Jump to content

"Hz. Musa şizofrendi"

Recommended Posts

Hz. Musa’nın hayatını konu alan filmin başrol oyuncusu Christian Bale, Hz. Musa’nın barbar ve şizofren bir karakter olduğunu söyledi. Bale’in açıklamaları tepki çekti.

İngiliz oyuncu Christian Bale, yeni filminde canlandırdığı Hz. Musa hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hz. Musa’nın hayatını konu alan ‘Exodus: Gods and Kings’ isimli filmin başrol oyuncusu, canladırdığı karakter hakkında “Sanırım şizofren ve oldukça barbar bir kişiymiş” yorumunda bulundu.

Bale’in geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir röportajında yaptığı açıklamalar tepkileri de beraberinde getirdi. Bale'e tepki gösteren ABD’li yazar Brian Godawa, “Umarım bu açıklama filmin değil Bale’in cehaletinden kaynaklanıyordur” yorumunda bulundu.

Yapılan bir ankete göre, ABD’lilerin yüzde 74’ü İncil ile paralel bir senaryoya sahip olması durumunda filme gideceklerini belirtti.

Ridley Scott’un yönettiği filmde Bale’e Joel Edgerton, Ben Kingsley ve Aaron Paul gibi isimler eşlik ediyor. Film, Türkiye’de 12 Aralık’ta seyirciyle buluşacak. Bale’in bu açıklamalarının gişedeki yansımasının nasıl olacağı merakla bekleniyor.

http://www.milliyet.com.tr/-hz-musa-sizofrendi-/dunya/detay/1961442/default.htm

Adam Musa'yı oynayıp,Musa'ya ne demiş :lol:

Sitelerde Paylaş

Ne alaka ya adamlar kufur ettigi icin ben derilerini yuzeydim diyorum elimde olsaydi.

Adam sizofren degil sadece cok ezmisler ofkesini cikartmak istiyor istiyor ama yapamiyor ne yaparsa etsin.

Uzerinde baskida hissediyor.

Birsey yok desemde birsey var diyorum icten ice beni kemiren intikam hirsi oluyor.

tarihinde RedDragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sadece Musa degil kendisini peygamber ilan etmis tum ucube elemanlar topyekun zirdeli tiplerdir. Dusunun bugun oyle birileri ciksa ben tanri ile gorustum, uctum, dirildim, tanri ile pazarlik yaptim, bir isaretim ile ay ikiye bolundu dese ne olur?

Ya Zır deliler ya da çok zeki

Ya da senin benim gibi insanlar da binlerce yıl bire bin katılarak anlatıla anlatıla hayali kahramanlara dönüşmüşler.

Sitelerde Paylaş

Sadece Musa degil kendisini peygamber ilan etmis tum ucube elemanlar topyekun zirdeli tiplerdir. Dusunun bugun oyle birileri ciksa ben tanri ile gorustum, uctum, dirildim, tanri ile pazarlik yaptim, bir isaretim ile ay ikiye bolundu dese ne olur?

Hiçbir şey olmaz. Adam bunu mindere çıkıp çatır çatır anlatıyor. Cübbeli olsun, saidi nursi olsun çok var böyle hikayeleri. İnanç söz konusu olunca sorun olmuyor. Adam sağ ve sol omzunda birer melek yaptıklarını yazıyor zannediyor. Bunlar hepimize ciddi ciddi anlatılmadı mı

KAra kedi önümüzden geçerse uğursuzluktur.

Makası açık bırakırsak bizim hakkımızda çok kötü konuşurlar

vs. vs.

Sadece din değil hayatımızda kanıksadığımız hurafeler azımsanmayacak kadar çok.

Sitelerde Paylaş

ABD halkının %74'ü senaryo İncil ile paralel ise filme gidecekmiş. Kendilerine anlatan masalların dışında bir hikaye varsa gitmeyecekler yani.

Bize ABD halkının ne kadar demokrat, ne kadar açık fikirli, ne kadar masum olduğunu söyleyen birileri vardı. Bu %74'ü onlara armağan edelim. Bir de, her tartışmada Türkler yobazdır, aptaldır, Türkler'den bi bık olmaz diyen arkadaşlar vardı. Bu %74'ü çerçeveletip duvarlarına assınlar.

Sitelerde Paylaş

ABD halkının %74'ü senaryo İncil ile paralel ise filme gidecekmiş. Kendilerine anlatan masalların dışında bir hikaye varsa gitmeyecekler yani.

Bize ABD halkının ne kadar demokrat, ne kadar açık fikirli, ne kadar masum olduğunu söyleyen birileri vardı. Bu %74'ü onlara armağan edelim. Bir de, her tartışmada Türkler yobazdır, aptaldır, Türkler'den bi bık olmaz diyen arkadaşlar vardı. Bu %74'ü çerçeveletip duvarlarına assınlar.

Türklerden birşey olacağına,gelecekte bu ülkede insanların refah içinde mutlu mesud yaşayacağına,bu ülkenin gelişmiş ülkeler sınıfına gireceğine inanıyor musun sn.robespierre?

Sitelerde Paylaş

Türklerden birşey olmaz. Amerikalılardan da birşey olmaz. veya başka bir ırktan da kolay kolay birşey olmaz.

Ama bazı ülkeler var ki

bilim adamı, sporcu, mühendis, çiftçinin en iyilerini ülkesinde barındırıyor

bu 2000 yıl önce roma idi 700 sene önce osmanlı idi şu an da Amerika oluyor

bu ülkeden çok şey çıkar...

Benim düşünceme göre çinlisi japonu hindusu türkü vb. tüm en iyileri adam alıyor sentezliyor ve dünyanın lideri oluyor. Bu konumunu da uzun süre devam ettireceğe benziyor. Bize posası kalıyor. O nedenle bu ülkeden birşey çıkmaz. Çıkanı da biz hallederiz zaten.

En basitinden adam avrupada harikalar yaratan futbolcuyu getiriyor burada kendine benzetiyor yahu.

Sitelerde Paylaş

Müneccim değilim, Türkler ne olur bilemem. Ama görünen o ki, bu gidişle Türkler yalan olacak.

Mesajımda, Türkleri övmekten ziyade ABD'lilerin yobazlığına dikkat çekmek istedim. Kazara bunların zenginlikleri ellerinden kayıp giderse, Hristiyan Taleban ülkesine dönüşürler.

Sitelerde Paylaş

Müneccim değilim, Türkler ne olur bilemem. Ama görünen o ki, bu gidişle Türkler yalan olacak.

Mesajımda, Türkleri övmekten ziyade ABD'lilerin yobazlığına dikkat çekmek istedim. Kazara bunların zenginlikleri ellerinden kayıp giderse, Hristiyan Taleban ülkesine dönüşürler.

Abd'liler de tıpkı bizler gibi cahil,vurdumduymaz ve gerizekalı insanlardır..

Abd'nin ne kadar pis bir ülke olduğunu bilen biliyor..Son olarak gençleri sokakta vuran polislere en ufak bir ceza verilmemesi,Abd'deki adalet anlayışını(?),dolayısıyla Abd'deki düzeni/sistemi(?) çok iyi özetlemiştir..

Hemen bizdeki karşılığını belirtiyim...Bugün Konya'da bir genç,Tayyip'e hırsız dediği içinde hapiste şu an..

Bu örnekler,bu toplumların hapı yuttuğunun göstergesidir..

Sitelerde Paylaş

Bizim gerileme dönemi teeeee Kanuniden başladı derler. Yıkılma ise 1923 diyelim. Arada nerede ise 400 sene var.

Amerika da gerileme dönemine girmiş olsa bile daha çok zamanı var bence.

Bugün halen Bilkent Boğaziçi mezunları %1 lik dilim amerikaya gidecem diye koştururken...

Bizim için vakit daha az olmalı. Bu adamlar %1 de. Bir şey biliyor olmalılar. Zeki, akıllı çocuklar olmalı...

Sitelerde Paylaş

Efe Aydal'ın cuma günleri yayınladığı haftalık podcast'leri dinlerim cuma iş dönüşü. bilen bilir Efe Aydal bazı dincilerin kendisine açtıkları davalar nedeniyle (adnan oktar gibi) abd'ye gitti, bir süredir orda yaşıyo ve podcast'lerde oradaki günlük yaşamdan birçok şeyi ve orada gözlemlediği amerikayı, gözlemlediği amerikan insanını anlatıyo.

söylediğine göre amerikanın yerlileri (yani amerikanlar) gerçekten de son derece sıradan insanlarmış. kendi diyodu hani amerikanlar deyince böyle sanki bilim adamları ordusuymuş gibi canlandırıyoz hafızamızda ama hiç de öyle değil diyodu.

Efe Aydal kendisi de orada eğitimcilik yapıyo, çalıştığı özel eğitim merkezine gelen çocuklardan amerikan çocukları son derece başarısızken, hintliler son derece başarılıymış söylediğine göre.

ayrıca emin çapa da yakın gelecekte çinin abd yi net şekilde geride bırakmış olacağından dolayı oğlunu doktora yapmaya amerikaya değil çine yolladığını söylemişti.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...