Jump to content

Ateizm Ve Astral Seyahat

Recommended Posts

Astral seyahat, bilincin bedenden ayrılarak bağımsızca zamanda ve/veya mekanda dolaşmasıdır. Bilincin vücüddan ayrılabilmesi için materyal beyin yapısından ayrı bir varlık olarak varolması gerekir. Bu da ''ruh'' kavramını zorunlu kırar. Ateizmde ''ruh'' gibi gözlem ve deneyle kanıtlanamayan varlıklara yer olmadığından astral seyahat gibi zırvalara da yer yoktur.

''Ben çok zorladım başardım'' -yada- ''henüz başaramadım ama en azından hissettiklerin bana doru olduğunu kanıtlamaya yetti'' diyenler sadece bu konu üzerinde kendi beyinlerini fazla stress altına sokarak hayaller görenlerdir. Beynini yeterince zorladığında insan herşeyi hissedebilir, şirinleri bile görebilir.

Unutmamalı ki hisler asla kanıt olamaz, güvenilemez ve aklın önüne konulamaz.

İçerden nasıl hissettiğiniz dış dünyada zerre kadar etki yapmaz.

tarihinde ad hominem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Astral seyahat bir hayal değil. Sanıldığı gibi bir şey de değil. Astral seyahat bir çeşit lucid rüyadır. Bilinçli rüya görme durumudur. Herhangi bir lucid rüyadan farkı rüya mekanının, kişinin bulunduğu ortam olmasıdır. Kısaca rüyasında bedeninin dışına çıktığını görür ve rüyayı kontrol edebilir.

Astral seyahat özellikle uyku felcinden sıkıntı yaşayanlara önerilir. Uyku felci durumundan bilinçli rüya durumuna kolaylıkla geçilebilir.

Sitelerde Paylaş

Astral seyahat özellikle uyku felcinden sıkıntı yaşayanlara önerilir. Uyku felci durumundan bilinçli rüya durumuna kolaylıkla geçilebilir.

Zaten Astral Seyahat denemelerinin bir çoğunda kişi kendini uyku felci durumuna sokar. Bu bile başlı başına gerçek bir olgu olduğunu gösterir. Ben deneyimledim, biliyorum. Başkaları kendince (ve denemeden) ne zırvalarsa zırvalasın.

Sitelerde Paylaş

Zaten Astral Seyahat denemelerinin bir çoğunda kişi kendini uyku felci durumuna sokar. Bu bile başlı başına gerçek bir olgu olduğunu gösterir. Ben deneyimledim, biliyorum. Başkaları kendince (ve denemeden) ne zırvalarsa zırvalasın.

Nerelere seyahat ettiniz? Yattiginiz yerden boyle zamandan ve mekandan bagimsiz bilincli seyahatler yapabilmenin dunyadaki dengeleri nasil degistirebileceginin farkinda misiniz?

Sitelerde Paylaş

2-3 yıl önce trt de bir belgeselde izledim

soğuk savaş döneminde(1960lar) abd liler sovyet üslerini öğrenmek için bir grup adamla çalışıyor

adamlar cia merkezinde "uzgörüş" adlı projede astral seyahat diyebileceğiniz seyahatlerle

sovyet üslerinin ve özelliklerini görüyor ve raporluyor

adamların biryere gittikleri yok

zihinleriyle veya ruhlarıyla belki bir seyate çıkıp işlerini yapıyorlar

belgeselde bu projenin 20 yıla yakın yürütüldüğü

sovyet rusya yıkıldıktan sonra ve uydu resimleri verileri geldikten sonra

bu seyahatlerin %90 a yakın doğruluk içerdiği de tesbit edilmiş

---

netice beden ruh değildir

beden ruhun hanesi veya libasıdır giysii yani

beden ruhtan ayrılabilir mesela uykuyla veya ölümle

zaten uykuya ölümün kardeşi denilmiş

rüyalarımız güzel delillerdir en uzun rüya 5-8dk sürerken(beyin aktivitesi olarak)

biz günlerce bir yerlerde yaşadığımızı görebiliriz

Sitelerde Paylaş

Ergen iken ben de denerdim böyle şeyleri , cinlere falan da inanirdim, gece uyuyamayinca balkona çıkıp ufo görmeye de calisirdim, lucid ruyayla meshur mankenleri becermeyye de calisirdim :), tüm bunları yaparken de kendime ateist derdim , çocukluk işte

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...