Jump to content

Bakara 193, Enfal 39: Din yalnız Allah'ın oluncaya kadar onlarla savaşın

Recommended Posts

Müslümanlar ve müslümancılık oynayanlar islamın ne kadar insancıl olduğunu, savaş ve cinayet ayetlerinin de aslında müslümanlara, kendilerini savunmaları gerektiğini anlattıklarını savunup duruyorlar. Fakat başlıktaki ayetler kesin olarak hükmü veriyor: Din yalnız allahın oluncaya kadar onlarla savaşın. Bu, her ortalama ve üstü zeka sahibi tarafından anlaşılabildiği üzere: allahın dininden başka din kalmayana kadar, diğer dinlerden olanlarla savaşın, yani: sürekli olarak savaşta ve dini yaymakta olun demektir. Buna göre müslümanların hiçbir zaman savunma gibi bir derdi zaten yoktur, daima saldıran taraftır, çünkü durdukları yerde dinlerini yayamazlar.

Bu müslümanlar ve müslümancılık oynayanlar ne hikmetse şimdiye kadar bu ayetlerin açıklamasını hiç yapmadılar, sorulduğunda da laf kalabalığı arasında atlayıp geçtiler. Yeniden açıkça soralım: din yalnız allahın oluncaya kadar onlarla savaşın tam olarak ne demektir?

Sitelerde Paylaş

Din Allahın oluncaya kadar savaşın demek muhamede tabi olun o ne derse onu yapın.o geliniylede cariyesiylede yatsa köleside olsa o gelmiş geçmiş en büyük peygamberdir dünayaı onun için yaratmış.Allaha inansanda muhammede inanmadınmı kafirsin. o nedenle şöyle olmalıydı din muhammedin oluncaya kadar savaşın.

Sitelerde Paylaş

Asıl doğranması gereken müslümanlardır .İslamiyet dünyada sadizmden daha fazla insan öldürmüştür

katılıyorum ama bunu sadece dinin ne olduğunu bilip milleti birbirini düşürmek için uğraşanlara uygulanması gerektiğini düşünüyorum , dini bilmeyen veya yanlış öğretilenlere bişeyleri anlatmak lazım

tarihinde kullinefsinzaikatulmevt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

adalet yerini buluncaya kadar...

Zalimin zulmunu bitirnceye kadar...

yeryüzünde barış hakim oluncaya kadar ...

Savaşın....

Bu ayetten bunu anladıysan zekanda ciddi problemler var demektir.

''Başka din kalmayana kadar savaşın.''

Denince yukarıdakilerin olduğunu sanıyorsan problem daha büyük demektir.

Bu ayetten bunu anladıysan zekanda ciddi problemler var demektir.

''Başka din kalmayana kadar savaşın.''

Denince yukarıdakilerin olduğunu sanıyorsan problem daha büyük demektir.

tarihinde SeKaNg6 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hey beyni kıt düşünmekten aciz insanoğlu. İnandığınız o ilah, ismine Allah dediğiniz niye kötünün hakkından kendi gelemiyor da seni maşa olarak kullanıyor? Seni ölüme götüren ve katil yapan ilahın olamaz! Olsa olsa ancak düşmanın olur. Hey insanoğlu kafandaki Allah putunu yık insanlık adına, sevgi adına, barış adına ,tüm inaç sınırlarını kaldır.

Tam buraya göre.

Sitelerde Paylaş

Dünyada cariye, cennette huri becermek ve kendi gibi inanmayanları gördüğü yerde öldürüp cehennemde işkence etmek gibi iğrenç bencil hasta hezeyanları için görünmediğini iddia ettiği bir put yaratıp allah adını takan ve bu uyduruk çıkar putu için her türlü hırsızlık, cinayet, zulüm işleyen, özgürlük insanlık düşmanı hiç bir dinci haydut kalmayıncaya kadar din ile savaşmak şarttır.

Sitelerde Paylaş

Savaşın....

Okuyup anladığın şeyi çarpıtmak aslında ne kadar da kolay değil mi ?

Söylemek istediğiniz şey ismi BARIŞ olan bir imparatorun hakimiyeti oluşuncaya kadar savaşmak mıdır ?

Zalimin zulmü derken işidi mi kastediyorsunuz ? Fellucede öldürdüğü iddia edilen 150 kadından sonra ?...

Savaşın derken bunu size Allahınız söylüyor. Neden gitmiyorsunuz Felluce ye ? İnancınız zayıf mıdır ? Yoksa korku mudur ?

Ölümden korkuyorum. Dolayısı ile Allah var olabilir ondan da korkuyorum. Ama zalimden daha çok korkuyorum...

Sizin durum böyle özetlenebilir mi ?

Sitelerde Paylaş

Savaşın....

Yeryüzüne baktığımızda, barışı bozan, özellikle de birbirlerini yiyen İslam dünyası dışında yeryüzüne barış hakim gibi.

Hal böyle olunca, İslam dünyası yeryüzünden silinirse, yeryüzüne barış hakim olacak demektir.

Sitelerde Paylaş

Yaratıcının bizzat kendisi adaletsiz ise, kimin adaleti ?

Yaratıcının bizzat kendisi zalim ise, zulüm biter mi ?

Bu şartlarda yeryüzünde herkesi kucaklayan bir barışın olması hayalden öteye gidemez.

Savaşın....

Olmamış; savaş ölüm, mutsuzluk, kin ve düşmanlık getirir. Kalıcı barışı getirmez. Sevişin demesi daha yapıcı olurdu.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Din yalnız Allahın oluncaya kadar savaşın diyor

Peki buna kim karar verecek ? Din artık Allahın olmuştur kararınını kim nasıl neye göre verecek ?

Bunu diyen, karar veren Allah'tır. Görev ise Müslümanlarındır. Müslümanlar, yeryüzündeki son kafiri de cihadla Müslüman yaptıklarında din Allah'ın olmuş demektir.

Çok geçmeden Muhammed bu ayetin ne kadar yanlış olduğunu anlıyor. Muhammed'in kılıcı boğazına dayanan herkes, kelleyi kurtarmak için Müslüman oluyor. Hal böyle olunca, Muhammed ve avanesi cariye-köle, ganimet gibi olmazsa olmaz varlıklardan mahrum kalıyorlar. Parasız da savaş olmuyor ki, olmaz ki.

Her zaman olduğu gibi, Muhammed sıkıştığında hızır gibi yetişen Allah, Tevbe 29. ..."hak dini kendine din edinmeyen kimselerle, küçülerek elleriyle cizye verinceye kadar savaşın" ayetiyle de imdada yetişiyor.

Önce "Hak din İslamdır. Din benim oluncaya kadar savaşın" diyen Allah, sonra "Kafirler cizye (kelle parası/vergisi) verirseler, hak dinin İslam olmasına ve onun benim için olmasına hiç gerek yok." diyor.

Demek ki neymiş? Allah'ın bile paraya ihtiyacı varmış, hem de dinini kafir parasına satacak kadar...

Sitelerde Paylaş

Bunu diyen, karar veren Allah'tır. Görev ise Müslümanlarındır. Müslümanlar, yeryüzündeki son kafiri de cihadla Müslüman yaptıklarında din Allah'ın olmuş demektir.

Çok geçmeden Muhammed bu ayetin ne kadar yanlış olduğunu anlıyor. Muhammed'in kılıcı boğazına dayanan herkes, kelleyi kurtarmak için Müslüman oluyor. Hal böyle olunca, Muhammed ve avanesi cariye-köle, ganimet gibi olmazsa olmaz varlıklardan mahrum kalıyorlar. Parasız da savaş olmuyor ki, olmaz ki.

Her zaman olduğu gibi, Muhammed sıkıştığında hızır gibi yetişen Allah, Tevbe 29. ..."hak dini kendine din edinmeyen kimselerle, küçülerek elleriyle cizye verinceye kadar savaşın" ayetiyle de imdada yetişiyor.

Önce "Hak din İslamdır. Din benim oluncaya kadar savaşın" diyen Allah, sonra "Kafirler cizye (kelle parası/vergisi) verirseler, hak dinin İslam olmasına ve onun benim için olmasına hiç gerek yok." diyor.

Demek ki neymiş? Allah'ın bile paraya ihtiyacı varmış, hem de dinini kafir parasına satacak kadar...

musluman derken ? Isid kıvamında mı ? Cübbeli kıvamında mı ? Ya bu isid musluman olmayan dunyayi ele gecirip kabeyi patlatcam deyip suudilere dalarsa ? Biliyonuz 1400 yildir birbirlerini yiyolar. Iran irak gibi olurlarsa ne olacak. Ikisi de musluman degil miydi ?

Bu savas bitmez.

Sitelerde Paylaş

Savaşın....

bakın arkadaşlar ben yılardır kieci tanırım iyi niyetine sevgisine ben adım gibi kefilim. kireç iyi birsidir fakat kircin bir sorunu var burada bulmaya çelişyor. derdinin dermanını ilk baş vurduğu hastane buarsı. gitse kendi düşncesindeki islamiyet forumlarına ordada rahatsız olacak. eminim buna bu ateistforum hastanesinde iyileşmeye çalışıyor. ama ortalı kaos.kirçte rahat etmek istiyor ama burası savaş alanından gelen hastalarla dolu. etrafa bakıyor afalıyor bu dünay gerçemi diiye malesef gerçek.. ama kircin bu dünyda yaşamaya cesareti yok doktor olmayınca. halbuki dokdor olsa ne yazar bu derdime deman olmaz diye düşünmüyor doktor ha doktor diyor acil sevise bindirilip doktora gidiyor bakıyor doktor kirc kadar aciz. aslında kirec yaşamayı sevmesede sevip sevmediyinide bilmiyorum iç güdüsel olarak ölmekten korakrız ama yaşamaktanda zevek almayız kısır bir döngü islama inan yaşayan için . kircin bu hasteneyi terketmeme nedeni cesareti yok. kirec güzel insandır ama yukarıdaki allahının ayetlerini bile kendi korkusu için deyiştirebiliyor. ölüm korkusundan faydalan din adamlerı yarasalar gibi hep kanımızı emdi bu güne kadar. kiecde korkuyor yok olmaktan ölmeyi kabulenemeiş henüz. zaman gerek ama zamanda acımasıdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...