeilinger´in „ruh“ ispatı, başka bir alemin, yani ahiretin varlığını ispat ediyor.
O halde varlık alemi de gördüğümüzden ve algıladığımızdan ibaret değildir. İnsan cismen ve madde olarak vefat etse de,
ruh olarak başka bir alemde devam yaşıyor.
Maddeyi ve ruhu, varlığı ve yokluğu birleştiren kuantkodu, aslında ilahi kudretten başka birşey değil.
Madem insandaki zerreler saniyede binlerce defa yok olup var oluyor,
o zaman insanın hayatı da yokluk ve varlık arasında geçen ince bir yolculuktan ibaret.
Her an dökülmeye ve yok olmaya mahkum olan insan bu geçici kuantlara hayatını bağladığı zaman mutlaka huzursuz ve mutsuz olacaktır.
Çünkü her an ölme ihtimali %50. Var veya yok olma ihtimali eşittir.
Her an o giden kuantlar geri gelmeyebilir. Her an yok olan insan, zaten aslında yoktur.
Kendisini var, malik ve sahip olarak hissetmesi hakikati görmemesinden kaynaklanıyor.
Asıl hakikat, kuantları her an binlerce defa yok edip tekrar yaratan,
yani insanı her an binlerce defa öldürüp yeniden yaratan gücün elinde.
Sır orada gizli. Hakikat orada.
O hakikat bir gün insanı oluşturan kuantların tekrar oluşmasına izin vermeyecek
ve bizim “ölüm” dediğimiz süreç başlayacak. Cemil Şahinöz den alıntıdır
bu konunun devamı:
Netice şu elektronlar gözlemlenince parçacık gözlem yapılmayınca dalga şeklinde yayılıyor
elektronların gözü ve beyni olmalı ki gözlemlendiklerini anlasınlar
demek oluyorki zerreler Cenabı Hakkın iradesi ve emriyle hareket eder baı boş değil Cenabı Hakkın emrindedir
varolan madde yok olmaz
yoktan varolmaz safsatasına gelecek olursak
bakınız quantum mekaniğinde nötrinolar quantokodlar aynı anda farklı yerlerde olabildiği halde
aynı anda hiçbir yerde de olabilirler
bu nsaıl mümkün olabilir
deneyler olduğunu gösteriyor
peki varolan madde yok olmaz
yoktan varolmaz safsatasına ne oldu?
çöpe gitti
demek Allah cc melekleri cinleri cenneti cehennemi vb leri gözümüzün göremediği
ve metafizik denilen herşeyin varolabilme hemde fiziksel dünyada varolabilme ihtimali mevcuttur
inkar edilemez
inkar eden fizik bilmiyordur cahildir veya
güneşe gözünü kapamakla herkese gece olacağını sanan embesildir

ayrıca bunlara da cevap bekliyorum bi zahmet

bozuk plak gibi veya ezber yapmış papağan gibi değil tabi

Sitelerde Paylaş

BİLİM DEDİĞİNİZ ŞEY BOŞ LAFTAN İBARETTİR

Binyillardir bilene gelen bilim dallari, fizik, astronomi, biyoloji, hatta matematik tamamlanamamislardir. Yani, hiç bir seyi bastan sona yanlislanabilir olarak henüz açiklayip modelize edememislerdir.

Fizik'te madde ve atomlar kuantum paketlerinden mi olusuk, yoksa titresim dalgalardan veya parçaciklardan mi ? Kuantum mekanigi ile Einstein'in göreliligi hala bagdasmamakta... Evrenin ortaya çikisi üzerine onlarca rakip modellerin hiç birisi tamamlanmis degil...

Biyolojide, evrimin mekanizmalari, evrim soyagaci konusunda bir konsensüs olusturulamamakta... Hatta beynin nasil çalistigi konusunda çok kisitli bilgilerimiz var, bir embriyo nasil biçimleniyor, hangi mekanizmalarla saglaniyor ? Inanilmaz ama sadece gözlemleyip tarif etmekten ileri bir açiklama yok, sadece bazi tezler var...

Matematikte bile, kümeler mi, tipler mi öngörülmeli, sonsuz'un limitleri ve degisik branslarin birlestirilmesi, ve nice teoremler hala cevapsiz...

Hatta, olabilir ki bu yanlislanabilir ve mesafeli bilimsel yaklasimla da hiç bir model veya teori, kuantum mekaniginin atom alti kuantum seviyede nedenselligin yok olup makrodüzeyde olasilik olarak merkezi limit teoremi, Gauss yasasi veya Lorenz çekicisi gibi istatistiksel temele dayanan göreli kanunlar ve mekanizmalar'i dibinde sürekli kaçirip, yüzeysel ve forlamist modellerle yakalamaya çalismaya mahkumüz...

Bilimsel olarak bir islevi ideal olarak bastan sona açiklayabilmek amaçlanmakta. Ki nasil olustugu asama asama aydinlassin. Ama, pratikde, örnegin suyun 100°C'de fokurdamasi dahi aslinda sinirli gözlemlemeler'e dayanan bir istatistiksel beklentiden ibaret. Bunu mutlak bir kanun olarak görmek (belirli basinçta, suyun ayni mineral yapisi ile vs) aslinda bir tümlemedir. Teori ve modeller ise, aslinda temelindeki kurucu mekanizmalar saptanamayan ve nedensellik kaybolan düzeyden makrodüzey'e geçis nedeniyle, sadece yüzeysel bir gözlem üzerinden yürütülüp paradigmalar üzerinden tasarlanan yaklasik çözüm arayisindan ileri bir sey degil.

Böyle bir sey söz konusu olamaz. Her zaman için, bir kanun kendi paradigmasi çerçevesinde geçerli sayilmaktadir. Mesela isigin hizi, temel fizik kuvetleri gibi... Planck uniteleri gibi... Bunlarin degismeyecegini önkabul olarak temel olarak alip, bir takim sayili ölçumlerden sonra bir beklenti olasiligi saptiyoruz. Bu beklenti daha derinden bu sebep-sonuç silsilesinin tam bilinmesi ve degismeyeceginin garantilenememesi nedeniyle mutlak kabul edilmez. Kanun dedigimiz, sartli bir olasilik beklentisinden ibarettir.

----------

bu yazıyı özellikle bak e=mc2 diyerek sanki herşeyi açıklıyormuş

veya entropi her maddede ve durumda geçerliymiş gibi

ahkam kesenlere ithaf ediyorum ;)

beyfendi....öncelikle kuantum fiziği E=mc2 denklemi termodinamik yasaları üzerine kurulmuş bir teoridir....yikamadigi maxwell ve elektormagnetizma ve bunun üzerine kurduğu kuantum mekaniginin temellerini atmıştır...gecerliliginin sebebide budur.....kendi tanrinizi savunmak için bile red ettiğiniz ,ve üzerine kurulan elektromagnwtizma ve onun üzerine kurulan kuantum fiziğini örnek veriyorsunuz ya bu konu hakkında bilginiz yok yada işinize geldiği gibi yazıyorsunuz
Sitelerde Paylaş

Ayrıca şunu rahatlıkla söyleyebilirim bütün yazdıklarinizdan yola cikarak.....din boş laflardan ve safsatalardan ibarettir....kendinin gerçekliğini kanıtlayabilmesi için her din bilime ihtiyaç duyar....bu tarih bilmi,aklı bilimler ve ilmi bilimler olabilir....fiziğin temellerini oluşturan kanunlar..kimyanin ve biyolojinin ,ve tabi matematik bunlarla çelişen din doğru olamaz....ve ıslam yanlış yalan bir dindir....tıpkı diğer dinler gibi ...dip not notrinolar aynı anda iki yerde olamaz fizik bilginiz yanlıştir....bu kuantum fizigine aykırı....bunu çift yarik denetimde fotonlarla yapmışlardir....

tarihinde mustafa2116 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ayrıca şunu rahatlıkla söyleyebilirim bütün yazdıklarinizdan yola cikarak.....din boş laflardan ve safsatalardan ibarettir....kendinin gerçekliğini kanıtlayabilmesi için her din bilime ihtiyaç duyar....bu tarih bilmi,aklı bilimler ve ilmi bilimler olabilir....fiziğin temellerini oluşturan kanunlar..kimyanin ve biyolojinin ,ve tabi matematik bunlarla çelişen din doğru olamaz....ve ıslam yanlış yalan bir dindir....tıpkı diğer dinler gibi ...dip not notrinolar aynı anda iki yerde olamaz fizik bilginiz yanlıştir....bu kuantum fizigine aykırı....bunu çift yarik denetimde fotonlarla yapmışlardir....

bilim islamı isbat ediyor

kurani gerçekler bilimle bağdaşır bilim geliştikçe akla uzak gelen isami emirlerin mantığı ortaya çıkar

sen net sorularıma net cevap vermeyip

aynı teraneyi bozuk plak gibi tekrar etmekten öte bir şey ortaya koyamıyorsun

senin taptığın bilim hiçbirşeyin başıboş olmadığını

başıboş ve gelişigüzel hareket etmediğini

bilinçli bir yaratıcı tarafından belirli bir plan program çerçevesinde yaratıldığını sevkedildiğini isbat eder

zaten nötrinoyla elektronu ayırdedemeyen birinden cevap beklemek benim hatam

önce araştır öğren sonra gel

Sitelerde Paylaş

Yaratıcının allah olduğunu nereden biliyorsunuz kanıtınız nedir?

Diyorsunuz ki,

''bak bir damla sudan mükemmel insanlar yaratılıyor
bak bir çekirdekten tonlarca ağırlıkta ağaçlar oluyor
hiç mümkünmüdür ki bunlar kendi kendine olsun veya
kör tabiat yaratsın veya
cansız camid sebebler canlıları varetsin''
Şimdi bir damla sudan mükemmel insanlar yaratan varlık sizin dediğiniz gibi hiç mümkünmüdür ki bu kendi kendine olsun?
Sitelerde Paylaş

kurani gerçekler bilimle bağdaşır bilim geliştikçe akla uzak gelen isami emirlerin mantığı ortaya çıkar

bilinçli bir yaratıcı tarafından belirli bir plan program çerçevesinde yaratıldığını sevkedildiğini isbat eder

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/29868-ayny-anda-iki-yerde-ayny-parcacyk/?fromsearch=1

bunu okursaniz konuya muaffak olabilirsiniz....teşekkür ederim

Sitelerde Paylaş

Nötrino, ışık hızına yakın hıza sahip olan, elektriksel yükü sıfır olan ve maddelerin içinden neredeyse hiç etkileşmeden geçebilen temel parçacıklardandır. Bu özellikleri nötrinoların algılanmasını oldukça zorlaştırmaktadır. Nötrinoların çok küçük, ancak sıfır olmayan durgun kütleleri vardır. Yunan alfabesindeki ν (nü) ile gösterilir.

Elektron/Elektra veya eksicik, en küçük eksi (-) yüküne sahip temel parçacıktır.

Foton, Fizik biliminde elektromanyetik alanın kuantumu, Işığın temel "birimi" ve tüm elektromanyetik ışınların kalıbı olan temel parçacıktır. Foton ayrıca elektromanyetik kuvvet'in kuvvet taşıyıcısıdır. Bu kuvvetin etkileri hem mikroskobik ölçülerde, hem de makroskobik ölçülerde çok rahat bir şekilde gözlemlenebilir. Çünkü foton herhangi bir durağan kütleye sahip değildir ve bu durum uzak mesafelerde etkileşimlere izin vermektedir. Diğer bütün temel parçacıklar gibi foton da kuantum mekaniği ile yönetilir ve dalga parçacık ikiliği gösterir. Bu durum fotonun hem dalga hem de parçacık özelliği gösterdiğini gösterir. Örnek olarak herhangi bir foton bir mercek tarafından kırılıma uğrayabilir veya dalga girişimi özelliği gösterebilirken ayrıca sayısal kütlesi ölçüldüğünde parçacık gibi davranabilir.

Sitelerde Paylaş

Yahu tamam risale okuyun kuran okuyun da arada bir uzay ve hayvan belgesellerine bakin yahu. Dinazorlar falan.

Adam yunuslari egitmis yaraticilik varmis yunusta. Buddha gibi oturuyon duduk caliyon adam yeni bi dans yapiyo.herseferinde ayri bi dans. Kareografi yaratiyo balik. Kopek kaykay biniyor. Sempanze alfabe ile isteklerini soyluyo beni gezmeye gotur diyo.

Dinazorlar ayri bir alem. Tuylu dinazor bulmuslar. Hindu profesor var carnige muzesinden o acikliyor. Dinazor yemek yerlen yanmis bunu bile ispata dayandiriyo.

son 10 yilda deli astronomik basari var. Einsteinin teorisini ispatlamak icin uydu yapmis uzaya gondermis.

Sitelerde Paylaş

Bu müslümler ne ahlaksız yaratıklar böyle be? Adam nötrino öyle değil, öyle olan elektron diyor, verdiği yanıta bak. "Nötrino ile elektronu ayırt edemeyen kişi"ymiş! Bunların bu ahlaksızlıkları yetti arttı. Ahlaksızlık bunların kanına işlemiş. Sahte bilgileri CD ye kendin yaz, götür kendi elinle koy, sonra aha bulduk diye çıkar, senin inandığına inanmayanları kodese at! Ahlaksız meymenetsiz sahtekar düzenbazlar!

Bunların bu yaptıkları fitil fitil burunlarından getirilmezse insanlık bitmiş demektir. Bunların bu yaptıkları yanlarına kâr bırakılacaksa, koyup gidelim bu pislik çukuru yeri, insanların yaşadığı bir ülkeye gidelim. Burada insanlar değil, yaratıklar yaşıyor demek olur, bu yapılan pislikler burunlarından fitil fitil getirilmezse eğer...

Bir bebek resmi koyup altına zırvalamış, neymiş yanıt bekliyormuş! Yok ya? Senin bu gücüne kudretine derman yetmeyen allahın nerden ortaya çıktı madem ileri derecede geri! Madem bir iğne bile ustasız olmuyor, böyle bir kudret nasıl kendiliğinden oluyor? Sen daha bunun yanıtını vereme, çık şu zırvama yanıt bekliyorum, bu zırvama yanıt bekliyorum...

Çıkacak şimdi doğmadı doğurmadı zart zurt... Kendi atadığın zırva sıfatların hayali bir halisünasyon hayaletinde olduğunu nerden çıkarıyorsun aşırı derecede ileri geri? Sen doğmadı deyince doğmadı olacak! Ben de sana beyni bir saniye çalışmadı diyorum, beynin bir saniye çalışmadı mı? Benim atamamla o sıfat sana yapışır mı!

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu müslümler ne ahlaksız yaratıklar böyle be? Adam nötrino öyle değil, öyle olan elektron diyor, verdiği yanıta bak. "Nötrino ile elektronu ayırt edemeyen kişi"ymiş! Bunların bu ahlaksızlıkları yetti arttı. Ahlaksızlık bunların kanına işlemiş. Sahte bilgileri CD ye kendin yaz, götür kendi elinle koy, sonra aha bulduk diye çıkar, senin inandığına inanmayanları kodese at! Ahlaksız meymenetsiz sahtekar düzenbazlar!

Bunların bu yaptıkları fitil fitil burunlarından getirilmezse insanlık bitmiş demektir. Bunların bu yaptıkları yanlarına kâr bırakılacaksa, koyup gidelim bu pislik çukuru yeri, insanların yaşadığı bir ülkeye gidelim. Burada insanlar değil, yaratıklar yaşıyor demek olur, bu yapılan pislikler burunlarından fitil fitil getirilmezse eğer...

Bir bebek resmi koyup altına zırvalamış, neymiş yanıt bekliyormuş! Yok ya? Senin bu gücüne kudretine derman yetmeyen allahın nerden ortaya çıktı madem ileri derecede geri! Madem bir iğne bile ustasız olmuyor, böyle bir kudret nasıl kendiliğinden oluyor? Sen daha bunun yanıtını vereme, çık şu zırvama yanıt bekliyorum, bu zırvama yanıt bekliyorum...

Çıkacak şimdi doğmadı doğurmadı zart zurt... Kendi atadığın zırva sıfatların hayali bir halisünasyon hayaletinde olduğunu nerden çıkarıyorsun aşırı derecede ileri geri? Sen doğmadı deyince doğmadı olacak! Ben de sana beyni bir saniye çalışmadı diyorum, beynin bir saniye çalışmadı mı? Benim atamamla o sıfat sana yapışır mı!

aslinda durum çok normal gerceklere değil inanmak istediklerine inanıyor ve kanıt sunmak istiyorlar oysa din ve bilim temelden çelişir.....hangi bilim neyi ineliyor neyin üzerine kurulu bakalım,hangi bilimin temeli nedir....

bunlar temel bilim kanunlarıdir

kimya: hersey maddedir....ruh yoktur...tanrı yoktur.....

din....bunu red eder

fizik: hiç birşey yoktan var vardan yok edilemez...

din....bunu yok sayar....her şey yoktan var edilmiştir der...

biyoloji:evrim canlıların gelişiminin temelidir.....

din...canlılar yoktan bir anda var edilmiştir....

tarih: kayıtlı ve kanitli doğal ve sosyolojik gerçekleri anlatır....

din....doğa üstü olaylar ve kişileri anlatır ....

Bunu uzatabiliriz....

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Cenabı Hakkın varlığını ve birliğini isbat eden sayısız delillerden biri de VİCDAN konusudur

evet düşene yardım etmek fakire sadaka vermek

insanda nasıl güzel hisler uyandırıyor?

güzel hisler vücuda da iyi geliyor

insanın bedeni daha dinç oluyor hayattan lezzet alıyor

tersi kavga münakaşa nasıl kötü hislere neden oluyor bu ise

insanı asabi depresif yorgun enerjisiz hale getiriyor

buraya kadar bilim zaten isbat etmiş

peki soru şu

akılsız şuursuz atom ve elementlerden oluşan insan

eğer bir ruh vicdan maneviyat yoksa

nasıl yaptığı güzel hayırlardan lezzet alır?

yaptığı günahlardan üzüntü elem çeker?

hiçkimse diyemezki dün gece bir kilo içki içtim

keşke daha çok içseydim

aksine nerden içtim bu mereti der

demek küçük bir mahşer yeridir vicdan

doğruyu yanlışı orada tartar insan

pişmanlık ve elemi yaşar

CENNETE VEYA CEHENNEME LAYIK OLACAĞINI

daha gitmeden bilir

nereye müstehak

ve duyguları CENNET VE CEHENNEMDEN gizli haber verir

Sitelerde Paylaş

Cahil cesareti işte.

Sizlerin her zaman sorduğu şu ahmakça sözler var ya:

Bak bir iğne bile ustasız olmaz. Bir şehir kendi kendini inşa edemez. Birisi onu yapmıştır. Bu sebeple canlıları da bir yaratıcı yaratmıştır.

Gibi salakça argümanlara cevabım şu oluyor:

Sen bir şehir, bir musluk, bir otomobili gördüğün zaman bunu nasıl yaratıcının kendi imalatı olmadığını anlıyorsan, bunları bir insanın yapmış olacağını nasıl anlıyorsan. Biz de aynı şeyi canlılar için doğaya bakarak anlıyoruz. Fosil kanıtlara, genetiğe bakarak anlıyoruz. Canlıların şıp diye değil, milyonlarca yılda evrimleştiğini senin anladığın şekille anlıyoruz. Anladın mı? Pek sanmam.

İşte her zaman derim, çan eğrisi diye bir şey var diye. Bir ahmak, doktor olabiliyorsa çan eğrisi yüzündendir.

Sitelerde Paylaş

Cahil cesareti işte.

Sizlerin her zaman sorduğu şu ahmakça sözler var ya:

Bak bir iğne bile ustasız olmaz. Bir şehir kendi kendini inşa edemez. Birisi onu yapmıştır. Bu sebeple canlıları da bir yaratıcı yaratmıştır.

Gibi salakça argümanlara cevabım şu oluyor:

Sen bir şehir, bir musluk, bir otomobili gördüğün zaman bunu nasıl yaratıcının kendi imalatı olmadığını anlıyorsan, bunları bir insanın yapmış olacağını nasıl anlıyorsan. Biz de aynı şeyi canlılar için doğaya bakarak anlıyoruz. Fosil kanıtlara, genetiğe bakarak anlıyoruz. Canlıların şıp diye değil, milyonlarca yılda evrimleştiğini senin anladığın şekille anlıyoruz. Anladın mı? Pek sanmam.

İşte her zaman derim, çan eğrisi diye bir şey var diye. Bir ahmak, doktor olabiliyorsa çan eğrisi yüzündendir.

boş lafda ahmaklıkta eblehlikte bir numarasınız

neyi anlattın neyi isbat ettin şimdi?

ben söyleyim hiçbirşeyi

hangi soruma makul mantıklı cevap verebildin?

hiçbirisi

seni ahmaklığınla başbaşa bırakıyorum

Sitelerde Paylaş

boş lafda ahmaklıkta eblehlikte bir numarasınız

neyi anlattın neyi isbat ettin şimdi?

ben söyleyim hiçbirşeyi

hangi soruma makul mantıklı cevap verebildin?

hiçbirisi

seni ahmaklığınla başbaşa bırakıyorum

Diyorum ya senin seviyene kadar inemeyiz maalesef. Doktorun çakması da böyle oluyor işte.

Geçende iş yerinden bir arkadaş dedi ki, insanın dnası sadece babadan gelirmiş, anneden hiçbir şey almazmış. Ben de dedim yuh, o nereden çıktı? Dedi ki bir doktor anlattı.

Bizim memlekette doktorları herhalde bakkalda yetiştiriyorlar. Daha biyolojinin ilk dersinde öğrettikleri şeyi bilmiyor adam. Dedim ya çan eğrisi denen şey ile böyle odunlar da doktor oluyor diye. En güzel ikinci örneği de sensin.

Ayrıca sana cevabı verdim işte. Sen bir şehre baktığında bunun insan yapımı olduğunu, doğada kendiliğinden oluşmadığını nasıl anladığını düşün bir. Bir şehir, bir arabaya baktığında bunu neden bir insan yapmıştır diyorsun? Bunu anladığın zaman (ki anlayabileceğini sanmam, sende o kapasite yok), bizim de canlılığın evrimle gerçekleştiğini öyle anladığımızı anlarsın.

Sana kapı gibi cevap verdim. Hadi başka kapıya, madara oldun.

Sitelerde Paylaş

Diyorum ya senin seviyene kadar inemeyiz maalesef. Doktorun çakması da böyle oluyor işte.

Geçende iş yerinden bir arkadaş dedi ki, insanın dnası sadece babadan gelirmiş, anneden hiçbir şey almazmış. Ben de dedim yuh, o nereden çıktı? Dedi ki bir doktor anlattı.

Bizim memlekette doktorları herhalde bakkalda yetiştiriyorlar. Daha biyolojinin ilk dersinde öğrettikleri şeyi bilmiyor adam. Dedim ya çan eğrisi denen şey ile böyle odunlar da doktor oluyor diye. En güzel ikinci örneği de sensin.

Ayrıca sana cevabı verdim işte. Sen bir şehre baktığında bunun insan yapımı olduğunu, doğada kendiliğinden oluşmadığını nasıl anladığını düşün bir. Bir şehir, bir arabaya baktığında bunu neden bir insan yapmıştır diyorsun? Bunu anladığın zaman (ki anlayabileceğini sanmam, sende o kapasite yok), bizim de canlılığın evrimle gerçekleştiğini öyle anladığımızı anlarsın.

Sana kapı gibi cevap verdim. Hadi başka kapıya, madara oldun.

madara olan sensin senin eğitimin ne ki saçmalayıp duruyorsun

senin gibi ahmak birisine değil de
belki başka okuyanlar için yazıyorum
sen daha dünyada değilken ben AÜTF de prof.Bekir Sıtkı Şaylı dan
üniversite düzeyinde TIBBİ BİYOLOJİ VE GENETİK dersi aldım
yani DNA yı RNA yı çok iyi bildiğime emin olabilrisin
hocamız 1 yıl boyunca evrimin e sinden bahsetmedi
peki neyden bahsetti?
fenotipik deişikliklerin genotipe yansımayacağını anlattı durdu
yani senin tapındığın evrim isbatlanmamış bir safsatadan ibaret
hala
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...