Jump to content

Şehre inen domuzu recm etmeye çalışan Müslümanlar

Recommended Posts

Bu insafsız şerefsizlerin ellerini, akadan bağlayacaksın; ayaklarını da bağlayacaksın; ellere ve ayaklara bağlanan ipleri, başka bir iple birleştireceksin; ve bu üçüncü iple, onları tavana asacaksın! Altında da, bir elekronik ocak açacaksın! Kıvrana-kıvrana gebersinler! Ama ocağın ısısını, fazla açmayacaksın ki, yeterince acı çekmeden, erkenden kızarıp-gebermesinler! Günlerce-haftalarca, eziyet çerksinler! Yavaş-yavaş gebersinler!

bu şerefsizler değil mi her sene kurban bayramında yüzbinlerce hayvanın canlı canlı boğazını kesenler ? domuzu linç etmeleri de pek anormal değildir yani .

Sitelerde Paylaş

Geçenlerde Müslüman bir arkadaşıma bu olaydan söz ettim, "rezalet, skandal bir durum" dedim, fakat o "iyi yapmışlar, domuz necis bir hayvan, kendi pisliğini yiyor" diyerek bu vahşeti onayladı. Din insanın vicdanını böyle köreltiyor.

Sitelerde Paylaş

Geçenlerde Müslüman bir arkadaşıma bu olaydan söz ettim, "rezalet, skandal bir durum" dedim, fakat o "iyi yapmışlar, domuz necis bir hayvan, kendi pisliğini yiyor" diyerek bu vahşeti onayladı. Din insanın vicdanını böyle köreltiyor.

dün yolda yürüyordum , adamın biri yere çöp attı . yanındaki de " abicim yanında çöp kutusu var , niye ona atmıyorsun , yere çöp atmak caiz değil " dedi ... arkama dönüp baktım , adam da bana baktı . öyle bir baktım ki ne demek istediğim anlattım ona . ama eşşeğe altın semer vursan eşşek yine eşşektir .

Sitelerde Paylaş

Olayın domuzla bir ilgisi var evet; ama bu ülkede hayvanlar genel olarak hep aynı muameleye maruz kalır.

Lise hayatım boyunca her gün ilkokula giden çocukların köpek taşladığına şahit oldum. Hadii bunu da adamların şafii olmasına bağlayalım.

Öldürülen, zarar verilen, sakat bırakılan kedilerin haddi hesabı yok.

Yolda derisi komple soyulmuş bir kedi bile görmüştüm.

Kendinizi kandırmayın boşuna, bu ülkenin insanı dinden bağımsız her şeye karşı nefretle dolu.

Sitelerde Paylaş

ben müslümanım. arkadaşlar lütfen okuyun

*islamiyette domuz yemek haramdır.

*domuzu öldürmek, işkence etmek de haramdır, o insanlar çok kötü bi şey yapmıtır. adalet var. ahirette o domuz işkence yapanlardan hakkını alacaktır. o insanları kınıyorum ama sizinde o insanlar yüzünden islamı suçlamamanız gerekir

*sivas katliamını kınıyorum. masum bi insanı öldürmek tüm insanlar öldürmekle eşdeğerdir, islamiyette. (vurun öldürün diye bir çok ayet var diyecek gibi siniz ama ayetleri iniş zamanının şartlarına göre değerlendirmek gerekir bu ayetler savaş zamanlarında inmiştir)

*her ateistin yaptığı kötü işten tüm ateistleri suçlamak doğru değildir.

Sitelerde Paylaş

Burdaki suçu, kısmen din, kısmen ahlaksızlık olarak değerlendirmek daha doğru.

Evet, domuzun pis ve uğursuz hayvan olarak gösterilmesinin ciddi bir payı var. ayrıca ahiret inancı, canlılara verilen değerin azalmasına sebep oluyor.
ama bunu yapan adamlar da aşalık ve cahil tipler, bunu da unutmamak lazım.
Yıllar önce canlı canlı bir köpeğin derisinin yüzüldüğü, vahşetin de ötesinde bir görüntü izlemiştim. Dünyada kürk üretimi yapanların hepsinin dindar olduğunu zannetmiyorum.
Sitelerde Paylaş

Tiksiniyorum boyle insanlardan. Lise caglarimda eve giderken 4-5 tane kucuk cocugun bikactane yavru kediyi torbanin icine soktuklarini ve o torbayida yolun ortasina biraktiklarini gordum. Torbanin ezildikten sonra nasil bi hak alacagini merak ediyorlarmis. Bunasil bir psikolojidir nasil bir zihniyettir bunlarin aileleri nasil yetistiriyor bunlari? Dunyanin gelecegi icin guzel parlak nesiller icin iyi kotu ayirmadan butun muslumanlari yoketmek lazim! Kimse kusura bakmasin.

Sitelerde Paylaş

Memleketimizde doğa ve hayvan sevgisinin yerlerde süründüğü hepimiz biliyoruz, tekrarlamaya gerek yok.
Bence bunun tek sebebi inanç değildir, ana sebebi cahillik ve kültürdür.
Mesela bilhassa uzak doğuda bazı hayvanların diri diri afiyetle yenildiğini biliyormusunuz ?.
Bunlardan bazıları şunlar: İstiridye, karides, balık, yılan, eşek, maymun beyni, fare yavruları.
Evet, yanlış okumadınız!.

Tekrar domuz meselesine dönecek olursak, izninizle size bizim köydeki domuzlardan behsetmek istiyorum.
Köyümüz dağın yamacında olduğu için domuzlarla ahbaplığımız gayet iyidir. Bizim köydeki domuzlar çok hınzır ve zekidirler.
Özellikle gece yarısından sonra dağdan inip köylünün bostanlarını talan ederler. Buna misilleme olarak bizim köylüler
domuz avına çıkmalarına rağmen, onca yıldır, pek başarılı oldukları söylenemez. Öyle keyfine domuz avına çıkmazlar.
Mutlaka bir köylünün canı yanmıştır, o zaman köyün ahalisi domuz avına çıkar. Çoğunlukla elleri boş dönerler.
Ne zaman köyüme uğrasam, bu domuz sorununu sorarım. Neredeyse bütün köylüm domuzlardan yakınır, nede olsa onların tek
geçim kaynağı bostancılık. Ancak domuzlara da hak vermemek elde değil. Değişen iklim şartları, doğal yaşam bölgelerinin
azalması, onları dağdan inmeye zorlayan etkenlerden bir kaçı.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...