Jump to content

Fransız Charlie Hebdo dergisine Müslüman saldırısı

Recommended Posts

Avrupalıların yapması gereken ahmak müslümanları Avrupadan kovmak.

Avrupanın bunu yapacağını sanmıyorum.

Avrupa bok çukuruna yıllar önce müslümanları alarak battılar.

Biz Türk ateistleri olarak bu vahşi müslümanların ne yaptıklarını Türkiyede gördük.

Turan Dursunu islamı eleştirdiği için öldürdüler. Sivasta Aziz Nesini yakmaya çalıştılar.

Maraşta hamile kadınları karınlarını keserek çocuklarını çıkardılar. Bebekleri bacaklarından çekerek ortadan ikiye ayırdılar. İslamın barış anlayışı bu.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Biz Türk ateistleri olarak bu vahşi müslümanların ne yaptıklarını Türkiyede gördük.

Turan Dursunu islamı eleştirdiği için öldürdüler. Sivasta Aziz Nesini yakmaya çalıştılar.

Maraşta hamile kadınları karınlarını keserek çocuklarını çıkardılar. Bebekleri bacaklarından çekerek ortadan ikiye ayırdılar. İslamın barış anlayışı bu.

Müslümanları Avrupa'dan atmak iyi bir çözüm ama, bu davranış Avrupalıların ilkeleri ile bağdaşmıyor.

Bunu yapacak Avrupalıların değişmesi ve radikalleşmesi lazım. Yani eskiye, orta çağa dönmesi lazım.

Küreselleşme sürecini yaşayan bir dünyada bu mümkün değil.

Bence Avrupa bunun tam tersini yapmak zorunda ve ilerde yapacak. Hatalarını anlayacaklar Avrupalılar.

Bence hata Avrupalılarda.. Müslümanları insandan saymıyorlar. Onların da temel insan haklarına sahip olduklarını düşünmüyorlar.

Onların yaşamını zorlaştırıyorlar. Yaşamı zorlaşan Müslümanlar terörizmi destekliyorlar.

Sitelerde Paylaş

Kesin Fransa derin devletinin işi beyler. Müslümanlar barışçıl eylemleriyle ünlüdür çünkü. /s

Hiç bir hakaret ya da eleştiri bir inanca o inanç uğrunda yapılan terör kadar zarar veremez.

Zaten sosyalistler ekonomi işini beceremedi, bu olay da Fransız sağının ekmeğine kaymak sürdü. Le Pen'e oy kazandırdınız gerizekalılar, aferin.

Bu iş Araplara ya da kürtlere özel değil bu arada. OP yanlış.

Mitolojiniz çöktü. Güneş balçıkla sıvanmaz. İslam'ın bir rönesansa ihtiyacı var. Artık bu inanç kendini savunamıyor, ifade edemiyor, 21. yüzyıla uymuyor. Bu yüzden artık sadece bir yerleri havaya uçuruyor. Ya Hristiyanlar gibi dinde reform yapacaksınız ya da en sonunda mitolojiniz her yerde nefretle anılacak.

bakara 191 : onları nerede yakalarsanız öldürün. sizi çıkardıkları yerden (mekke'den) siz de onları çıkarın. zulüm ve baskı adam öldürmekten daha ağırdır. yalnız, mescid-i haram yanında, onlar sizinle savaşmadıkça, siz de onlarla savaşmayın. sizinle savaşırlarsa (siz de onlarla savaşın) onları öldürün. kâfirlerin cezası böyledir.

maide 33 : allah'a ve resûlüne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası; ancak öldürülmeleri, yahut asılmaları veya ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut o yerden sürülmeleridir. bu cezalar onlar için dünyadaki bir rezilliktir. ahirette de onlara büyük bir azap vardır.

nisa 89 : onlar, kendileri gibi inkâr etmenizi (kâfir olmanızı) ve böylece onlarla bir (aynı seviyede) olmanızı istediler. artık allahın yolunda hicret edinceye kadar onlardan dost edinmeyin. bundan sonra eğer yüz çevirirlerse o taktirde onları nerede bulursanız yakalayın ve onları öldürün. ve onlardan dost ve yardımcı edinmeyin.

nisa 91 : diğer bir takım kimselerin de hem sizden emin olmak, hem de kavimlerinden emin olmak istediklerini göreceksin. bunlar küfre her döndürüldüklerinde ona atılırlar. eğer bunlar sizden uzak durmazlar, sizinle barış içinde yaşamak istemezler, ellerini savaştan çekmezlerse, onları yakalayın ve onları nerede bulursanız öldürün. işte bunlara karşı size apaçık bir yetki verdik.

tevbe 5 : haram aylar çıkınca bu allah'a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. şüphesiz allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Bu iş böyle yürümez.

Sitelerde Paylaş

Müslümanları Avrupa'dan atmak iyi bir çözüm ama, bu davranış Avrupalıların ilkeleri ile bağdaşmıyor.

Bunu yapacak Avrupalıların değişmesi ve radikalleşmesi lazım. Yani eskiye, orta çağa dönmesi lazım.

Küreselleşme sürecini yaşayan bir dünyada bu mümkün değil.

Bence Avrupa bunun tam tersini yapmak zorunda ve ilerde yapacak. Hatalarını anlayacaklar Avrupalılar.

Bence hata Avrupalılarda.. Müslümanları insandan saymıyorlar. Onların da temel insan haklarına sahip olduklarını düşünmüyorlar.

Onların yaşamını zorlaştırıyorlar. Yaşamı zorlaşan Müslümanlar terörizmi destekliyorlar.

Avrupadaki müslümanlar Türkiyedeki müslümanlardan daha rahat. Mesala İngilterede şeriat mahkemeleri var. Fransadaki müslümanlarda çok rahatlar. Bence bu adamlara rahatlık batıyor.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hacı Abi, Müslümanların hem Avrupa'da hem de yaşadıkları ülkelerde batı baskısı altında olduklarını ben de düşünüyorum. Hatta belki, siz tam olarak bu şekilde düşünmüyorsunuzdur.

Batı Müslümanları eziyor. Peki, tamam da kardeşim, niye mizah dergisini basıp insanları öldürüyorsun? Müslüman ülkelerde yaşayan insanların %70'den fazlası, peygambere hakaret eden dergi çalışanlarının öldürülmesinden rahatsızlık duymuyordur. Mesele şu, eğer eziliyorsan askere, finans sistemine, devlete saldır. Fikrini açıklayana niye saldırıyorsun? İslam'ın en büyük sıkıntısı bu. Fikre tahammül yok. Adam sana küfür ediyorsa, sen de ona küfür et, geç gitsin. Niye öldürüyorsun? Humeyni Salman Rüşdi için ölüm fetvası vermişti. Niçin? Rüşdi fikrini açıkladı diye.

Müslüman savaşçılar batı askerlerine saldırınca kimse bunu haksız bulmaz. George Bush, Haçlı Savaşı başlattığını ilan etmişti. Peki. Madem sen İslam'la savaşıyorsun, o da seninle savaşır. Ama fikre saldırmak nedir? Bunun ezilmek ile ilgisi yok. Ezilmekten kurtulsalar da saldırırlar.

Fikre saldırmak, aykırı sese tahammül edememek, muhalefeti düşman olarak görmek tedavüldeki İslam'ın en büyük sorunudur. Bu sorun öyle ya da böyle giderilmelidir.

Sitelerde Paylaş

Bence hata Avrupalılarda.. Müslümanları insandan saymıyorlar.

Bu görüşe katılmıyorum. Avrupa'nın önemli kentlerinin merkezlerinde camiler var, Şeriat toplantıları yapılabiliyor..

Sarıkla,cübbeyle gezilebiliyor.

Almanya da benimde tanıdığım bir sürü şeriatçı Türk var..Hayatlarından son derece memnunlar!

Müslümanlar Avrupa'da daha mutlular!

İstatististikler bunu söylüyor..

Ama bir de işin bizim yüzü var

Mesela Yozgat'ta ,Kayseri'de kilise kurmaya çalış seni bacaklarından asarlar!

6-7 sene önce Malatya'da Hristiyan kitabevinde boğazlar kesildi,

Trabzonda rahip bıçaklandı..

Ateistler yakıldı..

El insaf diyorum..

Sitelerde Paylaş

Avrupadaki müslümanlar Türkiyedeki müslümanlardan daha rahat. Mesala İngilterede şeriat mahkemeleri var. Fransadaki müslümanlarda çok rahatlar. Bence bu adamlara rahatlık batıyor.

Rahatın battığını sanmıyorum. Ama neden yakındıklarını da bilmiyorum. Bu adamları rahatsız eden birşeyler var..

Avrupalıların dinci ve ırkçı olmalarından yakınıyor olabilirler. Aşağılanmaktan ve dışlanmaktan rahatsız olabilirler.

Avrupa Müslümanlarının rahatsız olacağı çok şey var.

Yine de hoşlandıkları şeyler daha çok ki, Avrupa'da yaşamayı kendi ülkelerinde yaşamaya yeğliyorlar.

Sitelerde Paylaş

Bu görüşe katılmıyorum. Avrupa'nın önemli kentlerinin merkezlerinde camiler var, Şeriat toplantıları yapılabiliyor..

Sarıkla,cübbeyle gezilebiliyor.

Almanya da benimde tanıdığım bir sürü şeriatçı Türk var..Hayatlarından son derece memnunlar!

Müslümanlar Avrupa'da daha mutlular!

İstatististikler bunu söylüyor..

Ama bir de işin bizim yüzü var

Mesela Yozgat'ta ,Kayseri'de kilise kurmaya çalış seni bacaklarından asarlar!

6-7 sene önce Malatya'da Hristiyan kitabevinde boğazlar kesildi,

Trabzonda rahip bıçaklandı..

Ateistler yakıldı..

El insaf diyorum..

Müslümanların hoşuna gitmeyen neler var Avrupa'da?

Bu yazdıklarınızın Avrupa ile hiç alakası yok.

Avrupa Müslümanlarının neden böyle davrandıklarını bilimsel olarak incelemek lazım.

Bu adamlar mutlu iseler neden terörizme baş vuruyorlar?

Sitelerde Paylaş

Papaz Zekeriye Butros bir videosunda,Muhammed'in 12 kişiden bizzat intikam aldığını söylüyordu..Bu konu forumda da bolca işlenmiştir..Muhammed intikam almayı seven birisidir..Allah'ta Zümer 37'de intikam aldığını belirtir..

Allah kime de hidayet ederse, artık onu saptıracak yoktur. Allah, mutlak güç sahibi ve intikam alıcı değil midir?

Bu yapılan katliam,Allah'ın dinine,Muhammed'in yaşantısına uygundur..Hiçbir müslüman,bu katliamın İslam'la alakası olmadığını söyleyemez..Söylerse eğer,bir kez daha yalancı olduğunu ifşa etmiş olur..

Bu mikrop dine mensup olanlar ve bu dini dolaylı yoldan destekleyen agnostikler-deistler ve diğerleri;hepiniz bu katliamın suçuna ortaksınız..

O yerde yatan yaralı polise sıkılan kurşunda,ateistler haricinde herkesin desteği vardır..

Ya ateist olup bu yaşananları kınayacaksınız,ya da susacaksınız..Hiçbir müslüman veya hiçbir agnostik bize gelip burada maval okumasın..Hepiniz suçlusunuz..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Rahatın battığını sanmıyorum. Ama neden yakındıklarını da bilmiyorum. Bu adamları rahatsız eden birşeyler var..

Avrupalıların dinci ve ırkçı olmalarından yakınıyor olabilirler. Aşağılanmaktan ve dışlanmaktan rahatsız olabilirler.

Avrupa Müslümanlarının rahatsız olacağı çok şey var.

Yine de hoşlandıkları şeyler daha çok ki, Avrupa'da yaşamayı kendi ülkelerinde yaşamaya yeğliyorlar.

Fransadaki olay islamı eleştirdiği için oldu. Mizah dergisi islamı eleştirmiş.

İslam terör temelli bir din zaten. Muhammed de zamanında kendini eleştiren şairleri öldürtmüştü.

Sitelerde Paylaş

Bu adamlar mutlu iseler neden terörizme baş vuruyorlar?

müslümanlar çocukluktan itibaren,dinlerinin en üstün din,kendilerinin de dolayısıyla üstün insanlar olduğuna inandırılırlar.

Avrupa da sosyal açıdan mutlu olsalar da,bu üstün din ve üstün insan fikrinin yanlışlığı müslümanlarda yıkım yaratıyor,eziklik kompleksi içine giriyorlar..

Çünkü karşılarında çok daha donanımlı,disiplinli,Akılcı büyük bir güç var..bu güç karşısında çok zayıf olduklarını görüyorlar..

Hayal kırıklığı sonucunda şiddet kaçınılmaz oluyor.

Sitelerde Paylaş

Bu da Türkiye'deki Müslümanların Paris saldırısı hakkındaki yorumları.

pNNKGbY.jpg

Müslümanlar "oh olsun" diyerek cinayete ortak oluyorlar.

Bu ülkenin %25i ışid kafalı diyorum,arkadaşlar bana diyorki boşuna macera arama Türkiyede dinci örgüt kurulmaz.Bizim millet o kadar gerizekalı ki benim bu düşüncemi maceraya bağlıyorlar.

Sitelerde Paylaş

İslam alemi şimdi de sokaklara dökülüp bu saldırıyı kınarmı acaba?Ölenler için üzülürmü?Mesela bizde rabia işareti yapan yobazlar onlar içinde aynısını yaparmı?Hiç sanmıyorum.Bunlar bir karikatürle çılgına dönen insanların 12 kişinin öldürülmesini üzülmemesi ve çoğunun oh iyi olmuş demesi aynı insanlığı gösteriyor.Bizim tatlı müslümanları hala gerçek islam bu değil diyor.Ulan madem gerçek islam bu değil o zaman neden allah müslümanların böyle davranmasına izin veriyor?

Sitelerde Paylaş

Baktılar Allah belalarını vermiyor adamlar mutlu mesut hayatlarına devam ediyor, en iyisi biz öldürelim demişler :)

YÜrüyün Allah'ın aslanları. Artık size gam ve tasa yok! Hak yolunda ölün, öldürün, sıçın, sıvayın, kol kelle koparın, cariye bulursanız da tecavüz edin. Bunların hepsi size helal kılındı. Bunları ne kadar çok yaparsanız cennette o kadar dereceniz artar ve köşkler alırsınız :) :)

Zuahahah Kaos

çok severim

Sitelerde Paylaş

Derginin editörü güzel adam. TV'lerde izlediğim; yerde yatan ve elini kaldıran adama öylesine sıkılıp geçen AK47 mermileri için ( görüntünün kaydedilmesi dahil) düşünülmesi gerekir. Sonuçta bir insan bir insanı öldürüyor. Biz de izliyoruz. AK47'yi elinde tutan ve yerde yatan yaralıya sıkan adamın rahatlığına mı yoksa verilmek istenen mesaja mı yoğunlaşmamız gerek? Bence; her ikisine de değil.

Bunun bir projenin ayrıntısı olduğunu düşünmeliyiz.

Bu arada; "çörçil" adı verilen bir karışım içirdiler bana geçenlerde; sade maden suyu, limon suyu ve tuz karışımı.

Nasıl yapıldığını anlatmadılar ama.

Bu akşam kendim yapayım dedim.

En son tuzu ekledim.

Kendimce yapınca yarısı boşa gitti karışımın.

Demek, bu işin bir usulü var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...