Jump to content

Fransız Yönetmen Charlie Hebdo Saldırından Sonra İslam'a Geçti

Recommended Posts

Kl4GIaT.jpg

Fransız direktör Isabelle Matic, Charlie Hebdo Paris saldırısından sadece birkaç gün sonra beklenmedik bir anons yaparak, Facebook hesabı üzerinden İslam'a döndüğünü duyurdu.

Matic, 11 Ocak'ta Facebook sayfasında yayımladığı bir mesajda "Bugün, İslam'ın ilk direğine geçtim. Allah'tan başka tanrı yoktur ve Muhammed Onun elçisidir," dedi.

İlanının ardından, Matic Facebook'ta İslam'a dönüşünü açıklayan daha fazla ifade yayımladı.

"Charlie Hebdo katliamı"nın ve Fransa'yı hedef alan diğer olayların ardından Fransız yönetmen Müslüman olduğunu ilan etti.

Devamını oku: http://www.liveleak.com/view?i=5eb_1421442014

Son günlerde İslamî sitelerde epey reklamı yapılan bir haber. Acaba kendisi ne zaman türban takacak, ya da genitallerini sünnet ettirecek? Aklı başında hiçbir Avrupalı kadının Müslüman olamayacağını düşünüyorum. Sanırım psikolojisinde bir sorun var. Sizin düşünceleriniz neler?

Sitelerde Paylaş

Dünyada en hızlı büyüyen din islamdır. Avrupada çok kadın müslüman oldu. Ben çok sayıda sonradan müslüman olan kadın tanıdım.

Son zamanlarda kadınların gerizekalı olduğunu düşünmeye başladım. Türkiyede sosyetik olup islamla hiç ilgisi olmadığı halde islamı çok ateşli şekilde savunan çok kadın görüyoz. Dünyada islamı ayakta tutan terörden sonra ikinci olarak kadınlar gelir.

Kuran kadına çok değer verdiği için kadınlar müslüman oluyor olabilir.

Nisa Suresi 117 – Onlar, Allah’ı bırakıp ancak dişilere tapıyorlar. Hâlbuki azgın bir şeytana tapmaktadırlar.
Nisa Suresi 11 – Erkeğe iki, kadına bir birim miras düşer.
Ahzap Suresi 33 – Evlerinizde oturun, Cahiliye de olduğu gibi açılıp saçılmayın.
Bakara Suresi 228 – Erkekler, kadınlara göre üstündür.
Nisa Suresi 3 – Erkek 4 eş alabilir. Beğendiğiniz kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın.
Nisa Suresi 34 – Eşlerinizi dövme hakkı verilmiştir.
Bakara Suresi 282 – İki kadını şahitliği bir erkeğinkine denk kılınmıştır.
Bakara Suresi 223 – Kadınlarınız sizin için bir tarladır. Tarlanıza nasıl dilerseniz öyle varın.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Bu kadınlar KUR,ANIN dediği gibi geri ZEKELİ sanırım :D .

Yoksa göz göre göre ınsan aşağılanan yere nallarını kaldırıp koşarmı.

İslamcı bir arkadaşim vardı.

Bizimkiler Ispanyaya maça gidiyür gel bizde hatunlarıda alıp otobusla Endülüse gidelim .

Berlinden ikide müslümen olmuş Alman kadında var.

Biri öğretmen biride mühendis.

Uygun görüp gittik Ispanyaya.

Gerçekten BERBERİLER endülüsde çok güzel esrler bırakmışlar.

Alman mühendis kadının ağzı acık kaldı.

Tek çatı altinda 3 dine göre düzenlenmiş yapıyı gezerken Alman mühendis kadın çok etkilendiki bak tolon dedi,sizin müslümenlerin ibedet ettiği bölüme bak her tarafı apaydınlık ,birde bizim hırıstıyanların ıbadet ettiği bölüme bak,her şeyin rengi kop koyu içiyse kapkaranlık.

Gerçektende öyleydi.

Endülüs, Berberilerin elindeyken camıların iç düzeni altınlarla süslenmiş ama Endülüs tekrer ıspanyonların eline geçince bu altınları subaylar söküp almışlar.

Gerçekten etkilenmemek mümkün değil.

Bukadar güzel ve ince sanaat gerçekten kolay elde edilecek bir şey değil.

Hırıstıyanlardan kalma eserlerde var ama KABA özentisiz yapılmıl görüntüsündeler.

O kadar çok türist gelmekteki onlarca otobüs gelip onlarcası gidiyürler.

Bence bu güzellikler müslümenligin değil BERBERİLERİN sanatta inceliğinden kaynaklanmaktadırlar.

Adamlar o yüz yıllarda MİDE emeliyeti yapıyorlarmış.

Emeliyette kullanılan melzemeler hala pırıl pırıl.

Orda bu iki Alman birkat daha müslümen oldular.

Mühendis kadın çok güzel Türkçede konuşuyordu.

Ispanyollarda Yunanlılar gibi çok dürüst ve ağır başlı ınsanlar.

Boyları çoğunlukla aynı renkleride.

Almanyadaki

Türkiyedeki gibi güzel ınsan pek görmedim.

sankı tüm Ispanyolları aynı ana doğurmuş.

Donuk bir yüz, gülmeleri az ınsanlar.

Bence herkes Berberilerin geride bıraktığı bu eserleri gidip görürse 10 yıl gençleşeceğine garantı verebilirim :D:D .

Hele hele benim gibi yaşlılar oralara gidip görürseler beyinleri yenilenir,BUNAMALARI ortadan kalkar :D:D .

Tolon

Sitelerde Paylaş

kadinlarin cogu mazosisttir, onlara esit haklara sahip bir insan gibi davranip, kadin erkek ayrimi yapmadan konusursaniz sizi hic sevmezler. yeri geldiginde asagilamalisiniz, acziyetlerini yuzlerine vurmalisiniz ki size olan saygilarini yitirmesinler, eger bir erkegi kendileriyle esit veya erkekten ustun gorurse asla onunla iliski kurmazlar.

ne demis nietzsche ustad kadina mi gidiyorsun kirbacini unutma! islam cift kirbacla gidiyor kadinlara, haliyle daha cok deger goruyor.

Sitelerde Paylaş

kadinlarin cogu mazosisttir, onlara esit haklara sahip bir insan gibi davranip, kadin erkek ayrimi yapmadan konusursaniz sizi hic sevmezler. yeri geldiginde asagilamalisiniz, acziyetlerini yuzlerine vurmalisiniz ki size olan saygilarini yitirmesinler, eger bir erkegi kendileriyle esit veya erkekten ustun gorurse asla onunla iliski kurmazlar.

ne demis nietzsche ustad kadina mi gidiyorsun kirbacini unutma! islam cift kirbacla gidiyor kadinlara, haliyle daha cok deger goruyor.

Kesinlikle ve ne yazık ki doğru yazdıklarınız.

Sitelerde Paylaş

Kuranın kadına bakış açısını uzun zaman eleştirdik durduk ama...

Kurana karşı bir konuda ilk defa yanıldığımızı üzülerek kabul ediyorum ben de artık. Kuranın ve islamın kadına yaklaşımı tamamen doğrudur, bunu kadınlar kendileri kanıtlıyor sürekli. -Sadece bu olaydan ötürü değil-

Sitelerde Paylaş

Kadın haklarını en çok savunanlarda genellikle erkekler oluyor. Bu sizin hiç dikkatinizi çekti mi? Biz bu forumda yıllarca kadın hakları dedik kuran kadını aşağılıyor dedik kadınların hiç umrunda değil. İslam ülkelerinde kadın insan olarak bile görülmez. Kadınlar islamdan çok memnun.

İstatislik verilere göre sonradan müslüman olanların %75 i kadın.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kurana karşı bir konuda ilk defa yanıldığımızı üzülerek kabul ediyorum ben de artık. Kuranın ve islamın kadına yaklaşımı tamamen doğrudur, bunu kadınlar kendileri kanıtlıyor sürekli. -Sadece bu olaydan ötürü değil-

Kesinlikle islam kadının içgüdülerine göre davranıyor, heralde kadınlar islamı asi ve otoriter güçlü bir erkek gibi tasvirliyorlardır zihinlerinde. Eşitlik, birey olmak, kendi ayakları üzerinde durmak, ekonomik özgürlüğe sahip olmak, kadın hakları falan diye sorun hepsi bunları istiyoruz diyecekler ama yaşantıları ve tercihleri bambaşka şeyler söylüyor. Ateist kadınlarda bile erkeğim güçlü olsun bana hükmetsin, beni kanatları altına alsın, onun gücünün altında sığıntı gibi yaşayım anlayışı var.

4 eş meselesine bile içgüdüsel olarak yatkın olduklarını düşünüyorum, çünkü bir erkeğin etrafında kadınlar varsa otomatikman diğer erkeklerden daha değerliymiş gibi algılıyorlar(denenmiş erkek), pasif bir erkeğin ilki olmaktansa alfa gibi gördükleri erkek tipinin 3. 4. sevgilisi olmayı tercih ediyorlar, hemde diğer sevgililerinden haberleri olduğu halde, pasif gördükleri erkeklere daha çok kullanma amaçlı yanaşıyorlar, onlara ellerini zor tuttururken başat gördükleriyle ilk akşamında ilişkiye giriyorlar. kaç tanesine rastladım böyle davranan, 180cm altına fırsat bile vermedim diye övünenler, yatak dışında hiç bir şekilde görüşemediği, kendisine paçavra gibi davranan adamlara aşık olanlar, cidden ben nasıl bunlardan birine güvenip evleneceğim bilmiyorum. kadın düşmanı olduğumu hiç sanmıyorum gördüğüm tablo bu ya da öyle talihsizim ki bana hep yanlış kadınlar denk geldi.

Sitelerde Paylaş

Kadın haklarını en çok savunanlarda genellikle erkekler oluyor. Bu sizin hiç dikkatinizi çekti mi? Biz bu forumda yıllarca kadın hakları dedik kuran kadını aşağılıyor dedik kadınların hiç umrunda değil. İslam ülkelerinde kadın insan olarak bile görülmez. Kadınlar islamdan çok memnun.

İstatislik verilere göre sonradan müslüman olanların %75 i kadın.

Müslümanlar islamiyetin kadına değer verdiğini her fırsatta dile getirir ama örnek vermeye gelince donup kalırlar.Zaten kadına en çok değer verilen yer Avrupa.İslam ülkelerine bakıyoruz kadın 2.sınıf insan olarak görülüyor,yakında bizim ülkemizde de böyle olacak.Tatlı su müslümanlarıda hala kusursuz olan müslümanlar değil,kusursuz islamdır diye sayıklanıp duruyor.Malesef Ömer Çelakıl,Nihat Hatipoğlu ve Adnan Oktar gibi ateist ama sırf para kazanmak için televizyonda müslüman kılığına girip islam adına iş yapan sahtekarlardan kurtulamıyoruzda.Farkındaysanız ülkede kirli sakal bırakan ve türban takanların sayısı gitdikçe artıyor.Buda Türkiyenin hızla dindarlaşıp şeriata yaklaştığını gösteriyor.

Sitelerde Paylaş

Dejenere bir yaşam biçiminden sıkıldığı için müslüman olmuştur bir ihtimal. Çevrende herkes alkolikse ve sabah akşam birbirine yürüyorsa,islamı çare olarak görmeyi anlamasak da kabul etmek gerekir mı,bu sorunun cevabını bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Din değiştirmek ağır bir ruhsal hastalıktır. Yanlış anlaşılmasın, sadece İslam'a geçiş değil, İslam'dan başka bir dine geçmek de hastalık göstergesidir. Şimdiki faaliyetleri nasıldır bilmiyorum ama bir ara misyoner kiliseleri pek aktifti. Namı diğer apartman kiliseleri, depresyonda olanları, Batıya kaçıp yırtmayı planlayan kurnazları ve istiap haddinin üzerinde felsefi bilgi yüklenip devreleri yakanları avlarlardı. Öyle bir tanıdığım olmuştu. Hristiyan olmayı, kavramsal olarak intihara denk bir eylem olarak yaptı. Bütün benliğini imha etmek istedi. Tabii aradığını orada da bulamadı.

Bunu niye söylüyorum? Din değiştirmek, kendi kültürünün karşıtına iltihak etmek, ağır bir şiddet eylemidir. Sağlıklı bir insanın yapacağı bir iş değildir.

Ha, ateist olmak öyle değil tabii. Ateist olmak, bebekliğinden itibaren kulağına fısıldananlara, kendi akıl ve karakteri doğrultusunda farklı bir yorum getirmek demektir. O yüzden bütün ateistlerin ateizm algısı birbirinden farklıdır. Ateizm farklı bir din değildir, oyunun dışına çıkmak demektir.

Ben 15 Yaşından beri, yani 30 yıldır ateistim. Ama 40'lı yaşlarında görünen bu kadının girdiğini sandığı Islamdan çok daha derin bir Islam duygusuna sahip olduğuma eminim. Bu kadın 10'lu yaşlarında çok sevdiği dedesini Kuran ayetleri eşliğinde toprağa vermedi. O keder ile o güçlü duygusu ile Islam birbirine temas etmedi. Büyükannesi namaz kılarken, ona sinirli bir şekilde semiallahüvebilhamide! demedi. Kurban eti yemedi. Sabahın alacasında derinden gelen bir ezan sesi ile uyanıp içi ürpermedi... Bunların Hiçbirisi olmadı. O belki kendi toplumundaki bazı şeylere tepki duyduğu için, belki içinde hiç dolmayan bir boşluk olduğu için, belki de sadece ilgi çekmek için Müslüman olduğunu ilan etti. Her halükarda ruhsal bir çalkantı içinde olduğu aşikardır. Şansı ya da şanssızlığı, bu ifşaatının Charlie Hebdo katliamına denk gelmiş olmasıdır. Belki de sadece tesadüftür.

Sitelerde Paylaş

Isabelle Matic kim bilmiyorum

reklam icin müslüman olmus olabilir.

Veya kisisel problemleri vardir.

Mike Tysen hapishanede müslüman olmustu,

Zor bir ortamda tutunabilecek bir dal ararken.

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sadece kadın mı insanı betimleyişi de tamamen doğrudur çok iyi gözlem yapan ve empati kuran birilerinin yazmış olduğu bir kitap kuran

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...