Jump to content

Müslüman Terörist Örgüt Boko Haram'dan katliam: 2000 ölü

Recommended Posts

Nijerya'da dinci terör örgütü Boko Haram'ın uluslararası bir askeri üssü ele geçirmesinin ardından Baga kasabasında en az 2 bin kişiyi öldürdüğü ve tüm kasabayı ateşe verdiği açıklandı.

Geçtiğimiz cumartesi günü Boko Haram örgütünün ele geçirdiği askeri üssün bulunduğu Baga kasabasında katliam yaptığı belirtildi.

BBC'nin haberine göre, stratejik olarak önemli bir konumda bulunan askeri üssün ele geçirilmesinden sonra Boko Haram binlerce evi ateşe verdi ve kasaba sakinlerini kurşuna dizdi. Kentin yöneticilerinden alınan bilgiye göre sokaklar cesetlerle dolu ve 2 bine yakın insan öldürüldü.

Kaynak: http://www.radikal.com.tr/dunya/boko_haramdan_katliam_2_bin_olu-1268165

Sitelerde Paylaş

İslam budur, İslam'dan başka tavır beklenemez... İslam'ın güçlü olduğu bütün coğrafyalarda aynı şeyler yaşanmış, ya da yaşanmaktadır. Yakın komşularınız da ortamını bulduğunda aynısını yapar.. Çünkü Kuran yapılmasını emreder...

O nedenle samimi dahi olsa müslüman komşularınıza güvenmeyin, güvenliğinizi sağlayın...

Unutmayın: "biz yüzde elliyi evlerinde tutuyoruz" diyen şahıs, yarın kendi durumunu kurtarmak için o yüzde elliyi, kendinden olmayanların üzerine salmaya kakışabilir...

Sitelerde Paylaş

Boko Haram kurgu bir orgut.

Amac Nijerya yada kaos ve teror cikarmak,bolgeyi cahillestirmek ve somurmek.

Radikal Islam bile bunu yapmazdi,eminim.

Islam hukuku acisindan da sivilleri oldurecek bir yer bulamiyorum ve bu orgutun ciddi,gercek ve samimi oldugunu dusunmuyorum,siritiyor ve oyle seyler yapiyor ki...

Cidden sanmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Islam hukuku acisindan da sivilleri oldurecek bir yer bulamiyorum ve bu orgutun ciddi,gercek ve samimi oldugunu dusunmuyorum,siritiyor ve oyle seyler yapiyor ki...

Cidden sanmiyorum.

Bunları yapanlar müslümanlardır. Kurgu kısmı örgütün yöneticilerini ilgilendirir. Ama eylemleri yapanlar bizzat müslümanlardır. Aynı şey örneğin 9/11 için de geçerlidir. Müslüman, beyni islamla ölmüş olandır ve islam adına her türlü pisliği gerçekleştirebilir. Buna bir sebep verip, git kendini şurada patlat demek istihbarat örgütlerinin planı olabilir, ama bu durum, islamın bu pisliği emrediyor olduğu gerçeğini değiştirmez.

Yani, alan razı, satan razıdır. Eylemci aynen masal kitabında emredileni yerine getirmekte, onu kullanan ise ister müslüman olsun, ister istihbarat örgütü olsun, bu durumdan faydalanmaktadır. Bu durumun sebebi islamdır; istihbarat örgütleri ise sadece elde hazır keriz varken, kullanmaktadır.

Sitelerde Paylaş

Cidden sanmiyorum.

Cahil deep;biraz ayet/hadis oku..Şu hadisi oku bakalım,ne anlayacaksın;

Hadis Konusu: Hudud

Hz. Cabir (radıyallahu anh) anlatıyor "Resûlullah aleyhissalatu vesselam)'a bir hırsız getirilmişti. "-Öldürün onu!" diye emretti. Kendisine: "-Ey Allah'ın Resûlü, bu adam sadece çaldı" denildi. Bunun üzerine "-Öyleyse (elini) kesin!" dedi ve derhal eli kesildi. Sonra aynı adam ikinci sefer getirildi. Yine: "-Öldürün onu!" diye emretti. Kendisine: "-Ey Allah'ın Resûlü, bu adam hırsızlık yaptı" dendi. Bunun üzerine "-Öyleyse kesinl" dedi ve derhal (sol ayağı) kesildi. Sonra üçüncü sefer getirildi ve hırsızlık yaptığı söylendi. Hz. Peygamber: "-Öldürün onu!" diye emretti. Kendisine: "Ey Allah'ın Resûlü, bu adam hırsızlık yaptı" denildi. Bunun üzerine : "-(Sol elini) kesin!" diye emretti. Sonra aynı adamı dördüncü kere getirdiler. "-Öldürün onu !" buyurdu. Kendisine: "-Ey Allah'ın Resûlü, bu adam hırsızlık yaptı" dediler. Bunun üzerine "-(Sağ ayağını da) kesin!" diye emir buyurdu. Aynı adam beşinci sefer getiririldi. Hz. Peygamber (aleyhissalatu vesselam): "Öldürün onu" diye emretti. Hz. Cabir (radıyallahu anh) der ki: "Adamı götürüp öldürdük. Sonra sürüyerek götürüp bir kuyuya attık. Üzerini de taşla doldurduk."

Kaynak: Ebû Davud, Hudud 20, (4410); Nesai, Sarik 15, (890, 91)

Sitelerde Paylaş

Cidden sanmiyorum.

Boko Haram'ın kurgu olup olmaması önemli değil.

Son zamanlardaki katliamları,İslam'dan soyutlama çabası son derece yersiz.

İslam'da insandaki şiddet güdüsünü besleyecek tonla olay,olgu,simge,düşünce mevcut.

Sizin ne düşündüğünüzü umursamıyorum.

Açın ehli sünnet tv videolarını izleyin.

Turan Dursun ortada,Sivas ortada,işid ortada.

Ben,kişisel hayatımda bir sürü olayla karşılaştım.

İmkan olursa Müslümanlar her şeyi yapar.

Kısacası,siz pembe dünyanızda yaşamaya devam edin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...