Jump to content

Kuran kendi kendini açıklayan bir kitaptır.

Recommended Posts

• İleti 251
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

...

Poiuz:
İlişkilendirdiğin ayetlerin birbiriyle alakası yok. Zaten verdiğin ayete bakmamışsın, numarası yanlış.
Kaş yapayım derken göz çıkartıyorsun.
İncil İsa’dan sonra mı yazıldı. Bu bahaneye gerek yok, İsa yaşamamıştır diyerek işi kökten halledebilirsin. Haksız mıyım J
...

3:30, sana Kitap`i...

Ayet numarasi böyle olacakti

3:3 0, sana Kitap'ı, önündekileri tasdikleyici olarak hak bir yoldan indirdi. Tevrat'ı ve İncil'i de indirmişti.

5:46 Ardından o peygamberlerin izleri üzere Meryem oğlu İsa'yı gönderdik. Tevrat'tan yanında bulunanı doğruluyordu. Ona İncil'i verdik.

6:33 .... Alla'ın kelimelerini değiştirecek hiçbir kuvvet yoktur....

Ne incilde isanin bir kitap yazdigi yazar, ne de diger din kitaplarinda. Bütün tarih kitaplari incilin isadan sonra yazildigini yazar!

Bir tek Kuran incilin isa tarafindan yazildigini söyler!! Neden acaba?

"Kendi kendini aciklayan kitap" bunuda aciklamisir herhalde?

Kuranda ne yaziyor okuyalim.

11:2 - Ki başkasına değil, yalnız Allah'a ibadet edesiniz! Kuşkusuz, ben size O'ndan gelen bir uyarıcı ve müjdeciyim.

51:50 - O halde Allah'a koşun. Çünkü ben, sizi O'nun katından (gelmiş) açık bir uyarıcıyım.

51:51 - Allah'ın yanına başka bir ilah koymayın! Ben size O'ndan gelmiş açıklayıcı bir uyarıcıyım.

81.19 - (Kuran) Ki o, çok değerli bir elçinin sözüdür.

69: 40 - Ki o, çok değerli bir elçinin sözüdür.

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bak arkadaşim yanlış anlama o kombinasyonları kim yaptı bilmiyorum ama bu kombinasyonlar la kitabınizi ciddi söylüyorum savunma neden mi mesela

8 örnek kombinasyon

2;2;3;46;7 sürelerle oluşan kombinasyonu açıklarmisin bana bu sayılardan elde edilen sonuç nedir.. bu konumda kullanılan doğal sayılardan oluşan bu süreler neye göre seçildi ... Mesela düzenli kombinasyon örneği vereyim n.(n+1) kombinasyonu düzenli bir kombinasyon olup anlamı (1+2+3+4+5+....) Gibi bir sayılar toplamıni ifade eder .

Sen kombinasyonda takıldın. Tamam ismi kombinasyon olmasın. Puzzle filan diyelim :)

Sitelerde Paylaş

poiuz,

İsa daha bebekken konuşuyor, o konuyla ilgili ayetleri çıkartıp bakmam gerek ama şuan konu bu değil.

Evet Kuran elçinin sözleridir.

incilin icerigi degil, yazilma tarihi!!!! Kimin/kimler tarafindan yazildigi!

Muhammed veya Kuranin yazarlari hristiyanligi tam bilmadikleri icin bazen böyle hatalar yapmislar :)

Ama asagidaki ayeti tam olarak anlayamadim.

41:47 O ki gökten bir ölçüye göre su indirdi de onunla ölü bir ülkeyi dirilttik. İşte böyle çıkarılırsınız.

O (Allah) gökten su indirmiste, onu anladimda, o suyla KIM diriltmis???

Sitelerde Paylaş

Yani şaka gibisiniz.

Bu kadar ciddi değil diye tahmin ediyorum durumunuzu.

Bu konu yeterince trollendi.

Bu tarz garip soruları farklı başlık altında açabilir ve arkadaşlarınızla tartışabilirsiniz.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yani şaka gibisiniz.

Bu tarz garip soruları farklı başlık altında açabilir ve arkadaşlarınızla tartışabilirsiniz.

Kuran kendi kendini açıklayan bir kitaptır. :)

Kuranda zaten bir sürü tekrarlama var, sen yapistir yapistir bize bes kere yazilani altinci yedinci kere göster ve sonunda 19a baglamayi unutma ;)

Sitelerde Paylaş

Elçi nedir ?

Birisinin veya birilerinin mesajını ileten kişi.

incilin icerigi degil, yazilma tarihi!!!! Kimin/kimler tarafindan yazildigi!

Muhammed veya Kuranin yazarlari hristiyanligi tam bilmadikleri icin bazen böyle hatalar yapmislar :)

Ama asagidaki ayeti tam olarak anlayamadim.

41:47 O ki gökten bir ölçüye göre su indirdi de onunla ölü bir ülkeyi dirilttik. İşte böyle çıkarılırsınız.

O (Allah) gökten su indirmiste, onu anladimda, o suyla KIM diriltmis???

Melekler olmalı, Allah ufak işlere direk bakmıyor, meleklerine yaptırıyor.

Yani şaka gibisiniz.

Kuran'ın, İslam'ın kendisi trol zaten.

Sitelerde Paylaş

Açıkçası ben bir iddiada bulunsam ve iddiamı çürüten bir soru sorulsa, cevap veremesem yerin dibine geçerdim utancımdan. Ya o soruya ne yapar eder yanıt verir, ya yüzüm tutmaz bir daha ortaya çıkamazdım.

Ben bu müslümlerde gördüğüm pişkinliği, yüzsüzlüğü ve utanmazlığı daha kimsede görmedim. Üln sen bir iddiada bulunuyorsun. İddianı sapır sapır döken, perişan eden bir yanıt geliyor, yerle bir oluyor, bitiyorsun yani, yerle bir ne kelime, yerin dibine geçiyorsun. Gevelemeye bile takatin kalmıyor, ölü taklidi yapıyorsun.

Buna rağmen ne bir utanma, ne bir arlanma, ne bir ben ne kepaze oldum böyle, rezil oldum diye bir haysiyet, onur belirtisi...

İnanılır gibi değil...

Sitelerde Paylaş

Benim de muhatap aldığım belli. Forum katılımcıları. Millet, şimdi bu kaçık yazdığım her kelimeyi hiç şüphesiz okuyor. Ama verebileceği hiç bir en küçük yanıt yok. Çünkü örnek verdiğim saçma sapan ayetten hiç bir şey anlaşılamamaktadır ve bu saçmalığın kuran'da hiç bir yerde açıklaması yoktur.

İdddia gümbür gümbür göçmüştür. Kuran kendini filan açıklayan bir zımbırtı filan değil. Bu bir hezeyan. Buna dair daha elli ayet örnek verebilirim. Sadece tek bir örnek iddiayı yerle bir etti.

E adam tabii okumuyorum muhatap almıyorum filan diye yan çizecek. Verebilecek en küçük bir geveleme yanıt bile yok. Biliyoruz biz bu kuran denen şeyi. Bilmeden iddia eder miyim hiç.

Tabii ben de bu kibiri en sevdiği günah olarak lanse etmek gibi bir deli hezeyanını imza yapmış kaçığı muhatap almayacağım. Akli dengesi olsa böyle bir hezeyanı imza yapmaz. Bu alenen keçileri kaçırmış birinin edeceği türden bir hezeyandır.

İddiası göçtü mü göçtü. En ufak bir geveleme ile bile olsa yanıt verebildi mi, hayır. Bu iş biter... Bu kadar da direnemeyeceğini hiç ummamıştım. Çok aşırı kolay oldu.

Sitelerde Paylaş

Newton fizigi ile quantum fizigi celisir. O halde newton hatalidir. Bak hala fizik formulleri veriyor buraya serefsiz.

Gerekli cevaplari verdim. Uzerine bir daha verdim.

Verilmemis gibi ahkam kesmeye devam etmen trol oldugunu gosteriyor.

Imzamada kafayi takmis ergen.

Git seytanin avukatini izle ve ne demek oldugunu anla. Kendine iyilik yap.

Sitelerde Paylaş

Görüp ne kadar saçma olduğunu anlamayayım diye görünmez yazmış olmalı bu kaçık...

Görünür yazsa da anlasak. Bir demet sap kime ne amaçla vuruluyormuş, hangi konudaki yemin yerine geliyormuş?

Soru son derece açık, basit ve yalın. Bir demet sap şu amaçla şuna vuruluyor, şu konudaki yemin yerine geliyor diyecek.

Görünür yazıyla bi zahmet...

Sitelerde Paylaş

O halde Kuran aynı zamanda bir elçi sözüdür. Allah'ın mesajını ileten.

Yahu hiç bir elçi ilettiği mesaj için bu benim sözümdür der mi, ben falanın sözlerini iletiyorum der.

Hadi elçinin ağzından söylenmiş Allah'ın sözleridir dense neyse.

Mesela diyelim sen birisine bir mesaj ilettin, karşındaki bu kimin sözleri dese ne dersin?

Sitelerde Paylaş

Yani şimdi kepazeliğin boyutu iyice arttı. Bir insan bu kadar rezilliğe nası katlanabilir? Cevap verdim dedi, ortada cevap mevap olmadığı da gün gibi ortada.

Ben asla bu kadar rezil kepaze olmaya katlanamazdım. Nasıl katlanabildiğine hayret ediyorum. Bir soruda gümleyip yerin dibine gireceksen, ne demeye iddia etmeye kalkışıyorsun? Söyleyeyim: Kibir en sevdiği gühah olması gibi bir hezeyanın içinde olduğu için.

Sitelerde Paylaş

Kuran yazari muhammed olsaydi boyle bir pot kirmazdi. Hemde ayni seyi 2-3 defa hic yapmazdi.

Kuranin kendi uslubu bu. Fatiha sureside birinci sahisdan soyleniyor ama kimsenin dikkatini cekmiyor pek.

Kimin dikkatini cekmiyor?

Yukarda yazdik ya...Kuranda, Muhammed bir kac kere yanlislikla Allaha "BEN bir müjdeleyiciyim, elciyim" dedirtmis! Sanirim dikkatsizligine gelmis!!!

Biz görüyoruz da, siz göremiyorsunuz, görmek istemiyorsunuz!!!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...