Jump to content

Şeytan mı kötü yoksa Allah mı

Recommended Posts

hani burada geleceği bildiğine dair bir ifade...

Şeytanın bunları yapacağını bilmiyordu diyorsun.

İnsanların kan dökeceğini,bozgunculuk yapacağını biliyor.

Buna rağmen yaratıyor.

Allahın şeytanın ne yapacağını da bilmesi gerekir.

Zaten şeytan ademin beynine hükmediyor ona secde etmemekte haklı.

Onu doğru yoldan saptırdı değil mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şeytansınız.

Birgün, "öyle bir varlık yaratacağım ki, o yaratıldığında önünde secde edeceksin" diyor.

Ve o varlığın beynine şeytan hükmediyor, allah ile yakın temasta olmalarına rağmen şeytan onu doğru yoldan saptırıyor.?

Sitelerde Paylaş

Müslümler tarafından zaman zaman böyle islamı kurtarabilmek için garip aldatma kandırma girişimlerinde bulunulur. Bunların en başta gelenleri:

1. Kuran'da allahın "kul hakkıyla karşıma gelmeyin" dediğinin yazdığı yalanı.

2. Kuran'da hurilerin dişi olduğuna dair bir ifade bulunmadığı kandırmacası

3. Kuran'da alkolün haram olduğunun yazmadığı aldatmacası.

Kuran'ı cici göstermek ve oltaya sazan çekmek için bu yalanları söylerler. Bunu da yeni duydum:

4. Kuran'da allahın geleceği bildiğinin yazmadığı...

Şimdi bu iddiayı bir kepaze edelim zevkle... :) İş çıktı... Bu çok güzel...

Bir kere kuran'da allahın "her şeyi" bildiği yazar. Her şey dediğiniz zaman şu anda mevcut şeyleri kastetmeniz olanaksızdır. Çünkü böyle bir anlam kastedildiğinde bir saniye sonrasını bilemem şeklinde bir anlam çıkar. Apartmanın balkonundan su döküldü, iki saniye sonra zemin ıslanacak ama ben bunu bilemem anlamı çıkar. Her şeyi bildiğini iddia eden biri kesinlikle geleceği bildiğini iddia ediyordur.

Gayb kavramı da böyledir. Türkçedeki kayıp buradan gelir. Göz önünde olmayan. Kuran'da allahın allamül guyub yani gayb olan her şeyi bilen olduğu yazar. Gayb kavramına gelecek girmez derseniz de aynı garabet durumla karşılaşırsınız.

Özetle: Her şeyi bilirim diyen bir kişi bundan geleceği istisna ediyorsa, "gelecek hariç her şeyi bilirim" derdi. Bu kesindir. Her şeyi bilirim deyip orada bırakan kişi, geleceği bilmediğini söylemiş asla olmaz.

Ayrıca yusufun Mısır'da yedi yıl bolluğu takip eden yedi yıl kuraklık olacağını bilmesi, kısaca hızır diye geçiştirelim, bu kişinin çocuğun asi olacağını bilmesi, bunların allahın bilmesi ile onlara bildirildiği anlamı taşır.

Yani hiç öyle kuran'ınızı süsleyeceğiz, eşeği boyayıp satar gibi size kakalayacağız diye kıvranmayın müslümler. Malınız çürük. Almayız. Çöpe atma parasını ödeyin, sizin için çöpe atıverelim. Size yapacağımız hayır anca bu...

Sitelerde Paylaş

Ve o varlığın beynine şeytan hükmediyor, allah ile yakın temasta olmalarına rağmen şeytan onu doğru yoldan saptırıyor.?

Hikayenin elle tutulur bir tarafı yok ki bir mantığa oturtabilelim.

Aslında doğru yol da yok.

Adem var, Havva var.

Bunlar cennette yeyip içip sevişiyorlar.

Melekler, Cinler, Allahgiller falan da bunları izliyor.

Şeytan -haklı olarak- secde etmediği için melekken cin oluyor.

Beklersin ki yetenekleri elinden alınsın, iq aralığı bir alt seviyeye indirilsin. İnsana secde edecek aşağılık bir melekken daha da aşağılık başka bişi olsun.

Yooo.

Cin olunca insanlardan çok daha zeki, yetenekli ve hükmedici bir konuma geliyor. Aynı zaman diliminde farklı mekanlarda bulunabiliyor. En azından şimdilik 15 milyar yıldır özgürce yaşayabilme imkanına kavuşuyor. Allah ile iddiaya girecek kadar samimiyet cabası.

Eee?

tarihinde ulsts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslümler tarafından zaman zaman böyle islamı kurtarabilmek için garip aldatma kandırma girişimlerinde bulunulur. Bunların en başta gelenleri:

1. Kuran'da allahın "kul hakkıyla karşıma gelmeyin" dediğinin yazdığı yalanı.

2. Kuran'da hurilerin dişi olduğuna dair bir ifade bulunmadığı kandırmacası

3. Kuran'da alkolün haram olduğunun yazmadığı aldatmacası.

Kuran'ı cici göstermek ve oltaya sazan çekmek için bu yalanları söylerler. Bunu da yeni duydum:

4. Kuran'da allahın geleceği bildiğinin yazmadığı...

Şimdi bu iddiayı bir kepaze edelim zevkle... :) İş çıktı... Bu çok güzel...

Bir kere kuran'da allahın "her şeyi" bildiği yazar. Her şey dediğiniz zaman şu anda mevcut şeyleri kastetmeniz olanaksızdır. Çünkü böyle bir anlam kastedildiğinde bir saniye sonrasını bilemem şeklinde bir anlam çıkar. Apartmanın balkonundan su döküldü, iki saniye sonra zemin ıslanacak ama ben bunu bilemem anlamı çıkar. Her şeyi bildiğini iddia eden biri kesinlikle geleceği bildiğini iddia ediyordur.

Gayb kavramı da böyledir. Türkçedeki kayıp buradan gelir. Göz önünde olmayan. Kuran'da allahın allamül guyub yani gayb olan her şeyi bilen olduğu yazar. Gayb kavramına gelecek girmez derseniz de aynı garabet durumla karşılaşırsınız.

Özetle: Her şeyi bilirim diyen bir kişi bundan geleceği istisna ediyorsa, "gelecek hariç her şeyi bilirim" derdi. Bu kesindir. Her şeyi bilirim deyip orada bırakan kişi, geleceği bilmediğini söylemiş asla olmaz.

Ayrıca yusufun Mısır'da yedi yıl bolluğu takip eden yedi yıl kuraklık olacağını bilmesi, kısaca hızır diye geçiştirelim, bu kişinin çocuğun asi olacağını bilmesi, bunların allahın bilmesi ile onlara bildirildiği anlamı taşır.

Yani hiç öyle kuran'ınızı süsleyeceğiz, eşeği boyayıp satar gibi size kakalayacağız diye kıvranmayın müslümler. Malınız çürük. Almayız. Çöpe atma parasını ödeyin, sizin için çöpe atıverelim. Size yapacağımız hayır anca bu...

Allah kuranda üstün olduğunu gaybın anahtarlarının onun katında olduğunu söylüyor.

Kirec ise aslında öyle olmadığını allahın kendini tarif ettiğinden daha az şey bildiğini söylüyor.

Sitelerde Paylaş

Hikayenin elle tutulur bir tarafı yok ki bir mantığa oturtabilelim.

Aslında doğru yol da yok.

Adem var, Havva var.

Bunlar cennette yeyip içip sevişiyorlar.

Melekler, Cinler, Allahgiller falan da bunları izliyor.

Şeytan -haklı olarak- secde etmediği için melekken cin oluyor.

Beklersin ki yetenekleri elinden alınsın, iq aralığı bir alt seviyeye indirilsin. İnsana secde edecek aşağılık bir melekken daha da aşağılık başka bişi olsun.

Yooo.

Cin olunca insanlardan çok daha zeki, yetenekli ve hükmedici bir konuma geliyor. Aynı zaman diliminde farklı mekanlarda bulunabiliyor. En azından şimdilik 15 milyar yıldır özgürce yaşayabilme imkanına kavuşuyor. Allah ile iddiaya girecek kadar samimiyet cabası.

Eee?

Yoktan varettiğin bir varlıkla iddia'ya girmek kadar saçma birşey varmı bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Yoktan varettiğin bir varlıkla iddia'ya girmek kadar saçma birşey varmı bilmiyorum.

İşin kötü yanı, iddiayı kaybediyor. Her kavme kendisini anlatan birilerini görevlendiriyor ve her seferinde o insanlar adına kadar unutuyorlar.

Ta ki -müslümanlara göre- Kuran'a kadar.

Peki.

İnsanları yoldan çıkarmak için her şey serbest. Yetenekleri tartışılmaz. Her yalanı söyleme yetkisi, söylediği yalanlara insanları inandırma yetisi var.

Çok da zeki.

Kuran'ı şeytan uydurmuş olmasın? -Hatta İncil'i, hatta Tevrat'ı?-

"Ben Cebrail'im" ayağına Muhammed'e kendi dilediği gibi bir kitap yazdırıp yürürlüğe koymuş olamaz mı?

Elbette olur.

Kim görmüş ki Cebrail'i, Şeytan'ı; Muhammed hangisi hangisidir anlayacak.

Ne olacak şimdi?

tarihinde ulsts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslümanlar, Kabe’nin Ibrahim ve oglu Ismail tarafindan yapildigina inanir. Muslumanlarin yillik Hac ziyaretlerinin amaci da, Ibrahim’in oglunu kurban vermesini hatirlamak icindir. Ibrahim ve oglu Ismail, kurban yerine (altar) giderken, Islam inancina gore Iblis, (seytan) Ibrahim’i caydirmak icin 3 kez girisimde bulunur. Ibrahimle oglu da Seytan’a tepki olarak tas atarlar. Buna istinaden Hac yapanlar bir de seytan taslama ayini yaparlar. Seytanin gorundugu yerler sembolik sutunlarla gosterilir ve insanlar her yil o sutunlara tas atarlar. Yillardir orada insanlar sicaktan veya kalabalikta ezilmekten olmektedirler. Ama hac yolunda olum Muslumanlar icin olabilecek en guzel seydir. Inanisa gore Seytan, Ibrahim’le Ismail’i kandiramayinca bu kez Hacer’e gider ve kocasinin tek oglunu kesecegini söyler. Hacer de ona madem Allah böyle istiyor, o zaman kessin tabii gibi bir cevap vererek tersler.

Yukarıdaki bilgiye göre Allah bir evladın kendisine kurban edilmesini isterken,şeytan bu

vahşiliği engellemeye çalışıyor.

Şeytan mı kötü yoksa Allah mı?

Bu başlığı yeni gördüm bazı mesplere görde şeytan ismaili uyarır baban seni kesmeye götürüyor diye fakat ismail diyorki sanane yerden bir zeytin çekirdeyi alıp şeytana fırlatıyor şeytanın bir gözü kör oluyor. bu anlatım ben eskiden şii mesebinden olduğumdan biliyorum çocukken anlatmıştılar. herşeyden önce şeytanmı haklı allahmı bence şeytan. ayrıca böyle bir başılık açtığın için teşekkürlerimi sunarım. solganım şeytan cennete Allahın canı cehenneme gittide zaten boynunda odun taşıyor yanmak için bir çıra bir kibrit lazım.

Sitelerde Paylaş

Allahın psikolojik problemleri var.

İslamda İnsan Kurban Etmek

Saffat Suresi 99-100-111-102 - Ben Rabbime gidiyorum. O bana doğru yolu gösterecek. Rabbim! Bana sâlihlerden olacak bir evlat ver, dedi. Biz de ona uslu bir oğul müjdeledik. Babasıyla beraber yürüyüp gezecek çağa erişince: Yavrucuğum! Rüyada seni boğazladığımı görüyorum; bir düşün, ne dersin? dedi. O da cevaben: Babacığım! Emrolunduğun şeyi yap. İnşallah beni sabredenlerden bulursun, dedi.

Allah İbrahimden oğlunu kurban etmesini istiyor.

Yav kendimi allah düşmanı olarak görüyordum sen tam allah düşmanısın Allah razı olsun senden :D

Sitelerde Paylaş

Şeytanın bunları yapacağını bilmiyordu diyorsun.

İnsanların kan dökeceğini,bozgunculuk yapacağını biliyor.

Buna rağmen yaratıyor.

Allahın şeytanın ne yapacağını da bilmesi gerekir.

Zaten şeytan ademin beynine hükmediyor ona secde etmemekte haklı.

Onu doğru yoldan saptırdı değil mi?

İnsan zaten kan döküp bozgunculuk yapmakta iken allah insanı halife yapacağını söyleyince melekler buna itiraz ediyorlar...

Ne melekler ne de tanrı burada geleceği bildiklerini idda etmiyorlar olanı söylüyorlar....

Sitelerde Paylaş

İşin kötü yanı, iddiayı kaybediyor. Her kavme kendisini anlatan birilerini görevlendiriyor ve her seferinde o insanlar adına kadar unutuyorlar.

Ta ki -müslümanlara göre- Kuran'a kadar.

Peki.

İnsanları yoldan çıkarmak için her şey serbest. Yetenekleri tartışılmaz. Her yalanı söyleme yetkisi, söylediği yalanlara insanları inandırma yetisi var.

Çok da zeki.

Kuran'ı şeytan uydurmuş olmasın? -Hatta İncil'i, hatta Tevrat'ı?-

"Ben Cebrail'im" ayağına Muhammed'e kendi dilediği gibi bir kitap yazdırıp yürürlüğe koymuş olamaz mı?

Elbette olur.

Kim görmüş ki Cebrail'i, Şeytan'ı; Muhammed hangisi hangisidir anlayacak.

Ne olacak şimdi?

Olabilir,

Zaten şeytan icadına benziyor, insanlar tartışıp duruyor yıllardır.

Sitelerde Paylaş

İnsan zaten kan döküp bozgunculuk yapmakta iken allah insanı halife yapacağını söyleyince melekler buna itiraz ediyorlar...

Ne melekler ne de tanrı burada geleceği bildiklerini idda etmiyorlar olanı söylüyorlar....

Dediler ki: 'Sen yücesin, bize öğrettiğinden başka bizim hiçbir bilgimiz yok. Gerçekten sen, her şeyi bilen, hüküm ve hikmet sahibi olansın.'

(Allah:) 'Ey Adem, bunları onlara isimleriyle haber ver' dedi. O, bunları onlara isimleriyle haber verince, dedi ki: 'Size demedim mi, göklerin ve yerin gaybını gerçekten ben bilirim, gizli tuttuklarınızı ve açığa vurduklarınızı da ben bilirim.'

Bakara / 32-33

Kâle yâ âdemu enbi’hum bi esmâihim, fe lemmâ enbeehum bi esmâihim, kâle e lem ekul lekum innî a’lemu gaybes semâvâti vel ardı ve a’lemu mâ tubdûne ve mâ kuntum tektumûn(tektumûne).

Bakara / 33

tarihinde tupac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

allah şeytanın bunları yapacağını bilmiyordu...

Onun içinde süpriz oldu...

Selam kirec Allh şeytanın bunları yapacağını bilmiyordu demen. şeytana tapan gerekir. yani kısacası yanlış ata oynamışın kuponu tuturman için hadi allah hadi allah bağırcağına direk şeytana oynar altılıyıda kazanmış olurdun

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dediler ki: 'Sen yücesin, bize öğrettiğinden başka bizim hiçbir bilgimiz yok. Gerçekten sen, her şeyi bilen, hüküm ve hikmet sahibi olansın.'

(Allah:) 'Ey Adem, bunları onlara isimleriyle haber ver' dedi. O, bunları onlara isimleriyle haber verince, dedi ki: 'Size demedim mi, göklerin ve yerin gaybını gerçekten ben bilirim, gizli tuttuklarınızı ve açığa vurduklarınızı da ben bilirim.'

Bakara / 32-33

Kâle yâ âdemu enbihum bi esmâihim, fe lemmâ enbeehum bi esmâihim, kâle e lem ekul lekum innî alemu gaybes semâvâti vel ardı ve alemu mâ tubdûne ve mâ kuntum tektumûn(tektumûne).

Bakara / 33

Gayb gelecek demek değil gizli demek...

yerlerin ve göklerin gaybını yani gizlerini bilir...

Sitelerde Paylaş

Gayb gelecek demek değil gizli demek...

yerlerin ve göklerin gaybını yani gizlerini bilir...

Aynı ayette gizledikleriniz kelimesi tektumûne olarak kullanılıyor.

Şeytan bu kadar akılsız mı? Azap çekeceğinden emin olduğu halde azabı seçsin?

Kimse kendini bilerek ateşe atmaz? Allah ile görüşen bir varlık?

Sitelerde Paylaş

Aynı ayette gizledikleriniz kelimesi tektumûne olarak kullanılıyor.

Şeytan bu kadar akılsız mı? Azap çekeceğinden emin olduğu halde azabı seçsin?

Kimse kendini bilerek ateşe atmaz? Allah ile görüşen bir varlık?

Şeytan da geleceği bilmiyor...

Sitelerde Paylaş

Şeytan da geleceği bilmiyor...

Ozaman neden af dilemiyor?

Kendisini yoktan var eden bir varlıkla neden zıtlaşsın?

Adem af diliyor, en azından sonsuz azaba mahkum olmuyor.

Allah cehennem için insanlardan yarattığını söylüyor, ozaman şeytanıda insanları yoldan saptırmak için yaratmış olması gerekir.

Öyleyse şeytanın suçu ne? Yoldan saptıracağını bilerek yarattı ise?

Eğer yine ısrarcı olursan, şeytan bir sapkınlık yaptığı için bütün insanlar onun yüzünden eziyet çekiyor, birçok insan onun yüzünden cehenneme gidecek, allah kızıp kendi kendine söz veriyor.

Sitelerde Paylaş

belki şeytan da af diler...

İnsan şeytan olmasa da kötülük yapabilir...

Tanrı cehennem için insan yaratmıyor kötüler için uygun bir ortam hazırlıyor...

İnsanlar şeytanın yüzünden değil kendi yaptıkları yüzünden cezayı hakediyor...

Sitelerde Paylaş

allah atesle oynamis. Bu cok kotu oldugu iddia edilen seytan allahi an itibari ile duduklemis olabilir. Gidince seni seytan karsilayabilir cennette

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

Şeytan,Adem ile Havvayı tuzağa düşürüp,sınanmak üzere yeryüzüne sürülmelerine neden olmuştu.

Çocuk yapanlarca,birçok Adem ile Havva tuzağa düşürülüp,sınanmak üzere yeryüzüne sürülüyor.

Bağlantıyı ve denklemi kurarsak çocuk yapanlar şeytanlık yapıp,şeytan olmuş oluyorlar.

Peki insanlara üreme içgüdüsünü veren kim İslama göre.Allah.Allah insanları bu şekilde tasarlamış.Adem ile Havvaları tuzağa düşürülmesine neden olacak,şeytanlık yapacak bir şekilde.Müslimler sürekli insanın yapısından söz eder.İnsanın yapısında şeytanlık vardır.Allah,insanlara verdiği üreme içgüdüsüyle Adem ile Havvaların tuzağa düşürülüp,yeryüzüne sürülmesine neden oluyor.

Bu Allah da nasıl bir tanrı.İnsanların çoğunu cehennem için yarattım.Benden cehennemi insanlarla dolduracağıma dair bir söz çıktı diyen bir tanrı profli.Üreme içgüdüsü verdiği insanlara cehennemi için yakıt ürettiren kötü,sinsi,şeytani bir Tanrı ile karşı karşıyayız.

Müslimlerin ise,Adem ile Havvayı tuzağa düşürüp,sınanmak üzere yeryüzüne sürülmelerine neden olan şeytana sallayıp,kin ve nefret kusması,ama insanlara üreme içgüdüsü vererek Adem ile Havvaları tuzağa düşürülmesine neden olan Allah'ın yalaka ve yancılığını yapması,ona yaranmaya çalışması da epeyi düşündürücüdür.Allah'a tapınmak,şeytana tapınmaktır.Çünkü Allah eşittir şeytandır.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...