Jump to content

Allahın geleceği bilmediğinin kanıtı

Recommended Posts

Andolsun, insanı biz yarattık ve nefsinin ona ne vesveseler vermekte olduğunu biliriz. Biz ona şahdamarından daha yakınız.

Onun sağında ve solunda oturan iki yazıcı kaydederlerken O, söz olarak (herhangi bir şey) söylemeyiversin, mutlaka yanında hazır bir gözetleyici vardır.

50/KAF-16-18

Yaratıcı herşeyi bilen bir varlık olmasına rağmen, sağ ve soldaki yazıcı melekler kayıt yapıyorlar ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 90
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Andolsun, insanı biz yarattık ve nefsinin ona ne vesveseler vermekte olduğunu biliriz. Biz ona şahdamarından daha yakınız.

Onun sağında ve solunda oturan iki yazıcı kaydederlerken O, söz olarak (herhangi bir şey) söylemeyiversin, mutlaka yanında hazır bir gözetleyici vardır.

50/KAF-16-18

Yaratıcı herşeyi bilen bir varlık olmasına rağmen, sağ ve soldaki yazıcı melekler kayıt yapıyorlar ?

Ayetler ve müslümanlar öyle demiyorlar.

bunun temel sebebi yargilanirken senin elindeki kanıtlara karşi senin yaptıklarinin kayıt altinda tutulduguna dair hukmi bir belge oluşundan kaynaklanır ama... tanrinin gaybi bilmesi ve allahin heyşeyi bilmesine dair ayetler vardir.. ve tabi hadisler.... ayrica her şeyi yaratan tanrnin çok zeki olmasi gerekir ve her şeye gucu yeten tanrinin ... bu durumda geleceği bilmeme gibi bir seçenegi olamaz... allah gaybi bilir...

Sitelerde Paylaş

bunun temel sebebi yargilanirken senin elindeki kanıtlara karşi senin yaptıklarinin kayıt altinda tutulduguna dair hukmi bir belge oluşundan kaynaklanır ama... tanrinin gaybi bilmesi ve allahin heyşeyi bilmesine dair ayetler vardir.. ve tabi hadisler.... ayrica her şeyi yaratan tanrnin çok zeki olmasi gerekir ve her şeye gucu yeten tanrinin ... bu durumda geleceği bilmeme gibi bir seçenegi olamaz... allah gaybi bilir...

benim yaptıklarıma kanıt olarak göstermesi çok saçma çünkü insan allahın herşeyi bildiğini ve kendi yaptıklarını bilir.

Sitelerde Paylaş

50/KAF-16-18

Allah,

seytanin cennete girmesi, Ademle Havvayi kandirmasi gibi gözünden bazi seyler kacarsa

diye

nolur nolmaz

iki nöbetci melek dikmis.

Isi garantiye almis!

Gelecegi bilir mi?

Ebu Leheb'in iki eli kurusun!!!

Kurudu da.

O, alevli bir ateşte yanacak.

karısı da

:)

Sitelerde Paylaş

ben ateistim. diyelim ki (inanmıyorum da, müslümanlara mantıki açıklama olsun diye örnek veriyorum) diyelim ki, öldükten sonra beni diriltti. ben de bir tanrı nın varlığını ( hatta o nun allah tanrısı olduğunu) gördüm, ben ne g.tüme ona inanmıyayım o durumda?
beni tekrar dirilten bir tanrı var ve benim yaptıklarımı zaten biliyor. meleklerin kaydedip göstermesine ne gerek var?
öyle bi tanrı varsa zaten herşey bitmiştir. herşeye gücü yeten tanrı, yarattığı insanı takip edemiyor da mı meleklere günah ve sevaplarını yazın, diye görev veriyor. öyle yapıyorsa müslümanların inandığı allah tanrısının herşeye gücü yetmiyor demektir.
haa ben ölüp dirildikten sonra haala o tanrıyla iddialaşıp, "hayır ben o günahı işlemedim, göster de inanayım" diyecek bir yaratık mı kalır o durumda? beni tekrar dirilttiyse ben bile bir ateist olarak, tanrıya inanmayan biri olarak, "ya hadi göster bakiim ne günahlar işlemişim?" mi diyebilirim? o adil olduğunu iddia eden tanrıyla, o mahşer hesap gününde sürtüşecek miyim?
nerden baksan
tutarsız, nerden baksan ahmakça...

Sitelerde Paylaş

aferim...

Böylece ikisi (yine) yola koyuldular. Nitekim bir çocukla karşılaştılar, o hemen tutup onu öldürüverdi. (Musa) Dedi ki: "Bir cana karşılık olmaksızın, tertemiz bir canı mı öldürdün? Andolsun, sen kötü bir iş yaptın."

...

"Çocuğa gelince, onun anne ve babası mü'min kimselerdi. Bundan dolayı, onun kendilerine azgınlık ve inkâr zorunu kullanmasından endişe edip korktuk."

Böylece, onlara Rablerinin ondan temiz olmak bakımından daha hayırlısı, merhamet bakımından da daha yakın olanını vermesini diledik."

18/KEHF-74-81

Dostum, ayetlerde bilindiği söyleniyor.

Birçok ayet var.

Ayrıca bu ayette bulunan hikaye tam bir saçmalık.

tarihinde tupac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah geleceği bilmiyorsa,Kuran'da görülmüş yaşanmış gibi ahiret yaşamıyla,cennet cehennemle, kıyametle ilgili anlatılanlar nasıl açıklanabilir?Diyaloglara bile yer verilmiş birçok ayette.

İlgili ayetlere (muhtemelen) vb eklemesini yapmayı unutmuş mealciler.

Örn Maide 109:

O gün Allah, bütün peygamberleri (muhtemelen) toplayacak da ne cevap verildi size diyecek. (Büyük ihtimalle) Diyecekler ki: Bilgimiz yok bizim, şüphe yok ki sensin gizli şeyleri hakkıyla bilen.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünyada da gelecekten bahsedilmiş.

Fetih 27:And olsun ki Allah, Peygamberinin rüyasının gerçek olduğunu tasdik eder. Ey inananlar! Siz, Allah dilerse, güven içinde, başlarınızı tıraş etmiş veya saçlarınızı kısaltmış olarak, korkmadan Mescidi Haram'a gireceksiniz.Allah, sizin bilmediğinizi bilir. Size, bundan başka, yakın zamanda bir zafer verecektir.

Saff 8:Ağızlarıyla Allah'ın nurunu söndürmek isterler. İnkarcılar ne kadar istemeseler de, Allah nurunu, dinini tamamlayacaktır.

Nur 24:Allah, içinizden inanıp yararlı iş işleyenlere, onlardan öncekileri halef kıldığı gibi, onları da yeryüzüne halef kılacağına, onlar için beğendiği dini temelli yerleştireceğine, korkularını güvene çevireceğine dair söz vermiştir. Çünkü onlar Bana kulluk eder, hiçbir şeyi Bana ortak koşmazlar. Bundan sonra inkar eden kimseler, işte onlar artık yoldan çıkmış olanlardır

Rum 2-5:Rumlar en yakın bir yerde yenildiler. Onlar bu yenilgilerinden bir kaç yıl sonra galip geleceklerdir. İş, eninde sonunda Allah'a aittir. İşte o gün, inananlar, istediğine yardım eden Allah'ın yardımına sevineceklerdir. O güçlüdür, merhametlidir.

Kıyamet ve ahiretle ilgili ayetlerden bazıları;

Yasin 51 52:Sura üflenince, kabirlerinden Rablerine koşarak çıkarlar. Vah halimize! Yattığımız yerden bizi kim kaldırdı?' derler. Onlara: 'İşte Rahman olan Allah'ın vadettiği budur, peygamberler doğru söylemişlerdi' denir. Tek bir çığlık kopar, hepsi, hemen huzurumuza getirilmiş olur.

Zümer 71:İnkâr edenler grup grup cehenneme sevk edilirler. Cehenneme vardıklarında oranın kapıları açılır ve cehennem bekçileri onlara şöyle derler: “Size içinizden, Rabbinizin âyetlerini size okuyan ve bu gününüze kavuşacağınıza dair sizi uyaran peygamberler gelmedi mi?” Onlar da, “Evet geldi” derler. Fakat inkârcılar hakkında azap sözü gerçekleşmiştir.

Muminun 95:Biz onlara vadettiğimizi sana elbette gösterebiliriz.

Fatır 37:Orada; 'Rabbimiz! Bizi çıkar; yaptığımızdan başka, yararlı iş işleyelim' diye bağrışırlar. O zaman onlara şöyle deriz: 'Öğüt alacak kişinin öğüt alabileceği kadar bir süre sizi yaşatmadık mi? Size uyarıcı da gelmişti. Artık azabı tadınız, zalimlerin yardımcısı olmaz.'

Araf(44-45): Cennetlikler, cehennemliklere: 'Biz Rabbimizin bize vadettiğini gerçek bulduk, Rabbinizin size de vadettiğini gerçek buldunuz mu?' diye seslenirler, 'Evet' derler. Aralarında bir münadi, 'Allah'ın laneti Allah yolundan alıkoyan, o yolun eğriliğini isteyen ve ahireti inkar eden zalimleredir' diye seslenir.

Araf 38:Allah buyuracak ki: «Sizden önce geçmiş cin ve insan toplulukları arasında siz de ateşe girin!» Her ümmet girdikçe yoldaşlarına lânet edecekler. Hepsi birbiri ardından orada (cehennemde) toplanınca, sonrakiler öncekiler için, «Ey Rabbimiz! Bizi işte bunlar saptırdılar! Onun için onlara ateşten bir kat daha fazla azap ver!» diyecekler....

Enam (27 28 29 30):Onların, ateşin kenarına getirilip durdurulduklarında, 'keşke dünyaya tekrar döndürülseydik, Rabbimiz'in ayetlerini yalanlamasaydık ve inananlardan olsaydık' dediklerini bir görsen!

Hayır! Daha önce gizlemekte oldukları şeyler (günahlar) kendilerine göründü. Eğer (dünyaya) geri gönderilseler yine kendilerine yasak edilen şeylere döneceklerdir. Zira onlar gerçekten yalancıdırlar.

Ve bizim hayatımız, dünya (hayatından) başka bir şey değildir. Ve: “Biz beas edilecek (yeniden, tekrar diriltilecek) değiliz.” dediler.

Onları, Rablerinin huzuruna çıkarıldıkları zaman bir görsen! Allah: 'Bu gerçek değil mi?' der; onlar, 'Evet, Rabbimiz hakkı için gerçektir' derler. Allah da 'Öyleyse inkar etmenizden ötürü azabı tadın' der.

Ahzab 66:Yüzleri ateşe çevrildiği gün:''Keşke Allah'a itaat etseydik,keşke peygambere itaat etseydik.'' derler.

Lokman 34:Muhakkak ki o saatin (kıyâmetin) ilmi, Allah'ın katındadır. Ve yağmuru, (O) indirir ve rahimlerde olan şeyi (O) bilir. Kimse yarın ne kazanacağını bilemez (idrak edemez). Ve kimse arzın neresinde öleceğini bilemez (idrak edemez). Muhakkak ki Allah, Alîm'dir (en iyi bilen), Habîr'dir (haberdar olan).

Sitelerde Paylaş

50/KAF-16-18

"İnsanların sağı solu pek belli olmaz" derler, doğrudur. Olur ya, insanlar tahtalı köyde paçayı kurtamak için yalan söylemekten çekinmeyecekler. Bunu geç te olsa farkeden her şeye gücü yeten Tanrı işi garantiye almak için elemanlarını ispiyonculukla görevlendirmiş. İspiyonculuk genelde gizli olur, ancak bizi çok seven Tanri nedense bize aynı zamanda gözdağı vermekten de çekinmemiş. Sonuç itibarı ile, inandırmak uğruna içi buram buram tehdit kokan ayetlerden bir örnek daha.

Hâlâ düşünmezmisiniz ?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

50/KAF-16-18

hatta arş diye biryer var mekanda ve zamanda sonsuz olan allah niye kendini başka bir alanda takılsın ki hatta 8 melekte onun tahtını tutuyormuş dediğim şu insan ürünü olduğu için bir tanrı allah yada ne diye adlandırıyorsak sonsuz gücü ve herşeyi bilmesi gerekmiyor mu neden işlerini yaptırmak için meleklere ihtiyaç duyuyor ?

Sitelerde Paylaş

hatta arş diye biryer var mekanda ve zamanda sonsuz olan allah niye kendini başka bir alanda takılsın ki hatta 8 melekte onun tahtını tutuyormuş dediğim şu insan ürünü olduğu için bir tanrı allah yada ne diye adlandırıyorsak sonsuz gücü ve herşeyi bilmesi gerekmiyor mu neden işlerini yaptırmak için meleklere ihtiyaç duyuyor ?

Tanrılığın şanından olsa gerek. Koskoca tanrı ufak tefek ayak işlerini de mi kendi yapsın?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...