Jump to content

sovyetler birliği hakkında yalanlar ve gerçekler

Recommended Posts

nedir bu arkadaşların sovyet diktatörleri aklama çabası ? sosyalizm , komunizm , bolşevizm gibi kavramlarla aram pek iyi değildir , ondan soruyorum :S

Onu anladık pek birşey bilmiyorsun da bari su müso gibi kalma kendini az geliştir az bi oku madem bi -ik bilmiyon ne işin var burda.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 160
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Onu anladık pek birşey bilmiyorsun da bari su müso gibi kalma kendini az geliştir az bi oku madem bi -ik bilmiyon ne işin var burda.

öğrenmek için burdayım ve arkadaşa bir soru sordum . seni ilgilendirmeyen şeylere burnunu sokma ve aptal düşüncelerini kendine sakla. sen ve senin gibilerin ne mal olduğunu çok iyi biliyorum , merak etme . sizin gibilerin ateistliği ancak sabah akşam müslümanlara küfretmekle olur . ama şu an görüyorum da sizin de bu katliam ve zorbalıklarda müslümanlardan aşağı kalır yanınız yokmuş .

tarihinde Blitz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

öğrenmek için burdayım ve arkadaşa bir soru sordum . seni ilgilendirmeyen şeylere burnunu sokma ve aptal düşüncelerini kendine sakla. sen ve senin gibilerin ne mal olduğunu çok iyi biliyorum , merak etme . sizin gibilerin ateistliği ancak sabah akşam müslümanlara küfretmekle olur . ama şu an görüyorum da sizin de bu katliam ve zorbalıklarda müslümanlardan aşağı kalır yanınız yokmuş .

"görüyorum" ? Kim gösteriyor kendisine sensey muamelesi yaptığın müso mu?katliam sayacak olursak islamın katliamları burdan köye yol olur

Sitelerde Paylaş

"Cehennem Adası Nargin" diye bir belgesel vardı..

Google da aratın bulursunuz..

Görüntülerin çoğunu KGB çekmiş, bir de Kızılhaç ın görüntüleri varmış.

Yazılı bilgiler ise kaçabilen esirlerden aktarılanlar.

Belgeselden;

Kampta Ermeni doktorlar vardı. Biz revire müracaat ettiğimiz zaman bizi hemen hastaneye gönderirlerdi. Hastanede bulunan Ermeni doktorların eline düşerdik.Ermeni doktorlar nişan almada kullanıldığı için özellikle sağ gözümüzden başlayarak hiçbir şeyi olmadığı halde gözümüzü oyarlardı ''

tarihinde Pahis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu nasıl yorumdur? Tek kelime bilgisi yok, birilerine katılarak tartışmaya giriyor.. Bre kelek, Lenin neden pisliktir, belgelerle anlat, bilmeyenler senin nadide bilgilerinle bilgilensin...

Komünizm'e, Komünist liderlere karşı olabilirsin, ama asgari düzeyde insan ol, fikirlerini belgelere ve tarihi gerçeklere dayandır.. Yukarıda yalanları belge diye gösteren Azer Mustili gibi pislik olma...

Lenin zamanında da binlerce insan öldü. Sivil.

Sitelerde Paylaş

Lenin zamanında da binlerce insan öldü. Sivil.

Öldü tabi, devrimi Lenin gerçekleştirdi, karşı devrimcilerle ciddi çatışmalar oldu ve iki taraftan da pek çok kişi öldü. Bu tür devrimler sancılı ve ölümlü olur...

Senin bildiğin başka türlü kitlesel ölümler varsa belgeli-kanıtlı göster bilelim... Azer Mustili gibi kanıt getireceksen boş ver...

Sitelerde Paylaş

Öldü tabi, devrimi Lenin gerçekleştirdi, karşı devrimcilerle ciddi çatışmalar oldu ve iki taraftan da pek çok kişi öldü. Bu tür devrimler sancılı ve ölümlü olur...

Senin bildiğin başka türlü kitlesel ölümler varsa belgeli-kanıtlı göster bilelim... Azer Mustili gibi kanıt getireceksen boş ver...

Adam bizzat sizin düzen(!)de yaşamış hala polyanacılık oynuyorsunuz. Davulun sesi uzaktan hoş gelir.

Sitelerde Paylaş

doğru . katliamlarda kimse müso ların eline su dökemez ama birinin diğerinden daha az adam öldürmesi , onu masum yapmaz .

Bak kardeşim insanların ölmesinden bende nefret ediyorum ancak bir iç savaş varken ölen insanlar varsa ve iki tarafda kayıp veriyorsa buna katliam denmez.

Sitelerde Paylaş

Bak kardeşim insanların ölmesinden bende nefret ediyorum ancak bir iç savaş varken ölen insanlar varsa ve iki tarafda kayıp veriyorsa buna katliam denmez.

savaş ve katliam kavramları birbirinden farklıdır . adı üstünde savaş diyorsun . ama müsoların başkalarını öldürmesindense birbirlerini öldürüp yok etmesi daha iyidir diye düşünüyorum .

Sitelerde Paylaş

Ben bir tek bilgiyi kaynaksız sunmadım. fakat Rusca bilmiyoruz diye kabul etmediler. Ben de harita üzerinde gösteriyorum. Yani Azerbeycan ve Nahiçevan arasında genişliği 50-60 kilometriye zar zor bulan ermenistan toprakları. Böyle harita olurmu dünyada. O bölgelerde Azeriler yaşamış 48 lere kadar.

Ahıska denilen bölge Gürcistanda fakat Ahıska türkleri Özbekistanda barınıyorlardı. Şuna ne belgesi.

Ya Kazakistanın Astan etrafı köy ve kasabaları ve Kazakistanın Sibirya yanları. Bir Azerbeycana bakınız bir de oralara. Ucsuz bucaksız sahralar çöller. Hangi akılsız kendi toprağından gidip oralarda çalışar ki. (Şimdi Astana kenti salnmasıyla ilgili o bölgeler da alt yapı kurulmuş ama siz 40 ları düşünün).

Azerbeycanda 1937 ilde bir tek şair bir tek yazar bir tek düşünür bırakmadılar hepsini kurşuna dizdiler. Almas Yıldırım (tanıyorsunuz), Hüseyn Cavid. (onu da biliyorsunuzdur) ve.s.

300 000 rusun Alman sflarında yer almasını abartılı bulanlara. . 1917 kaç kişi dportasyon olunmuş bir kaç milyon. Onlardan 300 000 çıkmazmı. 1937 Stalin kaç kişiyi ezmiş. - On binlerce. Şunların akrabaları olamazmı. Bir de Ukrayınları da o kategoriye alın. Bender denilen katolik ukrayınlar hep Sovyet düşmanı oldu. General Vlasov yazın Google amcaya. Bakın kaç kişilik birliğe komutanlık yapmış. Şunlar öyle şeyler ki gecyle gündüze nasıl belge istenmiyorsa her kes belgesiz de biliyor öyle şeyler. Siz bilmiyorsunuz ya tatlı su solcuları şunları yazmamış bizi ilgilendirmez.

Mesela Aziz Nesin hep seversiniz. Ama SSCB de krallar gibi yaşamış. Şimdi ajan diyormusunuz - Hayır. Alla Pugaçova denilen ünlü bir müzisyen bile metresi olmuş. Yani Alla Pugaçevanı metres yapmak ne demk biliyormusunuz. SSCB de en ünlü müzisyendi. Yani Madfonna kimin metresi ola bilir. ABD de her hangi bir milyarderin. İşte o da Sovyetlerin Madonnasıydı. Prasını bilme nereye vasiyet etmiş edebiyatı yapıyorlar. Aziz Nesin ve Nazım hikmetin SSCB de ki metreslerine dökdükleri parayla kıyasda devede kulak kalır. Ama TC de fakirlik edebiyyatı yapmışlar.

Sitelerde Paylaş

Mesela Aziz Nesin hep seversiniz. Ama SSCB de krallar gibi yaşamış. Şimdi ajan diyormusunuz - Hayır. Alla Pugaçova denilen ünlü bir müzisyen bile metresi olmuş. Yani Alla Pugaçevanı metres yapmak ne demk biliyormusunuz. SSCB de en ünlü müzisyendi. Yani Madfonna kimin metresi ola bilir. ABD de her hangi bir milyarderin. İşte o da Sovyetlerin Madonnasıydı. Prasını bilme nereye vasiyet etmiş edebiyatı yapıyorlar. Aziz Nesin ve Nazım hikmetin SSCB de ki metreslerine dökdükleri parayla kıyasda devede kulak kalır. Ama TC de fakirlik edebiyyatı yapmışlar.

Ulan sen ne öküz bir adamsın? Bilmediğin konularda ahkam kesiyor, bir de hiç bir şeyi kaynaksız sunmadım diyorsun. Be kerkenez, şu alıntıladığım paragrafı nerenden kaynak gösteriyorsun? Makatından mı?

Aziz Nesin'de para ne arar? Adam hayatını yokluk içinde geçirmiş. Çok sonraları kitapları yurt dışında basılmaya başlanınca eli biraz para görmüş, onu da kurduğu vakıfta kimsesiz çocukları yetiştirmeye harcamış. Yıllarca pasaport verilmediğinden yurt dışına çıkamayan adam ne zaman Rusya'ya gidip kendine metres yapma şansı yakalamış? Yurt dışında yarışmalarda birincilik kaznmasına rağmen, gidip ödülünü alması için bile pasaport verilmemiş. Daha sonra 65 yılında 50 yaşındayken pasaport edinen Aziz Nesin ilk defa yurt dışına çıkmış ve davet üzerine çeşitli ülkelere gidip geri dönmüş. Aynı pasaport daha sonra elinden alınmış ve yurt dışına çıkışı tekrar yasaklanmış. Aziz Nesin yazı yazması yasaklanan, ailesini geçindirmek için sahte isimlerle yazı yazarak para kazanmaya çalışan, yıllarını sahte ve düzmece suçlamalar nedeniyle hapiste geçiren biridir. Hayatı faşizme direnmekle ve mücadelelerle geçmiştir. Sizin adi pis, fosseptik ağızlarınıza yakışmayacak kadar önemli bir şahsiyettir. Bir daha o kenef ağzına bu önemli isimleri alma, daha ağır yazılarla o kenefe mıçarım...

Sitelerde Paylaş

Ulan sen ne öküz bir adamsın? Bilmediğin konularda ahkam kesiyor, bir de hiç bir şeyi kaynaksız sunmadım diyorsun. Be kerkenez, şu alıntıladığım paragrafı nerenden kaynak gösteriyorsun? Makatından mı?

Aziz Nesin'de para ne arar? Adam hayatını yokluk içinde geçirmiş. Çok sonraları kitapları yurt dışında basılmaya başlanınca eli biraz para görmüş, onu da kurduğu vakıfta kimsesiz çocukları yetiştirmeye harcamış. Yıllarca pasaport verilmediğinden yurt dışına çıkamayan adam ne zaman Rusya'ya gidip kendine metres yapma şansı yakalamış? Yurt dışında yarışmalarda birincilik kaznmasına rağmen, gidip ödülünü alması için bile pasaport verilmemiş. Daha sonra 65 yılında 50 yaşındayken pasaport edinen Aziz Nesin ilk defa yurt dışına çıkmış ve davet üzerine çeşitli ülkelere gidip geri dönmüş. Aynı pasaport daha sonra elinden alınmış ve yurt dışına çıkışı tekrar yasaklanmış. Aziz Nesin yazı yazması yasaklanan, ailesini geçindirmek için sahte isimlerle yazı yazarak para kazanmaya çalışan, yıllarını sahte ve düzmece suçlamalar nedeniyle hapiste geçiren biridir. Hayatı faşizme direnmekle ve mücadelelerle geçmiştir. Sizin adi pis, fosseptik ağızlarınıza yakışmayacak kadar önemli bir şahsiyettir. Bir daha o kenef ağzına bu önemli isimleri alma, daha ağır yazılarla o kenefe mıçarım...

oo kızdı gomonist

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Ben bir tek bilgiyi kaynaksız sunmadım. fakat Rusca bilmiyoruz diye kabul etmediler. Ben de harita üzerinde gösteriyorum. Yani Azerbeycan ve Nahiçevan arasında genişliği 50-60 kilometriye zar zor bulan ermenistan toprakları. Böyle harita olurmu dünyada. O bölgelerde Azeriler yaşamış 48 lere kadar.

Ahıska denilen bölge Gürcistanda fakat Ahıska türkleri Özbekistanda barınıyorlardı. Şuna ne belgesi.

Ya Kazakistanın Astan etrafı köy ve kasabaları ve Kazakistanın Sibirya yanları. Bir Azerbeycana bakınız bir de oralara. Ucsuz bucaksız sahralar çöller. Hangi akılsız kendi toprağından gidip oralarda çalışar ki. (Şimdi Astana kenti salnmasıyla ilgili o bölgeler da alt yapı kurulmuş ama siz 40 ları düşünün).

Azerbeycanda 1937 ilde bir tek şair bir tek yazar bir tek düşünür bırakmadılar hepsini kurşuna dizdiler. Almas Yıldırım (tanıyorsunuz), Hüseyn Cavid. (onu da biliyorsunuzdur) ve.s.

evladım, neden hala cevabı çoktan verilmiş iddiaları tekrar ediyorsun? kim senden sürgünlerle ilgili kaynak yada belge istedi? ben senden nazi saflarında savaşan 300.000 rus ile ilgili belge istedim. sürgünlerle ilgili olarak da iddiarının hepsine paragraflar dolusu cevaplar verdim. neden karşı argüman geliştirmek yerine, çoktan çürütülmüş iddialarını, sanki ben hiç bir şey yazmamışım gibi tekrar yazmaya devam ediyorsun? rusça kaynak meselesi ile ilgili sana en az 3 defa cevap verdim.(yinede bilmeyenler için aşağıda tekrar alıntı yapicam)

verdiğin kaynakların tamamen rusça olmasını geçtim, yazdığın iddialarla alakası bile yok. sadece ekim devriminde ve sonrasında bilmem kaç insanın öldüğü, işkence edildiği vs şeyler hakkında atıp tutan beş para etmez anti-komünist propaganda metinleri..

ama tabi sen ilgili kaynakları google'dan aratma gereği bile duymadin. sadece yazdığın safsatalara dayanak göstermeye ihtiyacın vardı. bu sayede doğru söylediğin sanılacaktı değil mi?
asılsız saçmasapan iddialar sırala, yazılanlara tek kelime cevap verme, kaynak isteyenlere git alakasız bir yerden rusça kaynak göster (ne de olsa okuyamayacağız. sadece gösterilmesi yeter) kaynak gösterdiklerinde konuyla alakasız çalıntı propaganda metinleri olsun. kıh kıh kıh çok süpersin vesselam xD

özetle söyliyeceğim şudur. bu yaptığın tiyatrodan başka bir şey değildir. verdiğin kaynağın tamamen rusça olmasının şöyle bir önemi varki. bizim o kaynakları inceleyemecek veya okuyamayacak olmamız. eğer türkçe veya ingilizce kaynak verirsen ciddiye alınırsın. aksi halde belgenin bilmem neredeki arşivindeki telefon numarasını ve kodunu bile versen, verdiğin kaynaklar rusça olduğu sürece tamamen tiyatro olarak algılanır. anlatabiliyormuyum?

300 000 rusun Alman sflarında yer almasını abartılı bulanlara. . 1917 kaç kişi dportasyon olunmuş bir kaç milyon. Onlardan 300 000 çıkmazmı. 1937 Stalin kaç kişiyi ezmiş. - On binlerce. Şunların akrabaları olamazmı. Bir de Ukrayınları da o kategoriye alın. Bender denilen katolik ukrayınlar hep Sovyet düşmanı oldu. General Vlasov yazın Google amcaya. Bakın kaç kişilik birliğe komutanlık yapmış. Şunlar öyle şeyler ki gecyle gündüze nasıl belge istenmiyorsa her kes belgesiz de biliyor öyle şeyler. Siz bilmiyorsunuz ya tatlı su solcuları şunları yazmamış bizi ilgilendirmez.

ben nazi saflarında bazı rusların savaşmadı diye bir şey söylemedim. zaten tersi olarak alman komünistler de, nazi almanyası'na karşı sovyet saflarında savaşmıştır. diyelim ki bu 300.000 rakamı doğru, bu neyi değiştirir. bu bilgi bizim ne işimize yarayacak? bana tek sorduğun neden aynısının ruslara uygulanmadığı. bende cevap olarak dedimki vatan hainlerinin hepsi ayrım gözetmeksizin cezalandırıldı. ama yalnızca onlar cezalandırıldı. içerisinde bulunduğu etnik topluluk değil. daha açık nasıl yazabilirim bilmiyorum.

konunun aziz nesin'le ne alakası var? ayrıca bizim aziz nesin'i sevdiğimizi kim söyledi?

tarihinde hoxton tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Bu meselenin iyice derinlemesine araştırılmasını talep ediyorum.

Komunist arkadaşlara bir kaç sorum olacak.

SSCB niye Finlandiyayı işgale kalkıştı

SSCB niye başta hitlerle ittifak edip doğudan Polonyayı işgal etti.

İngiltere, Almanyaya Savaş acmasına rağmen niye SSCB ye savaş acmadı?

Ben ,burada bal gibi bir danışıklı dövüş görüyorum, rica etsem bu iddiaları çürütebilir misinz?

Sitelerde Paylaş

Ben ,burada bal gibi bir danışıklı dövüş görüyorum, rica etsem bu iddiaları çürütebilir misinz?

Bu soruların cevabını vermek çok kolay. Ama önce sizin ikinci dünya savaşı yıllarındaki Avrupa'nın jeopolitik, sosyal ve ekonomik durumunu yakından bilmeniz gerekiyor. Onları bilmezseniz, yapılacak açıklamalar yerine oturmaz. Bu sorulardan ben sizin o konuda cahil olduğunuzu düşünüyorum.

Sizi önce eğitmemiz gerekiyor ki bunu yapacak zamanım yok. Kendinizi eğitin. Konuy güvenilir kaynaklardan okuyun önce...

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olamazsınız.

Sitelerde Paylaş

Bunun yanıtını despot bir War Lord olan Stalinin kişiliğinde ve ideolojisinin içsel çelişkilerinde aramak gerek.

Stalin SSCB'nin tek adamı konumundaydı. Savaş koşulları, yani dış tehdit onun zaten sert ve acımasız olan otoritesini mutlak hale getirmiştir.

Parti içinde tek bir muhalif sese bile izin vermemiş, bunu tespit ettiği anda o sesi şiddetle boğmuştur.

Hitlerle ittifakının ardında Stalinin bu totoliter tavrının yanı sıra kendini Nazi tehlikesine karşı teminat altına almak ve toprak paylaşımında kendine düşün payı kapmak fikri yatar. Bu ise aslında onun ne kadar vulgar, basit ve fırsatçı bir haydut olduğunun kanıtıdır.

Biraz vizyonu olsaydı asla Hitlerle ittifak yapmaz, tersine işgale uğrayan ülkelerle ittifak yapıp Alman ordusuna karşı gücünü pekiştirirdi.

Stalin kendini güvenceye almak için ittifak yaptığı Almanların çok geçmeden namlularını Moskova'ya çevireceğini göremedi.

Doğu Avrupa ülkelerini işgal ederek gücünü boş yere harcadı.

Yüz binlerce masumun kanını döktü.

Tarih onu asla affetmeyecektir.

Sitelerde Paylaş

Dilmer'den güzel bir açıklama.. Sovyetler ve Stalin bakış açısını güzel özetlemiş.

İkinci dünya savaşı ile ilgili sorunlara ışık tutabilmek için Avrupa ülkelerinin bir çoğunun durumuna göz atmak gerekiyor.

Yalnız Almanya, İngiltere ve Fransa'nın durumun bilmek yetmiyor. Çekoslovakya, Polonya, İtalya ve İskandinav ülkelerinin durumunu da bilmek şart. Tabii Avrupa ülkeleri arasında savaştan sorumlu en önemli ülke Almanya. Almanya'daki değişiklikler savaşın başlayıp yayılmasından sorumlu. Bu savaşa katılan ülkeler arasında Japonya ve ABD de var. Onların arasındaki savaş bizi fazla ilgilendirmiyor. Ama ABD'nin Avrupa'ya müdahalesi bizi yakından ilgilendiriyor..

İkinci dünya savaşını doğru değerlendirmek istiyorsak şehir efsanelerinden ve komplo teorilerinden uzak durmalıyız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...