Jump to content

Önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde ne olacak? Öngörüleriniz.

Recommended Posts

İyimserliğine hayran kaldım. Özellikle AB'den Türkiye'ye göç konusunda. Böyle birşeyin olması için Avrupa'ya meteor falan düşmesi lazım. Fakir kalırlar yine de buraya gelmezler. Senelerce AB'de yaşamış biri olarak absürd bile bulmadım, kusura bakma.

İkincisi Atatürkçüler ile AKP nasıl ittifak yapacak? ve CHP'yi nasıl olur da bu ittifakın karşı tarafına koyarsın? :) Cimbom-Fener ittifakına karşı Galatasaraylılar olacak demek gibi birşey bu.

Önce AKP nin şu övülen zamanı varya liberallerin övdüğü reform zamanı. Hadi canım ne kadar işletme varsa bu dönemde satıldı. Ne kadar taviz varsa bu dönemde oldu vs. vs. önce bu algıdan kurtulalım. AKP ne zaman düzgün işler yaptı? gerçekte bu reformları yapmadığı son dönemde. Ama dikdatör propagandası oluştu niye?

Bence seçim akp-chp seçimi değildi. ABD-RUSYA seçimi idi. AKP ABD ile zıtlaşınca ABD desteğini kaybetti. Bunun üzerine medya ve sıcak para oyunları ile AKP devrilip Y-CHP nin başa geçmesi istendi. İlk kez TC seçimlerinde amerikan emperyalizmi başarısız oldu. Şimdi bir daha ki seçimlere kadar CHP hazırlandırılacak değişime devam. Önce ulusalcıların halk olarak desteğinin vs temizlenmesi lazım. Bu uzun vadede CHP nin yeni AKP olacağı anlamına geliyor.

AKP ise yeni bağımsızlığını kazandı. Burda emperyalizme ve algı operasyonlarından kendini koruması için sığınacağı iki durum var, Biri eski Atatürkçü türkiye, diğeri rusya. Mesela pKK operasyonları ben eskiye dönüyorum demek mesela cemaatin tehlike olması yine eski Milli güvenlik konularına gelmek demek bunun gibi uzun vadede laiklik ve atatürk AKP için büyük fırsat. Hem oylarını koruyacak hemde rusya ile dış ülkelere konumunu güçlendirecek hemde abd_ab dayatmalarına karşı gelebilecek.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
gönderildi (düzenlendi)
On 11/13/2015 at 02:39, Rhodium said:

AKP ise yeni bağımsızlığını kazandı. Burda emperyalizme ve algı operasyonlarından kendini koruması için sığınacağı iki durum var, Biri eski Atatürkçü türkiye, diğeri rusya. Mesela pKK operasyonları ben eskiye dönüyorum demek mesela cemaatin tehlike olması yine eski Milli güvenlik konularına gelmek demek bunun gibi uzun vadede laiklik ve atatürk AKP için büyük fırsat. Hem oylarını koruyacak hemde rusya ile dış ülkelere konumunu güçlendirecek hemde abd_ab dayatmalarına karşı gelebilecek.

Hergün Atatürk'e küfrederek mi Atatürkçülere sığınacaklar? Her tarafı imam-hatip yapmaya devam ederek mi? Laikleri değişik yollarla sindirerek mi? Kıbrıs ve adaları vererek mi? Her türlü yobazı kollayıp Atatürk'ün en önemli ilkesi olan laikliği ağzına alanları sindirerek mi?

Dediklerinin bir gerçekliği olduğunu görmüyorum. Vatan Partililer gibi görmek istediğini görme yanılgısına düştüğünü düşünüyorum.

AKP Rusya ile flört ederek kendisini gözden çıkarmış olan ABD'yi kıskandırmaya çalışıyor. Rusya Ortadoğu'da laik devletler olmasını istiyor ve yobaz iktidarı olan bir Türkiye'ye güvenmez. İran bu konuda nedenini tam anlamamamla birlikte bir istisna.

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Açıkçası Türkiye nin şuan ki gidişatını hiç hayra alamet görmüyorum. Ülkemizin dünyada nasıl yanlızlaştıgını imajının nasıl düştügünü görüyoruz. Batı dünyasıyla tamamen kavgalı olduğu, kendi içerisinde halkın birbirinden her geçen gün kutuplaştığı, Ekonomik anlamda büyük bir felakete dogru gittigi, Başkanlık sistemi ve yeni anayasanın getirecegi durumlar düşünüldüğünde, Türkiyenin sonunu açıkçası hiç iyi görmüyorum. 

Bilmiyorum yani Türkiyenin bu bütünlük içerisinde ilerlemesi çok imkansız geliyo bana. Bilmiyorum...

Sitelerde Paylaş
On 11/12/2015 at 15:10, Yer Su said:

Bu dediklerini biraz açabilirmisin Albastı? Beklentiden çok dileklermiş gibi geldi bana. AKP'nin dümeni nasıl el değiştirdi? Kimdeydi, kime geçti?

"Laiklik güçlenecek"'de ilginç bir iddia. Ben bölünme olmayacağına katılıyorum sadece. Ama diğer öngörüleri nasıl destekliyorsun? Teşekkürler.

Yazdıklarımızın üstünden bir yıl geçmiş.Ve AKP nin rotası ile ilgili söylediklerim gerçekleşmiş. Bu bir ylda, Fetullahın ve Davud' un devletde ki kadroları tasfiye olmuş, Esed Esad olmuş, PKK içerde hendeklere gömülmüş, Rusya ile yeni bir sayfa açılmış...

Laiklik meselesine gelince; Bu konu bugün için ayrıntı. Devletin şu anda önceliği bu değil. Farkında olmayabiliriz ama dünya yeniden şekilleniyor. Bu dengeler oturuncaya kadar ülkeyi muhafaza etmek zorundayız. İçeride ki dinciler Fetullah gibi bir sürü adamın eline kalacağına, Tayyip tarafınfan kontrol edilmesi iyidir. Türkiye de rejim değişmez. Ama konjonktür gereği esniyor. Tayyip bu dönemin adamıdır. Dediğim gibi orta vade de - Savaşlardan sağlam çıkabilirsek- laiklik güçlenecektir.

Aslına bakarsanız mesele sadece Türkiye değil. Bir süre bütün dünya da demokrasilerin, hak ve özgürlüklerin geriye gideceğini düşünüyorum. Adı konulmamış bu dünya savaşı bütün ülkelerde güvenlikçi politikaları ön plana çıkartacaktır. Bizde bunu yapmanın, halkı bir arada tutmanın en iyi yolu din olduğu için devlet laikliği göz ardı ediyor...

En azından ben böyle düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...
On 08.01.2017 at 02:16, albastı said:

Yazdıklarımızın üstünden bir yıl geçmiş.Ve AKP nin rotası ile ilgili söylediklerim gerçekleşmiş. Bu bir ylda, Fetullahın ve Davud' un devletde ki kadroları tasfiye olmuş, Esed Esad olmuş, PKK içerde hendeklere gömülmüş, Rusya ile yeni bir sayfa açılmış...

Laiklik meselesine gelince; Bu konu bugün için ayrıntı. Devletin şu anda önceliği bu değil. Farkında olmayabiliriz ama dünya yeniden şekilleniyor. Bu dengeler oturuncaya kadar ülkeyi muhafaza etmek zorundayız. İçeride ki dinciler Fetullah gibi bir sürü adamın eline kalacağına, Tayyip tarafınfan kontrol edilmesi iyidir. Türkiye de rejim değişmez. Ama konjonktür gereği esniyor. Tayyip bu dönemin adamıdır. Dediğim gibi orta vade de - Savaşlardan sağlam çıkabilirsek- laiklik güçlenecektir.

Aslına bakarsanız mesele sadece Türkiye değil. Bir süre bütün dünya da demokrasilerin, hak ve özgürlüklerin geriye gideceğini düşünüyorum. Adı konulmamış bu dünya savaşı bütün ülkelerde güvenlikçi politikaları ön plana çıkartacaktır. Bizde bunu yapmanın, halkı bir arada tutmanın en iyi yolu din olduğu için devlet laikliği göz ardı ediyor...

En azından ben böyle düşünüyorum.

Teşekkürler. Oldukça tutarlı.

Sitelerde Paylaş
On 13.11.2015 at 01:39, Rhodium said:

Önce AKP nin şu övülen zamanı varya liberallerin övdüğü reform zamanı. Hadi canım ne kadar işletme varsa bu dönemde satıldı. Ne kadar taviz varsa bu dönemde oldu vs. vs. önce bu algıdan kurtulalım. AKP ne zaman düzgün işler yaptı? gerçekte bu reformları yapmadığı son dönemde. Ama dikdatör propagandası oluştu niye?

Bence seçim akp-chp seçimi değildi. ABD-RUSYA seçimi idi. AKP ABD ile zıtlaşınca ABD desteğini kaybetti. Bunun üzerine medya ve sıcak para oyunları ile AKP devrilip Y-CHP nin başa geçmesi istendi. İlk kez TC seçimlerinde amerikan emperyalizmi başarısız oldu. Şimdi bir daha ki seçimlere kadar CHP hazırlandırılacak değişime devam. Önce ulusalcıların halk olarak desteğinin vs temizlenmesi lazım. Bu uzun vadede CHP nin yeni AKP olacağı anlamına geliyor.

Bunlar olmadı...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...