Jump to content

Kuran kendi kendini açıklayan bir kitaptır.

Recommended Posts

:D Çok klasik, çok bayağı, çok bayat savunma... Sen bir demet sapla yeminin yerine gelmesini açıkla... :lol:

Açıklayamayıp şapa oturunca resim yapıştırır saçmalarsın elbet...

Lan geri... :D O herif aynı senin gibi hiaaaayt allah kuran muhammed ne süper laaan diye bağırıyor, benle niye alakası olsun? O senin ruh öküzün geri... :lol:

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 251
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

391867-3-4-6b81d.jpg

Şu adamdan bir farkı olmayan ateistleri ciddiye almıyorum.

Cevap verirsin ama odun aynı odunluğa devam eder.

Cahillik bunlara mutluluk getiriyor.

Bu adamla sen bazı noktalarda birleşiyorsunuz. Bu adam da ben Müslümanım diyor sen de ben Müslümanım diyorsun.

Yalnız bize söylediğin gibi Abi hadislere inanma tamamen saçmadır olmaz böyle bir şey dediğin zaman

bizden sana eleştiri gelir ama

seninle aynı dine inanan bu adam seni camiye giderken öldürür.

Var mı benim bir yanlışım şimdi. Hayatın gerçeği bu değil mi ? Yaşanmadı mı bu olaylar.

2 milyar Müslümanın arasında seni katledecek bir Müslüman bulamazlar mı sanıyorsun ?

Ama bak ben sana ne diyorum. Seni katledecek bir tane bile ateist bulamazsın. Ha arada bir biri çıkıp ahmak manyak salak diyor olabilir ki bunları ben de tasvip etmiyorum. Yalnız bu resimdeki adamın yapacaklarının yanında çok hafif olduğunu da sen kabul et gari.

tarihinde ayyaşgezer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sizin anlamadiginiz her sakalliyi dedeniz sanmaniz.

Bu resimdeki adam 1400 yil once Muhammed ile savas halindeydi. Musrikler yani.

Bu kafayla sen sanki Muhammed'in yanında mı yer alacaktın? Adım gibi eminim ki en başta sen Muhammed'e savaş açardın tanrılarımıza küfrediyor diye. Senin gibiler ne öğretilmişse ona inanır, düşünmez, akıl etmez.

Sitelerde Paylaş

Sizin anlamadiginiz her sakalliyi dedeniz sanmaniz.

Bu resimdeki adam 1400 yil once Muhammed ile savas halindeydi. Musrikler yani.

valla sakalli muslumanim diye bagiran bir adama benziyor.

Finlandiyali olup otobus zammi icin sokaklara dokulmus bir topluluga benzemiyor.

Ama sen rasit halifenin olecegi kuranda yaziyor dediginde bana sanki bu adamin saf viking soyu olabilecegine inanabilirsin gibi geliyor.

Sitelerde Paylaş

Bu muslumanlik ne menen bisey

sen onu kabul etmiyosun o seni

Ha ateistlerde yok mu

var. Ataturk soyle dediginde sen ne bicim ateisttin o olmasaydi baban dimitri olurdu diyecek yok mu var

ben bunu kabul ediyom da sen neden bu adami kabul edemiyosun

bu fitratinda mi var muslumanlarin

onlar gercek islam degil

gercek islam bu degil

Toto o zaman bu ne ?

Sitelerde Paylaş

Adamlarin beslendigi kaynak sayisi bin tane olunca dogal olarak farkli gorusler cikiyor.

Oysa kaynak olarak sadece Kuran olmali.

68:36 Neyiniz var, ne bicim hukum veriyorsunuz ?

68:37 Yoksa bir kitabiniz var da onu mu okuyup duruyorsunuz ?

68:38 Ve icinde her dilediginizi bulabiliyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Adamlarin beslendigi kaynak sayisi bin tane olunca dogal olarak farkli gorusler cikiyor.

68:36 Neyiniz var, ne bicim hukum veriyorsunuz ?

68:37 Yoksa bir kitabiniz var da onu mu okuyup duruyorsunuz ?

68:38 Ve icinde her dilediginizi bulabiliyorsunuz?

Sanki Kuran gökten atıldı? Kuran'ın kaynağı neyse hadislerin kaynağı da o yani 1400 yıl öncesinin cahil çöl bedevileri. Normanlde insan zaman ilerledikçe bilgisi artar, ilerler, gelişir oysa sizler 1400 yıl önceki zırvalara takılıp kalmışsınız, zerre ilerleme, gelişme yok.

Sitelerde Paylaş

Bu arapların yobazlık manifestosu kitaplarında ne yazdığına dikkat ettiniz mi? Kitabınız var da ondan mı okuyor hüküm veriyorsunuz diye soruyor! Yani kafana göre bir kitap çiziktirip ona göre hüküm vermek bir ayrıcalık! Çiziktirdiği kitap bir kutsal! Kimsede olmayan bir hazine!

Koyunun olmadığı yerde keçinin çelebi olması gibi, cahiller denizinde bir yerden yanlış yunluş saçma sapan bir kitap bulup getirmek ayrıcalık!

Böyle bir rezaletin hâla 21. yüzyılda savunucuları olması utanç verici. Dünyada daha böyle bir kara leke kalmadı insanlığın suratında. İnsanlığın bu kara lekeyi suratından yıkayıp çıkarması en birincilsorunudur. Bu kara leke artık insanlığın yüzünde daha fazla taşınmamalı.

Cehalet karanlığının hüküm sürdüğü devirde cahillere kakalanmış bir cehalet manifestosunun şu çağda savunuluyor olması kadar büyük yüz karası bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Yine yazalım da, bayatlamasın. Kaynak sadece kitabınız olamaz, çünkü tek başına tamamen düzgün bir şekilde anlaşılması neredeyse imkansızdır. Kitabınız kendi kendini de açıklayamaz, bu nedenle piyasada sayısız hadis, tercüme, tefsir vs. dolaşır.

Siz bile onu açıklayabilmek için, bilmece/bulmaca gibi oradan buradan ayetleri alıp, alt alta yazma gayreti içindesiniz.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...

Bu ayet şunun üzerine geldi demek,Kuranı kuran dışı kaynaklarla açıklamaya çalışmak kuranın eksiksiz,ayrıntılı,kendi kendini açıklayan bir kitap olmadığını onaylayıp,dinden çıkmak anlamına gelir.Örnek olarak Kuranda Ademinin eşinin adı yoktur.O nedenle Ademin eşi diyeceksin,Ademin eşi Havva dersen olmaz.Bu Kuranın ayrıntılı,eksiksiz,kendi kendini açıklayan bir kitap olması savıyla ters düşen bir eylemdir.Hem Ademin eşinin adının olmaması bir eksiklik mi de müminler,siz Ademin eşinin adını Kuran dışı kaynaklarda arıyorsunuz.Haşa haşa bu tür eylemleriniz Kuranın eksik,ayrıntısız olduğunu,Allahın var olmadığını,Kuranın insan yazımı olduğunu onaylamaktır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...