Jump to content

Bu forumu da susturabilirler mi?

Recommended Posts

• İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu forum zaten amerika kaynaklı bi site,bilgilerin ordan istenmesi gelmesi falan oldukça zor,

hadi diyelim tutuklandik, o zaman bize sahip cıkacabilecek başta ateizm dernegi,bazı yayın kuruluşları vs var..bu tür bi hareket mevcut yönetimin zararına olur.

Özgürce yazmaya devam edın arkadaşlar.

Biz korkulacak veya sakınılıcak bişey yapmıyoruz.

Atatürk'ün şu sözünü hatırlamakta fayda var.

'Gerçekleri söylemekten korkmayınız.' MKA

Sitelerde Paylaş

Bu forum zaten amerika kaynaklı bi site,bilgilerin ordan istenmesi gelmesi falan oldukça zor,

hadi diyelim tutuklandik, o zaman bize sahip cıkacabilecek başta ateizm dernegi,bazı yayın kuruluşları vs var..bu tür bi hareket mevcut yönetimin zararına olur.

Riske girmeme gerk yok artık. Burada kenidmiz çalıp kendimiz oynuyoruz zaten.

Sitelerde Paylaş

bu foruma olan güvenim yüzünden yazıyorum zaten...ateizm derneği hakkında şüphelerim var açıkcasi devlet eliyle fişleme için kullanıldığı fikri var bende
Sitelerde Paylaş

Korkuyorsanız yazmayın ama okumaya devam edin :)

Benim gibi yarım akıllılar her şeye rağmen yazmaya devam edecektir..Bundan emin olabilirsiniz..

Sitelerde Paylaş

Korkuyorsanız yazmayın ama okumaya devam edin :)

Benim gibi yarım akıllılar her şeye rağmen yazmaya devam edecektir..Bundan emin olabilirsiniz..

Takipte kalırsam dayanamayıp yazacağım. En iyisi takipte kalmamam....

Sitelerde Paylaş

bu foruma olan güvenim yüzünden yazıyorum zaten...ateizm derneği hakkında şüphelerim var açıkcasi devlet eliyle fişleme için kullanıldığı fikri var bende

böyle bir amaç bence yok.

Ama hadi var diyelim.

Zaten ateizm dernegine destek veren

Ateistlerin bir çoğunda resmi bir üyelik yok.

Birçoğu üye olmadan destek veriyor.

Bu durumda hangi birini fişliycekler ki.

Ki fişleseler ellerine ne geçicek

Toplu bi katliam yapacaklarını sanmıyorum.

Anca kontrol altına almaya çalışırlar,beceremezler.

Sitelerde Paylaş

Türkiyeyle düşman ülkelerin proxylerini kullanarak yazarsanız size ulaşıp tutuklayabileceklerini hiç sanmam, israil, suriye, ermenistan, yunanistan, almanya, kıbrıs rum gibi, isterseniz çift katlı proxy bile kullanabilirsiniz, size ulaşabilmeleri çok daha zorlaşır. Ben çoğu zaman bu şekilde maskelemeyle yazıyorum, mesela şuan sitenin server'ı hollanda dan yazıyormuşum gibi loglama yapıyor hollanda'ya başvuru yaparlarda proxyi sağlayan servis ip mi vericek olursa alman ip si alacaklar, tekrar almanya ya başvuru yapmaları gerekecek onlarda verirse ancak gerçek ip adresinize ulaşabilirler.

Hacı site loglama yapmıyor diyordu ama ben zannetmiyorum, amerika'da da olsa yasal olarak yapmaları zorunludur muhtelemen.

Sitelerde Paylaş

Türkiyede zamanında facebook twitter youtube google blogger wordpress bile kapatıldı.

Bu foruma gelen kişi sayısı artsın aynı gün kapatırlar.Kendimiz çalıp oynadığımız için karışmıyorlar.

Türkiye zorbalıklar ülkesidir. Türkiye devleti terörist devlettir. Son ses insanlara ezan dinleten devletten hoşgörü beklemeyin.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türkiyeyle düşman ülkelerin proxylerini kullanarak yazarsanız size ulaşıp tutuklayabileceklerini hiç sanmam, israil, suriye, ermenistan, yunanistan, almanya, kıbrıs rum gibi, isterseniz çift katlı proxy bile kullanabilirsiniz, size ulaşabilmeleri çok daha zorlaşır. Ben çoğu zaman bu şekilde maskelemeyle yazıyorum, mesela şuan sitenin server'ı hollanda dan yazıyormuşum gibi loglama yapıyor hollanda'ya başvuru yaparlarda proxyi sağlayan servis ip mi vericek olursa alman ip si alacaklar, tekrar almanya ya başvuru yapmaları gerekecek onlarda verirse ancak gerçek ip adresinize ulaşabilirler.

Hacı site loglama yapmıyor diyordu ama ben zannetmiyorum, amerika'da da olsa yasal olarak yapmaları zorunludur muhtelemen.

Kimlik gizlemesi hükumete karşı işe yaramaz. Telekom'dan saklanamazsın.

Sitelerde Paylaş

Kimlik gizlemesi hükumete karşı işe yaramaz. Telekom'dan saklanamazsın.

muhakkak bizi izleyebiliyorlardır, sonuçta internet hizmetini onlar sunuyor ancak bu yasa dışı olur, yasa dışı bir yoldan edindikleri bilgilerle mahkemeye kanıt sunup beni hapse attıramazlar.
Sitelerde Paylaş

Bir kişiye ulaşabilmek için IP numarası lazımdır. IP numarasının takibi için mahkeme izni gerekir. Mahkeme izinleri Türkiye'deki servis sağlayıcılarına ve sitelerde geçer, ama yurtdışındakiler iplemezler. İpleseler bile IP numaralarını verecek olan servis sağlayıcılar değil, bizzat site yönetimidir. Çünkü bilgiler forum log'larındadır ve servis sağlayıcıları o log'lara ulaşamazlar.. O nedenle yurt dışından yayın yapan bir site'den IP numarası almak neredeyse imkansızdır. İşte bu yüzden youtube ve twitter'da yayınlanan 17-25 aralık videolarını takip edip bulamadılar, bulamayınca tümden kapattılar. Ateistforum da yurt dışından yayın yapmakta olduğundan, IP numaralarına erişmek söz konusu değildir.

Yine de önlem almak isteyorum diyenler olursa proxy kullanarak IP'sini gizler ve yazılarında küfür ve hakaret içeren kelimeler kullanmaz.

Sitelerde Paylaş

Bir kişiye ulaşabilmek için IP numarası lazımdır. IP numarasının takibi için mahkeme izni gerekir. Mahkeme izinleri Türkiye'deki servis sağlayıcılarına ve sitelerde geçer, ama yurtdışındakiler iplemezler. İpleseler bile IP numaralarını verecek olan servis sağlayıcılar değil, bizzat site yönetimidir. Çünkü bilgiler forum log'larındadır ve servis sağlayıcıları o log'lara ulaşamazlar.. O nedenle yurt dışından yayın yapan bir site'den IP numarası almak neredeyse imkansızdır. İşte bu yüzden youtube ve twitter'da yayınlanan 17-25 aralık videolarını takip edip bulamadılar, bulamayınca tümden kapattılar. Ateistforum da yurt dışından yayın yapmakta olduğundan, IP numaralarına erişmek söz konusu değildir.

Yine de önlem almak isteyorum diyenler olursa proxy kullanarak IP'sini gizler ve yazılarında küfür ve hakaret içeren kelimeler kullanmaz.

Üyeliği sildirmenin herhangi bir faydası olabilir mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...