Jump to content

Sokak Hayvanlarını Unutmayalım!

Recommended Posts

Bu gece en soğuk akşam olacak. Sokak hayvanlarını unutmayalım. Burdaki üyelerin geneli bilinçli ve hayvansever ama yine de hatırlatmakta fayda var. Kediler soğukta açlığa en fazla 6 saat, köpekler 17 saat dayanabiliyorlar. Pencere önlerine de kuşlar için ekmek koymayı unutmayalım, binaların dış kapılarını da mümkünse açık bırakalım...

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Sevgili Mirnaw, siz istediniz de biz hayır mı dedik ? :D

Aslında çok önemli bir konuya değindiniz. Bizim toplumda maalesef doğa ve hayvan sevgisini mumla ararsınız, yok denecek kadar azdır.

Ne zaman o doğası güzel köyüme uğrama imkanı bulsam, sokakta çocukların köpekleri ve kedileri taş ve sopalarla kovaladıklarını, ya da sapanla küçücük serçeleri avladıklarını görünce, içim burkulur. Ama onları suçlayamıyorum, çünkü yetişkin insanlar da kendilerinden pek farklı değiller. Benim küçüklüğüm de bu şekilde geçti. Zamanında köyümüzde o sevimli serçelerin neredeyse soyu tükenmişti, acı ama gerçek.

Uzun lafın kısası ben doğa ve hayvan sevgisini ne yazık ki, yurtdışında öğrendim.

Sokak havyanlarına gelince, burada da yokmu, tabii ki var. Genelde sokak kedileri çoktur.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Uzun lafın kısası ben doğa ve hayvan sevgisini ne yazık ki, yurtdışında öğrendim.

Sokak havyanlarına gelince, burada da yokmu, tabii ki var. Genelde sokak kedileri çoktur.

Zararın neresinden dönerseniz kardır sevgili Kavak.

Geçmiş günahlarınıza kefaret olarak, sokağınızdaki kedilerin bakımını üstlenebilirsiniz... :lol:

Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...

"İnsanlar dururken, hayvanları mı düşüneceğiz" diyen cahil bir zihniyet var.

Evinin önündeki bir kediye su koymayı bile çok gören birisi, insanı nasıl düşünecektir?

Bunu ihmal ediyorsa, hiç olmazsa duyarlılık göstereni takdir etmeli ki, niyetini anlayalım.

Bu kişiler aslında, insana yardım ediyor görünse de, bunda samimi olmadıklarını, bir menfaat taşıdıklarını itiraf ediyorlar, farkında değiller.

Bir kişi, insana sevgisinde samimi ise; bu ancak hiçbir maddi karşılık veremeyecek olanlara karşı tavrıyla anlaşılabilir. Ve bununla da böbürlenmez.

Bir kediyi, köpeği veya bir sokak çocuğunu mutlu ederken, onun samimiyetini ve mutluluğunu yüzünden anlarsın.

Sitelerde Paylaş

"İnsanlar dururken, hayvanları mı düşüneceğiz" diyen cahil bir zihniyet var.

Evinin önündeki bir kediye su koymayı bile çok gören birisi, insanı nasıl düşünecektir?

O lafla gelenler, insanları da çok düşünüyor değillerdir ya...

Hayvanlar için su koymayı bırak, hazır konmuş su kaplarını çöpe çeviren mahlukatlar var bir de...

Su kabını bak ne hale getirmişler...

post-43412-0-86032100-1438023870_thumb.j

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...