Jump to content

sovyetler birliği hakkında yalanlar ve gerçekler

Recommended Posts

• İleti 160
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Mesela bu gun birisi çıkıp Türkiye bir şey yapmıyor derse, gazetelerde ve.s. filan yazarsa. 100 yıl sonra onu belge gibi kullanarak yaza bilirler 100 yıl önce TC hiç bir şey üretmiyordu. Evet şimdiki TC sanyaii seviyyesi Alman ya Fransadakı gibi değil ama hiç bir şey üretmiyoruz duyen de abartmış oluyor. Yani tarihçi kendi önyargılarına ya devletin resmi politikalarına uyarak tarihi istediği gibi yaza bilir.

Yazamaz . Tarihi değiştiremezsin. Osmanlı devletinin 20. yy başında ne halde olduğu, neler yaptığı sabittir. Tarihi yeni baştan yazamaz. Senin bir şey bildiğin yok. Tarih oku biraz. Ama saçma sapan islamcıların

kitaplarını okuma. Osmanlının sanayi, üretim kapasitesi neymiş bir bak. Osmanlı hiç bir şey üretmiyor değil elbet. Ama çok sınırlı diyoruz.

Almanlar denizaltı, gemi, tank, top, tüfek üretiyor. Savaş sanayisi var. Osmanlının doğru düzgün cephelere asker ve malzeme taşıyacak demir yolu bile yoktu.

Azer laf kalabalığı yaptığın. Yukarıdaki iletilerin duruyor. Orda dedin ki ''Almanya da 1.Dünya savaşında yenildi ama yıl 1939 olduğunda Türkiye'den ilerideydi.''

Yani senin lafı getirmeye çalıştığın yer şu. Hani dincisin ya o yüzden.

''Bakın Almanya da Çekler de Osmanlı da savaştan ağır yaralar alarak çıktı ama 1939'a geldiğimizde bunların ikisi de TR Cumhuriyetinden ileri seviyedeler. Yani laiklikle, cumhuriyetin ilanıyla

bir halt olmuyormuş. Osmanlı sona erdi de ne oldu.''

İşte senin demeye çalıştığın bu.

tarihinde zorlu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Biz okuldayken aynısını SSCB için söylerdiler. Çarlık rusiyasından hiç bir şey devr almamış, fakat SSCB dağılınca ve o tarih anlayışı silinince oğrendik ki, oğle değilmiş. SSCB çarlıktan çok şey devr almış. Belgeler öyle bir şey ki üzerinde oynanarak her şey yapıla bilir.

Mesela bu gun birisi çıkıp Türkiye bir şey yapmıyor derse, gazetelerde ve.s. filan yazarsa. 100 yıl sonra onu belge gibi kullanarak yaza bilirler 100 yıl önce TC hiç bir şey üretmiyordu. Evet şimdiki TC sanyaii seviyyesi Alman ya Fransadakı gibi değil ama hiç bir şey üretmiyoruz duyen de abartmış oluyor. Yani tarihçi kendi önyargılarına ya devletin resmi politikalarına uyarak tarihi istediği gibi yaza bilir.

daha bir misal SSCB yeni kurulurken tüm Çarlık öcüydü. tarihçiler de öyle yazıyordu, sonra Stalin geldi ve Çarlık tarihinin bir kısmını restavrasyonu yapıldı, yani Çarlık tümden kötü değildi, bir sistem olarak kötüydü. ama iyi şeyleri da vardı Mesela: Deli Petro, Aleksandr Nevski ve bir kaç Çarı rabilite ettiler. Kutuzov, Bagration, Uşakov, Suvorov ve.s kahraman yapıldı. Sonra Kruşşiev geldi. Stalinle şahsi adaveti var. Stalin Halk düşmanı, katill filan. Hatta Almanların hucum edeceğini bile bilmeyecek kadar yakın gören biri, sonra malum oluyor, Stalin biliyormuş (neyse şu uzun bir konu). SSCB dağıldı. Nikolay (Komunistlerin katl ettiği) en iyi Çar oldu. Yani tarihe böyle bakın. Yarın fikirlerinizin tam tersini ispat edecek belgeler ve alimler çıka bilir.

Yani insan ideolojik olarak önyargıların kurbanı olarak kendi ideolojisine uyan birinin fikirlerini ve belgelerini kabul ederek ötekileri tam inkar etmemeli. Tam tersi tüm kaynakları ve dış kaynakları okumalı sonra karara varmalıdır. Yok eğer o kapasitede değilse hiç bir şey söylememelidir.

Hangi belgeler ve alimler? Hangi konularda eksiğiz? Osmanlı Devletinin 20. asrın başındaki durumu bize anlatıldığı gibi değil mi?

Konu ''sovyetler birliği hakkında yalanlar ve gerçekler'' ama sen bir islamcı olduğun için Sovyetler Birliği ile Türkiye cumhuriyeti sana göre aynı halt. Onun için Osmanlı ve Cumhuriyet ile ilgili sorduğumuz sorulara

Çarlar, Stalin, Lenin hikayeleri ile cevap veriyorsun. Sen Türkiye tarihi ile bir şey biliyorsan anlat. Stalin, Lenin falan anlatacaksan Türkiye cumhuriyeti ile ne alakası var?

Sitelerde Paylaş

Beni hiç bir şey rahatsız etmiyor. Türklerin devletiyle de alıp veremediğim yok.

Ama devrim tarihlerine bakarsak büyük para olmadan hiç bir devrim yapılmamış. Tüm devrimlere yatırım yapılmış ve karşılığıda alınmıştır.

Diğer bir tarafdan tarih hiç de öyle yazılan gibi değil. Hitler bir manyakdı dünya ağalığı istiyordu ondan saldırdı, Mussolini Hitlerle dünyaya hakim olmak istiyordu, Napoleon dünyanın hepsini istiyordu ve.s. olaylara daha derinden bakarsanız hiç de öyle değil. Politika dümdüz çizilmiş bir çizgi değil. Hitler de Mussolini de Stalinde hepsiin bazı nedenleri vardı. Hiç birisi manyak değildi. Yeteri kadar akıllı birileriydi.

Neyse genelleme yapım. 1789 devriminden tutun ta turuncu devrim ve en son Ukrayna devrimine kadar tüm devrim tarihlerini inceleyin. Nasıl yapılan politik mühendislik olaylarının bir birine benzediğini göreceksiniz. Uygulanan politik teknolojiler aynı ve.s. ben olaylara şu yönden bakmanızı tavsiye ederim.

Mesela düşünmeniz için daha bir örnek vereyim. Mesela Krım savaşının bir çok nedenini saymak olur. Ama size kimsenin demediği daha başka neden. 19 yüzyılda İngilizler altın standadı diye bir şey kabul ettiler ve tüm paraların altına bağladılar ve dünya ekonomik sitemini böyle kontrola aldılar. Fakat 1854 de Ruslar kendi rublelerini gümüşe bağladılar.

Savaşın nedeni ola bilirmi? Bilmem ola bilir de olmaya bilir de. Ama İngilizlerin Osmanlı yanında savaşa girdiği bir tek olay. Sorular. Öyle bakın olaylara.

Ya Hitler? Elindeki güçün ne kadar olduğunu bilmiyordumu? Biliyordu. Bü güçle SSCB ye saldırmanın ne demek olduğunu biliyordumu? Onu da biliyordu. Ahmakdımı - Hayır. Neden saldırdı? Basit hesap yapamazdımı?

Ya savaşın ilk günlerinde SSCB nasıl oldu da böyle beklenmedik uğursuzlulklar oldu? Svaşı beklemiyorlarmıydı? Bekliyorlardı. Batı askeri dairesi komutanlığının yaptığına ihanet denirmi? Mantıken evet. Kasıtlı mı yapılmıştı? Kimse bilmiyor.

Şu sorular uzadıkca uzuyor.

Ama bir ded kolayı var. Falanca tüm emekçi halkın refahı için devrim yaptı. Sorusu felanı yok. Ben sizden şunları düşünmenizi istiyorum.

Komunizm, parti, laiklik bilmem ne şunlar şu işlerin kılıfı olayların içine bakmak lazım.

Sitelerde Paylaş

Komunizm, parti, laiklik bilmem ne şunlar şu işlerin kılıfı olayların içine bakmak lazım.

Atatürk ile ilgili ortaya koyabileceğin bir bilgi var mı bizim bilmediğimiz? Yok.

O zaman bize ne Stalinden, Hitlerden. Sürekli bir şeyleri ima ediyorsun ama ortaya koyduğun bir bilgi belge yok.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Sevgili adas,sovyetlere söylenilen YALANLAR coktur.

Ama bunlarin icinde gerceklerde az degildir.

Sovyetlerde yasamis Almanlardan cok seyler dinledim.Anlatilanlarin bir kisminin yalan oldugunu bu Almanlarda söylediler.Ama gerceklerinide anlattilar bana.

Ukraynada yasayan bu Alman genc,sunlarida anlattiydi.Komunizim rejimi geldiginde 9ay boyunca köylerde kurulan lokantalarda 9 ay boyunca toplu olarak yemek yedik.Evde cocuk aglayinca cocuga verecek süt bile yoktu evde.Bu durumu halk kaldiramadi.Idarecilerde bu durumu görünce tekrer eski duruma dönüldü.Artik devletin as evinde degil herkes kendi evinde yeme icmeye baslanildi.

Alman ordulari Ukraynaya girince bizleri Ruslara karsi savasmaya zorladilar.Almanlar geri cekilip gidince Ruslar bizi toplayip sorguladilar.Neden bizllere karsi savastiniz deye.

Mahkeme sonunda idamima karar verdiler.

Ukarayna yöneticilerine bir dilekce verdim.

Ben size karsi savasmasaydim,Almanlar beni idam edeceklerdi.Benim durumumda siz olsaydiniz neyapardiniz dedim.

Dilekcemde anlattiklarimi Kabul Edip ,IDAMIMI kaldirdilar.Ama Sibiryadaki kamplara sürdüler beni.Yillarca bu kamplarda calistim digerleri gibi.Yaslilarimizin cogu hastalanip öldü.Her 15 günde bir soguk buz gibi suyla banyo yaptiriyorlardi bize.

Bir gün bir Rus kizi benimle yatmak istemisti.Ama bende kadin becerecek durum yoktu.Gücsüz ve perisandim.

Durumu kiza anlatinca aci aci gülmüstü bana kizcagiz.

Yillar sonra AF cikti ve biz evlerimize gönderildik.

Komsum bir istihbaratciydi,ama komsulugumuz aynan eskisi gibi iyi idi.Onlarda memnun degildi bu rejimden.

Öldürme olaylari her ülke karisikliginda oldugu gibi sovyetlerdede oluyordu.

Batililarin sovyetleri kötülemek icin uydurdugu su olaylar YALANDAN öte degildi.

Örnegin:Bir isci aksam evine gidince kapida asili bir sapka görürse isci eve girmeyecek.Hanimini becermekte olan evi terkedip sapkasini alip ortadan kayboluncaya Kadar.Bu ve buna benzer cok yalanlar uydurmuslardi.

Varlikli bir yasamimiz yoktu,ama batililarin anlattiklari bir REZELETIDE yasamiyorduk demisti bana.

Hatta ben bir ara komunist rejim zamaninda Romanyaya gidip bir Alman aileye konuk olmustum.Evet cok yoksuldular.Bana evin kadini söyle demisti.Romanyanin en varlikli bölgesi bu bölgedir.Cünkü bu bolge halkinin cogu Almandir.Diger bölgeler dahada yoksuldur.

Burdanda anlasiliyorki rejimin yaninda halkin bilgisizligide yoksullugun nedenlerindendir.

5000 yillik gecmisi olan Türkler 50 yillik mazisi olan Isreile Tahklarini modernize ettiriyür.Onlardan insansiz Ucak satin aliyor.

Ikisininde rejimi ayni ama birinin kafasinda Tanrinin koydugu BEYIN isletilmekte,öteki kafasindaki BEYNI atmis yerine Arabin kasetini koymus.

Dua ile herseye sahip olacagini sanisiyla durmadan Arabin Allahindan istekte bulunmakta,1500 yildirda bu Sani siddetini artirarah sürmektedir.

Lenin ne demisti DINLER AFYONDUR.

Bugün Amarikadan sonra en GÜCLÜ ülke Rusyadir.

Cin hala komunisttir,4 yil sonra Amarikayla es gücde olacaktir.

Anlayana SVRISINEK SAZ.

Anlamayana DAVULLA ZURNA az.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş

12 yaşındaki siyahi cocuğu polisin öldürebilmesi tarzı bir özgürlük mü?

Nasıl bir özgürlük olmasını bekliyorsun. Sivas Madimak, Maraş, Adana örnekleri gibi mi? Gezi parkı gibi mi? Başçalanın President olması gibi mi?

ABD vahşi ama aynı zamanda sofistike bir ülke. Her bakımdan ve sizin aklınızın eremeyeceği kadar özgür. Vahşet özgürlük için ödediği bir fiyat.

Sitelerde Paylaş

Nasıl bir özgürlük olmasını bekliyorsun. Sivas Madimak, Maraş, Adana örnekleri gibi mi? Gezi parkı gibi mi? Başçalanın President olması gibi mi?

ABD vahşi ama aynı zamanda sofistike bir ülke. Her bakımdan ve sizin aklınızın eremeyeceği kadar özgür. Vahşet özgürlük için ödediği bir fiyat.

Hem ırkçı olmasa, hem özgür olsa fena mı olur?

Sivas, Madımak Maraş ı göstererek Amerikayı temize çıkaramazsınız.

Sitelerde Paylaş

Hem ırkçı olmasa, hem özgür olsa fena mı olur?

Sivas, Madımak Maraş ı göstererek Amerikayı temize çıkaramazsınız.

Sen yazılanları nerenden okuyorsun?

Neresini anlamadın? Ben Amerika'yı temize mi çıkarıyorum?

Herşeyin bir fiyatı var. Özgürlüğün de bir fiyatı var. Büyük bir fiyat hem de..

Irkçılık olmadan özgürlük olmuyor.

Daha doğrusu, ister sapık olsun ister çağdaş ve değerli, her türlü eğilim olmadan özgürlük tam olmuyor.

Gerçekten özgür bir ortamda ırkçılığı yasaklayamazsın. Çünkü o zaman özgürlük sahte olur.

ABD'de ırkçılar da vardır, Nazi'ler de, KKK de.. Diğerleri de.. Yasal olarak vardır onlar.. Gizli değillerdir.

Bu sizin anlamanızın imkansız olduğu bir özgürlük türüdür.

İyi midir, yoksa kötü müdür bilemem. ABD'de bu böyle yalnız. İster beğen, ister beğenme...

Orası yalnız seni ilgilendirir..

Bu özgürlüğü anlamak istiyorsan kendin araştıracaksın.. Sana burada birkaç ileti ile açıklayamam..

Sitelerde Paylaş

Daha doğrusu, ister sapık olsun ister çağdaş ve değerli, her türlü eğilim olmadan özgürlük tam olmuyor.

Gerçekten özgür bir ortamda ırkçılığı yasaklayamazsın. Çünkü o zaman özgürlük sahte olur.

ABD'de ırkçılar da vardır, Nazi'ler de, KKK de.. Diğerleri de.. Yasal olarak vardır onlar.. Gizli değillerdir.

İyi midir, yoksa kötü müdür bilemem. ABD'de bu böyle yalnız. İster beğen, ister beğenme...

Bu özgürlüğü anlamak istiyorsan kendin araştıracaksın.. Sana burada birkaç ileti ile açıklayamam..

Düşünce suçu değil mi Nazi olmak?

Velev ki değil, böyle zararlı, kanunlara aykırı, bir düşünceyi Amerika nasıl barındırıyor?

Amerika işte böyle şerefsizdir

Sitelerde Paylaş

Düşünce suçu değil mi Nazi olmak?

Velev ki değil, böyle zararlı, kanunlara aykırı, bir düşünceyi Amerika nasıl barındırıyor?

Amerika işte böyle şerefsizdir

bu ABD ile daima işbirliği içinde olanlar SAĞCILAR - dinciler değil midir ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu arada, Batıda, Avrupada, Polonyada; Heil hitler de bak bakalım ne oluyor.

Sitelerde Paylaş

Bu arada, Batıda, Avrupada, Polonyada; Heil hitler de bak bakalım ne oluyor.

Biz onlardan bahsetmiyoruz. Onlar ABD'nin olduğu kadar özgür değil. Özgürlüğü yeterince bilmiyorlar.

Yasaklarla ve sansürle özgürlü sağlanmaz. Ancak kanunlarla sağlanır ve kanunlar özgürlükleri kısıtlayacak derecede katı olamaz.

ABD'li Yahudiler bile Yahudi düşmanlığı yapan ABD'li Nazi'lerin bu haklardan mahrum edilmesini istemiyor.

Çünkü bazı haklar kısıtlanırsa, kendilerinin haklarının da kısıtlanabileceğini çok iyi biliyor Yahudiler.

Dedik ya yukarda.. Sizin kafanız basmaz ABD'de uygulanan özgürlüklere.. Anlamadığınızı çok belli ediyorsunuz..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...