Jump to content

Bruney "Müslümanların yoldan çıkmasana neden olabileceği" korkusu üzerine Noel halk kutlamalarını yasakladı

Recommended Posts

Petrol zengini Sultan Bruney Müslümanların kötü yola düşmesine yol açacağı korkusuyla Kristmas festival kutlamalarını yasakladı. Yasak çocukların ve yetişkinlerin Noel Baba'yı andıran kıyafetler giymelerinin görülmesinden sonra yayımlandı.

Haber: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2901821/Brunei-bans-Christmas-Islamic-nation-outlaws-celebrating-festivities-fear-leading-Muslims-astray.html

Müslüman-olmayan milletler Kurban Bayramını yasaklasaydı iyi olur muydu?

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Petrol zengini Sultan Bruney

Düzeltme: Petrol zengini Bruney'in sultanı Hasan el Bulkiya

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Diğer dinlere en az saygı duyan din İslam. Son ve gerçek tek din olduklarını iddia etmelerine rağmen diğer dinlerin etkilerinden aşırı şekilde korkuyorlar. Bu korku nereden geliyor anlamak zor değil. O cahiliye dönemi İslamı'yla modern dünya kurallarını birleştirince reformist islam ortaya çıktı. Daha fazla şeyle birleşmeye devam ederse İslam asıl olması gereken yerden çok daha fazla uzaklaşacak. Korkuları bu. Benim de korkum bu aslına bakılırsa. İslamın modernleşip eğip bükmelerle yontulup ortaya günümüz şartlarına uygun bir din olarak sunulmasından gerçekten korkuyorum. Bu insanların uyanma süresini oldukça uzatır.

Sitelerde Paylaş

Diğer dinlere en az saygı duyan din İslam. Son ve gerçek tek din olduklarını iddia etmelerine rağmen diğer dinlerin etkilerinden aşırı şekilde korkuyorlar. Bu korku nereden geliyor anlamak zor değil. O cahiliye dönemi İslamı'yla modern dünya kurallarını birleştirince reformist islam ortaya çıktı. Daha fazla şeyle birleşmeye devam ederse İslam asıl olması gereken yerden çok daha fazla uzaklaşacak. Korkuları bu. Benim de korkum bu aslına bakılırsa. İslamın modernleşip eğip bükmelerle yontulup ortaya günümüz şartlarına uygun bir din olarak sunulmasından gerçekten korkuyorum. Bu insanların uyanma süresini oldukça uzatır.

Tasavvufçular bunu geçmişte yaptı hala daha yapıyorlar.

Şimdi daha fenası 19cular edip ve yaşar nuri gibi kendine göre islam yorumlayanlar var.

Bunlar islamı ayakta tutmaya çalışanlar.

İslamdan kopuşu geciktiriyorlar.

Sitelerde Paylaş

Onlar gotlerinide yirtsa Islamin surada 20 yil omru kaldi. Dinleri ortadan kaldiracak olan Internet ve Internet ile buyumus gencliktir. Dinlerin kabusu bireylerin ozgur fikirleri ie elestiri getirebilmleridir, internet bu ozgur ortami sagliyor ve kisiler fikirlerini rahatlikla aciklayip yayinliyor ve diger milyarlarca insanda bunu okuyor. Umudumuz gencliktir diyorum ben.

Sitelerde Paylaş

Islamin surada 20 yil omru kaldi.

Neee? :blink:

"Yirmi yıl", sana çok uzun bir zamân gibi geliyor. :D Doğrusunu bilmesem, seni, "onaltı yaşındaki" bir ergen olarak görebilirdim. Ancak o yaştaki insan, onsekizine varabilmek için, sabırsızlıkla günleri sayar. ;)

Dînlar, o kladar hızlı yokolamaz.

Ancak insan DNA'sını manipüle edebilecek ilâçlar üretildiğinde, dînler, yavaşça kaybolur; bu da yüzyıllar demektir. :)

Sitelerde Paylaş

islam tcde kolay kolay yok olmaz....

bu ıste para kazanan cok adam var...

100.000 imamı var...

parayla kuran mevlut okuyanı var...

kurbanda parayı kıran 3 gunde 13000 tl para kazanan kasaplar var....

tvye cıkıp hurafe anlatan hocası var....

zor be dostum cok zor.

Sitelerde Paylaş

Olur olur, goreceksiniz. Cami sayisi ile ulkenin dindar insanlarinin sayisi olculmez, muhim olan ksilerin Islam denen dini ne kadar ciddi bulduklaridir. Gorenekler, gelenekler, tabular sayesinde kendisini koruyan dinler artik rafa kaldirildi, kimse sallamiyor ve bu yuzden bireyler cok daha ozgur. Adi kalabilir ama ISLAM dini yok olacaktir, gerci yok olmaya bin sene once basladi Kuranin degistirilerek gunumuze gelmesi buna kanittir. Bu devirde degistirebilmek imkansiz, CUNKIIIIIIII... Inernet vaaaaaaar.

Tayyib bosuna demiyor Internet zarardir diye.

Genlerin manupile edilmesne gerek yok, normal insan tabiatinda bir yaratana inanma egilimi olur ama bu egilim oyle koru korune olmaz, kisi once arar, bulur, tartar, muhekeme eder, fikir gelistirir ve sonunda kabul eder. Direk, kayitsiz sartsiz kabullenme sadece ve sadece akli dengesi bozuk insanlarda olur Bknz. AKP camiaasi. Bunlarin islahi ise neredeyse zordur, birakalim onlarda kalsin, nufus icindeki yuzdeleri cok dusuk zaten, :)

tarihinde kutsalyaratik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...