Jump to content

Recommended Posts

Bu başlığın amacı Hinduizme teşvik etmek değil, ama Müslümanlar İslam'ın kadınlara daha fazla hak verdiğini söylüyorlar. Bence Vedalar Kuran'dan daha iyi. Müslüman apolojistler bunu görmeli!

3QAhuT8.jpg

Kısaca Veda metinlerinde kadınların cesur olmaları, söhret kazanmaları, bilgin ve aydınlatıcı olmaları, başarılı ve zengin olmaları, yasama meclisinde yer almaları, zeki ve entelektüel olmaları, aile ve toplumun koruyucusu olmaları, savaşa katılmaları gerektiği anlatılmaktadır.

Sitelerde Paylaş

vedaların da güzel tavsiyelerini alırız kuranın da...

Katılıyorum. İyi, doğru, güzel hangi dinde varsa alınmalı, geriye kalanları toptan çöpe atılmalı...

Bozuk saat de günde iki kere goğru zamanı gösterirmiş. Sen de, günde olmasa da, ayda-yılda, bir-iki doğru söz ediyorsun.

Sitelerde Paylaş

Katılıyorum. İyi, doğru, güzel hangi dinde varsa alınmalı, geriye kalanları toptan çöpe atılmalı...

Bozuk saat de günde iki kere goğru zamanı gösterirmiş. Sen de, günde olmasa da, ayda-yılda, bir-iki doğru söz ediyorsun.

Hindistan bizzat çalışmak için bulunduğum ve aylarca yaşamak zorunda olduğum ülkedir. Kadın hakları ve hinduizm aynı cümle içerinde bile yer almamalı sevgili tasviri efkar arkadaşım. Şu ana kadar sana bu kadar ''against '' olduğum bir topic olmamıştı. İstatiksel olarak dahi kadın hala cayır cayır ateşte yakılıyorhinduizmde. Bunu yapan kör cahil hindu da değiller sadece,usa vatandaşı ,milyonerler de yapıyor B,bay villalarında..... Ah şu kahrolası emperyalist İngilizler;hinduizmdeki erkek ölürse geri de kalan kadın da onu yanlız bırakmamalıdır,ilkesiyle hareket eden hinduizm.

İneği kutsal farz edip,dünyanın en bakımsız ineklerine sahip olan hinduizm mi kadın hakkında söz sahibi olacak?

Sitelerde Paylaş

İneği kutsal farz edip,dünyanın en bakımsız ineklerine sahip olan hinduizm mi kadın hakkında söz sahibi olacak?

Adamlar en azından hayvana saygı gösteriyor , biz her sene kurban bayramında hayvanları mezbahalara götürüp katlediyoruz . Kimilerimiz bunu pazar alanında , kimilerimiz de kendi bahçesinde falan yapıyor . O değil de 10 kişi bir hayvanın üzerine atlayıp canlı canlı boğazını kesiyor ya oraya hayranım işte . Sonra İslam ile IŞİD i bağdaştırdıklarında alakası yok diyorsunuz :)

Sitelerde Paylaş

Adamlar en azından hayvana saygı gösteriyor , biz her sene kurban bayramında hayvanları mezbahalara götürüp katlediyoruz . Kimilerimiz bunu pazar alanında , kimilerimiz de kendi bahçesinde falan yapıyor . O değil de 10 kişi bir hayvanın üzerine atlayıp canlı canlı boğazını kesiyor ya oraya hayranım işte . Sonra İslam ile IŞİD i bağdaştırdıklarında alakası yok diyorsunuz :)

Hayvana saygı filan göstermiyor,doğaçlığın simgesi ve tanrısı olarak ineği görüyor,bu derece kolayken ona sahib olmayı reddetmeyi din sayıyor hinduizm.Bu bir analizdir,analitik ortamda hinduizmi açıklamaktır. Hayvana saygı dediğin şey endüstriyel devrim sonrası zarar gören doğal doku ve habitatınına olan saygıysa eğer,hinduizmde böyle komik bir şey yoktur. Timsahlar ve kobralar tarım yapanların azılı düşmanıdır. Hayvan sebgisini,pardon ben bulamadım,var mı böyle bişii?

Sitelerde Paylaş

Hayvana saygı filan göstermiyor,doğaçlığın simgesi ve tanrısı olarak ineği görüyor,bu derece kolayken ona sahib olmayı reddetmeyi din sayıyor hinduizm.Bu bir analizdir,analitik ortamda hinduizmi açıklamaktır. Hayvana saygı dediğin şey endüstriyel devrim sonrası zarar gören doğal doku ve habitatınına olan saygıysa eğer,hinduizmde böyle komik bir şey yoktur. Timsahlar ve kobralar tarım yapanların azılı düşmanıdır. Hayvan sebgisini,pardon ben bulamadım,var mı böyle bişii?

Hintliler hakkında fazla bilgim yoktur ancak inek geçerken tren durur diyorlar , o kadar var mı hakikaten :)

Sitelerde Paylaş

ah bu körolacası emperyalist İngilizler.Hinduzimin yaptırım taşlarından biri olan dul kadının kendini yakmasını yasayla engelleyen emperyalist İngilizler olmuştur. Kahpeliğe bak değil mi ? Lan güldürmeyin kendinize.....

Sitelerde Paylaş

Hintliler hakkında fazla bilgim yoktur ancak inek geçerken tren durur diyorlar , o kadar var mı hakikaten :)

Bilgi sahibi olmak üşengeç olmamak lazım.Hindistan ve tren kelimesini google ettiğinde bir kaç taramadan sonra ,milyonlarca günlük yolcunun bu derece dakik transferi ,Mumbai trenlerini görürdün.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...