Jump to content

Bilim mi Felsefe mi?

Recommended Posts

Öncelikle iyi forumlar diyerek söze başlamak istiyorum...

Bir süredir zihnimde soru işaretine neden olan meslek konusu hakkında, sizlerin de görüşlerini ve düşüncelerini almak istiyorum izniniz ile...

Zihnimde iki şeçenekten oluşan meslek dalları var şunlar; 1. Bilim (Nöroloji) ve 2. Felsefe (Öğretmen).

Asıl konu ise felsefe ağırlıklı olarak ve aşık olduğum bir dal fakat! Bilimsiz olarak ilerlemek ise sanki gözlerimi kaybetmiş, bir kör gibi ilerleme, demek istediğim ikisi birlikte olmassa; mutsuzluk ve kasvet olacağı kesin.

Maddi açından bilim biraz daha iyi kazanç sağlayabilir fakat, maaş için açıkcası meslek yapmak istemiyorum...
Alanımda iyi olmak yeter, fakat kararsızım.

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim sizlere...

tarihinde Meggeyn tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Universitede muhendislik okurken felsefeden yan dal yapmistim. Universitedeki felsefe bolumu hocalarinin buyuk bir kismi baska bolumleri okuyup sonradan felsefeye gecmislerdi, oysa muhendislik bolumundeki hocalar en basindan beri o muhendislik alaninda egitim gormuslerdi. Demek istedigim felsefeye sonradan gecis yapabilirsin ve felsefe disinda bir alanda uzmanlasman sonradan felsefe yapacaksan -farkli bir bakis acisi saglayacak olmasi sebebiyle- sana buyuk katki saglayacaktir. Oysa tersi dogru degil, felsefede ogrendiklerinin norolojiye katkisi cok daha az olacaktir. O yuzden benim tavsiyem oncelikli olarak noroloji okuman.

Sitelerde Paylaş

En çok beğendiğim filozof, Albert Einstein'dır.

Şaşırdınız mı? Şaşırmayın! Felsefe üretebilmek için, öncelikle 'öğrenmeyi öğrenmek' gerekiyor.

Biliminsanı olabilmek içi, olayları kavrayabilmek gerekir; kavrayabilmek için de, sorgulamak gerekir.

Her birinde başarılı olabilmenin başında da, 'dil' yatar.

Meggeyn kardeş, sen, en iyisimi; önce bilime yönel; felsefe, otomatikmen seni büyüleyecektir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...