Jump to content

What is "thinking" "düşünmek" nedir?

Recommended Posts

Farkindaligimizin farkindayiz yaziyorsan farkindaliginin farkinda oldugunu da farketmis oluyorsun. Hatta ben bunu yazdigima gore 4x farkindayim ve bunu bildigime gore suan 5x farkinda oldum... :)

Bunlarin hepsi illuzyon kardesim.

Farkındalığa sahip olduğunda sen sadeceyersin, içersin, ürersin.

Biyolojik faaliyetler.İç güdülerin ne yönlendiriyorsa o.

Farkındalığının farkında olduğunda yemeni içmeni üremeni kontrol edip planlayabilirsin.

Mesela yersen şişmanlıyorsun diyelim, yememeyi seçebilirsin, yememeyi şişmanlayacağın düşüncesiyle eşleştirirsin de o yüzden yapabilirsin.

Ama bu şişmanlamamak için yememe ya da kanser olmamak için kirlenmemiş içecekler içme üremeden zevk için çiftleşme, seks sanatı yapma işlerini birinci farkındalıkla yapamazsın.

Üçüncü farkındalık olsaydı düşüncelerini motive edebilirdin.

Mesela şu anda kahkaha atabilecek bir düşünce getir bakalım aklına getirebilecek misin?

Ya da içini heyecan ve mutluluk kaplayacak şekilde birinci ve ikinci farkındalığını motive et bakalım.

Yapabilir misin?

Yapamazsın.

Bunu yapabilmen için en az şu iq seviyenin 3 katına çıkmalısın.

O zaman kendini kahkaya hapsedip gülmekten öldürebilirsin bile.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aslında bu konu da araştırmalar ve kaynaklar üretilebilecek konular arasında.

Yani yapacağın her türlü bilimsel çalışma öncü olacak.

Felsefe ve bilimin temas ettiği yerlerden biri düşünce, bilinç.

Bu temas noktalarına böcekler gibi şu anda hep dinciler üşüşmüş durumda.

En önemli temas noktaları evrenin başlangıcı, maddenin davranışları, kuantum fiziği, bilinç.

Buralarda yoğun bir dinci spekülasyonu mevcut.

Tam saha pres yapıyorlar. Bilimsel verilerin materyalistik yorumlarını yaptırmıyorlar.

Bilim adamları da bunu pek umursamıyor.

Ben çalışmamı yaptım bitirdim diyor adam.

Bana ne yorumundan diyor. Çekiliyor köşeye.

Bu konulardaki dinci spekülasyonlarını yok etmek lazım.

tarihinde Materyalist Bilinç tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Farkindaligimizin farkindayiz yaziyorsan farkindaliginin farkinda oldugunu da farketmis oluyorsun. Hatta ben bunu yazdigima gore 4x farkindayim ve bunu bildigime gore suan 5x farkinda oldum... :)

Bunlarin hepsi illuzyon kardesim.

4 x farkindalik seviyesine ulastiysan otonom sinir sistemine ve vucudundaki butun biyolojik faaliyetlere hukmediyor olman lazim.

Bunlari yapamiyorsan 4x 5x seviyesindeyim demekle olmuyor : )

tarihinde harmoniaa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Düşünmek olaylar karşısında tepki vermek demektir.

Düşünceyi oluşturan dış eylemler.

Gözlemledim bir durum var işitme engelliler geld hep güler yüzlü ve pozitif oluyorlar.

Bunun nedeni sadece anlatılanı bildikleri için bizler herşeyi duyuyoruz bu yüzden pek çoğumuz pozitif değiliz çünkü olumsuz herşeyi de duyuyoruz.

Düşünce tamamıyla dışsal durumdur.

Beş duyudan hariç düşünce var olamaz.

Beş duyu kaybedildiğinde sanırım kişi varlığını bilemez.

Sitelerde Paylaş

Sizler olayi hic anlamadiniz.

Farkindalik, dusunmek vs... yok.

Sadece dusuncelerin yani elektrik sinyallerinin dansi var. Dansin gerceklestigi yer ise beyin. Dusunceler "ben" i olusturuyor. Dusunmek diye bir eylem dahi yok hepsi etkilere verilen tepkiler fakat bizimki yani insanlarinki daha karmasik. Bugun basiniza gelen bir olaya 6 ay sonra da tepki verebilirsiniz ornegin.

Farkindaligimin farkindayim ve biseyler yapmayi yada yapmamayi seciyorum diyorsunuz. Secemezsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...